Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Nie no, mecz świetny ;D Tak czy siak wynik dla Legii bardzo korzystny, ale przecież oni powinni rozjechać ten Celtic mniej więcej takim wynikiem jak Niemcy Brazylię na MŚ. Swoją drogą Szkoci okropie są słabi, nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek oglądał mecz polskiego zespołu w pucharach, w którym by on tak bardzo górował technicznie nad rywalem (może poza spotkaniami z jakimiś półamatorami, ale i wtedy czasami różnice klas były mniejsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Celtic poza początkiem meczu słaby niemożliwie, tu mogło być spokojnie 5-6:1, ale widzę, że Legia ma tylko jednego wykonawcę rzutów karnych, pewnie do 3 też by podszedł ;] Cóż, szkoda, że to nie 4 runda, bo póki co Legia jest blisko, ale grupy LE, do LM jeszcze bardzo daleka droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Awans jeszcze nie jest pewny, ale dawno nie widziałem takiego ładnego meczu polskiej drużyny i takiego słabego Celticu. Pytanie do tych co oglądają ekstraklasę czy Broź zawsze jest taki dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wspaniale ale dlaczego mam tak silny niedosyt z powodu tego nieudacznika. Drugi karny jeszcze bardziej beznadziejny od pierwszego . Opaska kapitana musi zniknąć z ręki tego piłkarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 22:33, vonArnold napisał:

3:1 to juz przyzwoita zaliczka, ale te karne...

może jeszcze trzeci spartola?


Spokojnie mogło być 8:1 dzisiaj, ale raz w pierwszej połowie ziomek nie podał, potem dwa zmarnowane karne (sic!), ten Żyro też miał ze 3 okazje i jedną taką super 100%, że aż szok.. NIEDOWIARY że takie coś mogą profesjonaliści nie wykorzystywać.. A grając w 11 Celtic mógł strzelić jeszcze dwie bramy, także 4:1 to moim zdaniem ok zaliczka, ale mogli wygrać - dosłownie 8:1.

filip29@
Kiedyś każdemu jakiś mecz wyjdzie, ogólnie gdyby Bereszyński nie dostał czerwonej i 4 meczy kary za ostatnie puchary to pewnie on by grał. Broź to raczej rezerwa. Ogólnie jak na polską drużynę to zagrali fenomenalnie, ale za to tak nieskutecznie. Gdyby z gry nie strzelili tych bramek to ten Chorwat miałby niezbyt udany wieczór. Celtic niby wart 50 mln euro, Legia 20 mln euro, ale jakoś tego nie było widać. Jedynie ten burak Forster ładnie zagrał, bo gdyby nie on to Celtic by się skompromitował ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 22:46, Paoro napisał:

Spokojnie mogło być 8:1 dzisiaj, ale raz w pierwszej połowie ziomek nie podał, potem
dwa zmarnowane karne (sic!), ten Żyro też miał ze 3 okazje i jedną taką super 100%, że
aż szok.. NIEDOWIARY że takie coś mogą profesjonaliści nie wykorzystywać.. A grając w
11 Celtic mógł strzelić jeszcze dwie bramy, także 4:1 to moim zdaniem ok zaliczka, ale
mogli wygrać - dosłownie 8:1.


Z jednej strony jestem trochę krytyczny, spartolenie tych karnych zasługuje na potępienie (a były one słusznie przyznane), podobnie Żyro grał jak drewno, acz z drugiej, ten wynik jako tako odzwierciedla obraz meczu. 4:1 - chyba nie mam już co aż tak narzekać. 3-bramkowa zaliczka to sporo.

Aczkolwiek, pamiętam jak takie BVB blisko było odrobienia podobnej straty w dwumeczu z Realem. Co prawda de facto Celtic u siebie grać nie będzie, ale jak przycisną Legię to gole będą padać.

Moim zdaniem, jeśli Legia pojedzie bronić wyniku to przepadną, dotychczas nie wytrzymywali takiej presji.
Jeśli zagrają jak dziś, a trener połata dziury, to jest szansa na strzelenie gola i tym samym niemal pewny awans. Nie wyobrażam sobie wyniku 4:1 dla Celticu w rewanżu.

Zdecydowanie też Radović wygrał ten mecz. Bez niego, nie wiem czy Legia dochodziłaby do tych sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 22:55, vonArnold napisał:

Moim zdaniem, jeśli Legia pojedzie bronić wyniku to przepadną, dotychczas nie wytrzymywali
takiej presji.
Jeśli zagrają jak dziś, a trener połata dziury, to jest szansa na strzelenie gola i tym
samym niemal pewny awans. Nie wyobrażam sobie wyniku 4:1 dla Celticu w rewanżu.

Zdecydowanie też Radović wygrał ten mecz. Bez niego, nie wiem czy Legia dochodziłaby
do tych sytuacji.

Mogło być różnie, myśle jednak że i szczęście się uśmiechnęło, gdyby nie ta czerwona to różnie mogło być, raczej awansują, ale coś mi się zdaje, że będzie nerwówka ;D fajnie ładna wygra, wynik przed meczem to wszyscy brali by w ciemno, ale po meczu.. a tam zwycięzców się nie sądzi, mają chwile chwały, niech się cieszą. Wiecie czy Legia przejmie rozstawienie w następnej rundzie? Nom pamiętam, że jak polska drużyna trafiała na tak mocną (teoretycznie) drużynę to w kolejnej rundzie mogła mieć łatwiej.. no ale zawsze odpadała ;P teraz może w końcu będzie okazja awansować do LM, trochę szkoda ze Legia akurat, ale może jak awansuje to cała liga ruszy do przodu, to będzie bodziec do rozwoju, a poza tym punkty w rankingu się przydadzą, tylko własnie w LM to raczej za dużo Legia nie uciuła, może i lepiej by zagrali dobrze w LE ;) a ranking trzeba poprawić bo dobre sezony gdzie po 6 koła pkt. zdobywaliśmy zaczynają być nie ważne, bo liczy się 5 lat wstecz. bez sukcesów w tym roku, jeszcze będzie jeden sezon ok, ale następny to już lipa i z 20 miejsca spadamy na.. 31. Można sobie poklikać kolejne lata, jak to wygląda:
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/crank2015.html
Także trzeba ciułać pkt. Co do jutra to Lech i Ruch bez transmisji, no Lech musi wygrać, a Ruch ma rywala w zasięgu, ale jak nie awansują z Duńczykami to w sumie żalu być nie może w końcu to tylko Ruch, a nie bogate Legia czy Lech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 23:20, Paoro napisał:

Wiecie czy Legia przejmie rozstawienie
w następnej rundzie? Nom pamiętam, że jak polska drużyna trafiała na tak mocną (teoretycznie)
drużynę to w kolejnej rundzie mogła mieć łatwiej.. no ale zawsze odpadała ;P


Nie, losowanie odbędzie się dopiero po rozstrzygnięciach 3 rundy kwalifikacji LM i LE, bo póki co nie wiadomo kto odpadnie z LM i zagra w 4 rundzie kwalifikacji LE (pisze z głowy, ale tak na logikę to wygląda).

>teraz może w końcu będzie okazja awansować do LM, trochę szkoda ze Legia akurat, ale może jak awansuje

Dnia 30.07.2014 o 23:20, Paoro napisał:

to cała liga ruszy do przodu, to będzie bodziec do rozwoju,


Płonne nadzieje imo ;] Raczej klub zgarnie niezłą sumkę za występy w LM i na tym się skończy, choć może jakoś to mądrze zainwestują, jeśli tak to co najwyżej Legia odskoczy całkowicie reszcie stawki, ogólny poziom ligi na tym nie zyska.

Dnia 30.07.2014 o 23:20, Paoro napisał:

a poza tym punkty w rankingu się przydadzątylko własnie w LM to raczej za dużo Legia nie uciuła, może i lepiej >by zagrali dobrze w LE ;)


Wystarczyło, żeby co sezon Legia i Lech, grały w fazie grupowej LE i coś tam ugrywały, to może byśmy się wybili w okolice 15 miejsca, chociaż dopiero 13 daje bezpośrednie miejsce w fazie grupowej. W najbliższej przyszłości niestety niewiele wskazuje byśmy zbliżyli się to tych miejsc, to raczej inne ligi (np. czeska) nam uciekają, a i za plecami czuć już oddech takich niegdyś potęg jak np. Azerbejdżan ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny mecz Legii . Oby teraz nie zmarnowali tego na wyjeździe . Aczkolwiek te karne ... tego 2 to mógł już lepiej Radović strzelać, Takiego meczu to polska drużyna w eliminacjach do LE albo LM dawno nie zagrała ( jedyne co sobie przypominam to 3:1 bodajże Lecha z Manchesterem City w fazie grupowej LE)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Franek Lampard w ... Manchesterze City. Jako kibic Chelsea jestem lekko zszokowany ta decyzja ale mu sie nie dziwie. W zyciu nie powiem o nim zdrajca itd. Z jednej strony fajnie ze jeszcze bedzie mi go dane zobaczyc na angielskich boiskach bo to jeden z moich uubionych pilkarzy. Uwielbiam patrzec jak biega po boisku. Szkoda ze Chelsea nie dala mu lepszej mozliwosci i ze zdecydowal sie nas opuscic. On zawsze byl ambitny nawet u schyłku kariery wiec zycze mu powodzenia nawet w Manchesterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jutro się okaże, czy Legia awansuje do ostatniej rundy el. LM, czy może odpadnie i zaliczy najbardziej spektakularne odpadnięcie ostatnich lat. Już widziałem jak Wisła zmarnowała na wyjeździe wynik 3:1 u siebie z Grekami i inne cuda. To dopiero II runda, w III czeka rywal porównywalny z Celtikem, może w lepszej formie, także też nie będzie łatwo, ale LE będzie już wtedy pewna. No i czwartek mecz prawdy Lecha i Ruchu. Lech zawodzi i to już któryś rok z rzędu jest słaby początek, że Rumaka chyba powinni w końcu zwolnić, dziw że jeszcze jest, z drugiej strony to marionetka zarządu, także nie ma się co dziwić. Ruch, ostatnia drużyna polskiej ekstraklapy, jak awansują to będzie święto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 18:58, Paoro napisał:

Już widziałem jak Wisła zmarnowała na wyjeździe wynik 3:1 u siebie z Grekami i inne cuda.

To chyba nie za wiele jednak widziałeś bo tam głównym człowiekiem, który Wiśle "zmarnował" ten wynik był sędzia. Za zmarnowaną szanse można uznać dwumecz z APOEL''em przez bezsensowną taktykę (czyt. postawienie autobusu w bramce), ale co by nie mówić Cypryjczycy byli na tyle dobrym zespołem, że awans wtedy im się po prostu należał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądze raczej że Legia powinna awansować . Co tu dużo mówić Celtic nie gra "całkiem u siebie " jeden z ich obrońców ma czerwoną kartkę a Legia z meczu na mecz gra coraz lepiej więc jest naprawdę spora szansa . Choć naturalnie trzeba uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 19:13, Hoplita napisał:

> Już widziałem jak Wisła zmarnowała na wyjeździe wynik 3:1 u siebie z Grekami i inne
cuda.
To chyba nie za wiele jednak widziałeś bo tam głównym człowiekiem, który Wiśle "zmarnował"
ten wynik był sędzia. Za zmarnowaną szanse można uznać dwumecz z APOEL''em przez bezsensowną
taktykę (czyt. postawienie autobusu w bramce), ale co by nie mówić Cypryjczycy byli na
tyle dobrym zespołem, że awans wtedy im się po prostu należał.

Za zmarnowaną szanse rozumiem właśnie dwumecz, w którym polska drużyna była faktycznie lepsza i mało brakowała, a by wygrała, ale był armagedon, głupio niewykorzystane szanse, sędziowie jak w meczu z Panathinaikosem. Dwumecz z APOELem, cóż jak sam napisałeś, Cypryjczykom się awans należał, a to że kilku minut brakowało do awansu.. równie dobrze Atletico mogło zdobyć LM w tym roku, zabrakło niewiele, ale kto był lepszy, komu należał się 10 Puchar Europy? Real pokazał komu w drugiej połowie. Legia jest od Celticu w tej chwili lepsza, albo inaczej, lepsza była w pierwszym meczu, który mogła rozstrzygnąć, baa powinna wygrać wyżej i awans byłby formalnością, teraz czytam, że trener Celticu nie może doczekać się zemsty i wierzy wraz z zespołem w awans.. wiadomo coś musiał powiedzieć, ale nie zdziwie się jak Szkoci strzelą dwie bramki na początku meczu, Legii załączy się obrona Częstochowy, będą bronić za wszelką cenę, ale ulegną w 89 minucie meczu, po chwili zabrzmi gwizdek i tyle ;P także oby tak nie było, bo będzie to jedna wielka kompromitacja, a to dlatego, że po meczu w warszafce powinno być wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Legii to w pierwszym meczu była wręcz dużo lepsza, więc myślę że powinno im się udać przejść Szkotów bez większych problemów. Jednak tak jak napisałeś, jeśli szybko stracą gola to może się zacząć robić nerwowo, więc muszą podejść skupieni do meczu od samego początku bo Celtic pewnie od razu rzuci się do ataku. Co do czwartkowych meczów to myślę, że Lech powinien sobie poradzić, bo mimo wszystko u siebie grają znacznie lepiej (nawet mimo nienajlepszego występu w niedzielę), ale awansu Ruchu jakoś nie widzę - od początku sezonu cienko oni przędą i już w meczach z Vaduz niewiele brakowało do tego, żeby odpadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2014 o 12:34, Ziggy napisał:

Franek Lampard w ... Manchesterze City. Jako kibic Chelsea jestem lekko zszokowany ta
decyzja ale mu sie nie dziwie. W zyciu nie powiem o nim zdrajca itd. Z jednej strony
fajnie ze jeszcze bedzie mi go dane zobaczyc na angielskich boiskach bo to jeden z moich
uubionych pilkarzy. Uwielbiam patrzec jak biega po boisku. Szkoda ze Chelsea nie dala
mu lepszej mozliwosci i ze zdecydowal sie nas opuscic. On zawsze byl ambitny nawet u
schyłku kariery wiec zycze mu powodzenia nawet w Manchesterze.


Wątpię, żeby grał, może od czasu do czasu. Wydaję mi się że i tak pójdzie po sezonie do MLS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2014 o 22:31, DambialkoX napisał:

Wydaję mi się że i tak pójdzie po sezonie do MLS.


Lampard został wypożyczony do Man City ze względu na późniejszy start rozgrywek MLS (marzec), prawdopodobnie głównie w celu utrzymania formy i wniesienia odrobiny expa. Później wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować