Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2014 o 02:03, Ecko09 napisał:

Ale numer :D

@Accid Chyba zapominasz o Argentynie.

Fakt jeszcze oni i ekipy z Azji :P
Dziwne były reakcje kibiców po tej bramce. Tak jakby się tego spodziewali bo zaskoczeni nie byli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 08:52, Hommicide napisał:

Kto wyjdzie z grupy, jeśli Niemcy pokonają USA, a Portugalia wygra z Ghaną?

Liczy się różnica bramek.

Pełne zasady, strona 50:
http://resources.fifa.com/mm/document/tournament/competition/01/47/38/17/regulationsfwcbrazil2014_update_e_neutral.pdf

Dnia 23.06.2014 o 08:52, Hommicide napisał:

Wtedy Portugalia
i Ghana będą ex aequo na 2 miejscu w grupie.

Chyba Portugalia i USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z kumpel gadaliśmy o tym. Co sie dzieje, jeśli 2 drużyny mają taką samą liczbę punktów, bramek strzelonych i straconych, a w ich spotkaniu padł remis?

EDIT: no nie mowcie, ze bedzie losowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 08:52, Hommicide napisał:

Kto wyjdzie z grupy, jeśli Niemcy pokonają USA, a Portugalia wygra z Ghaną? Wtedy Portugalia
i Ghana będą ex aequo na 2 miejscu w grupie.


Wątpie aby mieli identyczny stosunek bramek a nawet jakby jakimś cudem tak było to w dalszej kolejności brany jest pod uwagę wynik spotkania bezpośredniego tych dwóch drużyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 09:16, MrGregorA napisał:

Ostatnio z kumpel gadaliśmy o tym. Co sie dzieje, jeśli 2 drużyny mają taką samą liczbę
punktów, bramek strzelonych i straconych, a w ich spotkaniu padł remis?

Sierotka. ;D

Również odsyłam do pliku pdf z mojego poprzedniego posta. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 09:16, MrGregorA napisał:

Ostatnio z kumpel gadaliśmy o tym. Co sie dzieje, jeśli 2 drużyny mają taką samą liczbę
punktów, bramek strzelonych i straconych, a w ich spotkaniu padł remis?



Pisali o tym bo może się zdarzyć taka sytuacja w której tam grupie.
Jeżeli mają tyle samo punktów, identyczny bilans bramkowy a w spotkaniu bezpośrednim między tymi drużynami padł remis to nie pozostaje nic innego jak tylko losowanie. Niestety w sumie.

Mogliby zamiast losowania dać chociażby karne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 09:25, Hommicide napisał:

Eh, no to można powiedzieć, że Portugalia tym remisem z USA właśnie przegrała mecz o
wszystko.

Za to Ghana może im wsadzić kilka bramek, jeśli zagra jak z Niemcami i powalczyć o drugie miejsce. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 09:18, Citkowsky napisał:

Mogliby zamiast losowania dać chociażby karne.

Karne by chyba były, gdyby mecz między takimi dwiema drużynami był grany jako ostatni. Wydaje mi się, że była taka sytuacja możliwa na którymś z poprzednich Euro. Ale jeśli grają decydujące mecze z innymi zespołami, to ciężko byłoby specjalnie ich ściągać na jeden stadion, żeby sobie postrzelali karne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 13:03, Citkowsky napisał:

Jak się domyślam nie byłoby z tym problemu bo każda z drużyn chciałaby wziąć sprawy w
swoje ręce i nie ufać ślepemu losowi ;)

Niby tak, ale są też kwestie organizacyjne, chociaż gdyby się postarali to nie byłoby z tym chyba większych problemów.

Wytężyłem pamięć, sprawdziłem, i sytuacja, o której wspominałem miała miejsce na Euro 2008. Turcja grała w ostatniej kolejce z Czechami, w przypadku remisu obie drużyny miałyby tyle samo punktów (4) i identyczny bilans bramek (4-5). Wtedy jeśli mnie pamięć nie myli, mieli strzelać karne. Ale Turcy strzelili w końcówce na 3:2 i było po kłopocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 09:28, Kadaj napisał:

> Eh, no to można powiedzieć, że Portugalia tym remisem z USA właśnie przegrała mecz
o
> wszystko.
Za to Ghana może im wsadzić kilka bramek, jeśli zagra jak z Niemcami i powalczyć o drugie
miejsce. :D


A jeśli portugalia wygra z ghana 3/4:0 a stany zjednoczone przegraja 2/3:0 z niemcami to z grupy wychodza niemcy i portugalia. Malo prawdopodobny scenariusz ale mozliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legia zagra Saint Patrick''s Athletic FC mistrzem Irlandii. Reprezentacja nie ma dobrych wspomnień z tym krajem. Raczej to formalność ale jeśli chodzi o nasze kluby w sensie negatywnym to chyba mnie nic nie zdziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 14:41, LastOrder napisał:

Legia zagra Saint Patrick''s Athletic FC mistrzem Irlandii. Reprezentacja nie ma dobrych
wspomnień z tym krajem. Raczej to formalność ale jeśli chodzi o nasze kluby w sensie
negatywnym to chyba mnie nic nie zdziwi.

Liga irlandzka, to ogon europejskiego futbolu. Więcej można oczekiwać po klubach z Białorusi czy z Bułgarii.
Problem w tym, że to podobnie rzec można o nadzej rodzimej lidze. Problemy mieć z St Patrick FC? To bylby faktycznie problem.
Jak Irlanczyk potrafi grać w piłkę, to nie robi tego w irlandziej lidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2014 o 13:55, SplitGrave napisał:

A jeśli portugalia wygra z ghana 3/4:0 a stany zjednoczone przegraja 2/3:0 z niemcami
to z grupy wychodza niemcy i portugalia. Malo prawdopodobny scenariusz ale mozliwy.

Portugalia to nędzna reprezentacja. Ślizgają się po imprezach międzynarodowych dzięki niejakiemu CR7, tyle że ten sam nie prezentuje niczego wielkiego na takich imprezach. 2:0 się zgodzę, ale dla Ghany.
Tu się pojawia problem czy ci najlepsi zawodnicy coś znaczą bez dobrego zaplecza/drużyny, ale to temat na inną dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat zaliczają zjazd w dół. Jeszcze na Euro 2012 jakoś to wyglądało, ale zarówno eliminacje jak i to co prezentują teraz...Masakra. Wczorajszy mecz wyglądał tak, jakby Amerykanie grali na przyspieszeniu x2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować