Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie


Ja tylko chciałem pochwalić Angolę za ich mecz-
wspaniała afrykańska piłka w wykonaniu debiutanta i zobaczcie na takie porównanie
Angola- debiuant na mistrzostwach, grając z vice mistrzem Ł-ropy zbiera jednego gola, po czym bierze sie do kupy i gra super
Polska- w meczu z drużyna niżej notowaną zbieramy jedną bramke i duuupa -_-
potem już zero woli walki, a Jeleń co mógł zrobić przez te 15 minut -_-
Od Afryki trzeba sie uczyć piłke kopać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 17:34, HumanGhost napisał:

3:1 niestety. Miałem nadzieje na remis albo wygraną Japonii.


A ja sie tam cieszę z sukcesów Australii i mam nadzieję, że wyjdą z grupy razem z Chorwacją, co jest niestety mało możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 18:15, A-cis napisał:

To znaczy, że zrobią pomocniczą tabelę tylko dla tych trzech drużyn, czy tak?

Mam nowy lepszy wariant, gdzie nie będzie potrzebne porównywanie wyników.
Polacy wygrywają z Niemcami i Kostaryką,
Ekwador wygrywa z Kostaryką i Niemcami i wychodzy z grupy Ekwador i Polska.
:D

Dnia 12.06.2006 o 18:15, A-cis napisał:

Ty też?!! :) Szymkowiak miał wg. statystyk 2/3 podań celnych. Dokładnie 39 celnych podań na 59.
Więc grał słabo (jak wszyscy), ale grał.

Szymkowiaka zjechałem w pierwszym pomeczowym poście. Nie zgodze się w porównaniu z Żurawskim, to właśnie Szymkowiak wypadł gorzej. Nie miał ani jednego krosowego podania a to, że miał 39 celnych podań oznacza, że był w stanie na 3 próby tylko raz trafiał w Ekwadorczyka;-). Szymkowiak nie biegał i całkowicie przespał drugą półowe ożywił się troche jak zszedł Żurawski.

Dnia 12.06.2006 o 18:15, A-cis napisał:

Na tej samej zasadzie ja mógłbym napisać, że nie granie Żurawskiego (a przede wszystkim nie
granie w ataku) sprawiło, że graliśmy systemem 4-5-0 :-)

Masz racje, bo Żurawski grał za Szymkowiaka rozgrywającego i graliśmy rzeczywiście 4-5-0;-)

Dnia 12.06.2006 o 18:15, A-cis napisał:

Wspólnie. A właściwie Polsat do całości Mundialu (wiekszość meczy) a TVP do wszystkich meczy
polskiej reprezentacji plus kilka meczy z fazy grupowej i chyba jakiś półfinałowy.
Jeśli Polacy odpadną w fazie grupowej, to TVP niewiele już nada transmisji :)

To tlumaczy dlaczego nie jestem w stanie znaleść jakiejkolwiek logicznej zależności pomiędzy tymi transmisjami.

Dnia 12.06.2006 o 18:15, A-cis napisał:

O właśnie stary Jan Koller znowu strzelił bramkę główką. 1:0 dla Czech


Widzisz 4-5-1 działa tylko trzeba biegać. A kontratak był rewelacyjny.
A teraz już 2-0 (ale Amerykanie będą walczyć)

Dnia 12.06.2006 o 18:15, A-cis napisał:

Nie chcę pozbawiać Cię złudzeń, ale nie wierz w to ;-D

Jestem realistą ale mam faze optymistyczną. Co się wydarzyć może wiem. Dlatego zakładam wariant optymistyczny, aby nie być zszokowanym.

Dnia 12.06.2006 o 18:15, A-cis napisał:

Na marginesie chciałem zauważyć, że nie tylko my sprawiliśmy niespodziankę bukmacherom. Dziś
zrobili to również Japończycy przegrywając 1:3 z Australijczykami :-)

Hmmm już wiem!! Nasi postawili na Ekwador ;O

Budo - Angola też mi sie podobała, weź pod uwage, też to, iż był to mecz z podtekstem bo Angola to dawna Portugalska kolonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy podniecają się pomocą Anglików, a dzisiaj Czesi pokazują jaką mają siłę w tej formacji...
Przebojowy Poborsky, niebanalny Nedved i genialny Rosicky, wspierani przez niesamowitych bocznych obrońców: Jankulowskiego i Grygerę, robią z pociesznej amerykańskiej obrony wiatrak.
Zabawne było obserwować jak Amerykanie odbijali się od Kollera. Szkoda, że wieżowiec musiał zejść, miejmy nadzieję, że to tylko groźnie wyglądało...
Strzał Rosickiego to poezja :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 20:55, Vaxinar napisał:

> Ja też preferuje Polsat, głównie dlatego że poziom komentatorów w TVP jest bardzo niski,
żeby
> nie powiedzieć żenujący(no tylko Szpaku się wyróżnia, bo on przynajmniej emocjonuje się
tym
> co ogląda).

No właśnie, a przecież Szpakowski jest głównym komentatorem.


No tak tyle że nie komentuje wszystkich meczy. A poza tym wyróżnia się ale z pośród całej reszty miernych komentatorów, co wielkim wyróżnieniem nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że Czesi grają jak z nut. Wszystko prawie im wychodzi. Dokadne podania, wygrywają pojedynki jeden na jeden, dużo strzałów i aż 3 strzelone gole. To się nazywa współpraca w zespole i gra ofensywna w 4-5-1. Chesi wygrywaja 99% pojedynków główkowych i nie jest to dziwne biorąc pod uwagę róznice we wzroście między oboma drużynami. Bardzo dobry mecz i zasłużone zwycięstwo Czechów.

Mecz jeszcze trwa ale nic już chyba im nie wydrze zwycięstwa. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 19:41, HumanGhost napisał:

Mecz jeszcze trwa ale nic już chyba im nie wydrze zwycięstwa. :-)

Nie pierwszy raz zazdroszczę południowym sąsiadom reprezentacji :)
To był koncert. Borek i Kołtoń oglądali jakiś inny mecz, bo wspominali, że Amerykanie nawiązali walkę. A ja widziałem Bruca Arenę z miną jakby się zastanawiał, czy zostawił w domu włączone żelazko...
W drugiej połowie to już była dominacja Czechów. Kto chciał zobaczyć słabszą ekipę od Polaków, to mógł popatrzeć na Amerykanów.
Będę trzymał kciuki za Czechów w meczu z makaroniarzami, bo lepiej nie trafić na Brazylijczyków po wyjściu z grupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Treneiro Janas wreszcie wyjaśnił dlaczego przegraliśmy z Ekwadorem:"(...)bo stworzyliśmy za mało sytuacji bramkowych,a tych które stworzyliśmy to nie wykorzystaliśmy." To się nazywa fachowiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesi wygrali z Amerykanami 3:0. Wszystkie trzy gole zdobyli gracze Borussi Dortmund. Ebi Smolarek ma niezłych kolegów klubowych :)
Swoją drogą człowiek się zastanawia jak taki mały kraik, w dodatku, w którym sportem nr 1 jest nie piłka nożna a hokej, może zbudować przyzwoicie grająca reprezentację, a kraj 4x wiekszy tego nie potrafi :/

Dnia 12.06.2006 o 18:36, Rzezim napisał:

> To znaczy, że zrobią pomocniczą tabelę tylko dla tych trzech drużyn, czy tak?
Mam nowy lepszy wariant, gdzie nie będzie potrzebne porównywanie wyników (...)

Ja pytałem serio jak jest w regulaminie. Przecież to bardzo realny scenariusz.

Dnia 12.06.2006 o 18:36, Rzezim napisał:

> O właśnie stary Jan Koller znowu strzelił bramkę główką. 1:0 dla Czech
Widzisz 4-5-1 działa tylko trzeba biegać.

Powiedz to Żurawskiemu ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czuliście się trochę dziwnie słysząc na trybunach "Jeszcze jeden" na meczu, który toczył się akurat w Gelsenkirchen? Przecież to nas powinno być tak słychać na ostatnim meczu...
Czechom możemy zazdrościć nie tyle wspaniałej drużyny stanowiącej znakomity kolektyw złożony z genialnych indywidualności, co raczej mentalności tych zawodników. Jak słyszałem, że Nedved na własny koszt dojeżdża na mecze kadry, Poborsky decyduje się na grę w 2 lidze po to, żeby złapać jakąś formę do gry w reprezentacji (co prawda po konflikcie z trenerem i do klubu w którym jest udziałowcem, ale czy stać byłoby na taki krok Kosowskiego albo Milę?), Rosicky jest atakowany w Niemczech za to, że w Borussi grywał znacznie słabiej niż w kadrze.
Jeśli chodzi o sam mecz byli zdecydowanie lepsi, praktycznie w każdej formacji prezentowali się znakomicie i byli praktycznie kompletnym zespołem. Amerykanie mieli pojedyncze sytuacje, ale w przeciągu całego spotkania nie zasłużyli jednak na punkty.

Mi sie zdaje, czy Janas był lekko wstawiony na konferencji? :)
Może odreagował po porażce procentowo i dlatego oficjalnie "schował się" a tak naprawde dochodził do siebie? ;)
Obyśmy mogli po meczu z Niemcami oblewać zwycięstwo a nie zalewać następną porażkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 20:14, .Darnok napisał:

Nie czuliście się trochę dziwnie/ciach/


Owszem, czułem się dziwnie. Słuchając co gracze z Czech robią aby grać dobrze w kadrze zrobiło mi się smutno. Nasi by tak robili? Nie sądzę widząc co robili przez ostatnie kilka miesięcy: kontrakty na zadupiach Hiszpanii, narzekania na brak gry, podpisywanie umów sponsorskich. Trochę rpzykre, że nasi gracze potrafią sie poświęcać tylko na bopisku i to tylko w tych meczach o marchewkę.

Dnia 12.06.2006 o 20:14, .Darnok napisał:

Mi sie zdaje, czy Janas był lekko wstawiony na konferencji? :)


Nie, chyba nie. On tak zawsze wygląda. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 20:14, .Darnok napisał:

Czechom możemy zazdrościć nie tyle wspaniałej drużyny stanowiącej znakomity kolektyw złożony z genialnych indywidualności, co raczej mentalności tych zawodników.

Ja im jeszcze zazdroszczę trenera, który mimo, że nie jest pupilkiem mediów, to jest bardzo popularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że gdyby sędzia puścił tego spalonego w którym Krzynówek strzelił gola to by sie polakom lepiej grało.

PS czy ktos może mi powiedziec jakie były wszystkie wyniki tych meczów co już były(oprócz grupy A)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 20:36, maciekstaar napisał:

Myślę że gdyby sędzia puścił tego spalonego w którym Krzynówek strzelił gola to by sie polakom
lepiej grało.

PS czy ktos może mi powiedziec jakie były wszystkie wyniki tych meczów co już były(oprócz grupy
A)

USA 0:3 Czechy
12 czerwca 2006, 15:00 Grupa F Australia 3:1 Japonia
11 czerwca 2006, 21:00 Grupa D Angola 0:1 Portugalia
11 czerwca 2006, 18:00 Grupa D Meksyk 3:1 Iran
11 czerwca 2006, 15:00 Grupa C Serbia i Czarnogóra 0:1 Holandia
10 czerwca 2006, 21:00 Grupa C Argentyna 2:1 W. Kości Słoniowej
10 czerwca 2006, 18:00 Grupa B Trynidad i Tobago 0:0 Szwecja
10 czerwca 2006, 15:00 Grupa B Anglia 1:0 Paragwaj
9 czerwca 2006, 21:00 Grupa A Polska 0:2 Ekwador
9 czerwca 2006, 18:00 Grupa A Niemcy 4:2 Kostaryka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 21:13, olki77 napisał:

Oco chodziło słyszalem ze jakaś afera byla z Włochami a dokladnie nie wiem jaka , czy ktoś
o tym słyszał.

Mówi się o tym, że Juventus Turyn przekupował sędziów z Serie A, dzięki czemu zdobył mistrzostwo. Czego skutkiem jest teraz pomysł, aby zdegradować ich za to do Serie C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znakomity mecz w Hannowerze! Ghana postawiła wysoko poprzeczkę faworyzowanym Włochom i stworzyła parę niezwykle groźnych sytuacji. Zachwycają również znakomitą techniką i panowaniem nad piłką, kolejny zespół z Afryki który imponuje ofensywną grą bez kompleksów. Włosi również grają dobre spotkanie i po strzale Pirlo z 40 minuty prowadzą 1-0. Szkoda mi Ghany, może w drugiej połowie uda im się coś ustrzelić? Sytuacje stwarzać potrafią, brakuje po prostu wykończenia.
Jeszcze raz powtórzę, bardzo dobre spotkanie toczone w szybkim tempie, z duża ilością sytuacji podbramkowych. Oby tylko w drugiej części Italia nie przeszła do zdecydowanej obrony wyniku...

Nie przypomina wam Buffon kogoś z twarzy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włosi - Ghana 1:0 (na razie). Chyba niespodzianki nie będzie :-)
Przed meczem Gmoch omawiając sytuację, powiedział coś takiego: "Ghana ma w drużynie 19 graczy grających poza krajem. W Europie, Turcji i Izraelu" :-)
Europejczyk i w dodatku taki globtroter. Ciekawe co on miał z geografii :-)

Dnia 12.06.2006 o 20:14, .Darnok napisał:

Mi sie zdaje, czy Janas był lekko wstawiony na konferencji? :)

Ciekawe. Ja też odniosłem takie wrażenie :-)
A poza tym był - jak na niego - niesamowicie elokwentny. A jak wiadomo, wódka rozwiązuje języki. Może faktycznie strzelił sobie setkę na odwagę ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować