Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Fabian jest rezerwowym bramkarzem i Szczęsnego raczej nie wygryzie, chyba że Wojtek zacznie chrzanić/Fabian będzie w CC cuda odprawiał. Dziś Arsenal zagrał totalnie rezerwowym składem, nie było bodaj nikogo z pierwszej 11 [no, może pomijając Gibbsa, on ostatnio pogrywa w pierwszym składzie, Benayoun niby też, ale ciężko powiedzieć, żeby był stałym jego ogniwem :P].

Tak a propos:

Arsenal 3-1 Shrewsbury
Zaczęło się kiepsko, od utraty gola w 16 minucie, ale potem kolejno Gibbs, AOC i Benayoun zapakowali 3 bramki. Pierwsza połowa średnia, druga już bardzo dobra i jak na totalną rezerwę taki wynik nie jest zły. Chociaż szkoda tej bramki, widać, że obrona kuleje niezależnie od poziomu. A grali w niej DJ, Miquel i Gibbs [Jenkinson swoją drogą :P], czyli piłkarze aspirujący jeśli nie do 1. składu, to przynajmniej do ławki. Cóż, najważniejsze, że awans jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inter z sezonu na sezon też gra coraz gorzej. Przegrał z jakaś Novarą 1:3 No ale nie ma co się dziwić, brak odpowiednich wzmocnień robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 23:27, Ecko09 napisał:

Inter z sezonu na sezon też gra coraz gorzej. Przegrał z jakaś Novarą 1:3 No ale nie
ma co się dziwić, brak odpowiednich wzmocnień robi swoje.

Jak dla mnie to grają na poziomie z przed afery Calcioloppi xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno Maaskant wypowiedział się w zastępstwie Meliksona, że ten wybrał kadre Polski. Fakt teraz może o tym zawodniku mniej głośno, bo i wyniki Wisły są co najwyżej średnie, ale to taki typ zawodnika, którego w reprezentacji nie ma. Taki typowy rozgrywający, jak Stilić w Lechu. Który jakimś niekonwencjonalnym podaniem otworzy np. Lewemu, czy Brożkowi drogę do bramki. Bardzo brakowało mi takiego ofensywnego pomocnika z dobrym prostopadłym podaniem. Boki mamy niezłe, zwłaszcza Kuba, ale w środku Obraniak? Mierzejewski? Pierwszy świetnie wykonuje stałe fragmenty gry, ale równie dobrze mógłby zagrać na skrzydle, albo bardziej w środku boiska, bo mocno stoi na nogach, ale by przedryblować rywala to już raczej nie on, a Mierzejewski, to jak Peszko, może i czasem mu mecz wyjdzie, ale strasznie chaotycznie gra, i nie ma takiego dryblingu co Melikson, w ogóle go nie ma, trzeba od tego zacząć. I prócz Błaszczykowskiego to nie widzę zawodnika, ktory by mógł ograć rywala w sytuacji jeden na jeden. Kuba zreszta bierze rywali na szybkość a nie drybling. Także jeśli to prawda, że wybrał kadrę Polski to dojdzie kolejny po tym Perquisie solidny zawodnik, a może nawet bardziej niż tylko solidny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie jestem przekonany do gry Meliksona w Reprezentacji Polski. Chęć wyraził dopiero w momencie, kiedy jest wiadome, że Izrael nie zagra na Euro 2012. "Nie mam szans zagrać z Izraelem na Euro, ale mogę zagrać z Polską". Oczywiście to nie cytat Meliksona, ale tak to właśnie wygląda. Nawet sam agent piłkarza powiedział, że piłka nożna to biznes i dlatego Maor wyraził chęć grania dla Polski, aby wystąpić na Euro. Dziś znowu usłyszeliśmy, że Melikson nie jest pewny, czy chce grać dla naszego kraju. Dlaczego? Ponieważ trener Izraela oświadczył, że mimo wszystko zamierza powołać Meliksona na najbliższe zgrupowanie, a jeśli ten nie zjawi się na nim, to zostanie zdyskwalifikowany. Moje zdanie jest takie, że ja takiego piłkarza w naszej reprezentacji nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Jeśli piłkarz traktuje występy w reprezentacji jako środek reklamy to nie pasuje on do niej. W ogóle według mnie ten nowy przepis FIFA, że zawodnik może zmienić reprezentację jeśli grał w 1. tylko w meczach towarzyskich jest idiotyczny.
Mój pogląd jest taki, że piłka klubowa, jakkolwiek olbrzymia, rozbudowana, piękna i codzienna by nie była, jest tylko wspaniałym umilaczem czasu między solą piłki nożnej, jaką są rozgrywki międzynarodowe, najbardziej oczywiście Mistrzostwa Świata. Dziś pojawiają się głosy, jakoby trofeum Ligii Mistrzów było cenniejsze od Pucharu Świata. Bo kluby budują się od zera, a reprezentacje do zbieraniny. Dla mnie to bzdura. Mundial zawsze na 1. miejscu. Rozgrywki reprezentacji więc nie mogą być metodą promocji, tylko rozgrywki klubowe są dla mnie metodą promocji do reprezentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i Reprezentacja Polski stanie sie z połowy piłkarzy, a może więcej piłkarzy którzy nie umieją mówić po naszym języku.
To ma być Reprezentacja Polski z osób którzy nie mieszkają w Polsce, tylko jakieś geny ?
Przecież tych co Smuda ściąga to przecietni piłkarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak w większości lepsi od naszych. Poza tym akurat Melikson jest Polakiem w większym stopniu niż większość naszych "naturalizowanych" - ma matkę Polkę, mieszka w Polsce od paru ładnych lat, od jakiegoś czasu ma też nasze obywatelstwo. Bardziej bym się czepiał choćby Polańskiego. Sęk w tym, że Maor jasno przyznał, iż gra dla Polski nie jest jego marzeniem, idzie do nas tylko dlatego, że w Izraelu go nie chcą.

Fakt faktem, że dziś reprezentacje wyglądają niemal jak kluby. Czy to dobrze, czy źle, sam nie wiem. Z jednej strony tacy ludzie dają nam szansę na lepszą grę i osiągnięcie jakichś wyników, z drugiej zatraca się powoli sama idea starć reprezentacji, skoro ludzie w nich grający często wcale nie należą do danej narodowości, mają tylko odpowiedni paszport. Ogólnie jednak najlepszym wyznacznikiem mojej opinii będzie chyba to, że ucieszyłem się na wieść o decyzji Meliksona. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chcą u siebie to się pchają do Nas.
Mozna mieć w kadrze 2-3 graczy którzy nie do końca są Polakami, czuja się tak.


Powiem tak jeśli Smuda wie co robi i to wszystko zaowocuje na Euro 2012, wyjście z grupy i jakiś sukces jestem za.
Jeśli się pogrąży Reprezentacja nie zostawię suchej nitki an trenerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 21:22, karolekx23x napisał:

Jeszcze trochę i Reprezentacja Polski stanie sie z połowy piłkarzy, a może więcej piłkarzy
którzy nie umieją mówić po naszym języku.
To ma być Reprezentacja Polski z osób którzy nie mieszkają w Polsce, tylko jakieś geny
?
Przecież tych co Smuda ściąga to przecietni piłkarze.

Ta tylko ci nasi mieszkający w Polsce reprezentują taki poziom, że szkoda gadać. Szkolenie w naszym kraju leży i kwiczy. A Lato później chce ratować sytuacje takim Meliksonem, zamiast kasę na szkolenie to przejadają ją na diety czy wyjazdy służbowe PZPN do Ameryki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 21:46, karolekx23x napisał:

Właśnie nie chcą u siebie to się pchają do Nas.

No racja, w przypadku większości to pasuje. Ale i tak są oni lepsi od naszych zawodników, a to o czymś świadczy... Poza tym akurat Melikson podobno był jednym z lepszych w kadrze, ale był jeden problem - inni mieli lepsze kontakty z tamtejszymi działaczami. Przy czym zaznaczam, że nie są to informacje sprawdzone, gdzieś tylko tak czytałem. Tak czy inaczej od poziomu naszych piłkarzy na pewno nie odstaje, a być może jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś się doczytałem ze Melikson jak by grał dla Polski by miał problemy, nawet dostawał groźby.

Ogólnie jak mówię jak wszystko co robi Smuda pokaże ze było warto, coś z tego wyszło jestem za.
A jak nadal reprezentacja na takim mundialu nie wyjdzie z grupy to nic się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować