Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2008 o 20:20, mikal15 napisał:

Ja piszę o Pucharze Króla ;)


Nie zmienia to faktu, że ja dalej nie wiem jak jest w PUEFA i LM, więc jeśli łaska... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę Barcelonie po prostu jest potrzebny prawy obrońca, bo Puyol bardziej się przyda na środku. Rijkard mógł się jeszcze zdecydować na kupno jakiegoś mocniejszego stopera i przesunąć kapitana trwale na prawo, ale jak widać na liście, kupuje bocznych obrońców. W przeciwieństwie do Vaxinara, naprawdę liczę na kupno Lahma. :)

A co do reszty "listy" Barcelony, to chyba nie ma co liczyć na Ronaldo lub Fabregasa, chociaż miło byłoby ich oglądać na Camp Nou. Za to uważam, że Hleb lub Xavi Alonso przydaliby się do wzmonienia drugiej linii.

Z innej beczki:
Zastanawiałem się nad optymalnym ustawieniem Barcelony po powrocie czołowych zawodników. I moim zdaniem najciekawiej prezentowałoby się ustawienie 3-5-2, z Messim i R10 na skrzydłach, w ataku Eto''o i Henry, i w środku Iniesta, Xavi i Toure i wreszcie na obronie Puyol, Milito i Abidal. Wiem, że ustawienie jest bardzo ofensywne, ale może warto je sprawdzić w którymś mniej ważnym meczu ligowym i ew. w połowie zmienić styl gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 20:06, mikal15 napisał:

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Czemu wszędzie piszą (już na kilku polskich serwisach ogólnych
się z tym spotkałem), że Real zmierzy się z Sevillą w następnej rundzie CdR, a potem może trafić
na Barcelonę? Przecież o ile mi wiadomo jest losowanie, a nie drabinka.

Dokładnie. Nie mam pojęcia co się dzieje xD.

Przecież jutro jest losowanie kolejnych par CDR xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

man c. wygryzł liverpool, który tylko zremisował z wigan. rośnie nam nowa siła w premiership. ciekawe, czy podziękują benitezowi. wg mnie byłby to jednak błąd, bo trudno sobie wyobrazić lepszego trenera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 17:58, mikal15 napisał:

Onet (inf.własna) Na celowniku Barcelony znaleźli się: Phillip Lahm i Willy Sagnol (obaj
Bayern Monachium), Cristiano Ronaldo (Manchester United), Xabi Alonso (Liverpool), Cesc Fabregas
i Alexander Hleb (obaj Arsenal).


Uśmiałem się troszkij jak to czytałem. Jestem ciekaw po co im w przerwie zimowej zawodnicy "spaleni" w europejskich pucharach? Takie transfery to się robi latem.
Pomijam fakt że Ronaldo i Fabregas jak już odejdą to na każdego trzeba szykować 50 milionów funtów a na pozostałą 4 kolejne 50. Czyli jakies 250 milionów Euro:) Good Luck:)

Dnia 03.01.2008 o 17:58, mikal15 napisał:

Ciekawi mnie czy to wygląda tak: "Losujemy zawodników z czołowych europejskich zespołów" czy
"A w FMie mam właśnie przerwę zimową 2008 i tych graczy kupiła Barcelona!". Bo innego wytłumaczenia
znaleźć nie mogę...


W FMie to mogą zapomnieć o Ronaldo. Za żadną kasę go nie puszcze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam krótko: wierzysz, że Rijkaard tak zestawi zespół? Przecież to typowy Holender, w ataku ma być 3 zawodników i basta. Już nie mówię o tym, że zdecydowanie inaczej się gra jak jest w obronie 3, a jak w obronie 4...poza tym już rozważając tą taktykę, chociaż raczej na pewno tak nie zagramy, w składzie przez ciebie wymienionym poza obrońcami mamy jedynie jednego zawodnika odbierającego piłki: Toure. Iniesta to nie jest gracz defensywny, a oprócz tego praktycznie 4 napastników...

Vaxinar
Nie wiem dokładnie, a nie chcę cię wprowadzić w błąd. Na pewno na stronie UEFY coś będzie na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 22:15, mikal15 napisał:

Zapytam krótko: wierzysz, że Rijkaard tak zestawi zespół?


W LM na pewno nie, mogę tylko mieć nadzieję, że spróbuje zrobić coś takiego w lidze, ale tak naprawdę to mało prawdopodobne.

Dnia 03.01.2008 o 22:15, mikal15 napisał:

Już nie mówię o tym, że zdecydowanie inaczej się gra jak jest
w obronie 3, a jak w obronie 4...


Na pewno, ale myślę, że tacy gracze jak np. Puyol daliby sobie radę z lekką zmianą gry obronnej.

Dnia 03.01.2008 o 22:15, mikal15 napisał:

poza tym już rozważając tą taktykę, chociaż raczej na pewno
tak nie zagramy, w składzie przez ciebie wymienionym poza obrońcami mamy jedynie jednego zawodnika
odbierającego piłki: Toure. Iniesta to nie jest gracz defensywny, a oprócz tego praktycznie
4 napastników...


Wiem, to ustawienie bardzo ofensywne. Założenie jest takie, żeby się bardzo długo utrzymywać przy piłce i strzelać po prostu więcej bramek niż przeciwnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 22:08, Quire napisał:

Uśmiałem się troszkij jak to czytałem. Jestem ciekaw po co im w przerwie zimowej zawodnicy
"spaleni" w europejskich pucharach? Takie transfery to się robi latem.
Pomijam fakt że Ronaldo i Fabregas jak już odejdą to na każdego trzeba szykować 50 milionów
funtów a na pozostałą 4 kolejne 50. Czyli jakies 250 milionów Euro:) Good Luck:)

Po pierwsze to jest to lista 6 kandydatów do gry w Barcy, bo wsyzstkich Barca nie chce. Po drugie to właśnie jest to lista kandydatów na transfery letnie :). Przynajmniej tak pisali na stronie Barcelony :P.

Dnia 03.01.2008 o 22:08, Quire napisał:

W FMie to mogą zapomnieć o Ronaldo. Za żadną kasę go nie puszcze:D

FM jest nierealny, bo w FMie Ronaldo chce zostać w ManU ;P.

Invin

Dnia 03.01.2008 o 22:08, Quire napisał:

strzelać po prostu więcej bramek niż przeciwnik.

Z Henrym w ataku?? xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 23:07, Invin napisał:

Na pewno, ale myślę, że tacy gracze jak np. Puyol daliby sobie radę z lekką zmianą gry obronnej.

Ja napisałem ''zdecydowanie inaczej'', ty napisałeś ''lekka zmiana'' :P Jest różnica niestety. Bo to naprawdę nie jest to samo.

Przede wszystkim normalnie gramy czwórką w linii. Boczni jako asekuracja dla skrzydłowych, ponieważ właściwie tylko oni bronią boków, podłączający się do akcji ofensywnych (takie założenie, a praktyka to różnie patrz Abidal). Środkowi mający przed sobą trójkę zawodników w środku pola w tym jednego typowego DM''a, asekurujący bocznych w przypadku ich wyjścia do przodu, dodatkowo oczywiście wyprowadzający piłkę aż za linię końcową. No i należy dodać do tego częsty czas posiadania piłki.

Zaś w przypadku gry trójką obrońców właściwie niemożliwa jest gra w linii. Trzeba zagrać z typowym stoperem trzymającym głębię, co jest na pewno sporą różnicą. Dodatkowo stoper przy grze trójką obrońców jak wiadomo nie kryje- co sprawia, że obrońcami łapiącymi dwóch napastników drużyny przeciwnej są nasi zawodnicy grający po bokach tej defensywy. W taktyce, jaką zaproponowałeś ty (z Messim i Ronaldinho na bokach) praktycznie rzecz biorąc mamy odsłonięte boki, bo trudno od nich wymagać gry ofensywnej- powiedziałbym, że z tymi dwoma panami to nie jest 3-5-2 tylko 3-3-4. A dodając do tego to co pisałem o bocznych obrońcach, którzy są zajęci kryciem, od środkowych pomocników trzeba wymagać właściwie asekuracji boków obrony, co poza tym że jest absurdalne stwarza lukę na środku z jednym stoperem.

Może i rzeczywiście ma to jakiś sens, ale jedynie w lidze, w meczach ze słabeuszami wystawiającymi jednego napastnika i grającego po angielsku tzn. długa górna piłka do niego. Wtedy rzeczywiście może to odnieść sukces, ale nie jest to moim zdaniem zdecydowanie rozwiązanie na mecze z rywalami z górnej półki grającymi z dwójką klasowych napastników.

Oczywiście to czysto teoretyczne rozważania, ale ogólnie chodzi o ot, że zmiana systemu gry, szczególnie w obronie to nie jest tak hop-siup ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 23:17, mikal15 napisał:

Zaś w przypadku gry trójką obrońców właściwie niemożliwa jest gra w linii. Trzeba zagrać z
typowym stoperem trzymającym głębię, co jest na pewno sporą różnicą. Dodatkowo stoper przy
grze trójką obrońców jak wiadomo nie kryje- co sprawia, że obrońcami łapiącymi dwóch napastników
drużyny przeciwnej są nasi zawodnicy grający po bokach tej defensywy.


Myślałem raczej o tym, żeby dwóch obrońców ustawionych "bardziej na boku" (w tym przypadku Puyol i Abidal)podchodziło na skrzydło w razie jakiegoś rajdu i żeby stoper ich asekurował. Poza tym, liczyłbym na to, że Toure i Xavi będą się wracać do obrony w niektórych momentach.

Dnia 03.01.2008 o 23:17, mikal15 napisał:

W taktyce, jaką zaproponowałeś
ty (z Messim i Ronaldinho na bokach) praktycznie rzecz biorąc mamy odsłonięte boki, bo trudno
od nich wymagać gry ofensywnej- powiedziałbym, że z tymi dwoma panami to nie jest 3-5-2 tylko
3-3-4.


Chodziło Ci chyba o grę defensywną. :P
Tak jak mówiłem wyżej, środkowi obrońcy mogliby podchodzić na boki. Poza tym, jeśli tracilibyśmy dużo bramek to trzeba by było nakłonić Iniestę i Xaviego do powrotów i pilnowanie boków boiska.

Dnia 03.01.2008 o 23:17, mikal15 napisał:

Może i rzeczywiście ma to jakiś sens, ale jedynie w lidze, w meczach ze słabeuszami wystawiającymi
jednego napastnika i grającego po angielsku tzn. długa górna piłka do niego. Wtedy rzeczywiście
może to odnieść sukces, ale nie jest to moim zdaniem zdecydowanie rozwiązanie na mecze z rywalami
z górnej półki grającymi z dwójką klasowych napastników.


Jestem ciekawy, jak by Barcelonie się układała gra tą taktyką. Chodzi mi właśnie o mecze ligowe, bo w tym sezonie chyba nie warto aż tak ryzykować w LM (no chyba, że z Celtikiem). Może pomogłoby to trochę w meczach wyjazdowych. ;)

Dnia 03.01.2008 o 23:17, mikal15 napisał:

Oczywiście to czysto teoretyczne rozważania, ale ogólnie chodzi o ot, że zmiana systemu gry,
szczególnie w obronie to nie jest tak hop-siup ;)


No na pewno, ale mówimy tu o obrońcach, którzy są w czołówce światowej. Myślę, że "nauczenie" się takiej gry jest możliwe (choć może mało prawdopodobne, że w ogóle dojdzie do podobnej nauki).

mesiu
Jak Henry będzie tragicznie grał to wstawimy Bojana. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przegląd sportowy pisze:,,Cracovia dokonała pierwszego transferu w zimowym okienku transferowym. „Pasy” pozyskały obrońcę GKS Katowice i młodzieżowej reprezentacji Polski Piotra Polczaka. W Cracovii występować będzie on przez najbliższe trzy i pół roku. Kwota, jaką krakowski klub zapłaci za zawodnika, będzie rekordową w ponad stuletniej historii Cracovii.
800 tys. zł, jakie wpłynie niebawem na konto katowickiego klubu to dwa razy więcej niż zapłacono za dotychczasowego najdroższego zawodnika, Michała Karwana, którego latem 2005 roku sprowadził z Górnika Zabrze ówczesny trener Cracovii, Wojciech Stawowy.
– Jestem zadowolony z tego, co udało nam się wynegocjować, bo te pieniądze pozwolą nam na transfery – mówi Jan Furtok, prezes GKS.
Zakup Polczaka to jednocześnie potwierdzenie zapowiedzi prezesa Janusza Filipiaka sprzed kilku miesięcy. Szef klubu z ulicy Kałuży zapewniał, że w zimie nie będzie szczędził pieniędzy na wzmocnienia. Do tej pory słowa profesora przyjmowano w Krakowie z przymrużeniem oka, pamiętając o „słynnych” 3 milionach przeznaczonych na transfery latem 2007 roku, z których nie wykorzystano ani złotówki. Teraz zapewne nie skończy się na tym jednym transferze, bo klub szykuje kolejne wzmocnienia. W kolejce już czeka Karol Gregorek z Wisły Płock.''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 21:14, Invin napisał:

Tak naprawdę Barcelonie po prostu jest potrzebny prawy obrońca, bo Puyol bardziej się przyda
na środku. Rijkard mógł się jeszcze zdecydować na kupno jakiegoś mocniejszego stopera i przesunąć
kapitana trwale na prawo, ale jak widać na liście, kupuje bocznych obrońców. W przeciwieństwie
do Vaxinara, naprawdę liczę na kupno Lahma. :)


Lahm to raczej lewy obrońca(chociaż radzi sobie i na prawej)...dla mnie najbardziej do stylu gry Barcy pasowałby Dani Alves i fajnie byłoby, żeby wyrwali go z Sevilli...A Puyol nich lepeiej wraca na środek, gdzie jego miejsce...

Dnia 03.01.2008 o 21:14, Invin napisał:

A co do reszty "listy" Barcelony, to chyba nie ma co liczyć na Ronaldo lub Fabregasa, chociaż
miło byłoby ich oglądać na Camp Nou. Za to uważam, że Hleb lub Xavi Alonso przydaliby się do
wzmonienia drugiej linii.


Po co im Cesc i Xabi(nie Xavi!!!)Mało Ci środkowych pomocników?! :)I to najwyższej klasy??? Ale już taki Hleb mógłby się przydać, jako rezerwowy skrzydłowy...wątpię, żeby Arsenal go puścił jednak....

Dnia 03.01.2008 o 21:14, Invin napisał:

Z innej beczki:
Zastanawiałem się nad optymalnym ustawieniem Barcelony po powrocie czołowych zawodników. I
moim zdaniem najciekawiej prezentowałoby się ustawienie 3-5-2, z Messim i R10 na skrzydłach,
w ataku Eto''o i Henry, i w środku Iniesta, Xavi i Toure i wreszcie na obronie Puyol, Milito
i Abidal. Wiem, że ustawienie jest bardzo ofensywne, ale może warto je sprawdzić w którymś
mniej ważnym meczu ligowym i ew. w połowie zmienić styl gry.


Na Twoim miejscu nie liczyłby m na to, że zaczną grać na trzech obrońców(nie wiem, czy jakakolwiek porządna drużyna na świecie tak gra), bo to system archaiczny i przestarzały...musi być czterech obrońców w linii i koniec...:), także miejsce dla kogoś w ataku odpada...uwzględniając brak jakichkolwiek urazów, pewnie miejsca zabrakło by dla Henryka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 23:12, mesiu59 napisał:

FM jest nierealny, bo w FMie Ronaldo chce zostać w ManU ;P.


Wątpię, aby ktoś z forum osobiście znał Ronaldo i wiedział, czy chce zostać w swoim obecnym klubie, czy przenosić się gdzieś indziej...pozostają tylko spekulacje, a te, jak wiadomo nie mają nic wspólnego z realnością...

PS - w FM-ie realność jest całkiem niezła, choć do ideału trochę brakuje...powiedzmy, że grasz Realem Madryt, wygrywasz sobie nim LM i (jak masz kasę, a można powiedzieć, że Real to klub bogaty)możesz bez problemu ściągnąć do siebie Ronaldo z Man Utd, kwestia ceny po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 15:19, mesiu59 napisał:

Nie no ja wysiadam. Dudek, facet który grał w obu ligach, zna je od podszewki, a ty mówisz,
że gada głupoty. Troche szacunku dla człowieka który doświadczył tego. On był na odprawach
przedmeczowych, więc to ona się orientuje jaka jest taktyka, nie ty. On widział więcej meczy,
nie ty. :>


Nie mówiłem nic o taktyce, chodziło mi o styl gry(ogólny) w różnych ligach, a to jest drobna różnica...chyba nie zauważyłeś czegoś takiego po wypowiedzi - ":)", co oznaczało mniej więcej, że żartobliwie powiedziałem o "pleceniu głupot"...Btw - a czy człowiek, którego lubię i szanuję, nie może czasami powiedzieć coś głupiego? Poza tym wywiad z Dudkiem na pewno nie oddał nam treści tego, co chciał powiedzieć, dziennikarze ZAWSZE przekręcają co się do nich mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 10:45, caramondl napisał:

> FM jest nierealny, bo w FMie Ronaldo chce zostać w ManU ;P.

Wątpię, aby ktoś z forum osobiście znał Ronaldo i wiedział, czy chce zostać w swoim obecnym
klubie, czy przenosić się gdzieś indziej...pozostają tylko spekulacje, a te, jak wiadomo nie
mają nic wspólnego z realnością...

Ja wyznaje zasade, że w każdej plotce jest ziarno prawdy... Jeśli chodzi o Ronaldo to tych plotek mamy już cały wór. Pomoijam fakt, że Ronaldo udzielał wywiadu w telwizji gdzie mówił, że chce grać w Realu Madryt, więc tutaj ryzyku podrasowania rzeczywistości przez prase odpada ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pary rozlosowane w CDR

Pary 1/8 finału Copa del Rey:
Recreativo - Villarreal;
Sevilla - Barcelona;
Saragossa - Racing;
Mallorca - Real Madryt;
Athletic - Espanyol;
Betis - Valencia;
Atlético - Valladolid;
Getafe - Levante.

Ćwierćfinały:
Recreativo/Villarreal - Sevilla/Barcelona;
Betis/Valencia - Atlético/Valladolid;
Getafe/Levante - Mallorca/Real Madryt;
Saragossa/Racing - Athletic/Espanyol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 10:38, caramondl napisał:

Lahm to raczej lewy obrońca(chociaż radzi sobie i na prawej)...dla mnie najbardziej do stylu
gry Barcy pasowałby Dani Alves i fajnie byłoby, żeby wyrwali go z Sevilli...


Fajnie by było... ale chyba nie ma co liczyć na to, że Sevilla teraz go po prostu sprzeda go, po tym jak w lecie robili wszystko, żeby go zatrzymać.

Dnia 04.01.2008 o 10:38, caramondl napisał:

Po co im Cesc i Xabi(nie Xavi!!!)


Rzeczywiście, sorki. ;)

Dnia 04.01.2008 o 10:38, caramondl napisał:

Mało Ci środkowych pomocników?! :)I to najwyższej klasy???


Deco prawdopodobnie odejdzie, jeśli nie teraz to po sezonie, więc zwolni się miejsce dla jednego z nich. ;)

Dnia 04.01.2008 o 10:38, caramondl napisał:

Ale już taki Hleb mógłby się przydać, jako rezerwowy skrzydłowy...wątpię, żeby Arsenal go puścił
jednak....


Też wątpie, ale zawsze warto mieć nadzieję. ;)

Dnia 04.01.2008 o 10:38, caramondl napisał:

Na Twoim miejscu nie liczyłby m na to, że zaczną grać na trzech obrońców(nie wiem, czy jakakolwiek
porządna drużyna na świecie tak gra), bo to system archaiczny i przestarzały...musi być czterech
obrońców w linii i koniec...:), także miejsce dla kogoś w ataku odpada...uwzględniając brak
jakichkolwiek urazów, pewnie miejsca zabrakło by dla Henryka...


Nie, jest jedno miejsce więcej w ataku. :) Messi i Ronaldinho są właściwie jako trzeci i czwarty napastnik na skrzydłach, więc w środku jest miejsce, i na Eto''o, i Henry''ego. Może i system jest archaiczny, ale na moje oko Barcelona ma idealny skład do gry takim systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 10:38, caramondl napisał:

Mało Ci środkowych pomocników?! :)

Traktując Andresa jako lewoskrzydłowego zostaje nam Deco i Xavi. Czyli dwóch piłkarzy na dwa miejsca. Nawet jeśli Iniesta ma grać na środku to wciąż mamy tylko jednego rezerwowego na dwa miejsca, a biorąc pod uwagę częstotliwość kontuzji to jest katastrofa. Pisałem kiedyś już, jeszcze przed tym sezonem, a nawet w trakcie poprzedniego, że to jest problem- sprzedaliśmy Van Bommela, sprzedaliśmy Gabriego, który też mógł grać w środku pomocy, a nie mamy nikogo w zamian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 15:38, mikal15 napisał:

> Mało Ci środkowych pomocników?! :)
Traktując Andresa jako lewoskrzydłowego zostaje nam Deco i Xavi. Czyli dwóch piłkarzy na dwa
miejsca. Nawet jeśli Iniesta ma grać na środku to wciąż mamy tylko jednego rezerwowego na dwa
miejsca, a biorąc pod uwagę częstotliwość kontuzji to jest katastrofa. Pisałem kiedyś już,
jeszcze przed tym sezonem, a nawet w trakcie poprzedniego, że to jest problem- sprzedaliśmy
Van Bommela, sprzedaliśmy Gabriego, który też mógł grać w środku pomocy, a nie mamy nikogo
w zamian.

A Guddy który w ostatnim meczu w którym grał zaprezentował się bardzo porządnie?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować