Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Derby Manchesteru dzisiaj jak najbardziej na plus pod względem widowiska i sportowym oczywiście, bo zachowanie sfrustrowanych kibiców to już inna sprawa. Osobiście dla mnie jako bezstronnego widza tego spektaklu szkoda, że nie skończyło się na tym 2:2, bo byłoby ciekawiej na szczycie tabeli, a tak United coraz bardziej ucieka reszcie stawki. Jednak Diabły po raz kolejny pokazały, że walczą do końca i tak czułem że strzelą "coś z niczego" w końcówce, a tym bardziej jak sędzie podyktował ten wolny. W sumie należało im się, bo gdyby sędzia uznał prawidłowo zdobytą bramkę na 3:0 byłoby dawno po meczu.

Z dzisiejszych wydarzeń piłkarskich warto wspomnieć jeszcze o niesamowitym wyczynie Falcao, który strzelił 5 goli dla Atletico w wygranym 6:0 meczu z Osasuną. Osobiście nie przypominam sobie by któremukolwiek zawodnikowi w ostatnich latach (oczywiście z tych czołowych lig) udało się strzelić tyle bramek w jednym meczu, ale może przeoczyłem jakiś wyczyn Messiego lub CR7.

A co do Argentyńczyka to przed chwilą strzelając 2 gole Betisowi pobił chyba rekord wszech czasów Gerda Mullera w ilości goli we wszystkich rozgrywkach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 21:37, Wszystkozajete napisał:

Osobiście nie przypominam
sobie by któremukolwiek zawodnikowi w ostatnich latach (oczywiście z tych czołowych lig)
udało się strzelić tyle bramek w jednym meczu

Berbatow w meczu MU - Blackburn 2 lata temu. ;p
Defoe (Tottenham - Wigan) 3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 21:37, Wszystkozajete napisał:

Osobiście nie przypominam
sobie by któremukolwiek zawodnikowi w ostatnich latach (oczywiście z tych czołowych lig)
udało się strzelić tyle bramek w jednym meczu

To ja jeszcze dodam:
Messi (Barcelona-Bayer Leverkusen 1/8 LM) 2011 rok

Dnia 09.12.2012 o 21:37, Wszystkozajete napisał:


A co do Argentyńczyka to przed chwilą strzelając 2 gole Betisowi pobił chyba rekord wszech
czasów Gerda Mullera w ilości goli we wszystkich rozgrywkach ;]

Dopiero co oglądałem ten mecz i muszę przyznać, że Betis grał świetnie. Pierwszą połowę zdominowała Barcelona, ale w drugiej była akcja za akcją i Betis naprawdę ich nieźle przycisnął (kilka słupków i poprzeczek było).
Słabo się za to prezentuje Alexis i nie wiem, dlaczego Tito ciągle na niego stawia, a D.Villa siedzi na ławce. Villa chyba powinien szukać nowego klubu, bo umiejętności i formę ma, a siedzi na ławce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 18:21, Kadaj napisał:

IMO w Amsterdamie (bo blisko). Dawanie kilkunastu (bo ponoć tyle ma być stadionów) zespołom
przewagi własnego boiska byłoby dość dziwne.

Mnie się wydaje, że będzie to zależne po prostu od drabinki. "Gospodarz" zagra coś u siebie, ale też pojedzie z pewnością do innego "gospodarza"

Dnia 08.12.2012 o 18:21, Kadaj napisał:

Ja bym powiedział, że gospodarza jako takiego nie będzie i po prostu wszyscy będą musieli
najpierw przejść eliminacje

to raczej bylo tylko hipotetyczne pytanie z mojej strony. Ale fajne to też jest z innego powodu - nie będzie gospodarza "przypisanego" do pierwszego koszyka. Jak wiemy nie zawsze to jest zespół, który się do tego koszyka nadawał.

Dnia 08.12.2012 o 18:21, Kadaj napisał:

- a że pewnie jak piszesz wybiorą po prostu już istniejące
nowoczesne stadiony, miejsca rozgrywania spotkań wytypuje się znacznie później niż dotychczas
(nie trzeba niczego budować).

Chyba, że ktoś będzie mieć fajny pomysł i go konkretnie przedstawi... kto wie. Odpowiednio dużo czasu wcześniej jest.

@@ManweKallahan
Ciekawi mnie ten nowy stadion w Szwecji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś ilu meczów potrzebował Gerd Muller, żeby strzelić tyle bramek w jednym roku kalendarzowym? :) Bo cały czas się mówi, że Messi pobił ten wynik, ale nigdzie nie widziałem informacji ilu meczów potrzebowali oni do tych 85 bramek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 19:43, Kadaj napisał:

Trochę nieaktualne, ale ostatni mecz Messiego możesz sobie dodać:
http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02417/Messi620_2417603a.JPG


Czyli tak jak myślałem, nie da się porównać tych osiągnięć :D Ciekawe czy Messiemu uda się osiąnąć coś z reprezentacją, bo Muller był Mistrzem Europy i Świata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 19:54, pawbuk napisał:

Czyli tak jak myślałem, nie da się porównać tych osiągnięć :D Ciekawe czy Messiemu uda się osiąnąć coś z reprezentacją, bo Muller był Mistrzem Europy i Świata :D


Proszę Cię, porównaj sobie jakość gry w tamtych czasach do obecnych - a pan Muller jeszcze się zarzeka że przy obecnej defensywie jeszcze więcej by napykał :D
Ciekawa sprawa z tą reprezentacją. Klubowo Messi osiągnął wszystko, a przecież ekipa Argentyny potencjał ma równie wielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 00:16, Shlafrok napisał:

Proszę Cię, porównaj sobie jakość gry w tamtych czasach do obecnych - a pan Muller jeszcze
się zarzeka że przy obecnej defensywie jeszcze więcej by napykał :D
Ciekawa sprawa z tą reprezentacją. Klubowo Messi osiągnął wszystko, a przecież ekipa
Argentyny potencjał ma równie wielki.

Nie da się tego w ogóle porównać :D A rekord na pewno i tak zostanie pobity w końcu...każdy rekord zostanie :D Kiedy wydaje się, że coś nie może już zostać zrobione lepiej zawsze znajdzie się osoba, która udowodni, że jednak jesteśmy w błędzie :)
Mnie martwi, że obecnie podniecamy się praktycznie wyłącznie graczami ofensywnymi i ich osiągnięciami :D Popatrzmy na listę najdrożej wycenianych piłkarzy - sami gracze ofensywni. Coraz mniejszą wagę przywiązuje się do zawodników defensywnych, a coraz większą do ofensywnych.
Taki Beckenbauer jest legendą, "Cesarzem", a grał jako stoper. Nie ma obecnie takich zawodników? Może rzeczywiście jest tak jak mówi Gerd Muller, że obecnie łatwiej jest strzelać gole, bo słabsza jest defensywa? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy całej "aferze" z biciem rekordu przez Lionela, nikt nie zwrócił uwagi na wyczyn Radamela Falcao który w ostatniej kolejce ligi hiszpańskiej wpakował 5 bramek. Może to nie jest jakiś rekord całościowy, ale 5 goli w jednym meczu Primera Division to jest wyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 09:31, Transylvanian_Hunger napisał:

Przy całej "aferze" z biciem rekordu przez Lionela, nikt nie zwrócił uwagi na wyczyn
Radamela Falcao

To zerknij sobie na 3 pierwsze posty na tej stronie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.eurofutbol.pl/news/646467-Zima-Arsenal-poszaleje/

Ciekawe czy to tylko czcze gadanie Wengera, czy naprawdę jest coś na rzeczy i menadżer Arsenalu doszedł do wniosku, że z obecnym składem mogą być problemy z zakwalifikowaniem się do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.
Z drugiej strony wymienione w propozycje transferowe mówiąc kolokwialnie 4 liter nie urywają ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 19:43, Wszystkozajete napisał:

http://www.eurofutbol.pl/news/646467-Zima-Arsenal-poszaleje/

Ciekawe czy to tylko czcze gadanie Wengera, czy naprawdę jest coś na rzeczy i menadżer
Arsenalu doszedł do wniosku, że z obecnym składem mogą być problemy z zakwalifikowaniem
się do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.
Z drugiej strony wymienione w propozycje transferowe mówiąc kolokwialnie 4 liter nie
urywają ;]


Co się dziwić, żaden z najlepszych piłkarzy nie będzie chciał grać w Arsenalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego ponoć blisko AFC jest ktoś z dwójki Huntelaar/Ba. Inna sprawa, że praktycznie przy każdym okienku w Arsenalu jest mowa o szaleństwie transferowym, bo zawsze jest problem ze zbyt słabą kadrą. ;p To samo z czyszczeniem składu, ale niestety ani jedno ani drugie się nie sprawdza. Wenger nie szaleje, sprzedawać się nie udaje, bo nikt nie chce zawodników, którzy nie grają i mają wątpliwe umiejętności. Poza tym oni sami nie chcą odchodzić. Bo i po co, skoro kasa na konto leci? A po transferze w obecnej sytuacji spadek zarobków jest oczywisty. Dlatego moim zdaniem dojdzie jak rok temu Henry, do tego może z 1 zawodnik. Może tez uda się w końcu kogoś sprzedać. W każdym razie szału nie będzie. Choć kto wie, może zarząd w końcu załapał że trzeba trochę kasy wydać, bo taktyka ze sprowadzaniem młodych zdolnych była dobra, póki siedzieli w klubie. Teraz większość wywiało i nie można sobie pozwolić na jej kontynuowanie, trzeba niestety kupić kogoś klasowego i bardziej doświadczonego za większe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 09:35, Kadaj napisał:

To zerknij sobie na 3 pierwsze posty na tej stronie. :D

Nie sprecyzowałem, chodziło mi raczej o media.
Co do rekordu Messi''ego, to jeśli zestawić ile miał możliwości (rozegranych meczy) na strzelenie Gerd Muller, a ile Lionel to rekord Niemca nie został naruszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 00:16, Shlafrok napisał:

Ciekawa sprawa z tą reprezentacją. Klubowo Messi osiągnął wszystko, a przecież ekipa
Argentyny potencjał ma równie wielki.


Co z tego, że ma potencjał, skoro nie mają trenera, który by go wydobył. Zresztą to nie tylko problem Argentyny, Brazylia też specjalnych sukcesów w ostatnich latach nie miała. O Anglii nie wspominając, Niemcy przynajmniej mogą sie pocieszać, że byli wicemistrzami Europy w 2008 i zajęli trzecie miejsce w 2006.

A ja jestem ciekaw, czy tak samo by szukano dziury w całym z tym rekordem gdyby Messi grał w Realu, United czy Chelsea. Fakt jest taki, że rekord Gerda ma 40 lat i jakoś przez tyle czasu nikt nie potrafił go pobić mimo takich samych warunków co do ilości możliwych spotkań i przy takiej samej defensywie. Bo proszę panowie, chyba nikt mi nie wmówi, że jeszcze w 2010 czy 2011 to obrońcy byli półbogami nie do przejścia, a nagle w 2012 stali się leszczami.

Jeszcze co do reprezentacji - gdyby mierzyć wartosć zawodnika tym jak gra reprezentacyjnie to obawiam się, że obecnie cieniasami są wszyscy oprócz Hiszpanów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źródła nie są zgodne, sam wrzucałem tu grafikę wg której Messi rozegrał nie 85, a 66 oficjalnych meczy. Czyli 6 więcej niż Mueller, a nie 25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 16:20, JayL napisał:

Źródła nie są zgodne, sam wrzucałem tu grafikę wg której Messi rozegrał nie 85, a 66
oficjalnych meczy. Czyli 6 więcej niż Mueller, a nie 25.

25 bramek to on bramek strzelił z karnych.

Mueller strzelał bez karnych, miał mniej spotkań a i tak strzelił więcej.

Messi please

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować