Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

759 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2012 o 21:40, Bambusek napisał:

> A i takie pytanko trafił się wam kiedyś żołnierz Polak? U mnie byli Belg, Ukrainiec,

> Grek, Holender z krajów nie z rady, ale Polaka nie było :(

Też tak miałem. Włosi i Hiszpanie też się trafiają, podobnie jak Koreańczycy. Polaka
jednak nie uświadczy.

No teraz mi się przypomniało, że jeszcze z Peru, Norwegii, Szwecji i co ciekawe ze Szkocji byli.. jakby Brytoli było w grze mało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy gre ukonczylem i nie trafilem ani razu na Polaka. Zreszta wszyscy i tak mowia z amerykanskim akcentem co jak dla mnie jest dosc sporym minusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w samej końcówce gry. IMO pomysł, żeby jeszcze wymusić na Graczu levelowanie psionika jest taki sobie. Przez niego XCom mocno traci na grywalności: ekipa tak wyposażona, że misje nie stanowią już wyzwania, ale skończyć się nie da jeszcze. Eh.

Firaxis skopali z tym, żeby broń laserowa wymagała przeładowania. Przez to jest dużo słabsza od plazmy i nie stanowi żadnej alternatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2012 o 16:00, Bambusek napisał:

Jestem w samej końcówce gry. IMO pomysł, żeby jeszcze wymusić na Graczu levelowanie psionika
jest taki sobie. Przez niego XCom mocno traci na grywalności: ekipa tak wyposażona, że
misje nie stanowią już wyzwania, ale skończyć się nie da jeszcze. Eh.

Heh też się przestraszyłem, ale wystarczyło założyć na psionika pancerz psioniczny i stykło xD Chodzi o pkt. woli, ja miałem Psionika, który raz miał reanimacje, spadła wola i miał coś koło 78, a już najwyższy stopień, a także ostatni, 3 stopień psionika, zresztą awanse psioniczne nic do woli nie dają.. a tu taka niespodzianka, mówię sobie, mam jedynego psionika i się nie nadaje, to jak teraz szybko znaleźć nowego i jeszcze go wyszkolić -.- ale na szczęście wystarczył pancerz, ew. osłona psioniczna, którą robi się kosztem eterycznych.

Dnia 22.11.2012 o 16:00, Bambusek napisał:

Firaxis skopali z tym, żeby broń laserowa wymagała przeładowania. Przez to jest dużo
słabsza od plazmy i nie stanowi żadnej alternatywy.

No też mi się to niepodobało, ale niby się przegrzewa, moim zdaniem to taki balans gry, bo nieopłacałoby się robić broni plazmowej tak jak to było w pierwszym UFO gdzie karabinów nie trzeba było przeładowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2012 o 16:18, Paoro napisał:

No też mi się to niepodobało, ale niby się przegrzewa, moim zdaniem to taki balans gry,
bo nieopłacałoby się robić broni plazmowej tak jak to było w pierwszym UFO gdzie karabinów
nie trzeba było przeładowywać.


Broń plazmowa ma damage na tyle większy od laserowej że dalej byłaby opłacalna, bo walczyć laserem z Sectopodami czy Elitarnymi Mutonami cienko widzę. A tak laser po prostu się olewa, ja miałem jedną snajperkę zrobioną bo jej plazmowej wersji zdobyć się na wrogu nie da wiec musiałem czekać na wynalezienie. Ciekawie to zrobili w modach, gdzie broń laserowa jest niepewna, nie wiadomo jakie obrażenia zada i w ten sposób balansuje się brak przeładowania.

Ostatnia misja i motyw

Spoiler

jak boss wyjaśnia pochodzenie kolejnych typów Obcych

fajne. Samo zakończenie już takie sobie, chociaż końcówka sugeruje potencjalny sequel. Tylko czy ten powstanie kiedy sprzedaż jest jaka jest to można się zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 22:46, Paoro napisał:

> > A i takie pytanko trafił się wam kiedyś żołnierz Polak? U mnie byli Belg, Ukrainiec,

>
> > Grek, Holender z krajów nie z rady, ale Polaka nie było :(
>
> Też tak miałem. Włosi i Hiszpanie też się trafiają, podobnie jak Koreańczycy. Polaka

> jednak nie uświadczy.
No teraz mi się przypomniało, że jeszcze z Peru, Norwegii, Szwecji i co ciekawe ze Szkocji
byli.. jakby Brytoli było w grze mało :P

powiedz na szkota że jest brytolem jak nie masz harakteru w nogach to gratuluje odwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2012 o 22:57, Bambusek napisał:

Broń plazmowa ma damage na tyle większy od laserowej że dalej byłaby opłacalna, bo walczyć
laserem z Sectopodami czy Elitarnymi Mutonami cienko widzę. A tak laser po prostu się
olewa, ja miałem jedną snajperkę zrobioną bo jej plazmowej wersji zdobyć się na wrogu
nie da wiec musiałem czekać na wynalezienie. Ciekawie to zrobili w modach, gdzie broń
laserowa jest niepewna, nie wiadomo jakie obrażenia zada i w ten sposób balansuje się
brak przeładowania.


W nowym X-Comie broń laserowa nie jest alternatywą dla plazmowej, tylko etapem przejściowym ze standardowych karabinów do plazmy. Co widać wyraźnie np. po obrażeniach - różnica między klasycznymi a laserami jest identyczna, co między laserami a plazmą.
I nie, laserów się nie pomija. Wynajduje się je szybko, żeby pozbyć się standardowych karabinków i zacząć zadawać sensowne obrażenia. Zanim człowiek dojdzie do plazmy i będzie miał wystarczająco dużo tej broni, lasewy to świetna sprawa. Zwłaszcza snajperowi przydaje się lepszy pistolet, niż maleństwo zadające po 1 punkcie obrażeń.

Zresztą w oryginalnym ufo lasery też nie były alternatywą, bo broń plazmowa była wyraźnie najlepsza. Przeładowywanie nie miało aż tak wielkiego znaczenia, magazynki mieściły wystarczająco dużo pocisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 00:27, Carter napisał:

powiedz na szkota że jest brytolem jak nie masz harakteru w nogach to gratuluje odwagi

Ta, chciałem tu zaznaczyć, że robią niewielkie nacje, dużo mniejsze od Polski, które nie mają własnego państwa, a nas olewają. Jak już robią Szkotów, to mogli jeszcze zrobić Anglików, Walijczyków itd. ale Polaków znów by pewnie olali.. No bez jaj, kolejna firma pokazała gdzie nas ma.. Może stwierdzenie Brytol na Szkota jest niefortunne, ale z tego co zauważyłem to ich krzyż jest na fladze Wielkiej Brytanii..

Bambusek@
Co do broni laserowej, to używałem jej przeciwko Sectopodom, bo odkrywanie plazmy zostawiłem na koniec, priorytetem były u mnie pancerze, by nie tracić żołnierzy i wiem dobrze jak ciężko za pomocą laserów sie z nimi walczyło, ale i tak na Sectopody używałem grenadierów z odpowiednimi umiejętnościami (nawet do trzech rakiet o dużym polu rażenia) do tego snajpera, wysyła się jednego na zwiad, razi takiego Sectopoda z daleka i nie ma z nim problemu :) Także u mnie broń laserowa była wykorzystywana bardzo długo, a plazmowa może 3-4 misje i to razem z tą ostatnią, dopiero na głównym statku obcych miałem w oddział z bronią plazmową. Jakby nie trzeba było przeładowywać laserowej to gra byłaby jeszcze prostsza. Widać wyraźnie, że to celowy zabieg, pistolety laserowe nie trzeba przeładowywać.

Co do zakończenia to mimo poświęcenia "Ochotnika" to było jakoś tak mało epickie, zresztą w oryginale leciało się na Marsa i tu też liczyłem na coś takiego, także lot na "główny statek" trochę zawiódł. To co teraz zrobią "terror z głębin"? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 10:52, pkapis napisał:

ciach

W oryginale laserowa była moją podstawową bronią bardzo długo podobnie jak tutaj, ale właśnie dlatego, że nie trzeba było przeładowywać, może błędnie, ale wiele osób tak robiło, pierwsze plazmowe były słabe, dopiero potem przy tych lepszych opłacało się z nich korzystać. Trzeba jednak przyznać, że faktycznie laserowa nie jest alternatywą do plazmowej, nie wiem jak tam ten lekki karabin jakie obrażenia, bo z niego nie korzystałem :P To tego stosunkowo szybko odkrywa się broń laserową i ma się ten profit 50% do szybszego odkrywania. Co do przeładowywania to była jednak ważna kwestia, bo ile razy miałem tak, że nie było czym strzelać i właśnie to stwarzało największy problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Broń laserowa ma sens gdyż to i tak lepsza broń niż to co mamy na starcie. Trzeba brać pod uwagę także to, że ową broń o wiele szybciej wynajdziemy z boostem czy też bez to jeszcze łatwiej z jej produkcją. Nawet mając ponad 60 inżynierów skupiałem się najpierw na Laserowej a potem na plazmowej bo koszty robiły swoje - za 3xkarabinów plazmowych mogłem spokojnie uzbroić cały 6 osobowy oddział i jeszcze miałem surowce na jakiś pancerz czy inny sprzęt.

W multi to jest podobnie jak masz wybór więcej plazmy, ale za to broń standardowa w porównaniu z opcją mniej plazmy, ale reszta to broń laserowa to zdecydowana większość powie ci następująco bierz drugą, bo inaczej jesteś idiotą. Pic polega na tym że trzeba myśleć co i na co wydać muszą być kompromisy na moim obecnym build do ranked matchesz średnia punktów na postać wynosi 1662,5 pkt co przy limicie 10.000 to naprawdę trzeba się namęczyć by stworzyć coś co ma sens na dłuższą metę.

Mój ostatni mecz to na Cemetery był z graczem Curescr no ujmę facet poszedł w skład 2 osobowy co z urzędu oznacza że facet nie przemyślał tego najlepiej. Fakt straciłem 1 kolesia bo wziął swego najsilniejszego Assaulta ponad 20 Hp z reflex wparował i zabił go z plasma rifle tylko pic polega że przy składzie 2 vs niewiadoma zazwyczaj oznacza że przeciwnik ma przewagę liczebną. Co w moim przypadku dla niego zgubne było fakt skill uratował go przed 1 strzałem ale nastepne 2 overwatch trafiły potem potrzedł kolejnym i nic nie zdziałał. Jak nadeszła moja tura to po ptakach było bo 5 vs 2 z czego 1 zaszedł od flanki.

Dlatego zarówno w multi jak i single nie warto pchać się od razu w plazmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 10:52, pkapis napisał:

I nie, laserów się nie pomija. Wynajduje się je szybko, żeby pozbyć się standardowych
karabinków i zacząć zadawać sensowne obrażenia. Zanim człowiek dojdzie do plazmy i będzie
miał wystarczająco dużo tej broni, lasewy to świetna sprawa.


Plazmę łatwo zdobywasz na wrogu. Złapać najmniej jednego i tak musisz, potem chwytasz kolejnych żeby mieć wynalazki odblokowywane poprzez przesłuchania. A ponieważ Assault mogą korzystać z plasma rifle to lasery tracą na znaczeniu. Dla snajpera można wynaleźć, ale dla reszty szkoda czasu. Zwłaszcza, że grzeją się strasznie szybko. A zanim są faktycznie potrzebne, czyli kiedy zaczynają się terrory z samymi, albo głównie, Chrysalidami to już można spokojnie mieć dostęp do plazmy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 20:16, Bambusek napisał:

Plazmę łatwo zdobywasz na wrogu. Złapać najmniej jednego i tak musisz, potem chwytasz
kolejnych żeby mieć wynalazki odblokowywane poprzez przesłuchania. A ponieważ Assault
mogą korzystać z plasma rifle to lasery tracą na znaczeniu. Dla snajpera można wynaleźć,
ale dla reszty szkoda czasu. Zwłaszcza, że grzeją się strasznie szybko. A zanim są faktycznie
potrzebne, czyli kiedy zaczynają się terrory z samymi, albo głównie, Chrysalidami to
już można spokojnie mieć dostęp do plazmy.

zależy to głównie od poziomu trudności oraz stanu surowców obecnie gram na classic late game tylko wytrenować psioników mi zostało i brać się za resztę kampanii. Ale sprawa z randomem polega że często na początkui lepiej inwestować mimo wszystko w laser niż od razu w plazmę z racji wysokich kosztów i czasu na research.

Druga sprawa dawać Assault rifle to głupota jakich mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 20:16, Bambusek napisał:

Plazmę łatwo zdobywasz na wrogu. Złapać najmniej jednego i tak musisz, potem chwytasz
kolejnych żeby mieć wynalazki odblokowywane poprzez przesłuchania. A ponieważ Assault
mogą korzystać z plasma rifle to lasery tracą na znaczeniu. Dla snajpera można wynaleźć,


Wolę jednak assaulta z shotgunem niż z rifle, która jest zawsze najsłabszą bronią w danej technologii i najlepiej zostawiać ją tylko supportom. Z łapaniem obcych bywa różnie. Muszą mieć odpowiednio mało życia, trzeba do nich podejść, a jak są w grupie, albo w pobliżu jest kolejna, bywa to ryzykowne.
Oczywiście każdy gra jak lubi, ale lasery nie miały tutaj stanowić alternatywy dla plazmy, tylko etap przejściowy. Jeśli chcesz nie zużywać amunicji, masz pistolety, które zadają słabsze obrażenia, ale są często celniejsze, nie wymagają przeładowania, a z odpowiednimi projektami z foundry potrafią być groźne dla tych samych przeciwników, na których opłacałoby się używać laserów, gdyby nie trzeba było ich przeładowywać.

Dnia 24.11.2012 o 20:16, Bambusek napisał:

ale dla reszty szkoda czasu. Zwłaszcza, że grzeją się strasznie szybko. A zanim są faktycznie
potrzebne, czyli kiedy zaczynają się terrory z samymi, albo głównie, Chrysalidami to
już można spokojnie mieć dostęp do plazmy.


To zależy od poziomu trudności, ale nawet na drugim, czyli casualowym zwykły rifle potrafi zadać tylko 2 obrażenia i nie zabić obcego. A zabić obcego albo go nie zabić, to czasami różnica decydująca o tym czy wrócisz w pełnym składzie, czy z np. dwoma KIA, albo kimś gravely wounded (czyli nie tylko wyeliminowanym na dłuższy czas, ale i ze zmniejszoną siłą woli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC "Slinghsot Content Pack" na GreenManGaming przy użyciu vouchera:

GMG30-DEC01-ARFC9

kosztuje ze zniżką 4,90$. Oferta ważna do 7 grudnia. Oczywiście DLC w formie klucza Steam. :)

Bezpośredni link:

http://www.greenmangaming.com/s/pl/en/pc/games/action/xcom-enemy-unknown-slingshot-content-pack/

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 01:59, Paoro napisał:

W skrócie co zawiera to DLC?

Misje w Chinach, jakieś eventy tam właśnie oraz agenta Triady. :) Przeczytaj linka, którego podałem. Sprawdź też w karcie na Steam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

Spoiler

Zdobyłem już Ethreal Device (czy jak to się tam pisze), tylko że nie mogę tego ustrojstwa użyć. Wyświetla mi się komunikat, że muszę zwiększyć siłę psioniczną moich żołnierzy. I teraz owo pytanie - jak to zrobić? Mam już trzech żołnierzy z trzecią rangą w psionice (tzn. Psi Operative), a gra ciągle mi pokazuje, że muszę zwiększyć ich siłę. Jak?



Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 22:14, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Mam pytanko:

Spoiler

Zdobyłem już Ethreal Device (czy jak to się tam pisze), tylko że nie
mogę tego ustrojstwa użyć. Wyświetla mi się komunikat, że muszę zwiększyć siłę psioniczną
moich żołnierzy. I teraz owo pytanie - jak to zrobić? Mam już trzech żołnierzy z trzecią
rangą w psionice (tzn. Psi Operative), a gra ciągle mi pokazuje, że muszę zwiększyć ich
siłę. Jak?



Z góry dzięki za pomoc.

Jak wyżej,

Spoiler

pancerz psioniczny lub osłonę psioniczą (wymaga 1 eterycznego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować