Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2011 o 12:15, Ecko09 napisał:

Ekehm...Bramkarze, nie stoperzy ;P


Oj tam, literówka [mózg się jeszcze nie dobudził po wczorajszej nocy =P]

@BoloMaster

Polemizował bym, czy w naszej lidze są tacy znowu lepsi od niego.
Choć fakt faktem grzanie ławy w ManU mu nie służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na koniec zabawne spostrzeżenie, którego dokonał w mix zonie Sergiusz Ryczel z nSportu, chwilę po tym jak odszedł od nas Łukasz Podolski. Oto paradoks współczesnych polskich dziennikarzy sportowych: z reprezentantem Niemiec rozmawiamy po polsku, a z reprezentantem Polski po angielsku, bo za słabo znamy francuski...

Co za czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barcelona zakłada szkółkę w Warszawie.. pierwszą w Europie.. na pierwszy rzut oka, ktoś pewnie powie, że super, jakie wyróżnienie! Tylko się cieszyć.. ale to tylko przykra prawda, Barca i inne kluby zakładają swoje filie w Afryce, Ameryce, Azji, ale od szkolenia kraje europejskie mają swoje kluby.. Legia przegrała w jakimś tam turnieju 7:0 z Barcą.. kategoria wiekowa jakaś bardzo niska, ale już na takim poziomie różnica jak widać była ogromna. Przez własną niezaradność na piłkarskich talentach zarabiać będzie taka Barcelona. Oczywiście wiele dziecioszków chętnie pójdzie tam niż miałoby robić szlify, z niepewnym zresztą skutkiem, albo żadnym w szkółce polskiego klubu.. Dziwi mnie jednak brak sprzeciwu takiej Legii.. normalnie w Europie nikt by sobie na takie coś nie pozwolił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 11:13, A-cis napisał:

Próbowałem przyuważyć w I połowie dlaczego tak jest. Czy to była słabsza dyspozycja Kuby,
czy skuteczny "plaster" i jeżeli tak, to kto nim jest. Ale nie zdążyłem tego dopatrzeć.
Czy Ty rozszyfrowałeś to może?


Czy Błaszczykowski czasem nie grał po stronie po której grał Lahm i Podolski? A trzeba przyznać, że jest to groźniejsze niemieckie skrzydło. Być może Błaszczykowski bardziej koncentrował się na pomocy w defensywie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 21:41, Rzezim napisał:

Czy Błaszczykowski czasem nie grał po stronie po której grał Lahm i Podolski?

Nie, on grał na prawej stronie a ci dwaj byli na lewej.
Myślę, że musiał być jako bardziej pilnowany. Może strefą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem w TV krótki wywiad z Podolskim. Ten człowiek gada po naszemu praktycznie tak jakby nigdy z Polski nie wyjechał ;O ciekawe jak tam Klose nawija^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 15:26, Transylvanian_Hunger napisał:



To dziwne, bo Podolski mówił, że na boisku między sobą się po polsku komunikują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 15:44, Gumisiek2 napisał:

W pomeczowym wywiadzie mówił po polsku całkiem nieźle.

To nie wiem. W jednym z wywiadów, który czytałem wspomniał iż woli się nie wypowiadać po polsku bo kiepsko mu idzie (prosił go o to redaktor). Z resztą, to dla mnie nieistotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 12:02, Ecko09 napisał:

Właśnie obejrzałem w TV krótki wywiad z Podolskim. Ten człowiek gada po naszemu praktycznie
tak jakby nigdy z Polski nie wyjechał ;O ciekawe jak tam Klose nawija^^

Podolski chyba ma babcie w Gliwicach, w ogóle często utożsamia się z naszym krajem.
W przeciwieństwie do niego Klose, który jest takim mrukiem, zawsze zaznacza, że jest Niemcem
i koniec:) Ale w sumie wydaję mi się, że Klose umie mówić po polsku. W końcu miał 9 lat
jak wyjechał, tylko celowo unika rozmów w tym języku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 21:19, Chaotizz napisał:

Będzie gdzieś w TV mecz Real Madryt - Getafe?

Podejrzewam, że jedynie na Canale+, oni chyba tylko mają
prawa do Ligi hiszpańskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lech - Wisła 0:1
Mecz gdzieś tak do 70 minuty stał na naprawdę niezłym poziomie (jak na polską ekstraklasę oczywiście, proszę mi tu nie rzucać żadnymi porównaniami do Anglii czy Hiszpanii, co już się zdarzało). W szczególności pierwszą połowę bardzo przyjemnie się oglądało. Na początku Lech miał sporą przewagę, później Wisła strzeliła gola i to ona zaczęła dominować. Obydwie drużyny stworzyły dużo świetnych sytuacji, a to spotkanie prędzej powinno się zakończyć wynikiem 2:3, ale strasznie dużo było nieskuteczności. Ogólnie Wisła wygrała zasłużenie, bo mimo wszystko w całokształcie prezentowała się lepiej, a w drugiej połowie Poznaniacy już kompletnie nie mogli sobie poradzić z jej defensywą. Taka gra napawa optymizmem przez czwartkowym meczem z Odense, bo do tej pory atmosfera w drużynie była fatalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do meczu to mogło być gorzej, mogło być lepiej, ale znów zawiodłem się na Bakero, najważniejszy mecz jak do tej pory a on wystawia Ślusarskiego od pierwszej minuty, zmienia koncepcie, do tego graliśmy taką, a nie inną linią obrony to akurat z konieczność. Jak na tak istotny mecz trochę za dużo zmian. Cud, że z Kamińskim w składzie bramy nie straciliśmy.. no i ten Bruma ze spadkowicza, poziom trzyma.. taki jak w Arce, nom może za pół roku będzie lepiej w meczu z Wisłą na Reymonta jak wróci Maniek i będzie mógł grać Henriquez, bo niestety, ale jak obrona gra taką padake, to i z przodu ciężko coś ugrać :/ To, że w ostatniej akcji pierwszej połowy nie padła bramka dla Wisła, to ja nie wiem :D Cóż tracimy lidera, ale z tymi drużynami, które nas pewnie teraz wyprzedzą, jeszcze mamy mecze w tej rundzie, także nie pozostaje nic więcej tylko wygrywać :) druga porażka z rzędu, także trzeba się przełamać z dużo słabszą Jagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arsenal 1:0 Swansea City

Słaby mecz. Podobno początek b.dobry w wykonaniu AFC, ale szukałem transmisji, więc nie wiem... Gol przypadkowy - bramkarz chciał wprowadzić piłkę do gry z ręki, ta odbiła się od nóg jednego z zawodników, na miejscu znalazł się Arsha i skierował piłkę do pustej bramki. Powinno być jednak co najmniej 2:0. W końcówce poszła genialna kontra Arsenalu - było 4 na 1! I co? Ramsey spieprzył podanie. Nosz ten to totalną padakę odstawia ostatnio. Niech się w końcu Rosa albo Wilshere wykurują, bo Walijczyk może co najwyżej w CC grać, taką ostatnio formę prezentuje. Zmiany też dziwne - zszedł RvP, Arsza i Frimpong. Pierwszy grał średnio, ale coś tam działał [vide słupek po fajnej akcji], Arsza też mieszał z przodu. Na boisku byli też gorsi od Frimponga, nie wiem czemu akurat na niego padło. Choćby Theo, który nic kompletnie nie potrafił wykombinować.

A nowe nabytki? Najlepiej z nich zagrał chyba Per - solidnie, nie zauważyłem większej pomyłki. Arteta średnio widoczny, zazwyczaj zwyczajnie podawał, bez większego błysku, często do najbliższego zawodnika. Yossi nie zdziałał zupełnie nic. Raz nieźle zszedł do środka, ale jego podanie zablokowali.

Ogólnie słabo. Mam nadzieję, że kiedy ofensywa się zgra, będzie lepiej. W końcu ciężko grać technicznie i z polotem wtedy, gdy nie rozumie się partnerów. Mimo to mój entuzjazm wywołany transferami póki co osłabł. Tym bardziej, że w sumie i Swansea mogła wyrównać.

Teraz pozostaje czekać na mecz z BVB. Będzie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować