Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

759 postów w tym temacie

Zaszalałem.. kupiłem xcoma i Sleeping dogsy za jednym rzutem :)
Ale jednak xcom wygrał i został zainstalowany jako pierwszy.
W związku z tym mam dwa drobne pytanka - czy jest tu jakiś new game+ ?
Np po ukończeniu mogę skoczyć na wyższy poziom trudności ze starym składem żołdaków etc ?
Dwa - czy mogę sobie odwlekać ile mi się podoba misję ataku na

Spoiler

bazę obcych

?
Bo chciałem podexpić trochę żołdaków, ale nie mam pojęcia czy jest jakiś limit czasu w grze czy mogę sobie ciągnąc miesiącami taki "swobodny skan" terenów [obstawiłem się satelitami więc martwić się o członków rady raczej nie muszę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Nie nowa gra to nowa gra zaczynasz od nowa czyli musisz jeszcze raz robić wszystko łącznie z żołdakami (za łatwo byłoby)
2) odwlekać można chyba że grasz Second Wav który wraz patchem nr.3 stał się integralną częścią gry to dla tych co którzy uważają że impossible z iron man to nadal mały pic na wodę XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 14:26, Numenpl napisał:

2) odwlekać można chyba że grasz Second Wav który wraz patchem nr.3 stał się integralną
częścią gry to dla tych co którzy uważają że impossible z iron man to nadal mały pic
na wodę XD


Możesz rozwinąć kwestię Second Wav i patcha nr 3?
Grałem świeżo po premierze i nie sprawdzałem później czy warto grać jeszcze raz z nowymi patchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patch numer 3 jedynie poprawia to że zminimalizowano ilość przypadków pt. ufoki respią się w swojej turze przed lub za twoim teamem.(ale na forach piszą że nic się nie zmieniło)

Natomiast Second Wave(wcześniej tylko jako mod i to zbuggowany ) to jest tryb którzy twórcy nie zdążyli do premiery wsadzić w grę. Gdy przejdziesz raz grę na dowolnym poziomie trudności dostajesz dostęp do Second Wave czyli dodatkowych modyfikatorów poziomu trudności. Z tym żeby aby ostatnie modyfikatory 4 odblokować trzeba przejść na ostatnim poziomie trudności. Wśród modyfikatorów są.

Maraton - czyli wydłużenie całej produkcji i oraz badań przez co o wiele trudniej z technologią.
Ruletka z obrażeniami - trafienie to jedno ale ile damage zada owa broń to 2
Większe dobro - Psi tylko od przesłuchań nie od sekcji
Absolutny krytyk - zajście z flanki to teraz gwarantowany kryt
Czerwona mgła - im bardziej żołnierz oberwie tym gorzej walczy(tylko w misji której to się dzieje)
Ukryty potencjał - random przy podnoszeniu się statystyk żołnierza(jedni bardziej drudzy mniej)
Nie stworzony równo - nowi rekruci będą mieć losowe statystyki
Nowa ekonomia - randomizacja funduszy
Kierując się wynikami - im więcej punktów terroru tym mniej forsy od danego kraju
Wysokie stawki - większe zróżnicowanie za misje abdukcyjne (np. więcej/mniej kasy)
Brak zwrotu kosztów - satelity więcej kosztują i zwiększa się ich koszt z każdym następnie zbudowanym(nawet ponad 2500$ za wybudowanie jednego!! )
Więcej niż ludzki - Psionicy teraz jeszcze rzadsi
Zmęczenie wojenne - fundusze spadają z każdym upływającym miesiącem.
E-115 - zasoby Elerium ulegają degredacji po pewnym czasie
Strata totalna - żołnierz ginie tracisz cały jego sprzęt
Alternatywne źródła - zwiększone wymagania energii dla pomieszczeń + zwiększona ilość startowej energii zasilania sama produkcja taka jaka jest czyli więcej elektrówni by zasilić tą samą liczbę budynków

Tak na opak przetłumaczyłem ogólnie każde z tych ustawień zwiększają poziom trudności albo robią większy random w samej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać, gierka jest zacna.
Grałem swego czasu w stare xcomy [które kupiłem na gogu] i bardzo dobrze tą serię wspominam, a najnowsza odsłona jest godnym remakiem.

Aczkolwiek jak tak pograłem [a wcięło mnie na amen, odebrałem akurat zaległy urlop i wczoraj siedząc sam w domu straciłem dosłownie 6h życia, jak siadłem o 16 po obiedzie tak zapomniałem o kolacji i o 22 dopiero się oderwałem od monitora - od lat żadna gra mnie tak nie wessała] to brakuje mi wielu rzeczy.
Tzn brakuje w sensie - kurcze tyle fajnych bajerów mogli dorzucić - chociażby wspinanie się na drzewa przez snajpera, większy bardziej skomplikowany ekwipunek, albo np panel upgradeów/wszczepów do nowoczesnych pancerzy...
Nie zrozumcie mnie źle, gierka jest zacna - tylko tak mi się jakoś chyba z przyzwyczajenia rzucają w oczy pomysły których mi w grze brak [a gdyby pewne dodatkowe smaczki był dostał bym chyba nerdgazmu]

No i poziom trudności, zacząłem na zwykłym bez ironmana i miałem chyba z 2 momenty [ataki terroru] gdzie aż mnie korciło zejść niżej.
Jak skończę grę na normalnym to nie ma bata - klasyczny+ironamn [zaliczę albo umrę próbując :)]

P.S.
Na pochwalę zasługuje tez zacna optymalizacja i stabilność gry, wysypała mi się raz [zapomniałem dodać uruchamianie jako admin], śmiga płynnie, wygląda zacnie, a mod zmieniający australijskie flagi na nasze rodzime dopełnił wisienkę na torcie :) [no ok mod ma banderę bo na fladze jest godło ale i tak jest cyc malina]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 18:18, Numenpl napisał:

Natomiast Second Wave(wcześniej tylko jako mod i to zbuggowany ) to jest tryb którzy
twórcy nie zdążyli do premiery wsadzić w grę.


Ale to jest mod czy DLC?
Jak działa z polską wersją?
Jeśli mod skąd można go pobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Broń boże nie ściagaj moda bo jest zbuggowany to jest w grze dodane jako patch jak przejdziesz raz grę to się odblokują dodatkowe opcje.

Second Wave miał być w grze ale na premierę nie zdąrzył i tylko część kodu była w grze i moderzy zrobili moda który go aktywuje. Pic polega na tym że mod jest zbuggowany i nie ma wszystkich modyfikatorów - posiada ich 13 ,a od 2 do 5 jest zbuggowanych i odradzało się używania ich bo gra potrafiła do pulpitu wywalić (Pomijam brak balansu bo moderzy podkręcili niektóre zbytnio - kilka wersji powstało i odpuszczono sobie poprawianie oraz że achievy nie działały na modach). Wersja w patchu posiada 16 z czego 4 odblokują się dopiero po przejściu na impossible.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przejdziesz to na classic odpal sobie Second Wave i dodaj następujące rzeczy
Damage Roulette
Hidden Potentioal
Not Created Equally
Red Fog
Absolutely Critical
The Greater Good
Marathon
More Than Human

Wtedy na Classic+Iron gra naprawdę zaczyna przypominać klasycznego XCOM''a !! XD

Second Wave FTW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 13:34, Numenpl napisał:

Broń boże nie ściagaj moda bo jest zbuggowany to jest w grze dodane jako patch jak przejdziesz
raz grę to się odblokują dodatkowe opcje.


Czyli w zasadzie powinienem to już mieć skoro mam włączone automatyczne aktualizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 13:39, Numenpl napisał:

Jak przejdziesz to na classic odpal sobie Second Wave i dodaj następujące rzeczy

/.../

Dnia 12.01.2013 o 13:39, Numenpl napisał:

More Than Human
Wtedy na Classic+Iron gra naprawdę zaczyna przypominać klasycznego XCOM''a !! XD


Akurat w starym XCOM każdy żołnierz mógł używać mocy psi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 13:58, Volvox napisał:

Akurat w starym XCOM każdy żołnierz mógł używać mocy psi.


O dziwo to jest ta jedna rzecz która w starym xcomie wielu osobom nawet co dziwne fanatykom się nie podobała

dodatkowe info jak to jest z odblokowaniem tych modyfikatorów

So, the correct list is:

The Second Wave: The first four are available right after installing it for the first time:
Damage Roulette - Weapons have a much wider range of damage.
New Economy - Randomized council member funding.
Not Created Equally - Rookies will have random starting stats.
Hidden Potential - As a soldier is promoted, stats increase randomly.

The following ones are activated after winning on Normal, Classic, or Impossible difficulty:
Red Fog - Any wounds taken in combat will degrade a soldier's stats for that mission.
Absolutely Critical - A flanking shot will guarantee a critical hit.
The Greater Good - The secret of psionics can only be learned by interrogating a psionic alien.
Marathon - The game takes considerably longer to complete.

The following ones are activated after winning on Classic or Impossible difficulty:
Results Driven - A country offers less funding as its panic level increases.
High Stakes - The rewards granted for stopping alien abductions are randomized.
Diminishing Returns - The cost of satellites increases with every one that is built.
More Than Human - The psionic gift is extremely rare.

The last four options are only available after winning on Impossible:
Total Loss - Lose all gear from soldiers who die in combat.
War Wariness - Overall funding levels drop inexorably with every month that passes.
E-115 - Elerium stores will degrade over time.
Alternate Sources - The power requirements of all facilities are increased.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 13:58, Volvox napisał:

Akurat w starym XCOM każdy żołnierz mógł używać mocy psi.


W starym XCOM każdy żołnierz miał współczynnik wrodzonych zdolności PSI określony liczbowo od 0 do 100, oraz drugi współczynnik rosnący podczas treningu . I chociaż teoretycznie każdy mógł używać mocy psi , to udawało się to najlepiej tym którzy mieli najwyższy ten pierwszy współczynnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 13:08, Pietro87 napisał:

No muszę przyznać, gierka jest zacna.
Grałem swego czasu w stare xcomy [które kupiłem na gogu] i bardzo dobrze tą serię wspominam,
a najnowsza odsłona jest godnym remakiem.


To x com jest na gogu?:) Super, dziękuję za przypadkowe info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 13:39, Numenpl napisał:

Jak przejdziesz to na classic odpal sobie Second Wave i dodaj następujące rzeczy


(...)

Dnia 12.01.2013 o 13:39, Numenpl napisał:

Wtedy na Classic+Iron gra naprawdę zaczyna przypominać klasycznego XCOM''a !! XD


Iron jest tu od czapy. Wszystkie stare xcomy pozwalały robić save w dowolnym momencie, w którym miało się kontrolę (czyli podczas swojej tury), na dowolnych slotach. Jedynie load nie dawało się zrobić bezpośrednio z misji, tylko trzeba było ją kończyć. Ale save robiony podczas misji jak najbardziej działał poprawnie.
Co do psioników to też jak już zauważył Volvox, przesadziłeś. W starym ufo było ich sporo, w nowym nawet na standardowych ustawieniach wcale nie ma ich tak wielu. U mnie raptem jakieś 15% składu miało takie zdolności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 16:37, maniekk napisał:


To x com jest na gogu?:) Super, dziękuję za przypadkowe info :)


Jest też na Steamie - w ogóle wszystkie stare części są. I z tego co pamiętam kosztują jakieś grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaczynam od nowa przechodzenie classic update mi save schrzanił ale od razu wszystkie 8 opcji z second wave co dostępne za normal odpalam bo tak to nuda jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 19:05, debuss napisał:

Prosze o pomoc
w misji statek świątynia dochodzę do momentu gdy jedne drzwi sie nie otwieraja
i nie da rady isc dalej o co chodzi?

prawdo podobnie nie wytłukłeś wszyskich ufoków z próby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 18:39, pkapis napisał:

>
> To x com jest na gogu?:) Super, dziękuję za przypadkowe info :)

Jest też na Steamie - w ogóle wszystkie stare części są. I z tego co pamiętam kosztują
jakieś grosze.


Na Steamie to wiem, że jest od długiego czasu, ale przed chwilą byłem na gogu i nic tam nie ma, oprócz tej czeskiej trylogii UFO. No trudno się mówi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować