Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2008 o 17:37, Ascont napisał:

> I nie należy tutaj mylić demonów z nieumarłymi bo to znacząca różnica.
Czy aby na pewno chodzi tu tylko o demony? Nazwa oczywiście może nam to mówić, jednak
jeżeli byśmy bliżej przyjrzeli się demonologowi, to można wywnioskować, że bada złe moce.
Jakie są te "złe moce"? Ano takie jak np. demony, ale i również zombie i inne straszydła.
I znów tutaj przejdę do egzorcysty, który był znawcą min. duchów.


Pamiętajmy jednak, że poruszamy się po świecie Diablo, a nie słownika ^^. W tym sensie, że w Sanctuarium tak na prawdę mamy demonologa już wyjaśnionego (chociażby tekst Drognana w II akcie gdy przyjmujemy questa z Demonologiem, lub w pierwszej książce Knaaka "Dziedzictwo Krwi" z tego co pamietam tam było to wyjaśniane). Zajmował się on Demonami, które są wyraźnie inne od nieumarłych (od nich są nekromanci).
Zresztą zobaczymy ^^

Mnie bardziej ciekawią inne klasy którymi będzie można grać. Fajnie by było gdyby dali Vizjerei albo Anioła ( w zamian za paladyna ^^ to mogło by być całkiem ciekawe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2008 o 18:01, Szubens napisał:

Mnie bardziej ciekawią inne klasy którymi będzie można grać. Fajnie by było gdyby dali
Vizjerei albo Anioła ( w zamian za paladyna ^^ to mogło by być całkiem ciekawe)



Nom racja fajnie byłoby pograć Aniołem który jak już miałby pewnie skrzydła i może jak wyglądał by podobnie do Tyraela to był by full wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2008 o 18:12, juhyter napisał:

Nom racja fajnie byłoby pograć Aniołem który jak już miałby pewnie skrzydła i może jak
wyglądał by podobnie do Tyraela to był by full wypas.


Fajnie to byłoby w ogóle pograć w Diablo 3 ;) Jestem jednak zmuszony przez miłość do Diablo przyznać rację, aczkolwiek klasy postaci nie mają dla mnie tak dużego znaczenia. Sądzę, że raczej będzie coś na podobieństwo paladyna - sakralnego, świętego wojownika, dowódcy, posługującego się bronią obuchową i tarczą.
Podejrzewam, że jakiekolwiek nowe informacje uzyskamy dopiero podczas Bilzzcon''u. Dla przykładu - jest już ponad rok po premierze Starcraft''a II, a my do tej pory nie znamy wszystkich budynków i jednostek. Dla głodnych wiedzy napiszę, że muszą uzbroić się w cierpliwość. Jednak jest też druga strona medalu - dzięki niewiedzy możemy tu, na tym forum dywagować, spekulować i rozmawiać. Możemy wymyślać i wyobrażać sobie jakiego D3 chcemy. Jest to niejednokrotnie słodka niewiedza. Osobiście wolałbym wiedzieć, ale obecny stan rzeczy nie jest do końca aż tak uciążliwy.


Jeśli chodzi o Witch Doctora, to moim zdaniem polskie tłumaczenie w lokalizacji zabrzmi "szarlatan".

Apropos barbarzyńcy: przejął on od paladyna z D2 umiejętność szarży. Bardzo mnie ciekawi co jeszcze zostanie zmodyfikowane. Notabene, przejął również umiejętność fali uderzeniowej od druidzkiego niedźwiedziołaka. Można po tym wnioskować, że barb będzie jedyną stricte bojową klasą, do walki wręcz oczywiście. Aż strach pomyśleć co szykują nam twórcy. Zapewne jak wiele rzeczy w przeszłości będzie to szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 18:25, Kawosz napisał:

Sądzę, że raczej będzie coś na podobieństwo paladyna - sakralnego, świętego wojownika,
dowódcy, posługującego się bronią obuchową i tarczą.

Ja zawsze lubiłem postać paladyna. Grało mi się nią fajnie i chciałbym ujrzeć go w Diablo III.

Dnia 16.07.2008 o 18:25, Kawosz napisał:

Jednak jest też druga strona medalu - dzięki niewiedzy możemy tu, na tym
forum dywagować, spekulować i rozmawiać. Możemy wymyślać i wyobrażać sobie jakiego D3
chcemy. Jest to niejednokrotnie słodka niewiedza. Osobiście wolałbym wiedzieć, ale obecny
stan rzeczy nie jest do końca aż tak uciążliwy.

Ano możemy. A dobra dyskusja czasem wciąga jak dobra gra :)

Dnia 16.07.2008 o 18:25, Kawosz napisał:

Jeśli chodzi o Witch Doctora, to moim zdaniem polskie tłumaczenie w lokalizacji zabrzmi
"szarlatan".

Mi ta nazwa nie za bardzo pasuje. Zawsze kojarzyłem szarlatana jako takiego wyciągacza ludzkich pieniędzy, który tylko udaje że ma jakieś wielkie talenty. Trzymam się znachora, który moim zdaniem pasuje jak ulał.

Dnia 16.07.2008 o 18:25, Kawosz napisał:

Apropos barbarzyńcy: przejął on od paladyna z D2 umiejętność szarży. Bardzo mnie ciekawi
co jeszcze zostanie zmodyfikowane. Notabene, przejął również umiejętność fali uderzeniowej
od druidzkiego niedźwiedziołaka. Można po tym wnioskować, że barb będzie jedyną stricte
bojową klasą, do walki wręcz oczywiście.

:) No taka możliwość jest. Osobiście chciałbym pograć postacią w stylu zabójczyni, moją ulubioną z Diablo II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 18:12, juhyter napisał:

Nom racja fajnie byłoby pograć Aniołem który jak już miałby pewnie skrzydła i może jak
wyglądał by podobnie do Tyraela to był by full wypas.

Ale jakby miała wyglądać kariera i rozwój takiego Anioła? Wiadomo, że Anioł posiada od razu na starcie jakieś tam nieziemskie moce, więc na starcie byłby silniejszy od, powiedzmy, barbarzyńcy. Jakoś mało prawdopodobne wydaje mi się, że Anioł będzie jako wybieralna postać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona z Diablo 2 była Czarodziejka ale nie o tym chciałem pisać podobnie jak Kawosz Diablo darzę wielkim szacunkiem i miłościom jest to moja ulubiona gra.A co do Paladyna to raczej nie przepadam za tą profesją zdecydowanie wolę Zabójczynię albo Czarodziejkę.
A Diablo 3 w podstawowej wersji będzie miała 5 profesji ale prawie na pewno ujrzymy dodatek do Diablo 3 i dojdzie tam co najmiej jedna profesja.
Ale na razie pozostaje nam tylko czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 19:09, Abi Dalzim napisał:

> Nom racja fajnie byłoby pograć Aniołem który jak już miałby pewnie skrzydła i może
jak
> wyglądał by podobnie do Tyraela to był by full wypas.
Ale jakby miała wyglądać kariera i rozwój takiego Anioła? Wiadomo, że Anioł posiada od
razu na starcie jakieś tam nieziemskie moce, więc na starcie byłby silniejszy od, powiedzmy,
barbarzyńcy. Jakoś mało prawdopodobne wydaje mi się, że Anioł będzie jako wybieralna
postać...

Szczerze to masz rację ale zobaczymy i pogadamy na nowo jak ujrzymy pozostałe 3 profesje wtedy okaże się jaką niespodziankę szykuje BLIZZARD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 19:15, juhyter napisał:

Szczerze to masz rację ale zobaczymy i pogadamy na nowo jak ujrzymy pozostałe 3 profesje
wtedy okaże się jaką niespodziankę szykuje BLIZZARD

Niespodzianek WIELKICH nie powinno być, bo jakieś jednak są wytyczone standardy. Pewnie będzie jeszcze jeden paker co macha mieczem (paladyn, rycerz, może samuraj :D), postać typowo czarująca (magus jakiś) i jakiś łucznik.
Nie wiem czy znowu pójdą w druida i zabójczynię... Może zrobią jakieś nietypowe miksy powyższych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 19:22, Abi Dalzim napisał:

Niespodzianek WIELKICH nie powinno być, bo jakieś jednak są wytyczone standardy. Pewnie
będzie jeszcze jeden paker co macha mieczem (paladyn, rycerz, może samuraj :D), postać
typowo czarująca (magus jakiś) i jakiś łucznik.
Nie wiem czy znowu pójdą w druida i zabójczynię... Może zrobią jakieś nietypowe miksy
powyższych?

Postać typu samuraj mogłaby być ciekawa, aczkolwiek nie za bardzo "Diablowata". I myślę że tak, będzie jakaś postać łączącą elementy tych znanych z Diablo II. Możliwości jest tutaj naprawdę wiele. No i nie będę oryginalny, ale pozostaje nam tylko czekać na jakiś znak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samuraj jakoś niewydaje mi się , że taka postać może zostać stworzona do Diablo 3 według mnie będzie to jakiś może Łowca może skrytobójca chociaż to też nie pasuje do Diablo. Ale zobaczymy co czas przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klas postaci będzię 5 więc:
Barb- czyli wojownik ofensywny
WD- czyli nowy nekromanta
x - tu będzie jakiś mag żywiołów, ogień, woda itd.
y- wojownik defensywny, będzie nosił tarcze i pewnie będzie miał aury.
z- łucznik

A co tłumaczenia nazwy Witch Doctor moim zdaniem mogłaby zostać przyjęta nazwa Władca Duchów(zgadzało, by się z angielskim skrótem WD), ale najlepszą zaproponowaną wersją moim zdaniem była nazwa Szaman VooDoo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 21:28, gumeczka napisał:

Paladyn mogłby na jakimś poziomie ewoluować w anioła.


Jest już taka partacka gra i nazywa się Mu Online, to jest wątek o Diablo i przy tym pozostańmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 19:09, Abi Dalzim napisał:

Ale jakby miała wyglądać kariera i rozwój takiego Anioła? Wiadomo, że Anioł posiada od
razu na starcie jakieś tam nieziemskie moce, więc na starcie byłby silniejszy od, powiedzmy,
barbarzyńcy. Jakoś mało prawdopodobne wydaje mi się, że Anioł będzie jako wybieralna
postać...


Nikt nie mówi, że Anioł ma być od razu Tyraelem. Jeżeli przyjąć, że Niebo byłoby zbudowane z 9 kręgów, to na najniższym mogły by być słabsze Anioły idealne do gry :P
Moim zdaniem projekt skrzydeł u Tyraela jest genialny i po prostu fajnie było by zagrać tego typu postacią, a i pasowałby do archetypu postaci jak paladyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2008 o 18:36, Ascont napisał:

Mi ta nazwa nie za bardzo pasuje. Zawsze kojarzyłem szarlatana jako takiego wyciągacza
ludzkich pieniędzy, który tylko udaje że ma jakieś wielkie talenty. Trzymam się znachora,
który moim zdaniem pasuje jak ulał.


Nie wydaje mi się, że Znachor jest właściwy. Pomimo, iż pasuje do klimatu WC, to jest wg mnie dość mało górnolotne określenie, po prostu prostackie ;) Znachora zawsze kojarzyłem z amatorskim wiejskim masażystą/kręgarzem.

GanD
W pełni Cię popieram - żadnych eksperymentów raczej nie będzie. Co do samych klas, jak mówiłem, nie zależy mi na nich tak bardzo. Na pewno będą jeszcze 3 i to mi wystarcza.

nieszczescie
Twoja propozycja wydaje się być optymalna. Ale to można łatwo przewidzieć. Ja jestem jednak ciekawy większej ilości szczegółów. Co jak itd... :) Nie sądzę, że dodatek z voodoo jest trafny. W Oryginalnej nazwie nie ma wzmianki o voodoo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 22:08, Kawosz napisał:

Nie wydaje mi się, że Znachor jest właściwy. Pomimo, iż pasuje do klimatu WC, to jest
wg mnie dość mało górnolotne określenie, po prostu prostackie ;) Znachora zawsze kojarzyłem
z amatorskim wiejskim masażystą/kręgarzem.

Prostackie rozwiązania czasem są najlepsze, jak myślisz? :) A znachor, oczywiście jeżeli spojrzeć w świat gier, to zawsze był jakiś mag. Co do szarlatana to może i bym się zgodził, ale nazwa niestety nie pasuje mi do klimatu Diablo. Jakoś tak lepiej mi to wygląda.

@nieszczescie
Jak wyżej. Tutaj nic o Voodoo nie ma. Nie wiem skąd to wziąłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dosyć ciekawy wywiad.
http://diablo.phx.pl/czytaj/wywiad-z-michaelem-huangiem--bylym-pracownikiem-blizza rda--o-diablo-3

Warto go przeczytać, choćby dla informacji, że prace nad Diablo 3 rozpoczęły się już w 2003 roku.

Co najciekawsze wraz z ewolucją kolejnych części sagi, ilość tekstu dialogów zwiększała się drastycznie. Z 12 stron w D1 do 100 w D2! Ciekawe czym zaskoczą nas w trójce.

Nie wiedziałem również, że Barbarzyńca jest mało lubiana postacią w grupie byłych pracowników Blizzard North.

Oglądając dokładnie gameplaya, wnioskuję że niebieskie przedmioty z D3 zmienią prawdopodobnie kolor na fioletowy. Widać również biały amulet. Nie spodobało mi się zjawisko przechodzenia postaci przez wroga. Można to zaobserwować podczas walki barbarzyńcy z Thousand Pounder. Raczej zostanie to poprawione, ale wyglada to tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 09:21, Kawosz napisał:

Znalazłem dosyć ciekawy wywiad.


A ja jestem pod wrażeniem, że strona Imperium Diablo załadowała mi się teraz bez żadnych zająknięć. Na ogół w zasadzie w ogóle nie chce mi się wyświetlić albo trwa to bardzo długo i nie mam pojęcia dlaczego, a to jedna z najlepszych polskich stron o tej serii, więc to trochę wkurza, ale tyle off-topu.

Fragmencik wywiadu "Dużo krytyki idzie w stronę oprawy graficznej Diablo 3. Uważam, że ludzie po prostu muszą na coś ponarzekać."

Dnia 17.07.2008 o 09:21, Kawosz napisał:

Co najciekawsze wraz z ewolucją kolejnych części sagi, ilość tekstu dialogów zwiększała
się drastycznie. Z 12 stron w D1 do 100 w D2! Ciekawe czym zaskoczą nas w trójce.


Może w końcu doczekamy się jakiejś fabuły ^^

Dnia 17.07.2008 o 09:21, Kawosz napisał:

Nie wiedziałem również, że Barbarzyńca jest mało lubiana postacią w grupie byłych pracowników
Blizzard North.


Ja tam nigdy nie lubiłem amazonki, ale nie przeszkodziło mi to w zrobieniu 90lv po znalezieniu burizy :P

Dnia 17.07.2008 o 09:21, Kawosz napisał:

Oglądając dokładnie gameplaya, wnioskuję że niebieskie przedmioty z D3 zmienią prawdopodobnie
kolor na fioletowy. Widać również biały amulet.


Ja jednak sądzę, że fioletowy to będzie kolor epic/unique, biały dla common, co do reszty wzoru nie mam pewności, ale dalej wzorując się na WoW byłoby to niebieskie dla rare i pomarańczowe dla legendary (o ile taka kategoria powstanie), a zielone dla set items (choć w WoW akurat zielony to uncommon, set items to też fioletowy...), do tego trzeba by jeszcze jakiś osobny kolor dla craft items i runs/jewels, chyba że będą przyjmowały kolory z wcześniejszych kategorii. Dla mnie podział kolorów z WoW szczerze mówiąc wydawał się lepszy, wyraźniejszy, fioletowy bardziej rzucał się w oczy niż złoty, pewnie i w Blizzard doszli do podobnych wniosków, no ale może reszta pozostanie po staremu, tylko fioletowy będzie nowy, zobaczymy.

Dnia 17.07.2008 o 09:21, Kawosz napisał:

Nie spodobało mi się zjawisko przechodzenia
postaci przez wroga. Można to zaobserwować podczas walki barbarzyńcy z Thousand Pounder.
Raczej zostanie to poprawione, ale wyglada to tragicznie.


To chyba nie do końca tak jest. W tej walce barb prawie cały czas używał szarszy i skoku bojowego, z tego co zauważyłem tylko raz czy dwa "normalnie" walnął młotem tę abominację, ale nie przeszedł wtedy przez nią, tylko tekstury się częściowo nałożyły, co zbyt piękne nie było, ale to jednak nie przejście (może to zwykły bug albo niedopracowanie modeli). O zwykłym przechodzeniu przez przeciwników nie ma mowy, w końcu po to są skille takie jak skok bojowy, żeby sobie radzić z dojściem do wroga i ucieczką przed otoczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się