Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

759 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2013 o 22:45, Ring5 napisał:

> Grałem w te UFO co w CDA dawali.

Eee... a to nie było przypadkiem to DRUGIE UFO? Nie XCom, tylko właśnie UFO?

Chyba nawet dwa UFA były :D Wiem że drugie to końcówka była taka że albo

Spoiler

podejmowaliśmy współprace z kosmitami i uciekaliśmy z ziemi na ich statek albo rozdupczaliśmy ich statek :D



Mniejsza o to, mnie tylko chodzi o ty by misje na mapie globalnej nie miały jakiegoś limitu czasowego w czasie którego misje mam zacząć robić, ogólnie by nie było spiny z tym kiedy mam misje wykonać, pewnie wykonam jak juz 99% misji ale w mojej kolejności i kiedy ja będę chciał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 23:05, Kerigun napisał:

Mniejsza o to, mnie tylko chodzi o ty by misje na mapie globalnej nie miały jakiegoś
limitu czasowego w czasie którego misje mam zacząć robić


Limit czasowy jest o tyle, że jeśli nie wyślesz na czas desantu, UFO się naprawi i odleci. Nie oznacza to bynajmniej końca gry. Poza naprawdę sporadycznymi wypadkami, większość misji (i gry) przechodzisz w tempie, jakie Ci odpowiada. Ja bardzo długo odwlekałem robienie misji "fabularnych", zamiast tego rozwalając kolejne pojazdy ufoków, żeby nabić XP wojakom i dokończyć badania. Dopiero wtedy wziąłem się za kończenie gry. Tak więc pod tym względem luzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 00:25, Ring5 napisał:

Limit czasowy jest o tyle, że jeśli nie wyślesz na czas desantu, UFO się naprawi i odleci.
Nie oznacza to bynajmniej końca gry. Poza naprawdę sporadycznymi wypadkami, większość
misji (i gry) przechodzisz w tempie, jakie Ci odpowiada. Ja bardzo długo odwlekałem robienie
misji "fabularnych", zamiast tego rozwalając kolejne pojazdy ufoków, żeby nabić XP wojakom
i dokończyć badania. Dopiero wtedy wziąłem się za kończenie gry. Tak więc pod tym względem
luzik.


To gitara :D Jak tylko będę miał okazje to kupie grę, dzięki za wyjaśnienie moich wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak uważam chore jest to że raptem mamy 3 uprowadzenia a zareagować tylko na jedno możemy.
Jakby takiej organizacji nie było by stać na 3 samoloty bo zapas wojskowych to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób będzie wydany dodatek Enemy Within ?? Pudełkowa, tylko dlc czy jak ?? Bo chce kupić podstawowego XCOM''a, ale może lepiej na podstawkę z dodatkiem poczekać o ile będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 21:12, Kerigun napisał:

W jaki sposób będzie wydany dodatek Enemy Within ?? Pudełkowa, tylko
dlc czy jak ?? Bo chce kupić podstawowego XCOM''a, ale może lepiej na podstawkę
z dodatkiem poczekać o ile będzie.

Na 100% cyfrówka, ale pewnie Cenega (w końcu jest wydawcą Take Two na terenie Polski) wyda także pudełko dla rodzimych graczy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 21:12, Kerigun napisał:

W jaki sposób będzie wydany dodatek Enemy Within ?? Pudełkowa, tylko dlc czy jak ?? Bo
chce kupić podstawowego XCOM''a, ale może lepiej na podstawkę z dodatkiem poczekać o
ile będzie.

Na konsolach ma być wydany w 2 edycjach
pudełkowa sam dodatek
pudełkowa commander edition - XCOM:EU+Elite soldier pack+Slingshot+XCOM:EW

Na PC wiadomo na razie tylko że download na steam( chociaż w steamstore w ogóle nie ma na razie )
ale były pokazane boxarty na wszystkie platformy więc jeszcze do końca nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 21:16, Numenpl napisał:

Na PC wiadomo na razie tylko że download na steam( chociaż w steamstore w ogóle nie ma
na razie )
ale były pokazane boxarty na wszystkie platformy więc jeszcze do końca nie wiadomo


Wiadomo coś o dacie premiery ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 23:24, Kerigun napisał:

Wiadomo coś o dacie premiery ?? :D


11-12-13, na końcu ostatniego filmiku z gameplayem, nie doszukiwałem się ale że amerykanie z niewiadomych przyczyn zamieniają kolejność dat, zakładam 12 listopad

właśnie instaluję podstawkę - trzeba w końcu skończyć na ironman ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 23:50, gmx napisał:

11-12-13, na końcu ostatniego filmiku z gameplayem, nie doszukiwałem się ale że amerykanie
z niewiadomych przyczyn zamieniają kolejność dat, zakładam 12 listopad

właśnie instaluję podstawkę - trzeba w końcu skończyć na ironman ;]


Czy 11 grudnia, czy 12 listopada za długo by czekać :D Jak tylko będę miał okazje biorę podstawkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 12:06, Numenpl napisał:

listopad u nich na odwrót jest z dniami i miesiącami jeśli chodzi o pokazywanie daty.


No właśnie, oni w dacie zawsze podają miesiąc-dzien-rok, my w europie chyba mamy logiczniej bo od najmniejszej jednostki do największej. Nie ważne, tak czy siak za długo miałbym czekać. Teraz Enemy unknown, listopad/grudzien Enemy within :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po samouczku i gra jest niesamowita :D Brakuje mi tylko quick save/load. Ktoś wie czy się ukrywa pod jakimś klawisze ?? w grze jak i w instrukcji brakuje :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra niesamowita, początkowo ciężko bo trzeba zarządzać kasą ostro, za wypłate w tym miesiacu pancerze, w następnym coś innego i tak w kółko, teraz jakoś tak zrobiłem że mam wszystko prawie na maxa i kasy nadmiar, lepsze myśliwce klece :D Wszystko fajne przemyślane, teraz się zastanawiam czy nie dział EMP nie instalować by mniejsze uszkodzenia UFO miały :D BTW czy jak zestrzele UFO i to oleje to jakieś konsekwencje poniosę ?? Panika gdzieś wzrośnie czy cuś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 22:14, Abi_Dalzim napisał:

Coś mi się porobiło w XCOMie, bo niektóre menusy mam po polsku, a niektóre po angielsku...
Dziwna rzecz, bo jeszcze dzisiaj wszystko grało...


Może w steamie zmień na jakiś inny język a potem z powrotem na ten co chcesz.

Większą bide mam niż ty, mnie się po 28h grania gra ukończyła :D Ale gra jest niesamowita i te 28h to i tak dużo więcej niż inne tytuły teraz oferują :D Wiem że na bank jeszcze w nią pogram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 22:31, Kerigun napisał:

Gra niesamowita, początkowo ciężko bo trzeba zarządzać kasą ostro, za wypłate w tym miesiacu
pancerze, w następnym coś innego i tak w kółko, teraz jakoś tak zrobiłem że mam wszystko
prawie na maxa i kasy nadmiar, lepsze myśliwce klece :D Wszystko fajne przemyślane, teraz
się zastanawiam czy nie dział EMP nie instalować by mniejsze uszkodzenia UFO miały :D
BTW czy jak zestrzele UFO i to oleje to jakieś konsekwencje poniosę ?? Panika gdzieś
wzrośnie czy cuś ???

To chyba atakują miasta>a jak miasto olejesz, to panika wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować