Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Kompletnie o nim zapomniałem, aż nie wiem czemu. Rzeczywiście gra bardzo dobrze na środku. Jednak odchodzi Edmilson, więc na środku pomocy i tak się robi luka- idealnym byłby zawodnik świetny w obronie, ale w razie potrzeby mogący zagrać także na innej pozycji w środku pola. Osobiście choć go nie lubię marzy mi się Albelda- drogi na pewno by nie był, z Iniestą i Xavim wielokrotnie grał w reprezentacji, zna doskonale ligę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co stanie sie z prawami do pokazywania ekstraklasy? szykuje sie afera, bo canal+ ewidentnie został oszukany. coś nie wierzę w samarytanizm solorza i waltera, że mają misję szerszego pokazywania naszej ligi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Rafał Grzelak skończył z ligą portugalską. Jego nowym zespołem jest grecka drużyna Skoda Xanthi. Kontrakt ma trwać 4,5 roku.
Hm... W moim odczuciu mógł lepiej trafić... Choćby do któregoś z czołowych polskich zespołów, ale znalazł się w greckim średniaku.

(za http://pilkanozna.pl/news.php?ID=81900)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu czytałem o liście życzeń Milanu. W tym okienku podobno mają kupić Cannavaro i Zambrottę. A w letnim Albeldę i Amauriego. Wg mnie są to trafne wzmocnienia pasujące do tego zespołu i być może któregoś z wymienionych przeze mnie piłkarzy kupią... Ale gdyby Shevchenko zdecydował się na powrót do Milanu...fajnie by było...

20080104233600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 15:38, mikal15 napisał:

Traktując Andresa jako lewoskrzydłowego zostaje nam Deco i Xavi. Czyli dwóch piłkarzy na dwa
miejsca. Nawet jeśli Iniesta ma grać na środku to wciąż mamy tylko jednego rezerwowego na dwa
miejsca, a biorąc pod uwagę częstotliwość kontuzji to jest katastrofa. Pisałem kiedyś już,
jeszcze przed tym sezonem, a nawet w trakcie poprzedniego, że to jest problem- sprzedaliśmy
Van Bommela, sprzedaliśmy Gabriego, który też mógł grać w środku pomocy, a nie mamy nikogo
w zamian.

Nie przesadzasz aby? Iniesta to chyba raczej gra na środku, jaki tam z niego skrzydłowy...to taki sporo młodszy Xavi po prostu jest(o ile się nie mylę w Barcelonie zawsze mieli "hopla" na stworzenie takich graczy, którzy łączyli by formacje obrony z pomocą i potrafili rozgrywać, zaczęło się to chyba od Guardioli), a w kadrze jest już ich młody(i zapewne nie mniej utalentowany) następca - Marc Crosas. Z tego co wiem, na środku może grac także Márquez, a i obecnie jest też(w pierwszej drużynie) chyba Yaya Touré. O wzmocnieniach na tej pozycji pewnie pomyślą jak odejdzie Emilson(to jest chyba pewne) i Deco(spekulacje, pewnie jeszcze pogra), ale chyba lekką przesadą jest tu myślenie o piłkarzach pokroju Alonso, którzy są chyba za drodzy jak na rezerwowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 23:37, Kerberos napisał:

Kilka tygodni temu czytałem o liście życzeń Milanu. W tym okienku podobno mają kupić Cannavaro
i Zambrottę. A w letnim Albeldę i Amauriego. Wg mnie są to trafne wzmocnienia pasujące do tego
zespołu i być może któregoś z wymienionych przeze mnie piłkarzy kupią... Ale gdyby Shevchenko
zdecydował się na powrót do Milanu...fajnie by było...


Fakt, piłkarze ci nieźle pasują do specyfiki Milanu, szczególnie do średniej wieku - Cannavaro(rocznik 73), Zambrotta(77), Albelda(77) i troszkę młodszy od nich Amauri(82) i Shevchenko(76). Milan lubi kupować takich graczy i całkiem możliwe jest, że właśnie oni dołączą do drużyny...osobiście cieszyłbym się tylko z Amuriego, bo to świetny napastniki - nie dość, że wysoki i skoczny, to jeszcze świetny technicznie i szybki...Z tych transferów nic pewnie nie wyjdzie, jeśli Milan obejmie Mourinho, bo co jak co, ale raczej nie da sobie "wcisnąć" kolejnych emerytów, może Amauri ma jakieś szanse wtedy jedynie...A jak już sobie tak spekulujemy, to w przypadku przyjścia Portugalczyka mówi się o transferze Drogby i Ronaldinho...A Milan kasę na pewno ma, dużo wygrali ostatni, a kupowali niewiele, także wszystko jest możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 23:37, Kerberos napisał:

Kilka tygodni temu czytałem o liście życzeń Milanu. W tym okienku podobno mają kupić Cannavaro
i Zambrottę. A w letnim Albeldę i Amauriego. Wg mnie są to trafne wzmocnienia pasujące do tego
zespołu i być może któregoś z wymienionych przeze mnie piłkarzy kupią... Ale gdyby Shevchenko
zdecydował się na powrót do Milanu...fajnie by było...

O Cannavaro to możecie na 100% zapomnieć, bo on dobrze spisuje się w Realu i napewno nie odejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 09:16, caramondl napisał:

Nie przesadzasz aby? Iniesta to chyba raczej gra na środku, jaki tam z niego skrzydłowy...


Heh, obawiam się, że to jeden z lepszych skrzydłowych w Europie. ;) W środku też jest niezły, ale wszystkie umiejęstności pokazuje dopiero na boku.

Dnia 05.01.2008 o 09:16, caramondl napisał:

a w kadrze jest już ich młody(i zapewne nie mniej utalentowany)
następca - Marc Crosas.


Ale jeszcze niestety sporo za młody i za mało doświadczony, żeby się dostać do podstawowego składu.

Dnia 05.01.2008 o 09:16, caramondl napisał:

Z tego co wiem, na środku może grac także Márquez, a i obecnie jest
też(w pierwszej drużynie) chyba Yaya Touré.


Ale to typowi defensywni pomocnikcy, a nie środkowi pomocnicy, jak choćby Xavi.

Dnia 05.01.2008 o 09:16, caramondl napisał:

ale chyba lekką przesadą jest tu myślenie o piłkarzach pokroju Alonso, którzy są chyba za drodzy jak na rezerwowego...


Myślę, że Alonso grałby na zmianę z Deco, który ostatnio nie błyszczy formą. Zakładając, że Iniesta bedzie grał na skrzydle zamiast Ronaldinho, to w pomocy mamy Xaviego, Toure/Gudjohnsena i Alonso/Deco (zależnie od formy). Poza tym, nie zapominajmy o kontuzjach w Barcelonie, które w tym sezonie zdarzają się bardzo często.

mikal15 -> sorki, że odpowiedziałem trochę za Ciebie, ale nie mogłem się powstrzymać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przegląd sportowy pisze:Szkoleniowiec Realu Madryt Bernd Schuster za wszelką cenę chce pozyskać pomocnika reprezentacji Portugalii i Manchesteru United Cristiano Ronaldo. Władze Manchesteru deklarują, że mogłyby sprzedać swojego asa za kwotę około 100 mln euro.
Działacze Realu Madryt nie dają aż tyle, ale są gotowe obecnie wyłożyć 60 mln euro. Jednak wszystko wskazuje na to, że taka kwota nie zadowoli działaczy Manchesteru.
Ronaldo już w czerwcu był kuszony oferta z Madrytu, jednak ostatecznie zdecydował się na przedłużenie umowy z "Czerwonymi Diabłami". Klauzula odstępnego za portugalczyka wynosi 70 mln euro i taka kwota w rzeczywistości wystarczyłaby do pozyskania Portugalczyka, jednak mało prawdopodobne, aby sam zawodnik chciał zmieniać otoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 11:19, Assax napisał:

przegląd sportowy pisze:Szkoleniowiec Realu Madryt Bernd Schuster za wszelką cenę chce pozyskać
pomocnika reprezentacji Portugalii i Manchesteru United Cristiano Ronaldo. Władze Manchesteru
deklarują, że mogłyby sprzedać swojego asa za kwotę około 100 mln euro.
Działacze Realu Madryt nie dają aż tyle, ale są gotowe obecnie wyłożyć 60 mln euro. Jednak
wszystko wskazuje na to, że taka kwota nie zadowoli działaczy Manchesteru.
Ronaldo już w czerwcu był kuszony oferta z Madrytu, jednak ostatecznie zdecydował się na przedłużenie
umowy z "Czerwonymi Diabłami". Klauzula odstępnego za portugalczyka wynosi 70 mln euro i taka
kwota w rzeczywistości wystarczyłaby do pozyskania Portugalczyka, jednak mało prawdopodobne,
aby sam zawodnik chciał zmieniać otoczenie.

Ciekawe jak to możliwe, że ManU chce za neigo 100 mln skoro ma w klauzuli 70 xD. Jeśli będzie okazja Ronaldo napewno odejdzie do Hiszpanii. Takie jest moje zdanie. Lepszy klimat, lepsza liga (dla niego) no i zmienił by otoczenie.

A to ze strony PS czy z gazety? to tylko kawałek czy całość artykółu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 23:12, mesiu59 napisał:

Po pierwsze to jest to lista 6 kandydatów do gry w Barcy, bo wsyzstkich Barca nie chce. Po
drugie to właśnie jest to lista kandydatów na transfery letnie :). Przynajmniej tak pisali
na stronie Barcelony :P.


Prawda jest tak, że jeżeli CR7 gdziekolwiek będzie chciał odejść to tylko do Hiszpanii i bliżej może mu być jednak do Barcelony a to z tego powodu że w Realu są zajęte jego oba ulubione numery, 7 i 17:)

Dodam jeszcze że wczoraj MU wyceniło Ronaldo.
W pierwszych dniach stycznia Real złożył propozycję/zapytanie odnośnie CR7. Dawali 50 mln. oro.
Dostali odpowiedź:) Dajcie 100 a i tak nie damy gwarancji że go sprzedamy:)

Dnia 03.01.2008 o 23:12, mesiu59 napisał:

FM jest nierealny, bo w FMie Ronaldo chce zostać w ManU ;P.


Ano tak jest. A już dostawałem propozycję od Interu, Milanu, Barcy, Realu i .... Arsenalu(WoW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 11:58, Quire napisał:

Prawda jest tak, że jeżeli CR7 gdziekolwiek będzie chciał odejść to tylko do Hiszpanii i bliżej
może mu być jednak do Barcelony a to z tego powodu że w Realu są zajęte jego oba ulubione numery,
7 i 17:)

O tak, to rzeczywiście powód xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 12:00, mesiu59 napisał:

> Prawda...
O tak, to rzeczywiście powód xD.


Niby prozaiczny, ale pamiętaj że transfer Beckhama stanął na włosku jak się okazało że Raul na cholerę nie odda "7" a włodarze nie pozwolili mu grać z "77":)

Gwiazdy pokroju Ronaldo pozwalają sobie na takie fanaberie:) Ba nawet nie gwiazdy.
Ja to bym chyba pobił kogoś jakby mi moją ukochaną "11" chciał w mojej drużynie zabrać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 12:08, Quire napisał:

> > Prawda...
> O tak, to rzeczywiście powód xD.

Niby prozaiczny, ale pamiętaj że transfer Beckhama stanął na włosku jak się okazało że Raul
na cholerę nie odda "7" a włodarze nie pozwolili mu grać z "77":)

Gwiazdy pokroju Ronaldo pozwalają sobie na takie fanaberie:) Ba nawet nie gwiazdy.
Ja to bym chyba pobił kogoś jakby mi moją ukochaną "11" chciał w mojej drużynie zabrać:D

No to nawet, 17 po sezonie będzie wolna, bo RvN przejmie 9 po Soldado prawdopodobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj została opublikowana lista najlepszych lig świata wg IFFHS (Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu).

Oto czołowa 20 rankingu:
1. Anglia 1.171,0
2. Hiszpania 1.074,0
3. Włochy 1.027,0
4. Brazylia 954,0
5. Argentyna 852,0
6. Niemcy 839,0
7. Francja 761,5
8. Meksyk 734,0
9. Kolumbia 666,0
10. Portugalia 643,5
11. Chile 643,0
12. Turcja 634,5
13. Rosja 577,5
14. Ukraina 570,5
15. Paragwaj 570,0
16. Szkocja 566,0
17. Holandia 554,0
18. Grecja 550,5
19. Belgia 531,5
20. Urugwaj 527,5
(...)
53. Polska 312,0

lolx2 Liga Kolumbijska lepsza od Holenderskiej czy Szkockiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 12:33, sstofik napisał:

lolx2 Liga Kolumbijska lepsza od Holenderskiej czy Szkockiej :P


Dziwisz się??? Dla mnie ligi z Ameryki Południowej są świetne, ligę Brazylii i Argentyny postawiłbym spokojnie obok Anglii czy Hiszpanii, nie mówiąc już o Copa Libertadores(taka ichnia Liga Mistrzów), która poziomem i atrakcyjnością gry bije na głowę rozgrywki naszej nudnej LM...dobre porównanie można zrobić na podstawie gier: Europa=Fifa a Ameryka Południowa=PES...są oczywiście od tego wyjątki, ale ogólnie tak właśnie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 12:33, sstofik napisał:

lolx2 Liga Kolumbijska lepsza od Holenderskiej czy Szkockiej :P

Ja bym powiedział, że LOLx3, bo Liga Angielska lepsza od Hiszpańskiej :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko szybciutko, że wg tego rankingu najlepszym klubem na świecie od kilku lat jest Sevilla, mimo że wszyscy wiedzą jakie jest jej największe osiągnięcie w La Liga i co pokazuje w Lidze Mistrzów. Po prostu liczy się tu zaledwie suche statystyki ze wszystkich rozgrywek bez podziału na to czy to LM czy Puchar UEFA.

Invin

Tak tylko krótko dopowiem o tym Inieście. Dwa lata temu przy kontuzji Xaviego wskoczył do składu na środek pomocy, grał bardzo dobrze. W zeszłym roku przy kontuzji Leo był prawoskrzydłowym również wychodziło mu to super. Teraz w obliczu takiej, a nie innej formy Ronaldinho grał na lewym skrzydle i było też w którymś meczu z rzędu znakomicie. Mam wrażenie, że on może grać wszędzie, ale potrzebuje po prostu stabilizacji- bo gdy wrócił na pozycję, na której wcześniej grał rok temu (prawe skrzydło) to w Gran Derby zagrał katastrofalnie. A gdy w drugiej połowie zszedł na środek zagrał znakomicie. Myślę, że w jego przypadku trzeba po prostu wybrać tę pozycję na jakiej jest najbradziej potrzebny i niech tam gra, bo to już jest pełnoprawny człowiek z pierwszego składu po prostu, a nie żadna zapchajdziura. Zresztą, przypomnijmy tylko słowa Eto'o: "Dla mnie Andres to crack. To piłkarz kompletny. Śmieję się, gdy ludzie mówią, że Iniesta to nadzieja na przyszłość. Andres jest rzeczywistością i teraźniejszością." I taka jest prawda, bo póki co (ODPUKAC!) nie trapią go kontuzje, a już w zeszłym sezonie obok Valdesa i Messiego był naszym najlepszym zawodnikiem. W tym jest podobnie. Czołowy zawodnik Barcelony po prostu i tyle. I może wywalczyć miejsce na każdej pozycji, od nikogo nie musi się czuć gorszy. A gdzie jest najbardizej potrzebny niech już zdecyduje Rijkaard...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 12:49, mesiu59 napisał:

> lolx2 Liga Kolumbijska lepsza od Holenderskiej czy Szkockiej :P
Ja bym powiedział, że LOLx3, bo Liga Angielska lepsza od Hiszpańskiej :P.


Ja bym powiedział LOLx4, wyprzedziła nas(OE) m.in. liga singapurska, czy jordańska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kluby wszech czasów (czyli w tym wypadku od 1991 roku bo wtedy powstała ta organizacja) wg IFFHS

1. FC Barcelona 670
2. Juventus 584
3. Manchester United 579
4. Real Madryt 570
5. AC Milan 547
6. Bayern Monachium 509
7. Internazionale 488
8. River Plate 475
9. Arsenal 472
10. FC Porto 405

Jeśli od 1991 roku to przede wszystkim zdecydowanie za nisko Milan, zdecydowanie za wysoko Inter. No i Real też za nisko, ale jak mówiłem- oni liczą ilość punktów w europejskich pucharach i w lidze nie biorąc pod uwagę jakie to rozgrywki.

Patrząc bowiem na trofea:
Barcelona - Liga Mistrzów x2, finał x1, mistrzostwo x8.
Juventus - Liga Mistrzów x1, finał x3, mistrzostwo x5.
Manchester - Liga Mistrzów x1, mistrzostwo x9.
Real - Liga Mistrzów x3, mistrzostwo x5
Milan - Liga Mistrzów x3, finał x3, mistrzostwo x6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować