Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2013 o 22:34, Graffis napisał:

To już zaawansowana jak na naszą reprezentację taktyka, niemal wiedza tajemna. Pierwsze
czego naszym brakuje to waleczność, determinacja i wola walki. Drepczą sobie po tym boisku,
pykają piłeczkę i nie da się ukryć tego, ze tak naprawdę mają to gdzieś i im się nie
chce. Taktyka i technika i cokolwiek innego tego nie zastąpią.


Błaszczu to zostawił dzisiaj zdrowie na boisku. Boenisch i Krychowiak też walczyli do końca, ale to prawda. Reszcie się nie chciało albo byli za słabi. Do tego połowie siada kondycja po godzinie biegania.


Boruc nie zawinił przy bramkach, ale grał niepewnie.
Obrona grała do dupy, boczni starali się w ataku, ale środek to porażka na całego. Glik i Wasyl nie umieją wyprowadzać piłki, a to jedna z kluczowych umiejętności na tej pozycji.
Sędzia był beznadziejny. Ze 2 czerwone się upiekły Ukraińcom ( szczególnie za to wejście na Lewandowskim od tyłu), ale i tak graliśmy słabiej. Szkoda, że Glik nie kosił jak to ma w zwyczaju, bo może by trochę przystopowali z faulami.
Kuba grał co mógł, walczył i biegał wszędzie i to jedyny zawodnik, którego mogę pochwalić bez żadnych ale.
Lewy został wyłączony z gry. Obraniak i Majewski są siebie warci- jedynie wrzutki mają dobre.
Krychowiak walczył , ale był słaby- miał już dużo lepsze mecze w reprze. Łukasikowi brakuje doświadczenia, ale i tak nie mamy nikogo lepszego na jego miejsce.
Rybus nie był najgorszy jak na powrót po kontuzji. Nie rozumiem wprowadzenia Koseckiego, liczę że się już nie pojawi w reprze. Wejście Teodorczyka bez historii.
Przy lepszej skuteczności mogliśmy o ten remis powalczyć. Nie mam się o co spinać, bo liga ukraińska jest o lata świetlne przed naszą. Na pocieszenie obejrzę sobie jak niszczymy San Marino :D

I jeszcze jedno. Za gwizdanie podczas meczu na swoich piłkarzy powinni dawać zakazy stadionowe. To najgorszy rodzaj sk***ysyństwa. Jak już tak bardzo chcą to niech to robią po gwizdku.


Edit:
San Marino wygrało 1 mecz w swojej historii ( z Lichtensteinem), więc nie przesadzajcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny tak zwane przez panów z TVN "pewne zwycięstwo" okazało się całkowitą porażką z San marino pewnie też przegramy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 22:55, Bralo napisał:

Z San Marino w el. Mś 2010 było 2:1 dla Naszych , ale przegrywaliśmy i San Marino miało
karnego na 2;2 , ale Kuszczak wybronił hehe :). Najlepsze będzie po meczu z San Marino
jak Lewy strzeli bramkę i media będą szaleć z zachwytu nad Lewym , że się odblokował
haha :).

Coś bajki opowiadasz, bo było najpierw 2-0, a później 10-0. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 23:04, ZubenPL napisał:

Po raz kolejny tak zwane przez panów z TVN "pewne zwycięstwo" okazało się całkowitą porażką
z San marino pewnie też przegramy :)


To samo było w studio przed meczem , gdzie trener Engel odpowiedział na zadane pytanie " Serce i rozum podpowiada łatwe zwycięstwo " hahah :). Jedne co można zauważyć , to nasi potrafią spiąć tyłki na takie Reprezentacje jak : Niemcy , Anglia , Portugalia , wtedy gramy z kontry i coś tam wychodzi , ale jeśli mamy gonić wynik , bo przegrywamy po 7min 0:2 , to wiadome było , że jest już po meczu :). Chodź oglądałem do końca ! :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 23:04, filip29 napisał:

I jeszcze jedno. Za gwizdanie podczas meczu na swoich piłkarzy powinni dawać zakazy stadionowe.
To najgorszy rodzaj sk***ysyństwa. Jak już tak bardzo chcą to niech to robią po gwizdku.

Czyli jeśli ktoś nazwałby cię kretynem bo pchasz się na tory kolejowe 10 sekund przed tym jak ma przejechać tamtędy pociąg to też należałoby takiej osobie dowalić stosowną karę? Bo [ abstrahując od tego konkretnego meczu ] - co wielce złego jest w wygwizdaniu danej akcji / zawodnika skoro zrobił coś złego / beznadziejnego etc? Mamy udawać, że wszystko jest ok tylko dlatego że mamy ten sam kraj wpisany w dowodzie? Oh come on. To się nazywa zaślepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 23:09, filip29 napisał:

Coś bajki opowiadasz, bo było najpierw 2-0, a później 10-0. :)


Sorki , 10:0 było , ale w 2-gim meczu , a 1-wszym jednak było 2:0 dla Naszych , a karnego Kuszczak wybronił :).

Ale zadowoleni z wyniku :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 23:10, Tyler_D napisał:

Czyli jeśli ktoś nazwałby cię kretynem bo pchasz się na tory kolejowe 10 sekund przed
tym jak ma przejechać tamtędy pociąg to też należałoby takiej osobie dowalić stosowną
karę?

Głupie porównanie. To ja z drugiej strony spróbuję. Jeśli ktoś będzie mi przeszkadzał w uratowaniu kogoś od bycia zmiażdżonym przez pociąg (patrz w strzelniu gola), to zasługuję na jakąś karę.
>Bo [ abstrahując od tego konkretnego meczu ] - co wielce złego jest w wygwizdaniu

Dnia 22.03.2013 o 23:10, Tyler_D napisał:

danej akcji / zawodnika skoro zrobił coś złego / beznadziejnego etc?

Zawodnicy nie są bezbłędni. Jeśli nie widzisz nic złego w wygwizdaniu błędu, to jest mi przykro. Ktoś zrobił błąd więc nim gardzę- typowe myślenie polskiego Janusza.
Gwizdanie przeszkadza w grze w mniejszy lub większy sposób.. Jeśli idzie się na mecz swojej drużyny narodowej to należałoby ją wspierać, albo chociaż siedzieć cicho do gwizdka. Później proszę bardzo. Można gwizdać do woli
>Mamy udawać, że

Dnia 22.03.2013 o 23:10, Tyler_D napisał:

wszystko jest ok tylko dlatego że mamy ten sam kraj wpisany w dowodzie? Oh come on. To
się nazywa zaślepienie.

Czas na krytykę jest po meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 22:34, Graffis napisał:

To już zaawansowana jak na naszą reprezentację taktyka, niemal wiedza tajemna. Pierwsze
czego naszym brakuje to waleczność, determinacja i wola walki. Drepczą sobie po tym boisku,
pykają piłeczkę i nie da się ukryć tego, ze tak naprawdę mają to gdzieś i im się nie
chce. Taktyka i technika i cokolwiek innego tego nie zastąpią.


Akurat wydawało mi się, że Fornalik na nowoczesnej taktyce zna się dość dobrze. Być może jeszcze piłkarze nie potrafią ze sobą wspópracować albo po prostu część jest za słaba i nie potrafi tej taktyki pojąć.
Zresztą, wyraźnie u nas brakuje takiego rygla defensywy, który potrafiłby dobrze współpracować z środkowimi obrońcami. W defensywie powinien pomagać też środkowy ofensywny pomocnik będąc tam, gdzie akurat jest piłka.
Co do woli walki, to faktycznie jest problem :D za dużo kasy mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 23:36, filip29 napisał:

Głupie porównanie.

Wcale nie takie głupie bo idealnie obrazujące o co chodzi.
>To ja z drugiej strony spróbuję. Jeśli ktoś będzie mi przeszkadzał

Dnia 22.03.2013 o 23:36, filip29 napisał:

w uratowaniu kogoś od bycia zmiażdżonym przez pociąg (patrz w strzelniu gola), to zasługuję
na jakąś karę.

Przez jaki czas było słychać te gwizdy? Bo ja co prawda całego meczu nie widziałem ale jeśli się już przyglądałem to albo słychać było śpiewy, zagrzewanie do walki a nie gwizdy. To raczej o czymś świadczy.

Dnia 22.03.2013 o 23:36, filip29 napisał:

Zawodnicy nie są bezbłędni. Jeśli nie widzisz nic złego w wygwizdaniu błędu, to jest
mi przykro.

Lol, przecież napisałem właśnie to że niech sobie gwiżdżą ile chcą [ jeśli mają ku temu powody ]. oO Nie umiesz czytać?
>Ktoś zrobił błąd więc nim gardzę- typowe myślenie polskiego Janusza.
Popełnić błąd każdy może, popełnić błąd na miarę przegrane akcji lub bramki - wtedy można się wkurzyć, co nie? No właśnie. Akcja-reakcja. Może dajmy im jeszcze więcej pieniędzy za te ''krzywdy'', w końcu tacy z nich świetni piłkarze, że w obcych ligach a nawet i w swoich grać potrafią ale jak trzeba się pokazać w narodowej reprezie RAZEM to są ślepi jak dzieci we mgle. Biedactwa ... nie zapominasz ile zarabiają? Człowiek płaci za bilet, przychodzi na mecz, liczy na rozrywkę - normalną reakcją jest wygwizdanie zawodnika gdy zachowuje się na boisku jak ostatni patałach.

Dnia 22.03.2013 o 23:36, filip29 napisał:

Gwizdanie przeszkadza w grze w mniejszy lub większy sposób.. Jeśli idzie się na mecz
swojej drużyny narodowej to należałoby ją wspierać, albo chociaż siedzieć cicho do gwizdka.

Patrz wyżej. Wspieranie wspieraniem ale robić to też jak zachowują się jak ostatnie łajzy? No właśnie.

Dnia 22.03.2013 o 23:36, filip29 napisał:

Czas na krytykę jest po meczu.

Wolna wola, niech każdy robi to co chce w granicach przyzwoitości. Tu nie zostały one naruszone, te całe nie wspieranie było, jest i będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 23:44, pawbuk napisał:

Akurat wydawało mi się, że Fornalik na nowoczesnej taktyce zna się dość dobrze. Być może
jeszcze piłkarze nie potrafią ze sobą wspópracować albo po prostu część jest za słaba
i nie potrafi tej taktyki pojąć.
Zresztą, wyraźnie u nas brakuje takiego rygla defensywy, który potrafiłby dobrze współpracować
z środkowimi obrońcami. W defensywie powinien pomagać też środkowy ofensywny pomocnik
będąc tam, gdzie akurat jest piłka.
Co do woli walki, to faktycznie jest problem :D za dużo kasy mają...


Kasy może mają za dużo , ale Boniek powiedział , że nawet remisy nie będą premiowane , więc powinni zapier..... ile wlezie :). Zobaczcie jak to wyglądało , rozpoczęliśmy mecz , podanie do tyłu do Wasyla , a ten od razu pałował w stronę Lewego , co wiedziałem , że nic dobrego z tego nie wyjdzie :). Kolejna sprawa to luka jaka jest między naszym obrońcą co ma piłkę a pomocnikiem. Defensywny pomocnik powinien być na samym środku boiska , aby mógł dostać bliskie podanie i dalej kontynuować akcję .... a u Naszych luka wynosi 60m i tylko granie długich piłek , co jest totalnie bezsensu , nasi nie potrafi grać ataku pozycyjnego , jedyne co nam wychodzi , to granie z kontry , ale niestety kontry to my możemy tylko stosować z Anglią , Niemcami , gdzie oni nas cisną. Można by się tak rozpisywać , ale mi się nie chcę , bo od kilku lat po każdym meczu jest to samo , z niektórymi wyjątkami :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 23:12, Bralo napisał:

Ale zadowoleni z wyniku :D?

Jak najbardziej. Meczu nie ogladałem, ale transmisja w radiu jak najbardziej była słuchana. Zimoch jak zwykle przechodził samego siebie ;) Aż sobie podśpiewywałem "Tylko we Lwowie" :D

No nic, zaostaje już tylko kibicować Czarnogórze i Ukrainie, mam nadzieję że wyrzucą Anglików za burtę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 23:49, Tyler_D napisał:

Przez jaki czas było słychać te gwizdy? Bo ja co prawda całego meczu nie widziałem ale
jeśli się już przyglądałem to albo słychać było śpiewy, zagrzewanie do walki a nie gwizdy.
To raczej o czymś świadczy.

Ja tam śpiewy słyszałem tylko po strzeleniu gola przez Polaków :)

Dnia 22.03.2013 o 23:49, Tyler_D napisał:

Lol, przecież napisałem właśnie to że niech sobie gwiżdżą ile chcą [ jeśli mają ku temu
powody ]. oO Nie umiesz czytać?

A ja napisałem, że jest mi z tego powodu przykro. Z czytaniem jest u mnie dobrze, u ciebie chyba trochę gorzej.

>Może dajmy im jeszcze więcej pieniędzy
Nie. Po prostu nie gwiżdżmy.

Dnia 22.03.2013 o 23:49, Tyler_D napisał:

za te ''krzywdy'', w końcu tacy z nich świetni piłkarze, że w obcych ligach a nawet i
w swoich grać potrafią ale jak trzeba się pokazać w narodowej reprezie RAZEM to są ślepi
jak dzieci we mgle.

Jak ktoś umie grać w polskiej lidze to znaczy, że nie umie. Takiemu Obraniakowi się pewnie nie chce, ale ci z Borussi sami nie wygrają meczu.
>Biedactwa ... nie zapominasz ile zarabiają?
Kasa nie ma znaczenia. Zarabiają tyle na ile zasługują. Trenowali przez całe życie i poświęcali się piłce, więdząc, że i tak 9 na 10 piłkarzy nigdy nic nie osiągnie. Ci słabi wcale nie są tacy bogaci. Podejrzewam, że Ukraińcy mają w swoich klubach 5x większe zarobki niż większość naszych.
>Człowiek płaci za bilet,

Dnia 22.03.2013 o 23:49, Tyler_D napisał:

przychodzi na mecz, liczy na rozrywkę - normalną reakcją jest wygwizdanie zawodnika gdy
zachowuje się na boisku jak ostatni patałach.

Normalną jak dla kogo. Gwizdanie nie pomoże patałachowi lepiej grać.
Pomijam fakt, że nigdy nie ma tak, że wszyscy są beznadziejni.

Dnia 22.03.2013 o 23:49, Tyler_D napisał:

Wolna wola, niech każdy robi to co chce w granicach przyzwoitości. Tu nie zostały one
naruszone, te całe nie wspieranie było, jest i będzie.

No niestety każdy może to robić , bo przyzwala na to społeczeństwo. Nie kojarzę innego sportu na którym po błędzie, albo przegranej kibice nie umieliby się zachować. Siatka, kosz, tenis, piłka ręczna- wszyscy kibice trzymają fason do końca. I nie mówię tylko o Polsce.
Widzę, że cię nie przekonam- z mojej strony EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 23:54, Bralo napisał:

Kolejna sprawa to luka jaka jest między naszym
obrońcą co ma piłkę a pomocnikiem. Defensywny pomocnik powinien być na samym środku boiska
, aby mógł dostać bliskie podanie i dalej kontynuować akcję .... a u Naszych luka wynosi
60m i tylko granie długich piłek , co jest totalnie bezsensu , nasi nie potrafi grać
ataku pozycyjnego , jedyne co nam wychodzi , to granie z kontry , ale niestety kontry
to my możemy tylko stosować z Anglią , Niemcami , gdzie oni nas cisną.


No niestety, defensywny pomocnik musi umieć rozgrywać albo przynajmniej mieć odpowiednią technikę, żeby podciągnąć kilka metrów piłkę i oddać ją rozgrywającym. Musi się cofać praktycznie do lini obrony i zwiększać możliwości wyprowadzenia akcji przez środkowego obrońcę. Zresztą, cały zespół powinien się cofać po piłkę jeśli obrońcy nie radzą sobie z jej wyprowadzaniem.
Kolejna rzecz - przerzuty pond linią pomocy na Lewandowskiego. Beznadziejna taktyka przy jednym napastniku. Tak może grać Stoke City z Crouchem, ale nie my. Mamy niezłe skrzydła - więcej akcji bokiem, ale bez wrzutek. Rozciągać trzeba formacje obronne rywala i wykorzystywać luki w środku :) co tu dużo mówić, ktoś musi część zawodników kopnać w d... tyłek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdura z tym gwizdaniem. Za te 180 złotych, które zapłaciłem, chciałem zobaczyć Polaków, którzy przynajmniej walczą. A zobaczyłem po prostu dno. Ciężko, żeby ręce składały się do oklasków po takim "widowisku". Bo czym są brawa? Chyba nie nagrodą za tragiczny występ? Żal mi naprawdę dzieciaków, które wychodziły z płaczem, albo rozczarowaniem na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Jestem tutaj nowy (ale dawno się zarejestrowałem). Chciałbym w paru zdaniach napisać coś o meczu.
Po pierwsze - Robert Lewandowski chociaż jest gwiazdą Bundesligi, to powinniśmy przynajmniej spróbować zagrać innym napastnikiem. Po wejściu Obraniaka było widać ożywienie drużyny i dlatego Fornalik popełnił błąd nie wpuszczając go od pierwszych minut. Wynik katastrofalny. Mamy matematyczne szanse na wyjście z grupy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 00:24, Maniek121677 napisał:

Po pierwsze - Robert Lewandowski chociaż jest gwiazdą Bundesligi, to powinniśmy przynajmniej
spróbować zagrać innym napastnikiem. Po wejściu Obraniaka było widać ożywienie drużyny
i dlatego Fornalik popełnił błąd nie wpuszczając go od pierwszych minut. Wynik katastrofalny.
Mamy matematyczne szanse na wyjście z grupy ...


Obraniak nic nie wniósł do drużyny jak wszedł. Od razu dostał setkę do strzelenia , to nawet nie spojrzał gdzie jest ustawiony bramkarz i trafił prosto w niego , gdy Boruc posłał mu długa piłkę z pola karnego , to wylądował z nią na aucie ( żenada ) i przez te 20min nie zrozumiał się kilka razy z Błaszczykowskim.
Co nie zmienia faktu , że jego zastępca ( Majewski ) też nic nie pokazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 01:08, Bralo napisał:

Obraniak nic nie wniósł do drużyny jak wszedł. Od razu dostał setkę do strzelenia , to
nawet nie spojrzał gdzie jest ustawiony bramkarz i trafił prosto w niego , gdy Boruc
posłał mu długa piłkę z pola karnego , to wylądował z nią na aucie ( żenada ) i przez
te 20min nie zrozumiał się kilka razy z Błaszczykowskim.
Co nie zmienia faktu , że jego zastępca ( Majewski ) też nic nie pokazał.


Przynajmniej miał setkę. Też coś. I tak polskim bohaterem został Komorowski. xD
Obejrzałem właśnie skrót meczu Anglia vs San Marino (8:0). Rywal wiadomo bardzo słaby, ale przynajmniej było na co patrzeć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 00:15, filip29 napisał:

Kasa nie ma znaczenia. Zarabiają tyle na ile zasługują. Trenowali przez całe życie i
poświęcali się piłce, więdząc, że i tak 9 na 10 piłkarzy nigdy nic nie osiągnie.

I co z tego? Ja przez całe życie będę niszczył własne zdrowie i życie, by innym to życie ratować - za marne kilka tysięcy miesięcznie, spędzając kilkanaście nocy w tym czasie bez snu na oddziale lub w karetce. Za kilkadziesiąt tysięcy tych jedenastu nierobów mogłoby się wysilić i chociaż udawać, że chce im się biegać.

Dnia 23.03.2013 o 00:15, filip29 napisał:

Normalną jak dla kogo. Gwizdanie nie pomoże patałachowi lepiej grać.

Ale go upokorzy, pokaże że kibic ma go dość. Jego i jego chamskiego nieróbstwa. Bo to co dziś pokazała nasza reprezentacja to kpina - z kibiców i z naszego kraju. Oni mają reprezentować ojczyznę. Nie muszą wygrywać zawsze i z wszystkimi, ale niech chociaż włożą w to odrobinę serca. Za to co dziś pokazali to oni powinni być ukarani - za przyniesienie hańby swojej i naszej ojczyźnie. Kibice pokazali właśnie to - tu nie chodzi o to że przegrali. Chodzi o styl w jakim tego dokonali - bez walki, bez serca, bez wysiłku. Po prostu wyszli powozić się po trawie za 250 tysięcy i resztę mają gdzieś. Orzełka na koszulce, kibiców, wszystko. To widziałem dziś na boisku i gwizdy to minimalna kara, nasza reprezentacja nie zasługuje na to by ten kraj reprezentować.

Dnia 23.03.2013 o 00:15, filip29 napisał:

No niestety każdy może to robić , bo przyzwala na to społeczeństwo. Nie kojarzę innego
sportu na którym po błędzie, albo przegranej kibice nie umieliby się zachować.

Coś się tak tego błędu lub wyniku przyczepił? Czy kibice wygwizdali reprezentację w 10 minucie gdy przegrywała (już wtedy haniebnie) 0:2. Nie trwali z piłkarzami i starali się pomóc. To reprezentacja swoją grą pokazała, że ich to nie obchodzi. I mogłoby być 0:30 na koniec, a byłyby brawa - jeśliby pokazali że im się chce, że im zależy, że to dla nich ważne. A pokazali, że dla nich to nic istotnego.
I nie ma sensu tłumaczyć ich motywacją czy czymś takim. Ludzie w tym kraju muszą się za 1300zł motywować do o wiele ważniejszych rzeczy niż bieganie przez 90min ku uciesze ludu. Chamstwem jest brać ciężkie pieniądze za grę w piłkę nożna, po czym reprezentując swój kraj potykać się o źdźbła trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować