Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2006 o 23:09, Stwór napisał:

Te mistrzostwa są coraz bardziej śmieszne! Co to siędzieje na boiskach?! Kurka wodna rekordy
w ilości kartek biją, a czerwonych w tych mistrzostwach było już co nie miara;) Normalnie III
wojna światowa:P A tajna broń to sędzia:P

Dzieje się tak poniewaz FIFA zaostrzyła przepisy. Czytałem gdzieś o tym w dodatku na mundial Gazety Wyborczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 23:06, Latniak napisał:

O kurde... ale brzydki mecz. O ile w pierwszej połowie był całkiem ładny i podobał się, to
w drugiej parada atrakcji.
Za niesportowe zachowanie Figo poinien dostać czerwoną (przez co potem Boulahrouz by nie zszedł)


Boulahrouz powinien byl sam zejsc jeszcze w pierwszej polowie po polowaniu jakie urzadzil na nogi Cristiano Ronaldo (niestety, bylo skuteczne). Poza tym Deco powinien byl zejsc wczesniej (brzydki faul z boku/od tylu).

Z drugiej strony, Holendrzy nie oddali pilki po tym jak gra zostala przerwana w chwili, gdy mieli ja Portugalczycy, wiec nawet mi ich nie zal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 00:58, Bedwyr napisał:

PS Piękny był obrazek Deco, siedzącego wraz z van Bronkhorst''em, czekających na trybunach
i oglądających mecz ;)


Tak w ogole, nie wiem czy to bylo zgodne z przepisami, bo zawodnicy wyrzuceni z boiska powinni chyba pojsc do szatni. To byl jednak dowod na to, ze do calego meczu mozna bylo podejsc z dystansem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sędzia już nie panował nad meczem. Tak samo ja w meczu Australia- Chorwacja. Figo pewnie dostanie dyskwalifikacje od FIFA za to uderzenie głową w Holendra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to trzeba coś zrobić z sędziami. Już nie po raz pierwszy gubią się w trakcie meczu. Zastanawia mnie po co są wogóle Ci sędziowie techniczni itd. Figo za swoje zachowanie powinien bezapelacyjnie dostać czerwoną kartkę. Idzie to jeszcze zrozumieć jakby wogóle tego nie zauważyli, ale skoro już ktoś to zauważył to panu Figo czerwony kartonik i dowidzenia. Może wtedy mecz wyglądał by lepiej, bo cały ten festiwal kartek rozpoczął się od jego zachowania. Holendrzy dali się wówczas ponieść emocjom i ze sędzią już chyba wszyscy się przestali liczyć. Skoro na mundialu trafiają się tacy sędziowie to może po prostu zmniejszyć ich ilość. Skoro jeszcze przed meczem mówili, że ten sędzia coś tam coś robi źle to po co wogóle biorą go na mistrzostwa? Niech wezmą mniejszą ilość sędziów. Najwyżej popracują trochę więcej i od razu więcej zarobią i ku radości kibiców nie będzie takich sytuacji jak wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samego meczo może oglądałem ze 3/4 (granie w Heroes V i oglądanie meczu średni się żonie podoba i zawsze musi mi poprzełączać TV:)). Na szczęście widziałem te "najciekawsze" fragmenty.

Nie dosyć że sędzia całkowicie się pogubił, to kartki powinien zacząć dzielić wcześniej, może wtedy by ochłodziło by głowy niektórym.

Faul na Ronaldo w pierwszej połówce to było chamstwo połączeone ze straszną brutalnością. No gdyby trafił 20 cm. wyżej to Ronaldo mógłby już robić karierę w operze jako Falsecista.

Deco. Czerwień za pierwszy faul, a nie druga żółta w następnej sytuacji(sędzia dał ją chyba tylko żeby naprawić swój błąd).

Figo. Cham i prostak. Mam nadzieję że dostanie ze trzy mecze kary, tak żeby nawet jak dojdą do finału nie mógł w nim zagrać.

Sam mecz może byłby ciekawszy gdyby prowadził go np. Colina (szkoda że na emeryturze). NIe dopuściłby do hamstwa i pozwolił grać w piłkę. Podarowałby po jednej czerwonej w pierwszej połówce to odechciałby się im dalej kopać po goleniach i nie tylko goleniach.

Do tej pory uważałem że sędziowie są najlepsi w Europie, a tu już dwie "flagowe" postacie FIFA, odwalają takie numery. Szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do brytalności takich meczów to takie spotkania powien sędziowac arbiter typu Markus Merkl który nie daje sobie skakać po głowie. a co do samego meczu to jak narazie portugalia jest chyba najsłabszym zespołem który pszeszedł do nastepnej fazy mundialu. patrząc na gre obu zespołów to holandii bardziej należało sie to zwycięstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy fifa w koncu dostrzeze ze ci niekiedy srajacy juz pod siebie staruszkowie z gwizdkiem oprocz wypaczania meczy niekiedy zupelnie nad nim nie panuja. I cos z tym zrobi nareszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 11:32, janusz82 napisał:

jak narazie portugalia jest chyba najsłabszym zespołem który pszeszedł do nastepnej fazy mundialu.


A o powiesz na grę Anglii? W ich wykonaniu nie widziałem na tych mistrzostawach nawet 15 min. gry na dobrym europejskim poziomie. A w końcu posiadanie takich gwiazd zobowiązuje. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

merk to chyba najbardzie znany sedzia od wlasnej prawdy. kto myslisz ze wpuscil czarnych do 1/8 kosztem czechow. holendrzy lepsi? bzdura, to najslabsza reprezentacja holandii od lat, brak jakiegokolwiek srodka pola, napastnikow , cienka obrona. gdyby van basten nie kazal im upolowac ronaldo to by glebneli bardzo wysoko z portugalią. a najslabszym zespolem ktory awansowal jest zdecydowanie anglia ktora gra bez pomyslu, zlotego srodka na zdobywanie bramek, wszystko u nich jest szarpane i bez skladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 11:37, Mudra napisał:

> jak narazie portugalia jest chyba najsłabszym zespołem który pszeszedł do nastepnej fazy
mundialu.

A o powiesz na grę Anglii? W ich wykonaniu nie widziałem na tych mistrzostawach nawet 15 min.
gry na dobrym europejskim poziomie. A w końcu posiadanie takich gwiazd zobowiązuje. pzdr


anglicy jak na anglie to jak narazie rozczarowuja swoja grą ale graja skuteczniej od portugali. portugalczycy po zdobyciu bramki praktycznie nie stworzyli już żadnej sytuacji strzeleckiej. za to w repr. holandii robben i van persi robili z obrona portugalską co chcieli ( szczególnie ten drugi). a przegrali bo po prostu mieli pecha. szkoda że van basten nie wpuścił van nisterloya, moze wtedy inaczej by wygladał ten mecz. ale portugali nie wróże jakiegos wielkiego sukcesu na tych mistrzostwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mnie - najładniejsza bramka według mnie była w meczu Argentyna - Meksyk w dogrywce (to było coś)

A także w meczu chyba Anglia - Szwecja vczy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeciez czechy nic wielkiego nie pokazali w tych 3 meczach. ja nie wiem dlaczego oni w ogóle są na 2 miejscu w rankingu fifa. ( chyba za średnia wieku piłkarzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co do tego sędziego( merka) to gdyby on wczoraj prowadził ten mecz to albo nie byłoby tylu fauli bo piłkarze by troche przychamowali albo ten mecz skończył by sie przed czasem bo by o wiele wiecej zawodników wyleciało z boiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to co pokazali czesi tylko o to za co on dal karnego ghanie. to nie jest dobry sedzia, zreszta nie ma dobrych sedziow, nad wszystkim powinni panowac eksperci z gory a sedzia powinien tylko oznajmiac pilkarzom ich odgorne werdykty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 11:55, Indrid Cold napisał:

jakby to merk sedziowal to awansowalaby holandia moge sie zalozyc.



Ja wiem? to prawda że Merk trochę (trochę?!:-P) pokićkał mecz ale Holandii nie zabraniał wygrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 11:55, Indrid Cold napisał:

jakby to merk sedziowal to awansowalaby holandia moge sie zalozyc.


mi nie chodzi o to kto by awansował gdyby gdyby on sędziował. chodzi o to że jak on sędziuje to nie ma takiej brutalności w grze zawodników. on od razu ukruca takie zachowanie kartkami. u niego nawet za sama dyskusje mozna zobaczyc kartkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować