Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt RED nie będzie wysyłał kolejnych wezwań do zapłaty za złamanie praw autorskich Wiedźmina 2

36 postów w tym temacie

Torchlight panie zapomniałeś o Torchlighcie =)
Gra zrobiona za grosze, sprzedawana tez w sumie za grosze, zarobiła twórcom na dwójkę z trybem gry sieciowej i dodatkowo pozwala im nawet na zrobienie closed bety przed wypuszczeniem produkcji.

Imho Magicka, Torchlight i Super Meat Boy to są flagowe przykłady na to o czym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo podobnego zdania. Wg mnie częściej są piracone gry bez trybu multi i te z bardzo krótką kampanią. Bo po prostu część osób sobie myśli, że dla 7 godzin gry nie będą wywalać ponad 100 zł. Więc IMO najlepszym sposobem na piratów jest robienie rozbudowanych, wielkich gier, najlepiej jeszcze z multi :) i dodawanie jakichś fajnych bonusów po zarejestrowaniu swojej kopii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, na gram.pl już od dawna nie było newsa, pod którym nie lałyby się hejty w ilościach przemysłowych. Obywatele internetu przerażają mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 21:57, Lailonn napisał:

COD, BF,[...] wiele wiele innych gier to dowody, że gracze neizaleznie od platformy gotowi są normalnie legalnie płacić o ile podoba im się produkt i jego jakość.


http://torrentfreak.com/top-10-most-pirated-games-of-2011-111230/

Dane z PC:
CoD: MW3 - 3,65 mln ściągnięć
BF3 - 3,51 mln.

Ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... do przewidzenia. Wyszli przed tłum, pokrzyczeli, tłum ich wyśmiał i się schowali. Teraz się głupio tłumaczą z idiotycznego pomysłu (który miał narobić szumu wokół "najlepszej, najambitniejszej, najbardziej epickiej przygody, RPGa wszechczasów z najlepiej zrealizowaną, zoptymalizowaną, urzekającą wszystkim co tylko może urzekać oprawą audio/vieo, najcudowniejszej gry wszechczasów, prawdziwym fenomenie naszego pokolenia, objawieniu, ideale o którym jakimś cudem zaczęło się robić cicho...o wiedźminie? Cicho? NO JAK???")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma 3,65 mln "ściągnięć" tylko "szacowanych ściągnięć". A z szacowaniem wiadomo jak to jest - tak jak pokazał nam jakiś pan w wywiadzie pewien czas temu, gdzie sobie zaczął strzelać losowe dane w stylu "jak raz wszedłem to widzialem, że 2000 ludzi pobierało naraz, więc teraz pomnóżmy to razy tyle a tyle...".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czytanie ze zrozumieniem gdzie? oba tytuły jakie podałeś sprzedały się w rekordowych ilościach i zarobiły kupę kasy. To, że pewna grupa spiraciła jest całkowicie normalne. Zatwardziały pirat I TAK NIE KUPI pytanie zatem brzmi jak wiele osób ściągnęło, by ocenić a nastepnie kupiło - takiego scenariusza nikt jakoś nigdy nie przytacza ;]

Najbardziej kasowym filmem wszechczasów jest Avatar - jednocześnie pewnie najbardziej piraconym. Pomimo łatwego dostępu do danych(filmy DRMów takich nie mają) do kin poszła przemasakryczna ilość ludzi a wielu z nich kupiło RÓWNIEŻ DVD/BD (sam posiadam) !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2012 o 00:31, Lailonn napisał:

Najbardziej kasowym filmem wszechczasów jest Avatar - jednocześnie pewnie najbardziej
piraconym. Pomimo łatwego dostępu do danych(filmy DRMów takich nie mają) do kin poszła
przemasakryczna ilość ludzi a wielu z nich kupiło RÓWNIEŻ DVD/BD (sam posiadam) !!


Ja, niestety, też. I żałuję. Większego crapu dawno nie oglądałem. Poziom Disney Channel.

CDP wycofało się z walki, której nigdy by nie wygrała. Piractwo to niestety jest Imperium Sith, którego zniszczyć zwyczajnie nie można. Można - czasem - skarcić i wyłapać kilku nieostrożniejszych, ale nigdy nie zniszczyć. Najlepszym wyjściem jest jak już wspominał Pietro87 - robienie gier rozbudowanych, wielkich, pięknych i dobrych ze wsparciem dla legalnych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, ilu z posiadaczy pirata zapłaciło by tak "astronomiczną" karę? większość skończyła by w pierdlu, bo gdyby było ich stać to kupili by sobie oryginał. Oczywiście tłumaczenie w stylu "Ale jak mnie nie stać to co miałem zrobić" nikogo nie zwalnia z odpowiedzialności za to co zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, że gdyby 100% z tych którzy dopuszczali się piractwa było karanych to chyba z 70% ludzkości musiało by być wystrzelanych, bo nie nadążano by z budowaniem więzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2012 o 08:56, Rzezim napisał:

Pewnie wycofali się z pomysłu, gdy mieli wysłać list do Baracka Obamy;-)


List by nie wypalił, przecież Barack Obama też gra w swój egzemplarz Wiedźmina 2 od pana Tuska :3 Nie dziwił by się piratom z Polski xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 19:36, Moooras napisał:

Bez sensu... W ten sposób piraci zawsze będą bezkarni!


Niektórzy muszą dojrzeć do kupowania oryginalnych gier, inni zaczną je kupować kiedy zaczną pracować i na siebie zarabiać (nie każdy ma bogaty ch rodziców), jeszcze inni nie kupią oryginalnej gry nawet jeżeli byłaby to jedyna opcja (gdyby nie było piractwa), bo po prostu szkoda im kasy na takie "błachostki" i sami tak na prawdę mało co grają. Sieć P2P ma swoje plusy i minusy, dla każdego (choć nie każdy je dostrzega i tyczy się to obu stron), dlatego też jakakolwiek próba walki z tym skazana jest na niepowodzenie i sam mimo, że kupuję oryginały resztkami moich pieniędzy, to również stanąłbym w obronie i w proteście, gadanie że dzięki temu potanieją gry lub wzrośnie sprzedać to imho zwykłe bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować