Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dark Souls może trafić na PC!

91 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2012 o 11:23, thiefi napisał:

Jestem za , jak zlikwidują te durne ogniska i dadzą quick savy. Bez tego to jest katorżnik
a nie granie.


W Dark Souls jeszcze nie grałem, ale Demon''s Souls przeszedłem kilkukrotnie i powiem tylko tyle, że zapisy jakiekolwiek zabiłby tą grę całkowicie.

@Adi-C
DS nie ma nic wspólnego z cRPG, ale i tak "hardkor pisi gejmer" musi ponarzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę jeszcze dodać, że jestem przeciwny Dark Souls na PC. Szkoda mi From Software. Petycje podpisało 24 tysięcy ludzi a grę jakby wyszła pewnie kupi mniej niż połowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co ? Chyba tylko żeby ekskluzywny klub grających na PC mógł sobie narzekać na słaby port, lub będzie chciał ambitne quick save/quick load. Znowu na forach będzie lamet że za trudna, że błędy, że brak fabuły (której trzeba szukać) i że koniec końców po co to wyszło na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 10:42, Ifym napisał:

Jedynka wyszła tylko na PS3, więc jeśli by mieli konwersję robić na PC, to i na X360,
a że im się nie chce pewnie, to się nie doczekacie. A macie czego żałować, bo jedynka
była IMO lepsza.


Coś w tym jest. Na PS3 nie wyszła z kolei pierwsza część Mass Effecta. To dopiero banialuki.
Najlepiej to mieć wszystkie platformy na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na którymś forum padlo podejrzenie, że na PC ktoś stworzy haxy czy tam hacki, aby można było zapisywać grę w każdym miejscu. Ludzie to mają pomysły :D

Może wreszcie Severance i Die by the Sword doczekają się godnej konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 14:54, L33T napisał:

Po co ? Chyba tylko żeby ekskluzywny klub grających na PC mógł sobie narzekać na słaby
port


Wiesz, wszystko zależy od tego, CZY będzie to słaby port, czy nie. Bo jeśli zrobią to, co np ID zrobiło z Rage (brak praktycznie możliwości ustawienia grafiki, fixacja FPS, konsolowe UI, źle dopasowane wczytywanie tekstur), to wybacz, ale dziękuję za taką wersję.

Z jednej strony masz rację, że PC-towcy często narzekają (a co, jest to fakt, nie ma co zaprzeczać), ale z drugiej nie można też popadać w skrajności w stylu "dobrze, że wyszło, jakie wyszło, bo mogło wcale nie wyjść". A niektórzy konsolowcy by tego po PC-towcach oczekiwali.

Innymi słowy, jestem za tym, by gry wychodziły też na PC, ale nie za wszelką cenę - tylko i wyłącznie wtedy, gdy wydawca przeznaczy odpowiedni czas i środki, by wersja PC wyglądała jak wersja PC, a nie jak wersja konsolowa odpalona "na pałę" na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 14:49, Fimbulvinter napisał:

Chcę jeszcze dodać, że jestem przeciwny Dark Souls na PC. Szkoda mi From Software. Petycje
podpisało 24 tysięcy ludzi a grę jakby wyszła pewnie kupi mniej niż połowa.


Ale dlaczego Ci teraz ich szkoda? A nie szkoda Ci było From Software przy okazji Demon''s Souls (tajemnicą poliszynela jest to, że gra się nie zwróciła)? Akurat erpegi dobrze schodzą na PC. Pierwszy Wiesiek sprzedał się w blisko 2 milionach kopii. Drugi niedługo pobije pierwszego w kwestii sprzedaży na PC. Dragon Age najlepiej sprzedał się na PC. A Skyrim bije wszelkie rekordy w dystrybucji cyfrowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 15:28, zermithon napisał:

Ale dlaczego Ci teraz ich szkoda? A nie szkoda Ci było From Software przy okazji Demon''s
Souls (tajemnicą poliszynela jest to, że gra się nie zwróciła)? Akurat erpegi dobrze
schodzą na PC. Pierwszy Wiesiek sprzedał się w blisko 2 milionach kopii. Drugi niedługo
pobije pierwszego w kwestii sprzedaży na PC. Dragon Age najlepiej sprzedał się na PC.
A Skyrim bije wszelkie rekordy w dystrybucji cyfrowej.

Zgadzam się, bo ja podpiszę petycję i grę kupię - sam żałowałem, że nie mam konsoli przy okazji poprzedniej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem, bo gra jest świetna i każdy powinien mieć szansę zagrać. Jej poziom trudności nie zmusza do walenia padem o ściane, a do kolejnego spokojnego podejścia.

@Tenebrael

>Tylko widzisz, w dawniejszych czasach WIĘKSZOŚĆ gier cRPG tak wyglądała.

No już nie podkolorowywujmy rzeczywistości. -_- Żaden BG ani Fallout nie sprawił mi takich problemów jakich Demon''s Souls czy Dark Souls. Zresztą do jakich gier tu padają porównania - bliżej mu takiemu Severance...

@SpecShadow

>Na którymś forum padlo podejrzenie, że na PC ktoś stworzy haxy czy tam hacki, aby można było zapisywać grę w każdym miejscu.

Mhm, i pięknie zepsułoby to grę. ;> Ktoś już kręcił nosem na brak tego elementu w pecetowym Alan Wake - w tym wypadku gra również byłaby okaleczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się co do poziomu trudności Dark Souls to można powiedzieć coś co powiedziała jedna osoba z redakcji z jakiegoś serwisu - gra sama w sobie tak naprawdę nie jest trudna, ktoś kto gra w gry na hardzie nie odczuje większej różnicy takiej zwalającej z nóg, problemem tutaj są mechaniki od których się odchodzi - jak chociażby to że można spaść z skarpy czy też system savów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 15:28, zermithon napisał:

Dragon Age najlepiej sprzedał się na PC.

Chwila, chwila, chwila. Nie sprzedal się czasem najlepiej na Xboksie 360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 13:07, Henrar napisał:

Ja jestem tylko ciekaw, ile osób, które podpisały petycję rzeczywiście tę grę kupią.


Face Palm.Nie wiem co dalej powiedzieć, bo brak mi słów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 16:29, Kajmal napisał:

Face Palm.Nie wiem co dalej powiedzieć, bo brak mi słów;)

To nie pisz, bo statystyki dosyć wyraźnie pokazują, gdzie jest najwięcej piratów:
http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2011/12/31/these-are-the-most-pirated-games-of-2011.aspx
Owszem, jakaś grupa graczy to kupi, ale piractwo będzie raczej wysokie, patrząc na to, że to jedna z najbardziej znanych "konsolówek" przez graczy PCtowych.

A najzabawniejsze jest to, że uber-mega PCtowcy na forach już piszą o trainerach, kodach i quick-save''ach. Przypomina mi się, jak ogłoszono najwyższy poziom trudności w Wiedźminie 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 16:14, Henrar napisał:

> Dragon Age najlepiej sprzedał się na PC.
Chwila, chwila, chwila. Nie sprzedal się czasem najlepiej na Xboksie 360?


Nie, jak EA podawało oficjalną sprzedaż, to wersje na PC i xbox''a 360 zeszły w bardzo podobnej liczbie sztuk na korzyść x-a (ok. 50k lepsza sprzedaż, patrząc na vgchartz i zakładając, że tym razem nie przeszacowali sprzedaży klockowej, jak to mają w zwyczaju). Tyle, że EA podawało wtedy tylko sprzedaż pudełkową, bez uwzględnienia cyfrowej dystrybucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 16:34, Henrar napisał:

A najzabawniejsze jest to, że uber-mega PCtowcy na forach już piszą o trainerach, kodach
i quick-save''ach. Przypomina mi się, jak ogłoszono najwyższy poziom trudności w Wiedźminie
2.


Właśnie, trainery. o_O

Po premierze będzie zalew "miszczów", którzy będą się chwalić, że przeszli tak trudną grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 18:49, Adamantium napisał:

Skoro tak nie lubisz PCta to czemu piszesz na nim na forum o grach? :D

Lol, ja gram w gry a nie platformy. Śmieję się jedynie z fanbojów jednej i drugiej platformy. A jako że PC jest platformą wspominaną w tym temacie, to sobie piszę.

A poza tym - równie dobrze mogę ten komentarz pisać z PS3 albo z telefonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 18:49, Adamantium napisał:

Skoro tak nie lubisz PCta to czemu piszesz na nim na forum o grach? :D

A gry ograniczają się tylko do PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować