Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

759 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2013 o 21:28, maniekk napisał:

Na Steamie to wiem, że jest od długiego czasu, ale przed chwilą byłem na gogu i nic tam
nie ma, oprócz tej czeskiej trylogii UFO. No trudno się mówi :(


Faktycznie - z goga mam trylogie UFO a XCOMy miałem steamowe, pomyliłem serwisy [bo fakt faktem grałem ostatnio w bodajże aftershocka i to cholernie dawno]


===================

Wracając do XCOMa - nie wiem czy ktoś to już tu pisał, ale można na grze wymusić szkolenie PSI na każdym żołnierzu, aczkolwiek to taka zabawa na granicy exploitu [no i nie zadziała na ironamnie bo wymaga 2 zapisów]

Zapisujemy grę z pustym psi labem, wrzucamy do niego żołdaka i zapisujemy grę na oddzielnym pliku.
Rzucamy szybko skaner na 10 dni do przodu, olewając jakiekolwiek losowe zdarzenia, jeśli w psi labie okaże się, ze nasz wybrany pupil dostał awans na żołnierza psi to wracamy na zapis w którym umieściliśmy go w labie i gramy normalnie. Jak nie dostał awansu, to wracamy do zapisu w którym psi lab jest pusty i wrzucamy go po raz kolejny, zapisujemy na drugim pliku save z żołnierzem w labie i sprawdzamy czy tym razem dostanie promocje.

Gra losuje talent psi w momencie zapakowania danego żołnierza do psi labu po raz pierwszy, w taki sposób jak powyżej możemy ją nieco "oszukać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda patch spieprzył sprawę z teleportowaniem się - wroga podczas terror missions zawsze mi chrysy spamuje na początku tury przeciwnika za plecami moich po wystrzeleniu reaction shots na resztę skurwieli bez jaj jest gorzej niż było wcześniej przez co gra na połowie mutatorów to istny masochizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogółem terrory to są chyba najbardziej przegięte misje w grze.
I jak nowego xcoma naprawdę pokochałem za poziom trudności który jest wymagający [no ok nie tak jak w starych xcomach, tu się zgadzam] tak pewne rzeczy jednak balansu wymagają.
Trafiały mi się [a gram 1szy raz więc jadę na normalnym poziomie trudności nie na klasycznym] tak głupio rozlokowane misje, że nie byłem w stanie choć bym cuda wianki robił uratować odpowiedniej liczby cywili [nawet gdybym w każdej turze miał 100% skuteczność trafień i akcji to i tak dupa była zbita].

Rozumiem ideę misji które nie mogą się kończyć mega szczęśliwie gdzie nasz team odlatuje w stronę zachodzącego słońca w glorii i chwale, ale powinno to być tak skonstruowane, żeby dawać graczowi możliwości. W sensie stricte - jesteś naprawdę dobry, masz przy tym farta np podczas wykonywanych posunięć - to ci się uda.
Czyli wykonalne, ekstremalnie trudno, ale wykonalne.
A obecnie mamy czasem taki random który co by nie robić i tak będzie uwalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 21:47, Pietro87 napisał:

Trafiały mi się [a gram 1szy raz więc jadę na normalnym poziomie trudności nie na klasycznym]
tak głupio rozlokowane misje, że nie byłem w stanie choć bym cuda wianki robił uratować
odpowiedniej liczby cywili [nawet gdybym w każdej turze miał 100% skuteczność trafień
i akcji to i tak dupa była zbita].


Dziwne. Gdy grałem pierwszy raz, nie miałem ani jednej misji, w której nie byłbym w stanie uratować przynajmniej połowy cywili. A i takie sytuacje, gdzie ginęło ich blisko połowy były rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 23:53, pkapis napisał:

Dziwne. Gdy grałem pierwszy raz, nie miałem ani jednej misji, w której nie byłbym w stanie
uratować przynajmniej połowy cywili. A i takie sytuacje, gdzie ginęło ich blisko połowy
były rzadkie.


To chyba losowa sprawa, bo grałem na normalnym i też miałem misje gdzie prawie połowa ginęła zanim zobaczyłem pierwszego UFOka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2013 o 23:53, pkapis napisał:

Dziwne. Gdy grałem pierwszy raz, nie miałem ani jednej misji, w której nie byłbym w stanie
uratować przynajmniej połowy cywili. A i takie sytuacje, gdzie ginęło ich blisko połowy
były rzadkie.



Nie było tego wiele aczkolwiek ze 2-3 się zdarzyły.
Zanim dosprintowałem do pierwszego kontaktu licznik zabitych był już bliski polowy [8 z 18 sztywnych a ja jeszcze nie zauważyłem wroga].

Swoją drogą jedną misję terroru wspominam mimo porażki z cywilami ciepło :)
Bo Snajper pokazał tam potencjał swoich końcowych skilli - jedna tura i 6ciu zabitych [2 dronki, 3 sektoidy, 1 muton =)], dopiero 7my strzał poszedł panu bogu w okno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 21:47, Pietro87 napisał:

ciach

Może za bardzo szedłeś do przodu, w zbyt wiele stron, fakt może jeszcze ufoków nie zobaczyłeś, ale skrypty w misjach terroru zaczynają działać na parę pól do przodu, niż sięga wzrok wojaków. Ta gra jest tak oskryptowana, że masakra, tzn. ufoki niby pojawiają się w różnych miejscach, ale prawda jet taka, że to zależy od tego jak poruszamy się naszym teamem. Zagraj sobie na jakimś poziomie tylko nie na Ironmanie. Zapisz przed misją, zapamiętaj ruchy do pierwszego spotkania obcych. Następie wgraj. Zazwyczaj są 2-3 mapy na misje w terenie. Wgrywaj tak długo by wylosowała się taka sama mapa, następnie poruszaj się tak samo jak ostatnio i ufoki pojawią się dokładnie w tym samym miejscu ;) To od twoich ruchów zależy gdzie pojawią się ufoki, dlatego nie ma sensu za bardzo grać bez Ironmana, bo możliwość wczytywania powoduje, że gra się za łatwo i mało fajnie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to zależy czy ktoś reloaduje savey :P
Mimo, że nie gram na IM to nie "exploituję" podczas misji.
Na IM zagram bankowo tylko jak sobie pierw z raz skończę klasyczny standardowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2013 o 18:30, Pietro87 napisał:

A to zależy czy ktoś reloaduje savey :P
Mimo, że nie gram na IM to nie "exploituję" podczas misji.
Na IM zagram bankowo tylko jak sobie pierw z raz skończę klasyczny standardowo.

Polecam granie na Niemożliwym+Iroman ;) Z drugiej strony irytujące jest jak ufoki mają czasem tam takiego farta, a nasi wręcz przeciwnie. Na początku jest ciężko i trzeba uważać, by w ten sposób nie stracić ludzi, ale potem jak ma się już mocną ekipę to się gra fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

starałem się przejrzeć temat, ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi.

czy polska wersja na konsole ma możliwość zmiany języka (dubbingu)? w oficjalnych oświadczeniach przed premierą zlokalizowanej wersji cenega obiecywała taką możliwość, ale nie jestem pewien, czy tak się faktycznie stało.

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

ciekawe kiedy i czy zrobią nowego terror from the deep,
ogólnie nowy x com jest fajny ale krótki...

na starym x comie to miałem podczas jednej rozgrywki ponad 100 zestrzelonych ufo, dodać do tego inne misje, razem wychodziło tego trochę, a w nowym? - już praktycznie po 30tu misjach mogłem kończyć grę - zaznaczę, że grałem pierwszy raz i na poziomie classic

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 14:30, pirat0x napisał:

ciekawe kiedy i czy zrobią nowego terror from the deep,


Nie Ty jeden o tym myślisz :) Sam mam na TftD ogromną chrapkę, bo dla mnie była (i jest) to najlepsza część serii (wliczając w to nową wersję). Naprawdę nie obraziłbym się, gdyby zrobili na tym samym silniku TftD. Może to być dodatek, DLC, może też być nowa gra, byle tylko się za to wzięli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie małe przypomnienie wszystkie nowe xcomy od take two są na UE3 właściwie ponad połowa gier wydawana przez tego dystrybutora jest na UE3.

Co prawda remake tftd jest możliwy nawet na forum ponoć twórcy się wypowiedzieli na ten temat że chcieliby zrobić remake dodatku. Ale ostatecznie decyzja należy do Take Two bo nie wiadomo co z tym shooterem ponoć do kosza trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 18:18, Numenpl napisał:

Co prawda remake tftd jest możliwy nawet na forum ponoć twórcy się wypowiedzieli na ten
temat że chcieliby zrobić remake dodatku.


I chwała im za to. Bo czyż nie cudownie byłoby podziwiać podwodne krajobrazy, rafy koralowe, ruiny czy wraki zatopionych okrętów, a pośród tego wszystkiego (i radosnych bąbelków powietrza) wypatrywać Lobstermanów czy innych kreatur?

Dnia 07.02.2013 o 18:18, Numenpl napisał:

Ale ostatecznie decyzja należy do Take Two bo nie wiadomo co z tym shooterem ponoć do kosza trafił.


Nie dziwię się. Przy takim shitstormie, jaki spadł na tę grę i jej twórców, szczególnie po pokazaniu pierwszych filmików, raczej nie mieli co się spodziewać deszczu gotówki. Zresztą wystarczyło przyjrzeć się bardzo chłodnemu przyjęciu nowego Syndicate (a przecież chodziło o praktycznie taki sam zabieg). Ja osobiście nie byłem zagorzałym przeciwnikiem XCom FPS, ale też nie kupiłbym go w dniu premiery (może w jakiejś serii budżetowej...), w przeciwieństwie do strategii, której miałem zamówioną kolekcjonerkę (no, edycję specjalną) i której nie dostałem (dziękuję, Muve.pl :/ ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema
Mam pytanie ,jak zmienić grę na język Polski ? ,bo mam napisy po polsku ,cut-scenki też po polsku ,a reszte ,czyli grę mam po dubbingu angielskim ,a nie Polskim

Problem zrobił się jak patcha zainstalowałem

Reinstalka gry nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problemik przy leczeniu jednostek. Jeeden z moich ludzi został poważnie ranny i trzeba było go ustabilizować w ciągu 3 tur, udało mi się to ale on nadal leży z 1 punktem zdrowia. Gdy chce go teraz normalnie podleczyć to pisze, że trzeba go ustabilizować, a jak biorę opcję ustabilizowania to wyskakuję, że już jest ustabilizowany. Czy to błąd czy coś przeoczyłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 17:08, darkwind21 napisał:

Witam, mam mały problemik przy leczeniu jednostek. Jeeden z moich ludzi został poważnie
ranny i trzeba było go ustabilizować w ciągu 3 tur, udało mi się to ale on nadal leży
z 1 punktem zdrowia. Gdy chce go teraz normalnie podleczyć to pisze, że trzeba go ustabilizować,
a jak biorę opcję ustabilizowania to wyskakuję, że już jest ustabilizowany. Czy to błąd
czy coś przeoczyłem?

musisz mieć Supporta ze wskrzeszeniem inaczej on tylko stabilizuje i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam misję ze złapaniem żywego obcego - cela już wybudowana, ogłuszacz jest, ogółem wiem wszystko "co i jak" :). Pytanie - jak długo mogę tą misję odwlekać ? Bo prawdę mówiąc nie spieszy mi się - z finansami jest krucho, wole je najpierw podreperować ;-) Plus wynaleźć co się da, obstawić kraje satelitami, żeby spadł poziom paniki, podszkolić żołnierzy, etc.

------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------

Co do samej gry, to mam trochę zastrzeżeń, jest kilka rzeczy, które mnie drażnią, ale nie zmienia to jednego faktu - syndrom "jeszcze jednej tury" i "jeszcze jednej misji" jest tu bardzo silny i trudno się od Xcoma oderwać :). Jednym słowem - wsiąkłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 08:51, Lordpilot napisał:

Mam misję ze złapaniem żywego obcego - cela już wybudowana, ogłuszacz jest, ogółem wiem
wszystko "co i jak" :). Pytanie - jak długo mogę tą misję odwlekać ? Bo prawdę
mówiąc nie spieszy mi się - z finansami jest krucho, wole je najpierw podreperować ;-)
Plus wynaleźć co się da, obstawić kraje satelitami, żeby spadł poziom paniki, podszkolić
Co do samej gry, to mam trochę zastrzeżeń, jest kilka rzeczy, które mnie drażnią, ale
nie zmienia to jednego faktu - syndrom "jeszcze jednej tury" i "jeszcze jednej misji"
jest tu bardzo silny i trudno się od Xcoma oderwać :). Jednym słowem - wsiąkłem :D

Mozesz odwlekać ile chcesz, aż w końcu nie złapiesz żywego obcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odwlekać można ile się chce!! Tylko problem stanowi to, że później będziesz miał na karku silniejsze odmiany obcych - nie ważne jak daleko jesteś w misjach fabularnych po czasie obcy będą wysyłać cięższe wersje. Ja zawsze mam taki fart/niefart że jak już pierwszy raz pojmę jakiegoś ufoka to zawsze jest to albo muton albo heavy floater.

A mała rada w sprawie uzbrojenia do myśliwców oficjalnie na forum kolejność od najsłabszej do najlepszej broni wygląda tak:

Avalanche Missiles -> Phoenix Cannon -> Laser Cannon -> EMP Cannon* -> Fusion Lance

* - powodem pominięcia przeze mnie Plasma Cannon są 3 fakty
1) Jeżeli pomijasz przez dłuższy czas łapanie szkodników Plasma Cannon jest kompletnie zbędny bo tylko Fusion Lance jest ulepszeniem.
2) Mimo relatywnie wysokich kosztów produkcji broń jest bardziej opłacalna bo nie uszkadza sprzętu obcych przez co po misjach masz więcej surowców.
3) Co ciekawe kolejną zaletą EMP a nie wadą jest to że załogą obcych przeżyje w większej liczbie a co za tym idzie więcej zwłok do produkcji itemów oraz większe szanse na złapanie ufoka !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować