Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2008 o 23:43, Czedwik napisał:

Hellgate: London nie odniosło jakiegoś spektakularnego sukcesu, nawet przez wielu jest
uważane za klapę.


Klapę na całej linii ;P. Nie znam osoby która by "chwaliła" Hellgate. Ale jednak Hellgate to nie ta sama drużyna która była odpowiedzialna za Diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 04:20, lothar-mb napisał:

Klapę na całej linii ;P. Nie znam osoby która by "chwaliła" Hellgate. Ale jednak Hellgate
to nie ta sama drużyna która była odpowiedzialna za Diablo.


Ale jak wiemy, wielu bardzo ważnych ludzi z ówczesnego Blizzard North, które stworzyło sagę Diablo, odeszło do Flagship. Kiedyś liczyłem i wyszło mi ponad kilkanaście, z wiceprezesem Blizzarda na czele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również jestem pozytywnie nastawiony do Diablo 3. Szczerze to akurat z gier Blizza Diabołek mnie najmniej interesuje, więc to może dlatego mi to nie przeszkadza? Owszem, inni ludzie mogą grę zrobić ale już za dużo jest narzekań na stylistykę bardzo zbliżoną do WoWa. A Metzen to już w ogóle inna sprawa. Za dużo kombinuje - jak dana postać powraca to głos powinien podkładać jej ten sam aktor, a jednostki Terran powinny być utrzymane stylistycznie w duchu poprzedniczek (bo niestety nie są). Ale dajmy już spokój SC2. Mam nadzieję, że Chris skleci coś zgrabnego jeśli chodzi o fabułę D3.

A Mefisto? Co się stało z Mefisto? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać dawno nie grałeś, mieszają ci się fakty.

Tal Rasha owszem, wziął na siebie ciężar duszy Baala, ale była to retrospekcja w śnie Mariusa. Te wydarzenia miały miejsce na długo przed akcją D2. Baal podobnie jak reszta braci wyrwał się ze swojego więzienia, a swój kamień duszy przekształcił w potężną broń(zresztą jak pozostali).

A w filmiku pokazują zarówno niszczenie niebieskiego kamienia Mefista, jak i czerwonego kamienia Diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 10:35, Skywalker560 napisał:

A Mefisto? Co się stało z Mefisto? :P


Jego kamień został rozbity najwcześniej, nawet było takie zadanie w grze.

Swoją drogą, ciekawe jest to, że nowy Diablo ma jeszcze dwa pyski, chyba na ramionach. Może Demoniczna Trójca połączyła się teraz w jedno? To byłoby ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 10:59, luzac napisał:

Widać dawno nie grałeś, mieszają ci się fakty.


Tak, pokazują niszczenie dwóch kamieni. Trzeci, żółty, kamień Baala nie jest niszczony bo Tyrael mówi, że wszystkim się zajmie i w filmiku pokazane jest jak tylko jak rzuca mieczem w Kamień Świata, który jest spaczony przez Baala. Może Tyrael wsadzi go sobie w głowę i zmieni się w Trio i poprowadzi Niebiosa do walki z ziemią >.<
Aj, aj zobaczymy co Blizz wymyśli...
W każdym razie ktoś pisał, że spotkamy tych co wypędzili Trójcę z Piekła, ale przecież Duriel i Andariel ginął w dwójce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 11:33, Szubens napisał:

> Widać dawno nie grałeś, mieszają ci się fakty.

Tak, pokazują niszczenie dwóch kamieni. Trzeci, żółty, kamień Baala nie jest niszczony
bo Tyrael mówi, że wszystkim się zajmie i w filmiku pokazane jest jak tylko jak rzuca
mieczem w Kamień Świata, który jest spaczony przez Baala. Może Tyrael wsadzi go sobie
w głowę i zmieni się w Trio i poprowadzi Niebiosa do walki z ziemią >.<
Aj, aj zobaczymy co Blizz wymyśli...
W każdym razie ktoś pisał, że spotkamy tych co wypędzili Trójcę z Piekła, ale przecież
Duriel i Andariel ginął w dwójce...


Diablo też ginął w każdej części, więc wszystko jest możliwe... :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo zabijają, a on nadal ucieka :P. Ja tam nie mam nic przeciwko jego rozwaleniu po raz trzeci :D. A słyszałem, że Duriel podobno był kawałem drania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 12:05, Bakter Naktacz napisał:

Diablo też ginął w każdej części, więc wszystko jest możliwe... :P.


Były dotąd tylko dwie części i tylko w dwójce ginął tak na prawdę. W jedynce po jego pokonaniu, jego dusza zostawała ponownie więziona w kamieniu duszy, a ten kamień nasz bohater wbijał sobie w czoło, by uwięzić Diablo w swoim ciele. Dopiero w dwójce by naprawdę pozbyć się Diablo, po jego pokonaniu kamień duszy był niszczony w piekielnej kuźni, o czym dowiadujemy się z filmiku na końcu czwartego aktu. Teoretycznie więc nie ma możliwości na powrót Diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 11:02, luzac napisał:

Swoją drogą, ciekawe jest to, że nowy Diablo ma jeszcze dwa pyski, chyba na ramionach.


A skąd wiesz, że to Diablo? Skąd ta pewność? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 12:23, Daimon_Frey napisał:

A skąd wiesz, że to Diablo? Skąd ta pewność? ;)


Bo kto inny może mieć taki nieatrakcyjny pysk, który od razu zmusza naszego bohatera do machnięcia kilka razy toporem. ;)

Chociaż rzeczywiście, niekoniecznie musi być to D. Za to bardzo przypomina królową Zergów. Widocznie nowa stylistyka i tu się przyjęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 10:59, MunroX napisał:

Blizzard robi ryzykownie, lecz już zbieram kasę na diablo III


Co robi ryzykowanie, bo chyba nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 13:02, Vaxinar napisał:

> Blizzard robi ryzykownie, lecz już zbieram kasę na diablo III
Co robi ryzykowanie, bo chyba nie rozumiem?


Chyba mu chodziło o tą całą medialną wrzawę, że niektórym ludziom nie podoba się to czy tamto i to dla niego jest ryzykowne posunięcie, a później sobie sam zaprzecza ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 13:02, Vaxinar napisał:

> Blizzard robi ryzykownie, lecz już zbieram kasę na diablo III

Co robi ryzykowanie, bo chyba nie rozumiem?

Chyba, że w ogóle wydają DIII ale pewności nie mam ;-)

Przedstawiono dwie klasy Barbera i Szamana więc chyba nie mam co liczyć, że w trójce zagram Druidem ;-( Nekro chyba też nie będzie, powód? Szaman łączy po części z obu tych profesji. Mam nadzieję, że się mylę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 16:57, Skywalker560 napisał:

To jest znachor, nie szaman. W sumie nieco przypomina druida :P.

Jak zwał tak zwał ;-) ale z wyglądu wygląda jak szaman ;-P

Dnia 13.07.2008 o 16:57, Skywalker560 napisał:

Też mi się wydaje, że
Znachor to połączenie Druida i Nekromanty, ale czy to źle?

Niezbyt mi się podoba takie połączenie, Nekro i te całe dziadostwo, które z ziemi przywołuje, nie pasuje mi do koncepcji Druida, człowieka lasu z czystą magia oparta na żywiołach, oraz możliwością przywoływania oraz przemiany ;-). Jeśli będzie tylko pięć profesji to dadzą pewnie jeszcze Łucznika/Łowcę, Paladyna/Kapłana i jakiegoś czystszego maga ;-) Powinno być z siedem profesji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 16:57, Skywalker560 napisał:

To jest znachor, nie szaman. W sumie nieco przypomina druida :P.


W sumie znachor to jak na zdolności Witch Doctora zupełnie do niego nie pasuje. WD nie zajmuje się przecież żadnym leczeniem w przeciwieństwie do takiego znachora z W3 na przykład. Zresztą odnosi się to też do oryginalnej angielskiej nazwy :D Blizzard powinien tą klasę inaczej nazwać, chyba że rzeczywiście będzie miał jakąś formę leczenia ponad te zaprezentowane umiejętności.

Dnia 13.07.2008 o 16:57, Skywalker560 napisał:

Też mi się wydaje, że
Znachor to połączenie Druida i Nekromanty, ale czy to źle?


Chyba tylko jeśli brać pod uwagę samo przyzywanie, umiejętności plagi i firebomb. Poza tym nic wspólnego z klasami z D2 nie ma. Nie przemienia się jak druid, nie wskrzesza jak nekromanta, nie posiada zaklęć kości, ani klątw nie rzuca. Zobaczymy jakie pozostałe umiejętności będzie posiadał.
Jednak mimo wszystko wydaje mi się, że skoro dali jednej klasie przyzywanie jakichś istot, to drugiej takiej klasy nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 17:20, Daimon_Frey napisał:

> To jest znachor, nie szaman. W sumie nieco przypomina druida :P.

W sumie znachor to jak na zdolności Witch Doctora zupełnie do niego nie pasuje.

W sumie to rzeczywiście bardzie pasuje tu np. szaman itp, bo Witch Doctor jakkolwiek ma wg podań posiadać zdolność kontaktu z duchami(tak jak szaman własnie) i rzucania klątw, to jednak powinien też zajmować się leczeniem. Aczkolwiek według kilku źródeł szaman i znachor są tożsame.
A zresztą po co sierozwarstwiać, wszyscy chyba już poznali amerykański sposób interpretacji zwyczajów i podań. Czyt. Nazwę pożyczymy, reszta nieistotna: bo jak inaczej tłumaczyć fakt, że nekromanta z DII potrafił przyzywać golemy i rzucać klątwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się