Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Historia gram.pl - sześć lat z Wami

40 postów w tym temacie

gram.pl

Sześć lat to całkiem sporo czasu dla sieciowego serwisu. Wiele portali w takim okresie zmienia się nie do poznania (co często skutkuje odpływem starych użytkowników). My nie przeprowadzaliśmy rewolucji, jedynie cały czas coś zmienialiśmy, dodawaliśmy. Zobaczcie jak bardzo - i zarazem jak nieznacznie - zmieniał się wizerunek i zawartość gram.pl na przestrzeni lat...

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Dzień 1 - Historia gram.pl - sześć lat z Wami" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noooo po tytule z ciekawości postanowiłem sprawdzić jak w sumie długo tu siedzę iiii z maili wynika, że pierwszą grę zarejestrowałem w 2006 roku :P. Pamiętam, że mi się podobało zbieranie tych punkcików kiedyś za każdą grę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artykuł ma pięć stron, a na żadnej z nich nie wspomniano o Rozmowach pod koniec tygodnia, czy Sobocie community. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 11:59, Verbatim napisał:

W sumie jedna z lepszych stron, może już tak się nie udzielam jak kiedyś, ale odwiedzam
prawie codziennie. Pozdro.


jeszcze historia z moim nickem, kiedyś jakaś zamiana była z kontami i musiałem na poczekaniu wymyślać, a że pod ręką miałem wiadomo jaką płytę no to i jestem i JA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Oto czasy prehistoryczne. W 2005 roku gram.pl dopiero powstaje, kształtuje się. Wydarzenie to było poprzedzone obszerną kampanią reklamową, intrygującą i zagadkową. Nim strona główna po raz pierwszy ukazała się w sieci, chyba wszyscy potencjalni zainteresowani czuli, że ma wydarzyć się coś ważnego. Najwięcej domysłów snuto oczywiście na dawnym forum CD Projekt..."
Dokładnie to pamiętam ;) Wracałem autobusem ze szkoły i zastanawiałem się cóż to takiego zostanie odpalone.

"My nie przeprowadzaliśmy rewolucji, jedynie cały czas coś zmienialiśmy, dodawaliśmy."
Jak dla mnie jedna z największych zalet. Od sześciu lat wchodzę i wiem gdzie co mam a nie co trzy miesiące muszę znów wszystkiego szukać.

I jak zawsze przy tego typu artykułach postuluje o dodanie jakieś oficjalnej zakładki do wspólnego umawiania się na granie i jakiegoś lepszego zaznaczenia że gram.pl posiada swoją grupę m.in. na Steam-je czy Battlelog-u ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16000 GS-ów :) Zastanawiam się tylko, jaka część z nich to te "założone i porzucone". I tutaj pytanie do redakcji - jest jakaś szansa na artykuł poświęcony wyłącznie GS-om? Fajnie byłoby poczytać trochę o ich historii, statystykach, funkcjonalnościach itp., ze szczególnym uwzględnieniem informacji, które na co dzień raczej nie są ogólnie dostępne - jak wygląda opieka nad GS-ami z Waszej strony, ilu ludzi czuwa nad tym, żeby się nie rozleciały itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas - "wśród artykułów pojawiały się regularnie recenzje książek. I nie były to krótkie notki, a solidne opracowania..."

Tja, solidne - dwudziestojedno zdaniowe - recki ;-). Do dziś pamiętam swoje załamanie jak Lód zrecenzowaliście właśnie tak "dogłębnie" :-p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 13:22, BigLebowski napisał:

Tja, solidne - dwudziestojedno zdaniowe - recki ;-). Do dziś pamiętam swoje załamanie
jak Lód zrecenzowaliście właśnie tak "dogłębnie" :-p.

Recenzje miały po około 6.000 znaków. "Lód" również. Dla porównania Nowa Fantastyka ma recenzje głównie 2.000 i 3.500 znaków, a najdłuższe, specjalne 5000 znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za złotą epokę Gram.pl można uznać rok 2007 - mnóstwo ciekawych artykułów i publicystyki, które z biegiem czasu zostały wyrugowane. 2007 rok to również chyba pierwsza megakampańja marketingowa, a konkretnie promocja Wiedźmina 1.


Lucas, mogłeś wspomnieć jeszcze o podstronie z wideo - poszło na to w cholerę kasy, a skończyło się klapą niestety. Gramsajty - od chyba 2 lat nie wprowadzono żadnych nowych funkcji. Poza tym tak jakoś prześliznąłeś się po temacie, bez wgłębiania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2011 o 12:16, Fang napisał:

I jak zawsze przy tego typu artykułach postuluje o dodanie jakieś oficjalnej zakładki
do wspólnego umawiania się na granie i jakiegoś lepszego zaznaczenia że gram.pl posiada
swoją grupę m.in. na Steam-je czy Battlelog-u ;)


Pomijając, że otworzyliśmy specjalnie w tym celu podforum Multiplayer-Zaproszenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt, zmieniło się dużo :) W końcu jestem z gram prawie 1900 dni... Aczkolwiek, z rejestracją gier i zbieraniem wirtualnej kolekcji było fajnie, szkoda, że nie wywalczyliście sobie tego. No ale to cdp jest wydawcą nie gram.pl :( Trudno. Tęsknie za tym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować