Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2011 o 23:44, Bambusek napisał:

Ja tam bym jednak wolał teraz kogoś mniej atrakcyjnego ale w zasięgu Legii, a potentata
ewentualnie w 1/8 ;) Bo jasne, że odpaść z United czy City to nie będzie wstyd, ale 1/8
to dodatkowe punkty do rankingu i pieniądze dla klubu.


Mogę się z tym zgodzić ;). Przyda się nam trochę pktów do rankingu. Losowanie par LM i LE w przyszły piątek, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 00:47, milten6 napisał:

Tak czy inaczej, Real zapisał się w historii LM jako drużyna, która wygrała wszystkie
mecze grupowe, z najlepszym bilansem bramkowym (+17). Gratulacje.

Jest to też jedyna drużyna która zawsze wychodziła z grupy w LM, a taki united w ostatnich latach nie wychodzil dwukrotnie. :P

tez mi sie nie podobala pomoc sedziego w meczu z ajaxem, moglby chlopak poczekac na mecz o cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy psioczą, że to Barcelonie pomagają sędziowie ,a tu pyk dwa gole strzelone przez Ajax nie zaliczone.
Na dodatek sędziowali portugalczycy. Czy to miało wpływ ponieważ Mourinho jest portugalczykiem? Nie można tego wykluczyć.
Dwa Manchestery odpadły, czyli są teraz dwoma potencjalnymi zwyciężcami ligi europejskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 11:11, Moutywator napisał:

tez mi sie nie podobala pomoc sedziego w meczu z ajaxem, moglby chlopak poczekac na mecz
o cos.

W brzydki sposób "ktoś" wyrzucił Ajax z LM, to niemal zakrawa o to co działo się swego czasu w polskiej lidze (93'') gdzie ŁKS i Legia prześcigały się w strzelaniu bramek, bo to one decydowały o mistrzostwie. Teraz też teorii spiskowych nie będzie końca, bo Ajaksowi nie uznano prawidłowo zdobytych 2 goli i do tego wynik 7:1 meczu Lyon - Dynamo.. nie dziwie się Holendrom, że doszukują się spisku, bo przed tą kolejką nikt nie dawał żadnych szans na awans Francuzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to co się stało w Champions League nie świadczy o kryzysie Premier League. Świadczy o tym, że reszta Europy zaczyna powoli doganiać czołówkę. Zauważmy, że La Liga też ma dalej tylko dwóch przedstawicieli. Barca i Real to bez wątpienia dwa najlepsze zespoły na świecie, ale czy to świadczy o wyższości PD nad PL? Moim zdaniem nie, bo przepaść między tą dwójką, a resztą ligi jest dość znacząca. Valencia nie dała rady awansować zdecydowanie przegrywając z Chelsea. Postawę Villarreal przemilczę. Owszem liderzy Premier League zawiedli (choć na usprawiedliwienie City trzeba powiedzieć, że trafili do grupy śmierci), ale ja nie wyciągał bym tak dalekich wniosków, by mówić, że cała liga ma kryzys, bo na takiej samej podstawie można powiedzieć, że Seria A (która straciła miejsce w LM na rzecz Bundesligi) jest najsilniejsza, bo mają obecnie przecież aż 3 przedstawicieli w 1/8 CL. Tak jak mówiłem to dowodzi tylko tego, że a.) United ma kryzys nie cała liga b.) układ sił w Europie jest obecnie taki: Barca=Real i długo, długo nic i c.) reszta Europy zaczęła zbliżać się do tych najsilniejszych,bo gdybym przed rozpoczęciem rozgrywek powiedział, że w 1/8 zagrają Bazylea i APOEL Nikozja to zostałbym wyśmiany. Szkoda tylko, że Polska nie jest w tej reszcie Europy, choć z drugiej strony... wciąż mamy szanse na dwa zespoły w kolejnej rundzie LE co byłoby chyba historycznym wyczynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 11:19, Eff3ctiv3 napisał:

Na dodatek sędziowali portugalczycy. Czy to miało wpływ ponieważ Mourinho jest portugalczykiem?
Nie można tego wykluczyć.

Oczywiście. Przecież to był arcyważny mecz dla Realu. Jestem też pewien, że Mourinho bardzo zależało na awansie Lyonu kosztem Ajaxu. Ech, te teorie spiskowe.

@Paoro
Ja nawet wiem kto wyrzucił Ajax. Bafetimbi Gomis. Postawić mu zarzuty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiadomo, że LM to już tylko biznes. Nie trzeba wierzyć w teorie spiskowe , ale po prostu nie mozna być naiwnym i nie widzieć , że coś tu nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 11:19, Eff3ctiv3 napisał:

Wszyscy psioczą, że to Barcelonie pomagają sędziowie ,a tu pyk dwa gole strzelone przez
Ajax nie zaliczone.
Na dodatek sędziowali portugalczycy. Czy to miało wpływ ponieważ Mourinho jest portugalczykiem?
Nie można tego wykluczyć.
Dwa Manchestery odpadły, czyli są teraz dwoma potencjalnymi zwyciężcami ligi europejskiej.

Tak jak wyżej pisałem. Kiedy Real oszukali, odebrali im trofeum praktycznie, bo united bylo formalnoscia, a kiedy im pomogli, to w meczu o nic. mimo ze teoretycznie wychodzi znak rownosci, to jest oczywista roznica w tych rzeczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2011 o 10:23, Paoro napisał:

Na mecz United możesz lecieć do Manchesteru, grają tam co tydzień ;)


Co dwa tygodnie :P Zresztą mam zamiar wyjechać na Swansea(ostatni mecz na OT w maju) i świętować 20. tytuł mistrza

Dnia 08.12.2011 o 10:23, Paoro napisał:

Z resztą nie zdziwiłbym się jakby Legia z nimi pojechała w LE, sam SAF mówi, że LE to kara dla MU; a dla nich samych lepiej będzie jak się skupią na EPL.


Pewnie w LE pograją młodsi i rezerwowi, ale jak gra i postawa będzie wyglądać podobnie jak z CP, to nawet Legia ich objedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy dla jakiejś drużyny spowodowało to odebranie trofeum czy nie pozwoliło wyjść z grupy. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać. Niestety ale wielu "ciemnych" ludzi korzysta z tej patologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 11:19, Eff3ctiv3 napisał:

Wszyscy psioczą, że to Barcelonie pomagają sędziowie ,a tu pyk dwa gole strzelone przez
Ajax nie zaliczone.
Na dodatek sędziowali portugalczycy. Czy to miało wpływ ponieważ Mourinho jest portugalczykiem?
Nie można tego wykluczyć.
Dwa Manchestery odpadły, czyli są teraz dwoma potencjalnymi zwyciężcami ligi europejskiej.


co do ''przekrętu'' się nie wypowiem, natomiast jak United dalej będą tak pięknie grać to wygrać mogą ale co najwyżej złote gacie. City w europie nie powalają i wcale bym się nie zdziwił jakby nasza legia którąś z ekip z manchesteru ograła. Choć mam nadzieję, że takiej porażki MU nie dostanie.

mati285-> Wierzę, ale jednocześnie wątpię w awans wisły. Legia na szczęście i jak dla mnie niespodziewanie znalazła się w fazie grupowej a teraz już ma zapewniony awans i fajnie.Co do kryzysu UNITED to jest niepodważalny, ale Chelsea też nie ma za ciekawej sytuacji. O awans w LM walczyli do końca. City radzi sobie na podwórku ale poza już mniej udanie. Tyle pieniędzy i nędza. Arsenal jakoś się trzyma po tym jak się im skład posypał i to na pewno zasługa van persiego i szczęsnego. Kryzys PL to to nie jest ale spadek formy zespołów na pewno.

EDIT: literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 22:33, Chaotizz napisał:

W ogóle patrząc na drużyny, które wyszły ze swoich grup, to ta edycja LM zapowiada się
na z lekka nudną.


No właśnie wręcz przeciwnie, bo mamy sporo drużyn, które są powiewem świeżości w rozgrywkach, a nie ciągle grają ci sami.
2 lata temu za niespodzianki można było uznać awanse takiego Olympiakosu (ale nie mieli mocnej grupy), Fiorentiny kosztem Liverpoolu czy Bordeaux zamiast Juventusu. Czyli w zasadzie beż żadnego spektakularnego i niespodziewanego awansu, nawet jeśli wygrywali słabsi kosztem mocniejszych, to na pewno nie byli to jacyś outsiderzy europejscy.
Rok temu zaskoczyła Kopenhaga, a poza nią ewentualnie Szachtar z 1. miejsca i tak samo Tottenham i Schalke.

A co mamy w tym roku?
Basel kosztem United. Napoli kosztem City. APOEL kosztem Porto. 3 kluby, na które mało kto by postawił w kontekście awansu. Poza tym mamy aż 2 kluby rosyjskie i 2 francuskie. Może będzie w końcu jakaś nie zdominowana przez jedną federację edycja Ligi Mistrzów, chyba, że marsz po triumf przeprowadzą hiszpańscy przedstawiciele, ale liczę, że tak się nie stanie i będzie wiele ciekawych spotkań i rezultatów.

Pokuszę się o typy do losowania:
Bayern - Milan
Inter - Marsylia
Benfica - Napoli
Real - Zenit
Chelsea - CSKA
Arsenal - Basel
APOEL - Bayer
Barcelona - Lyon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 12:23, Moutywator napisał:

Tak jak wyżej pisałem. Kiedy Real oszukali, odebrali im trofeum praktycznie, bo united
bylo formalnoscia, a kiedy im pomogli, to w meczu o nic.


O nic to może był mecz dla Realu, ale dla Ajaxu był o wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 11:37, mati285 napisał:

ciach

Jakie znaczenie miał ten mecz dla Realu to wiadomo i Królewscy pewnie nic tu nie zawinili, grali sobie rezerwami, wynik mieli gdzieś, a że sędzia sędziował na niekorzyść rywali, to przecież nie będą się wykłócali by zaliczyć gola rywalom.

Pomyłki się zdarzają, ale tyle i jeszcze ten mecz równoległy.. pisząc "ktoś" nie miałem na myśli tego pana sędziego, ale kogoś kto się bardzo postarał, by oba mecze zakończyły się wynikami premiującymi Lyon. Znając UEFA wszystko zamiotą pod dywan.. szkoda takich sytuacji, bo pozostaje po nich niesmak. A UEFA nie wyjaśniając sprawy, nawet jeśli powiedzmy wszystko było ok, zaprzecza tym wszystkim swoim sztandarowym hasłom, które głosi przy każdej okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sędzia liniowy oszukał Ajax, nie Real Madryt. Zasadnicza różnica. Bo w oszukiwaniu RM, największe zasługi mają piłkarze pewnej drużyny, której to bramkarz potrafi przebiec całe boisko, żeby wraz z setką graczy pokłócić się z sędzią.

UEFA powinna coś z tym zrobić, nie zrobi, bo to UEFA. A niech tylko trener Ajaxu zacznie narzekać na sędziów, to zostanie zignorowany na resztę życia, bankietów, nagród.

Mam nadzieję, że w GD sędzia nie popełni żadnej większej pomyłki, która wypaczy lub wpłynie na wynik meczu. A już najgorszy scenariusz to taki, w którym wyrzuca niesłusznie gracza Królewskich i przez swoje symulacje FCB wygrywa. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić tego co będzie działo się w sieci i gazetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weż się schowaj już z tym gadaniem o symulowaniu graczy Barcelony. Busquets to rzeczywiście przesadza , ale żeby mówić że cały zepół tak robi? Di Maria w Realu zresztą świety w tym aspekcie też nie jest, ale nie twierdze od razu, że cały RM oszukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2011 o 20:41, Grinczar napisał:

Sędzia liniowy oszukał Ajax, nie Real Madryt. Zasadnicza różnica. Bo w oszukiwaniu RM,
największe zasługi mają piłkarze pewnej drużyny, której to bramkarz potrafi przebiec
całe boisko, żeby wraz z setką graczy pokłócić się z sędzią.


I jak ta pewna drużyna zyskuje na decyzji sędziego to potem są wokół tego krzyki przez kilka dni na forach. Jak widać ktokolwiek inny już jednak korzystać może i jest wszystko ok. No cóż, hipokryzja widać zawsze w cenie :) Zresztą obydwoje doskonale wiemy co by siedziało tutaj, i nie tylko tutaj, gdyby w tym meczu grała Barca zamiast Realu. Wtedy by nagle nie miało znaczenia, że na wszystkim skorzystał Lyon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować