Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2012 o 22:08, ManweKallahan napisał:

Czyli Platini przeforsował swój pomysł. Jestem dość sceptycznie nastawiony, ale jeśli to ma być jednorazowo, w ramach 60-lecia, to ok.


Wiadomo, że chodzi tylko i wyłącznie o $$$. Jestem święcie przekonany, że prawa do meczy sprzedawne osobno każdemu miastu przyniosą UEFA wielkie zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zwiększenie liczby uczestników do 24, a teraz pomysł z rozgrywaniem turnieju w wielu różnych państwach? Co będzie następne? Zaproszenie drużyn z Afryki i Azji i zrobienie mini Mistrzostw Świata? Platini niszczy tradycje tej imprezy i zabija atrakcyjność futbolu. Liczę na jak najszybszą zmianę na stanowisku szefa UEFY na kogoś bardziej ogarniętego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się ta idea bardzo podoba i uważam, że w czasach kryzysu lepiej, żeby ciężar organizacji Mistrzostw został rozdzielony na wiele krajów.
Poza tym może to być bardzo ciekawe doświadczenie. W dodatku można by zrobić to wszystko tak, zeby wypromować mniej znane miasta. Zobaczymy jak ta koncepcja się rozwinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie w ciągu 10 minut znokautowało Wisłę. Oby druga połowa była równie dobra. Oczywiście musiało mi wypaść milion losowych czynników i mecz oglądam w telewizji, ależ jestem wściekły :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2012 o 07:33, Transylvanian_Hunger napisał:

Też zagłosowałem, zawsze forumowicze mogą sobie porównać poszczególne ekipy roku.


Gdzie można zagłosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2012 o 10:18, pawbuk napisał:

A mi się ta idea bardzo podoba i uważam, że w czasach kryzysu lepiej, żeby ciężar organizacji
Mistrzostw został rozdzielony na wiele krajów.

Sama idea też mi się podoba, ale ma wiele niedociągnięć i rzeczy, które należy domówić i dopracować. Ile ma być tych miast? Albo coś o czym mówił Boniek. Jak Anglia będzie grać z Francją to gdzie? W Paryżu czy w Londynie?

Dnia 07.12.2012 o 10:18, pawbuk napisał:

Poza tym może to być bardzo ciekawe doświadczenie. W dodatku można by zrobić to wszystko
tak, zeby wypromować mniej znane miasta. Zobaczymy jak ta koncepcja się rozwinie :)

Raczej organizację dostaną miasta, które po prostu mają dobre stadiony. Obojętnie czy w skali danego kraju jest to miasto duże, małe, popularne turystycznie czy też nie. No i kwestia inna. Gdy krajów będzie załóżmy 8 to co, 8 reprezentacji ma pewny awans? Co z terminarzem? Co z podróżami, których będzie dużo więcej niż w starej formule?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne żadna reprezentacja nie będzie miała zapewnionego udziału, a co do meczów typu Francja - Anglia, to według mnie, albo mecz będzie rozgrywany na neutralnym gruncie, albo (to prędzej) wszystkie mecze będą miały z góry ustalone miejsca rozegrania i to jak ułoży się drabinka to już będzie kwestia szczęścia.

Co do stadionów, to nie wiem ile ma ich być, ale zapewne nadal będą 24 drużyny w turnieju, więc pewnie z 8-10 aren będzie. Raczej na pewno: Wembley, Bernabeu, Camp Nou, San Siro, Allianz Arena, Stade de France. Może: Old Trafford, nowy stadion w Szwecji, Narodowy, nowe Delle Alpi, Estadio Dragao. Z kolei taka Donbass Arena, nie mówiąc o stadionach w Rosji już się pewnie nie załapią. Zapewne też stadiony dla konkretnych grup będą stosunkowo blisko siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 18:11, Latimeria napisał:

Albo coś o czym mówił Boniek. Jak Anglia będzie
grać z Francją to gdzie? W Paryżu czy w Londynie?

IMO w Amsterdamie (bo blisko). Dawanie kilkunastu (bo ponoć tyle ma być stadionów) zespołom przewagi własnego boiska byłoby dość dziwne.

Dnia 08.12.2012 o 18:11, Latimeria napisał:

Gdy krajów będzie załóżmy 8 to co, 8 reprezentacji ma pewny awans?

Ja bym powiedział, że gospodarza jako takiego nie będzie i po prostu wszyscy będą musieli najpierw przejść eliminacje - a że pewnie jak piszesz wybiorą po prostu już istniejące nowoczesne stadiony, miejsca rozgrywania spotkań wytypuje się znacznie później niż dotychczas (nie trzeba niczego budować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił Boniek, to dopiero koncepcja się rozwija. Więcej informacji pojawi się w kwietniu przyszłego roku, wtedy wyjaśni się min. liczba krajów i miast. Póki co UEFA musi ujednolicić i wypracować jakąś formułę, a dopiero później będziemy się zastanawiać czy np. Warszawa ma szanse na bycie miastem-gospodarzem. Na pewno w takim przypadku wszyscy będą walczyć o awans w eliminacjach - i dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Manchester United vs Manchester City 3:2
Co za mecz. Grand Derby to przy tym było nic! RvP uratował wynik w ostatnich minutach strzałem z wolnego! 6 punktów nad MC, 10 nad The Blues. Teraz tylko grać pewnie i skutecznie.

Szkoda, że jakiś debil zepsuł na koniec widowisko rzucając czymś w Ferdinanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity mecz, Van Persie jak na takiej klasy piłkarza pokazał że nie można go ignorować nawet jeśli nie błyszczy w trakcie spotkania (bla bla bla, typowy tekst dla każdego lepszego grajka). Frustracja Teveza bezcenna, zawodnik City powinien wylecieć za polowanie na Jonesa który jak na rosłego chłopca się nie dał :) Generalnie sędzia pozwalał na wiele. Mvp spotkania oczywiście Rooney, słabiutki Valencia i znakomity Rafael.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kapitalne derby i do tego wreszcie United zagrało świetny mecz. Powinno się skończyć wyższym wynikiem, ale wygraliśmy to nie będę wypominał błędów sedziego.
Mam nadzieję, że Tevez zostanie zawieszony za to co odwalił pod koniec. Pomyśleć, że kiedyś grał w MU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Torino vs. AC Milan 2:4

Źle zaczeliśmy to spotkanie... szczególnie podanie Nocerino do Santany xp
Na szczęście udało się jakoś odblokować i strzelić ładną bramkę przed zejściem do szatni.

Po zmianie stron Milan już częściej utrzymywał się przy piłce i wykorzystywał swoje szanse na strzelenie gola :]
Nocerino zresztą też sam odkupił swoje winy za tego pierwszego gola :] Fajnie by było jakby się też odblokował i zaczął ponownie regularnie strzelać :P
Faraon pewnie idzie po koronę króla strzelców :] Oby tak dalej :]

FORZA MILAN !!!

/edit Szkoda tylko kontuzji De Jonga ;/ Możliwe ,że nie zagra już do końca sezonu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować