Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

759 postów w tym temacie

Jak to jest z dodatkiem - to jest stand alone, pakiet co posiada w sobie tez podstawkę czy normalne rozszerzenie podstawki wymagające ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 21:25, Pietro87 napisał:

Jak to jest z dodatkiem - to jest stand alone, pakiet co posiada w sobie tez podstawkę
czy normalne rozszerzenie podstawki wymagające ?

Ostatnia opcja.
Choć pakiety 2 w 1 na pewno też są w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh edycja wygasła - to jeszcze tak się dopytam o jedną rzecz, mianowicie czy z dodatkiem można w podstawowej fabule korzystać z nowych dopalaczy [modów genetycznych] dla swoich żołdaków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 22:33, Pietro87 napisał:

Ehh edycja wygasła - to jeszcze tak się dopytam o jedną rzecz, mianowicie czy z dodatkiem
można w podstawowej fabule korzystać z nowych dopalaczy [modów genetycznych] dla swoich
żołdaków ?


By zagrać w Enemy Within musisz rozpocząć nową grę na tym dodatku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy pudełkowa wersja xcom od cenegi instaluje się na steam? Planuję kupić kumplowi w prezencie dodatek do xcom w postaci klucza na steam ale nie jestem pewien czy jest opcja, że on ma tę grę poza steamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się ktoś czy misja z

Spoiler

tamą

powtórzy się od rady jeżeli za pierwszym razem dałem ją na "potem" i mi zniknęła? Na razie dostałem zwykłą misję z eskortą, ale tamta się nie powtórzyła. Czyżbym stracił cały ten wątek bezpowrotnie? Choidzi oczywiście o dodatek i subquesty z serii
Spoiler

"Progeny"

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 14:39, Carter napisał:

Na Green Man Gaming dodatek za 14.99$ czyli około 46zł


Warto dodać, że z voucherem -20% jest daje to 12 dolców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 15:06, SiDi napisał:

Warto dodać, że z voucherem -20% jest daje to 12 dolców.

Nie wiedziałem myślałem,że na50% nie przysługuje dodatkowe 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 15:06, SiDi napisał:

Warto dodać, że z voucherem -20% jest daje to 12 dolców.

Sprawdzone kupione wyszło 11,99 czyli u mnie 37 zł grzech nie brać
Ps. tylko do 19 dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie X-COM trzyma sobie zapisy?
Jeżeli szukam w katalogu save xcoma, to nie ma tam zupełnie nic (nawet tych, które widzę w grze).
Gra przestała mi je tworzyć mimo, że je robię. Miejsca na dysku mam pełno, ale wygląda mi na to jakby gra samoistnie kasowała przynajmniej część z nich ponieważ powinienem mieć ich dobrze ponad setkę, a mam zaledwie kilkanaście.
Być może jest to związane z tym, że steam mam na stałe zablokowany, żeby nie mógł się przedostać przez firewall, ale co mają zapisy gry ze steamem, to nie bardzo wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 10:48, Olamagato napisał:

Czy ktoś wie gdzie X-COM trzyma sobie zapisy?
Jeżeli szukam w katalogu save xcoma, to nie ma tam zupełnie nic (nawet tych, które widzę
w grze).
Gra przestała mi je tworzyć mimo, że je robię. Miejsca na dysku mam pełno, ale wygląda
mi na to jakby gra samoistnie kasowała przynajmniej część z nich ponieważ powinienem
mieć ich dobrze ponad setkę, a mam zaledwie kilkanaście.
Być może jest to związane z tym, że steam mam na stałe zablokowany, żeby nie mógł się
przedostać przez firewall, ale co mają zapisy gry ze steamem, to nie bardzo wiem.

Documents\My Games\XCOM - Enemy Unknown\XComGame\SaveData

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grze można mieć maksymalnie zdaje się, że 100 zapisanych gier. Jeżeli ma się wiecej to niby gra sie zapisuje, ale jednak się nie zapisuje. I to jest po prostu normalnie nie normalne. Żeby gra znów się zapisywała należy po porstu usunąć wcześniejsze zapisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 12:06, Wojman napisał:

W grze można mieć maksymalnie zdaje się, że 100 zapisanych gier. Jeżeli ma się wiecej
to niby gra sie zapisuje, ale jednak się nie zapisuje. I to jest po prostu normalnie
nie normalne. Żeby gra znów się zapisywała należy po porstu usunąć wcześniejsze zapisy.

No nie. To na pewno nie jest normalne, tylko jest to ewidentny bug w grze.
Nigdzie w instrukcji nie ma określonego limitu zapisów, więc on po prostu nie istnieje.
Na szczęście okazało się, że bug w metodzie wczytującej polega na tym, iż rozpoznawanie rzędu ilości zapisów jest zwalone tylko w sesji w której przekroczono liczbę zwiększającą liczbę cyfr w zapisie. Ominięciem problemu było wyjście z gry i ponowne załadowanie, żeby maksymalna liczba cyfr w zapisie mogła być rozpoznawana.
Na szczęście wszystkie zapisy istniały ponieważ metoda zapisująca nie ma tego buga.
Co do zapisów, to szukałem ich w katalogu gry, który ma nazwę Save i jest pusty. :)
Prawdopodobnie więc można mieć kilkaset tysięcy zapisów na usera lub więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2014 o 18:09, Olamagato napisał:

No nie. To na pewno nie jest normalne, tylko jest to ewidentny bug w grze.


Nie, to nie jest normalne. To jest pozostałość z konsol :)
Podziękuj multiplatformowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam po co Ci tyle (ponad setka) save''ów?
Ja ja gram, to mam najwyżej kilka normalnych i oczywiście autoseve (są chyba 3). Jak gram na Ironman, to czyiście tylko 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 18:29, Abi_Dalzim napisał:

A ja się zastanawiam po co Ci tyle (ponad setka) save''ów?
Ja ja gram, to mam najwyżej kilka normalnych i oczywiście autoseve (są chyba 3). Jak
gram na Ironman, to czyiście tylko 1.

Dlatego, że każdy save ma kilkaset KB, więc nie muszę się ograniczać miejscem na dysku. Startowałem Ironmanem, ale trochę się zirytowałem ponieważ czasem odpalałem grę na lapku i baterii, a z niewiadomego powodu ta gra powoduje, że nie pozwala komputerowi wysłać ostrzeżenia o niskim poziomie baterii, a nawet wykonać awaryjnej hibernacji i komputer się przez nią wyłączał tracąc wszystkie dane z uszkodzeniem pliku autosave włącznie. Dlatego rzuciłem ironmana i teraz każdy save chcę mieć w nowym miejscu bo przynajmniej kilka sesji gry nie stanie się czasem zmarnowanym (skoro będę musiał powtarzać).
Stąd potrzeba obsługi tych kilkuset save. Każdy inny program radzi sobie z kilkunastoma tysiącami plików w jednym katalogu bez najmniejszego problemu. Tak więc trzycyfrowa ilość save nie powinna być żadnym problemem.
Po grze zapewne większość z nich skasuję. Nie chciałbym się tylko cofać bo coś ma problem z lapkiem, baterią itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować