Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2009 o 09:12, Dark_elves napisał:

Wszyscy się go czepiają jakbyśmy byli Brazylią i mieli nie wiadomo jaki wachlarz możliwości
,a za mną jakoś nie przemawia fakt dawania szansy zawodnikom, którzy zagrali dwa,trzy
dobre mecze w ekstraklasie. Prawda jest taka, że mamy przeciętną drużynę z jednym Błaszczykowskim
, który jest o poziom wyżej od całej reszty.

Oczywiście, że nie mamy wachlarza możliwości, ale dlaczego stawiać na zawodnika, który nie wyróżnia się nawet na tle naszej Ekstraklasy? Może i nie należałoby dawać szansy tym co zagrali jeden mecz dobrze, ale są przecież w naszej Ekstraklasie tacy zawodnicy, jak już wspomniany wielokrotnie Sławek Peszko, który miał cały poprzedni sezon co najmniej bardzo dobry, a ten zaczął jeszcze lepiej. Wydaje mi się, że już lepiej by zagrał Bandrowski (w reprze może i mu nie szło zbyt dobrze, ale teraz złapał formę, a gorzej niż Roger zagrać chyba nie można), Iwański, czy Małecki. Mimo wszystko jakieś pole manewru jest, Roger nie jest już tym zbawcą reprezentacji, jakim był przed Euro. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że mecz w podstawowej jedenastce zaczyna on, a nie Obraniak. Mecz towarzyski. Już nie mówię o Łobodzińskim, bo jest najsłabszy z naszych czołowych prawych pomocników (Kuba, Peszko, Szałachowski, Małecki, może jeszcze ktoś)
Co do Błaszczykowskiego - niewątpliwie jest najlepszy w naszej reprezentacji, ale z tym "poziom wyżej" bym nie przesadzał. Może mnie za to powiesicie, ale Kuba to już nie jest dla mnie to co np. rok temu. Ma szybkość, ale taka jest prawda, że tylko dzięki szybkości i niezłej (podkreślam, niezłej, bo jego zwody opierają się głównie na szybkości, a nie na "finezji" jak np. u Rogera) technice. Szczerze mówiąc w tej chwili Murawski imo prezentuje się podobnie do Kuby.
Co do Smolarka - Ebi niewątpliwie ma potencjał (bramka z San Marino była genialna :D), ale po prostu nie ma formy. Jak dla mnie drzwi do reprezentacji powinny być zawsze dla niego otwarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znów do bramki zagłębia wpadło 4 bramki. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się takiego wyniku ani po tym meczu a ni po wcześniejszych w przypadku zagłębia. Piast w tym meczu zagrał całkiem dobrze a po zagłębiu można było się spodziewać że będą chcieli odegrać sie za poprzednie mecze. Może w następnym lepiej im pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie ma obronę do przemeblowania. O ile to, że dostali z Legią czy Wisłą mozna było zrozumieć, to taki wynik z Piastem jest kompromitacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to, że sporą cześć kadry stanowią gracze, którzy zdobyli Mistrzostwo Polski w 2007. Pawłowski, Stasiak, Goliński, Bartczak, Kolendowicz. Działaczom Zagłębia udało sie zatrzymać tych piłkarzy po degradacji, ale niestety widać, że sezon w I lidze nie wpłynął korzystnie na nich:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>Wydaje mi się, że już lepiej by zagrał Bandrowski

Dnia 15.08.2009 o 16:56, ibisz napisał:

(w reprze może i mu nie szło zbyt dobrze, ale teraz złapał formę, a gorzej niż Roger
zagrać chyba nie można), Iwański, czy Małecki.


Bandrowski to bardziej defensywny pomocnik, a Roger jest ofensywnym pomocnikiem. Na pozycje DP mamy Lewandowskiego albo Dudke. Jakbym miał powoływać jakiegoś ofensywnego pomocnika to Sebastian Mila ze Sląska Wrocław. Niestety teraz ma kontuzje, ale w poprzednim sezonie jedna z gwiazd ligi.

>>Mimo wszystko jakieś pole manewru jest,

Dnia 15.08.2009 o 16:56, ibisz napisał:

Roger nie jest już tym zbawcą reprezentacji, jakim był przed Euro. Najgorsze w tym wszystkim
jest to, że mecz w podstawowej jedenastce zaczyna on, a nie Obraniak.


Problem z Rogerem jest taki, że jest on nieprzewidywalny. Potrafi nie grać przez 20 min, a nagle błysk, fantastyczna piłka i gol. Np bramka Jelenia z Irlandią Płn po pięknym podanie Rogera. W meczu z Grecją też miał kilka dobrych piłek i nawet biegał!! Wielu jest takich zawodników jak Roger nie widocznych cały mecz i nagle z kapelusza gol np Filipe Inzaghi z Milanu.

Ja jestem zwolennikiem Rogera w kadrze, bo jednak jak jest formie to jest to zawodnik ponad średnią krajową. Alternatywy dla niego za dużej nie ma(ofensywny pomocnik), tylko Obraniak oraz Mila(w formie z zeszłego sezonu)
>> Mecz towarzyski.

Dnia 15.08.2009 o 16:56, ibisz napisał:

Już nie mówię o Łobodzińskim, bo jest najsłabszy z naszych czołowych prawych pomocników
(Kuba, Peszko, Szałachowski, Małecki, może jeszcze ktoś)


Szałachowski dopiero co wrócił zagrał 3 dobre mecze i już wszyscy do kadry go wpychają:P

>> Co do Błaszczykowskiego - niewątpliwie jest najlepszy w naszej reprezentacji, ale z tym

Dnia 15.08.2009 o 16:56, ibisz napisał:

"poziom wyżej" bym nie przesadzał. Może mnie za to powiesicie, ale Kuba to już nie jest
dla mnie to co np. rok temu. Ma szybkość, ale taka jest prawda, że tylko dzięki szybkości
i niezłej (podkreślam, niezłej, bo jego zwody opierają się głównie na szybkości, a nie
na "finezji" jak np. u Rogera) technice.


Największy atutem Błaszczykowskiego jest jego zwrotność. Nie ma jakiegoś porywającego dryblingu, najczęściej szybko zmienia kierunek biegu i gubi obrońce dzięki swojemu przyspieszeniu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Lubinie jak czwórki na klatę nie przyjmą to chyba chorzy chodzą:)
Może przed sezonem przyjęli starą strategię Realu za pierwszej kadencji Pereza.
Nieważne ile z tyłu stracimy byle z przodu było jedną bramkę więcej:)
Połowicznie im się udało. Z tyły zamiast muru gruz(co jest zgodne ze strategią) a z przodu zamiast armat sikawki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 17:29, shinoda napisał:

Problem z Rogerem jest taki, że jest on nieprzewidywalny. Potrafi nie grać przez 20 min,
a nagle błysk, fantastyczna piłka i gol. Np bramka Jelenia z Irlandią Płn po pięknym podanie Rogera.

Ja wręcz uważam, że on ma sporo dobrych zagrań w każdym meczu. Niestety brak zgrania z zespołem (być może również bariera językowa) powoduje, że nie jest on dobrze rozumiany i często do genialnego podania na wolne pole nikt nie wychodzi, i pada ono łupem przeciwnika.
Głupi Szpakowski komentuje wtedy: "znów niecelne podanie Rogera" i wychodzi w efekcie, że Roger grał źle i miał dużo niecelnych podań.
Gdyby Szpakowski był inteligentniejszy, to by potrafił dostrzec zalety podania i krytykował nie podającego, ale gracza który do podania nie wyszedł.
A gdybyż popatrzył czasem na mecz pod kątem co by było gdyby podania Rogera zostały przejęte przez naszych. Wychodzi wyraźnie, że byłoby dużo więcej niebezpiecznych sytuacji pod bramką przeciwnika.
Zdecydowanie gorzej jest u niego jedynie z kondycją i z grą defensywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 17:29, shinoda napisał:

Bandrowski to bardziej defensywny pomocnik, a Roger jest ofensywnym pomocnikiem. Na pozycje
DP mamy Lewandowskiego albo Dudke. Jakbym miał powoływać jakiegoś ofensywnego pomocnika
to Sebastian Mila ze Sląska Wrocław. Niestety teraz ma kontuzje, ale w poprzednim sezonie
jedna z gwiazd ligi.

Bandrowski? To typowo środkowy pomocnik, nie ma cech defensywnego pomocnika. Dużo biega, "płuca" Lecha. A patrząc na jego obecną formę, ustawienie w Lechu, liczbę rajdów czy asyst, można go postawić bardziej w ofensywie. Mila? W formie (np. z poprzedniego sezonu) jak najbardziej.

Dnia 15.08.2009 o 17:29, shinoda napisał:

Problem z Rogerem jest taki, że jest on nieprzewidywalny. Potrafi nie grać przez 20 min,
a nagle błysk, fantastyczna piłka i gol. Np bramka Jelenia z Irlandią Płn po pięknym
podanie Rogera. W meczu z Grecją też miał kilka dobrych piłek i nawet biegał!! Wielu
jest takich zawodników jak Roger nie widocznych cały mecz i nagle z kapelusza gol np
Filipe Inzaghi z Milanu.

I to jest, jak już pisałem, największa wada Rogera :) Blokuje miejsce w jedenastce, bo jedną piłką przesądza o wynik spotkania, więc jest dla kadry ważny. Gorzej jak mu takie podanie w meczu nie wyjdzie :P Chyba, że jest tak jak mówi A-cis, pod takim kątem go nie oglądałem :P

Dnia 15.08.2009 o 17:29, shinoda napisał:

Szałachowski dopiero co wrócił zagrał 3 dobre mecze i już wszyscy do kadry go wpychają:P

Nie powiedziałem, że Szałachowski jest dobry na reprezentację, po prostu stwierdziłem fakt, że jest teraz lepszy niż Łobo :)

Dnia 15.08.2009 o 17:29, shinoda napisał:

Największy atutem Błaszczykowskiego jest jego zwrotność. Nie ma jakiegoś porywającego
dryblingu, najczęściej szybko zmienia kierunek biegu i gubi obrońce dzięki swojemu przyspieszeniu.

Dokładnie tak jak mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Jaga znowu wygrała,pisze znowu bo na 3 kolejki mamy 2 zwycięstwa,no i na minusie tylko 3 pkt,super licze na zwyciestwo w nast. meczu u sibie z Piastem bo potem mecze z Wisłą[wyjazd] i z Lechem [dom]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, w Premiership Everton został "troszeczkę" zgromiony na własnym stadionie przez Arsenal ;) 1-6 strzelali: Denilson, Vermealen, Gallas, 2x Fabregas, Eduardo, a dla Evertonu Saha. Najładniejsza bramka z dystansu Denilsona, ale ta druga Fabregasa też niczego sobie ^.^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wynik nieco... zaskakujący. Liczyłem na to, że podopieczni Moyesa powalczą u siebie z Kanonierami, a może nawet utrą im nosa. Ale sam sobie Everton winien, przy takiej grze w obronie nawet Stoke by ich dzisiaj zlało. Pierwsza bramka faktycznie stadiony świata. Arsenal zaczął bardzo dobrze i pokazał, że mimo osłabień przez które wielu (w tym ja;)) zwiastuje im w tym sezonie wypadnięcie z Top Four nadal są mocni. Chociaż ci którzy mają ich z tej Top 4 wypchnąć czyli City też zaczęli mocno (choć nie aż tak) 2:0 na Ewood z Blackburn. A jutro gramy z Liverpoolem. Wierzę w zwycięstwo na inaugarucję, bo piłkarze Beniteza w sparingach nie błyszczeli formą, jutro się przekonamy czy faktycznie można je (sparingi) o kant tyłka potłuc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wisła - GKS Bełchatów 3:0
Wynik bardzo korzystny, ale pozostaje pewien niedosyt. Znowu nie wykorzystaliśmy wielu bardzo dobrych sytuacji, a mogliśmy strzelić kilka goli więcej. Poza tym w drugiej połowie piłkarze chyba zbyt szybko uznali mecz za wygrany, bo zaczęły się nam przytrafiać bardzo głupie błędy. W każdym razie mam nadzieję, że Skorża coś jeszcze poprawi w grze naszych kopaczy, mimo że w porównaniu z poprzednim sezonem i tak już bardzo ładnie gramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Everton chyba całkiem nieźle się spisywał w sparingach, a wczoraj był tylko tłem. :)

A sam mecz piękny, nieziemsko zagrał Cesc (2 bramki i 2 asysty), zaskakująco dobrze Bendtner, no i dobry start zaliczył Thomas Vermaelen. ;)

Może trochę mi nie wypada jako kibicowi Arsenalu, ale jutro zdecydowanie wolę, żeby wygrał Tottenham. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę z wyników Jagiellonii, która stara się w każdym meczu odrabiac ujemne punkty. żeby nie ta kara to w lidze byłaby całkiem wysoko. Idzie im tak dobrze głównie dzięki grze Frankowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 11:18, Gregwil napisał:

Ja się cieszę z wyników Jagiellonii, która stara się w każdym meczu odrabiac ujemne punkty.
żeby nie ta kara to w lidze byłaby całkiem wysoko. Idzie im tak dobrze głównie dzięki
grze Frankowskiego.


Również mnie to cieszy. Jest to zespół, który gdyby nie te punkty, walczyłby o najwyższe lokaty w tym sezonie. Pozostaje życzyć powodzenia i tego, żeby spokojnie utrzymali się w tym sezonie, a następnym poszli jak najwyżej ( tylko żeby po mistrza sięgnęła Wisła :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 15:21, Burszurasek napisał:

> Ja się cieszę z wyników Jagiellonii, która stara się w każdym meczu odrabiac ujemne
punkty.
> żeby nie ta kara to w lidze byłaby całkiem wysoko. Idzie im tak dobrze głównie dzięki

> grze Frankowskiego.

Również mnie to cieszy. Jest to zespół, który gdyby nie te punkty, walczyłby o najwyższe
lokaty w tym sezonie. Pozostaje życzyć powodzenia i tego, żeby spokojnie utrzymali się
w tym sezonie, a następnym poszli jak najwyżej ( tylko żeby po mistrza sięgnęła Wisła
:D ).

Taaaaa i znowu by się skompromitowała w Lidze Mistrzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 15:21, Burszurasek napisał:

> Ja się cieszę z wyników Jagiellonii, która stara się w każdym meczu odrabiac ujemne
punkty.
> żeby nie ta kara to w lidze byłaby całkiem wysoko. Idzie im tak dobrze głównie dzięki

> grze Frankowskiego.

Również mnie to cieszy. Jest to zespół, który gdyby nie te punkty, walczyłby o najwyższe
lokaty w tym sezonie. Pozostaje życzyć powodzenia i tego, żeby spokojnie utrzymali się
w tym sezonie, a następnym poszli jak najwyżej ( tylko żeby po mistrza sięgnęła Wisła
:D ).

Ja uważam że Jagiellonia powinna się utrzymać w lidze. Ma całkiem mocny skład. Szkoda że na wyjazdach jej słabo idzie, ale za to u siebie jest bardzo mocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować