Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2008 o 22:47, walgierz napisał:

Załamuje mnie ten facet. Czy tylko ja uważam za szczyt frajerstwa zarobienie drugiej
żółtej w takiej sytuacji?

Szczerze mówiąc to trudno mi się z Tobą nie zgodzić. Patrzyłam z otwartymi ustami na ten... idiotyzm, bo jak to inaczej nazwać. Zieniu wiedział, że ma żółtą, akcja toczyła się jeszcze na połowie rywala a dwa metry (albo i mniej) od sytuacji stał sędzia... Co innego jeśliby to było jakoś w ferworze walki np. jakby zatrzymał jakiś groźny kontratak... a tu? Ech... szkoda słów. Ławka Wisły jest w ogóle bardzo wąska. Ponoć w Wiśle jest dwóch środkowych obrońców, którzy mogą na zupełnie dobrym poziomie zagrać. Przynajmniej tak Iwański wczoraj mówił w trakcie transmisji...
Co do samego meczu - był wyrównany, choć bramka dla Wisły nieco przypadkowa. Nie ma jednak wątpliwości, że ona była. Co do pierwszej bramki dla Beitaru to zaskoczyło mnie takie rozwiązanie tej akcji. Drugi gol... gdzie był wtedy Mauro Cantoro? Szkoda, tym bardziej, że to jeden z moich ulubionych piłkarzy Wisły i przesympatyczny człowiek. Próba wymuszenia faulu przez Sobola była ewidentna, szkoda, że dopuścił się tego akurat ten piłkarz, gdyż szanowałam go właśnie za tą twardą, nieustępliwą grę... Ech...
Podobała mi się gra Boguskiego - ten młody chłopak był bardzo aktywny zarówno w ofensywie jak i akcjach obronnych, miał wiele przechwytów. Nie podobał mi się zbytnio Baszczyński. Ogólnie mecz średni, ale patrząc na to, że to wyjazd i patrząc jak wyglądała "inauguracja" ligi polskiej a właściwie jak nie wyglądała bo nie było jej wcale to nie było źle. Tylko w rewanżu zagrać jeszcze lepiej. Szanse na awans są, tym bardziej, że przy krakowskim dopingu zagrają na maksa.
PS. Rozwaliły mnie statystyki w GW - otóż w artykule napisano iż we Wiśle grało przyzwoicie 5 zawodników i... nie wymieniono Boguskiego xD A drugie - analizowali grę Głowackiego i Brożka. Brożek miał 0 podań z tego 7 celnych a Głowacki nie był ani razu faulowany (ja widziałam co najmniej dwa :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:07, mała16 napisał:

> Załamuje mnie ten facet. Czy tylko ja uważam za szczyt frajerstwa zarobienie drugiej

> żółtej w takiej sytuacji?
Zieniu wiedział, że ma żółtą, akcja toczyła...


Jak już ktoś napisał wcześniej - zawodnik który nadaje się tylko na ligę Polską.... Że przypomnę jego występy w kadrze czy mecze z Panathinaikosem.

Dnia 31.07.2008 o 15:07, mała16 napisał:

Ławka Wisły jest...


Może i jest ale zawodników na niej nie ma. Równie dobrze mogły by tam być puste krzesełka.

Dnia 31.07.2008 o 15:07, mała16 napisał:

Co do samego meczu - był wyrównany....


A obrona Wisły słaba jak nigdy.

Dnia 31.07.2008 o 15:07, mała16 napisał:

Podobała mi się gra Boguskiego....


Dużo szumu i wiatru. Korzyści dla drużyny niewiele.
Taki trochę jeździec bez głowy.


Nie oszukujmy się. Jeżeli chcemy coś osiągnąć to takie drużyny jak Wisła Legia czy Lech powinny rozjeżdżać kelnerów z Izraela po 3:0 na wyjeździe.
My się cieszymy że 1:2 w plecy na wyjeździe nie jest wynikiem złym. Ręce opadają.

Szczerze mówiąc, we mnie jest zero wiary jeśli chodzi o awans Wisły do następnej rundy a o fazie grupowej nie ma co marzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to dodam na jakie zespoły możemy trafić jeśli Wisła pokona Beitar Jerozolima:

Liverpool
Barcelona
Arsena
Schalke 04
Juventus
Glasgow Rangers
Olympique Marsylia
Steaua Bukareszt
Panathinaikos
FC Basel
Olympiakos Pireus
Fenerbahçe
Szachtar Donieck
Anderlecht
Fiorentina
Spartak Moskwa

EDIT: W piątek Nyonie będzie losowanie 3 rundy spotkań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Decyzja w sprawie Zagłębia Lubin odroczona do 6 sierpnia. Decyzja w sprawie Korony też. Ręce i majty opadają. Tylko co będzie 6 sierpnia? Bo ja już tracę wiarę, że jakakolwiek decyzja zostanie podjęta. Śmiechu warte. A PZPN chodzi sobie do Sheratonu na ciastka, bo na pewno nie w żadnym konkretnym celu się tam zbierają. I zgrabnie panowie zganiają winę na przepisy. To trzeba je było zmienić.

Aż pozwolę sobie zacytować komentarz czytelnika gazeta.pl:
"Również Tomczak przyznał, że w związkowych dokumentach panuje bałagan.
- Przez rok sam się cały czas dziwiłem jak wygląda stan prawa związkowego. Mamy
nadzieję, że wszystko uda się odtworzyć. Oczywiście zgadzam się, że w obu
dokumentach jest nieścisłość.

Niezły gość.Przez rok się dziwił i tak sobie siedział patrzył w sufit i się
dziwił zamiast wystąpić o zmianę przepisów.Teraz też się dziwi.Ten bałagan który
teraz panuje to głównie zasługa pana ździwionego Tomczaka." Stefan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 16:08, Quire napisał:

przypomnę jego występy w kadrze czy mecze z Panathinaikosem.

Nie przypominaj! Aaaaa!!! No i po co? Skoro każdy wie, jakim typem zawodnika jest Zieniu...

Dnia 31.07.2008 o 16:08, Quire napisał:

Może i jest ale zawodników na niej nie ma. Równie dobrze mogły by tam być puste krzesełka.

Właśnie tu jest problem, że nie ma praktycznie kim grać w przypadku kartek/kontuzji. Choć wczoraj trójka Łobodziński - Dawidowski - Niedzielan zrobiła fajną akcję...

Dnia 31.07.2008 o 16:08, Quire napisał:

A obrona Wisły słaba jak nigdy.

Tu trzeba przyznać rację no i Pawełek kilka razy niezbyt pewnie... ;/

Dnia 31.07.2008 o 16:08, Quire napisał:

Dużo szumu i wiatru. Korzyści dla drużyny niewiele.
Taki trochę jeździec bez głowy.

Tak, ale lepsze to niż jak Baszczyński się dał zagonić, Zieńczuk dostał czerwoną a Sobol próbował karnego wymusić (ewidentnie...). Poza tym wydaje mi się, że żeby był efekt dla drużyny to ktoś musiałby jakoś się "podłączyć" do starań Boguskiego. Nieraz wygarniał piłki spod naszego pola karnego, ale nie było jak zacząć kontry bo reszta na pozycje nie wychodziła...

Dnia 31.07.2008 o 16:08, Quire napisał:

Nie oszukujmy się. Jeżeli chcemy coś osiągnąć to takie drużyny jak Wisła Legia czy Lech
powinny rozjeżdżać kelnerów z Izraela po 3:0 na wyjeździe.

Tutaj trudno się nie zgodzić. Kiedyś jak graliśmy w II rundzie el. LM z VIT Tibilisi (niby zespół słabszy, ale pułap ten sam) to wygraliśmy 8-2 na wyjeździe i 3-0 u nas (to mój pierwszy mecz na jakim byłam :P). A tutaj? II runda i takie problemy... widać jak bardzo Europa piłkarska się od nas oddaliła...

Dnia 31.07.2008 o 16:08, Quire napisał:

Szczerze mówiąc, we mnie jest zero wiary jeśli chodzi o awans Wisły do następnej rundy
a o fazie grupowej nie ma co marzyć.

Heh... tutaj pozwolę sobie mieć nieco inne zdanie, ale rozumiem Twoje nastawienie ;] Przejście II rundy jest w zasięgu Białej Gwiazdy, natomiast z awansem do fazy grupowej to może być rzeczywiście problem... i zostanie nam walka w UEFA... ale z czym my tam mamy jechać, skoro przegrywamy z zespołem z Jerozolimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 16:20, mała16 napisał:

Heh... tutaj pozwolę sobie mieć nieco inne zdanie, ale rozumiem Twoje nastawienie
Przejście II rundy jest w zasięgu Białej Gwiazdy, natomiast z awansem do fazy grupowej
to może być rzeczywiście problem... i zostanie nam walka w UEFA... ale z czym my tam
mamy jechać, skoro przegrywamy z zespołem z Jerozolimy?


Już widzę dwucyfrowy wynik jeżeli trafimy na przykład na Juventus lub Barcelonę xD
Oczywiście przesadzam, ale ten mecz był na wyjeździe i jeśli przegramy u siebie to na pewno nie ma co marzyć o walce w pucharze UEFA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Wisły:
Właściciel Wisły Bogusław Cupiał jest gotów sięgnąć głębiej do kieszeni pod warunkiem, że jego piłkarze wyjdą zwycięsko z rywalizacji z Beitarem Jerozolima. Wtedy postara się sprowadzić Smolarka do Krakowa, by ten pomógł Wiśle awansować do wymarzonej Ligi Mistrzów - donosi Dziennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 16:46, azure83 napisał:

Odnośnie Wisły:
Właściciel Wisły Bogusław Cupiał jest gotów sięgnąć głębiej do kieszeni pod warunkiem,
że jego piłkarze wyjdą zwycięsko z rywalizacji z Beitarem Jerozolima. Wtedy postara się
sprowadzić Smolarka do Krakowa, by ten pomógł Wiśle awansować do wymarzonej Ligi Mistrzów
- donosi Dziennik.


Reprezentant Polski miałby trafić na Reymonta na zasadzie wypożyczenia. Co prawda jego dochody w Hiszpanii kilkukrotnie przewyższają płace najlepiej zarabiających zawodników Wisły, ale Racing mógłby pokryć część gaży swojego piłkarza. Niewykluczone, że Smolarek zaakceptowałby nawet obniżkę swoich poborów - sport.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wg. ciebie mamy trafić do Pucharu UEFA skoro odpadniemy w II rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów? Z tego co mi wiadomo to z LM do Pucharu UEFA przechodzą drużyny, które odpadły w III rundzie kwalifikacyjnej i drużyny, które zajęły 3 miejsce w fazie grupowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez żartów ze Smolarkiem, do Polski to można wracać na emeryturkę, po kaskę ze sprzedanych meczy. Ebi jest młody i zdolny, niech idzie do jakiejkolwiek innej ligi i niech walczy. W Polsce się tylko zmarnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 16:24, Sheloi napisał:

Oczywiście przesadzam, ale ten mecz był na wyjeździe i jeśli przegramy u siebie to na
pewno nie ma co marzyć o walce w pucharze UEFA...

Uważam, że w rewanżu mamy szansę, ale w III rundzie... ech... wątpię. Wierzyć wiadomo, że wierzę, w końcu jestem za Wisłą, ale z drugiej strony nie napalam się na LM nie wiadomo jak i jestem realistką. W Pucharze UEFA spokojnie można powalczyć, ale wiele będzie zależeć od tego jak wyjdziemy z kartkami/kontuzjami bo o ławce Wisły to już można dowcipy opowiadać...

@@@azure83
Taa... już niejeden Krzynówek miał przybyć do Wisły... (to taka dygresja odnośnie niedoszłego transferu Krzynia). Owszem, może i Cupiał sięgnie głębiej do kieszeni, ale wątpię żeby na Reymonta przybył akurat Smolarek. On ponoć od Racingu żądał kasy do ręki, w zamian za zgodę na odejście. On do Tuluzy nie chciał bo ponoć za słaba liga to... i on ma przejść do Wisły? Widać w komedię "Smolarek zmienia klub" wplątano nawet Wisłę... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale z czytaniem ze zrozumieniem problemów nie mam, a ty dopuściłeś się błędu merytorycznego. Zresztą nieważne. Osobiście to jestem ciekaw czy w końcu ten karnet na mecze Lecha mi się przyda, bo jak na razie ta sytuacja doprowadza mnie do szału. Dobrze chociaż, że gramy dzisiaj z tymi Azerami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 16:54, Mistic napisał:

Bez żartów ze Smolarkiem, do Polski to można wracać na emeryturkę, po kaskę ze sprzedanych
meczy. Ebi jest młody i zdolny, niech idzie do jakiejkolwiek innej ligi i niech walczy.
W Polsce się tylko zmarnuje.


Obecnie będzie się marnował na ławie w Hiszpanii. Lepiej pograć pół roku w Polsce (pod warunkiem awansu Wisły do dalszej fazy pucharów), przypomnieć się i znaleźć dobry klub, niż kisić się w klubie gdzie go nie widzą w składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 16:54, Mistic napisał:

Bez żartów ze Smolarkiem, do Polski to można wracać na emeryturkę, po kaskę ze sprzedanych
meczy. Ebi jest młody i zdolny, niech idzie do jakiejkolwiek innej ligi i niech walczy.
W Polsce się tylko zmarnuje.

Prawda, byłby to upadek tego piłkarza. Sęk w tym, że nikt inny go nie chce...

A w radio przed chwilą usłyszałam, że liga już na bank ruszy za tydzień. Hmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 15:07, mała16 napisał:

Podobała mi się gra Boguskiego


Niewątpliwie piłkarz, który poczynił ogromne postępy i nadal to robi. Jak dla mnie to kandydat do kadry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd nie wiadomo było, kiedy na dobrą sprawę ruszy extraklasa. Wiadomo było, że Michał ruszy po wypłatę, przy okazji składając wniosek o podwyżkę za dobrą, sumienną pracę. Według wiceprzewodniczącego PZPN extraklasa na pewno rozpocznie się 8 sierpnia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 17:05, azure83 napisał:

A w radio przed chwilą usłyszałam, że liga już na bank ruszy za tydzień. Hmm.

Heh... powiem Ci szczerze tak. Jak nie ruszyła pierwsza kolejka to zasypywani byli kibice informacjami, że władze PZPN mają nadzieję wystartować z ligą zgodnie z terminem rozpoczęcia drugiej kolejki. To samo było, gdy nie wystartowała druga kolejka, która miała być inauguracją... teraz znowu to samo. Ha! Ja uwierzę jak zobaczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować