Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hideo Kojima: Jako producent chcę dostarczyć fanom remake Metal Gear Solid, jako autor chcę robić nowe rzeczy

13 postów w tym temacie

Michał Ostasz

Dlaczego pierwsza część sagi Metal Gear Solid nie znalazła się w zestawie Metal Gear Solid HD Collection? Na to i kilka innych pytań odpowiedzi udzielił sam Hideo Kojima, ojciec serii.

Przeczytaj cały tekst "Hideo Kojima: Jako producent chcę dostarczyć fanom remake Metal Gear Solid, jako autor chcę robić nowe rzeczy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako fan serii MGS uważam ze Twin Snakes było bardzo kiepskie, nagrane dialogi od nowa były wręcz tragicznie przeczytane w porównaniu do wersji PS. Gra straciła klimat i ducha, technologicznie było ok, sam GP ciekawszy... ale co z tego jak zabrakło tego co w tej grze było najlepsze, klimatu. Niech lepiej zostawia MGS1 w spokoju, bo z remaka jeśli będą chcieli wszytko zrobić na nowo to nic dobrego nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twin Snakes robiło sobie zupełnie inne studio i dlatego wyszło jak wyszło :)
Z ręki Hideo powinien wyjść tytuł godny, przynajmniej wart zagrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Sony powinno zrobić tak: Wszystkie tytuły z PS1 i PS2 dać do cyfrowej dystrybucji i niech se głowy nie zawracają tym "podkręcaniem do HD", bo to i tak nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moooras, jak dobrze pamiętam to metal gear solid 1 jest na psn za 36 zł, dziwi mnie to, że komentujesz sprawy o których nie masz pojęcia, bo na psn już jest masa gier z psx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

------To była gra stworzona dla końca lat dziewięćdziesiątych - chodzi nie tylko o historię, ale także sterowanie i wiele innych aspektów. Wszystko pasowało do tej "epoki" -----------

Mychym, kamera i sterowanie to były co najwyżej na poziomie... hmm, wczesnego początku połowy lat '90 :) Były chyba specjalnie zrąbane, żeby dodać "skradankowości"- innego wytłumaczenia tej małej tragedii nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 19:54, Moooras napisał:

Jak dla mnie Sony powinno zrobić tak: Wszystkie tytuły z PS1


Większość już jest (te najważniejsze przynajmniej + kilka, których w Europie nigdy nie było)

Dnia 27.12.2011 o 19:54, Moooras napisał:

i PS2


Już zaczęli. Na amerykańskim PSS już pojawiają się gry z serii PS2 Classics.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brednie, ma pewnie w tym interes i nie pozwala : ) Skoro druga część była i potem trzecie to o co kaman ? Albo się wydaję wszystkie części, albo się nie wydaję wcale. To tak samo, jak by wydać Wiedźmina 2 bez Wiedźmina 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 00:04, vegost napisał:

Brednie, ma pewnie w tym interes i nie pozwala : ) Skoro druga część była i potem trzecie
to o co kaman ? Albo się wydaję wszystkie części, albo się nie wydaję wcale. To tak samo,
jak by wydać Wiedźmina 2 bez Wiedźmina 1.


Porównanie z Wiedźminem jest nietrafione. To jest REMAKE, czyli odświeżają ci serię i wcale nie muszą każdej części odświeżyć, za 10 lat mogą ci zrobić remake''a samego Wiedźmina 2 bez Wiedźmina 1, jeśli stwierdzą, że tak będzie lepiej. Zresztą, jak mogli zrobić Star Wars zaczynając od 4 części, to co jest złego w remake''owaniu gier od którejś tam z kolei części?

@Adi-C Niektóre stare gry mają swój urok/są ciężkie właśnie ze względu na ich przestarzałą mechanikę gry i sterowanie, w dzisiejszych czasach masz zaawansowane 3D z bardziej skomplikowanym strzelaniem. Pamiętasz może Dooma? Tam nie miałeś celowania w górę lub w dół, zawsze strzelałeś przed siebie i pociski były jakby nacelowane, leciały we wrogów po kolei, więc jakby zrobili remake'a Dooma teraz, to mechanika tej gry też by się całkowicie zmieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 00:43, kotlecik5 napisał:

Porównanie z Wiedźminem jest nietrafione. To jest REMAKE, czyli odświeżają ci serię i
wcale nie muszą każdej części odświeżyć, za 10 lat mogą ci zrobić remake''a samego Wiedźmina
2 bez Wiedźmina 1, jeśli stwierdzą, że tak będzie lepiej. Zresztą, jak mogli zrobić Star
Wars zaczynając od 4 części, to co jest złego w remake''owaniu gier od którejś tam z
kolei części?


Ale MGS 2 jest kontynuacją pierwszej części. Jak można grać bez pierwszej części... Potem nie wiadomo kto jest kim i z kim śpi. Więc porównanie z wieśkiem jest trafne. Nie można wydać serii bez jej początku. To zabawne i irytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 17:27, Zak napisał:

pewnie że by się nie dało, jak taki snake miałby się zmieścić do kartonu po plazmie lub
LEDzie?


Świetny punkt widzenia. A włażąc do standardowego "grubasa" natychmiast by przykuł uwagę strażników w 2012. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować