Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Działa i cały czas jest raczej niezbędny w bezstresowej grze.
Zielonym świństwem nie można dać się trafić co jest dość trudne na inferno.

Obniż HPki do 4k i daj się uderzyć zombiemu na inferno, zobacz czy przeżyjesz z Force Armor.
Podnieś hp do ~12k i wtedy daj się trzasnąć.
Ten skill działa tak jak mówię.
tzn, jeśli hit wchodzi za więcej niż się ma max hp, Force Armor się nie uaktywnia, jeśli natomiast za mniej - Force Armr redukuje ten dmg. Dlatego trzeba stackować obecnie vit oraz resisty również na magu.

Ja mam obecnie 32k hp i w trzecim akcie nie padam na hit, nawet elity (chociaż w sumie, czasem padam ale w 90% przypadków nie :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwe, żeby działało po specyficznym nerfie Blizza. Bardziej możliwe, że nie rozumiesz nowej mechaniki. To co napisał Selv nie jest dokładne. 15k hp, cios za 20k.
1/3 z 15k to 5k.
Żeby force armor zabsorbowało obrażenie ponad 5k, musi przyjąć na siebie (20k - 5k) = 15k obrażeń. Akurat tyle masz max hp, więc będzie działała sprawnie.

Inaczej, twój maksymalny hp to jednocześnie maksymalna siła tarczy. Tak długo jak atak nie zada podwójnej ilości obrażeń, nie dostaniesz one-shota.

Jeszcze inaczej, wszystkie obrażenia do 4/3 twojej wartości hp są redukowane do 1/3, wszystko powyżej podwójnej wartości hp powodują śmierc, pomiędzy obrażenia będa różne, ale przeżywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że to tak działa?
Mając 18k hp byłem ubijany ciosami za 21k co nie powinno się zdarzyć wg twojego wzoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 00:00, Selv napisał:

Jesteś pewny, że to tak działa?
Mając 18k hp byłem ubijany ciosami za 21k co nie powinno się zdarzyć wg twojego wzoru.

Jeżeli działa tak jak jest w opisie Blizz fixa, to tak. Jeżeli nad twoją postacią pojawiło się 21k, bardzo możliwe, że mob zadał 39k prawdziwych obrażeń. Nic nie zmieniło się w sposobie aktywacji skilla (absorb aktywuje się zawsze przy ataku powyżej 1/3 twojego max hp), jedynie maksymalny absorb jaki może przyjąć ma capa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A, w ten sposób....Dzięki za wyjaśnienie, rzeczywiście miałem problem ze zrozumieniem tej zmiany. Uznałem że ona działa tak że po prostu tymczasowo w zasadzie skasowali Force Armor sprawiając że jedynie combo jej + diamond skin coś by dawało bo miałbyś ponad 100% swojego hp, w innym przypadku dead na miejscu.

Czyli stackować hp i tak długo jak coś nie będzie bić za dwukrotność tego to przeżyję, proste i logiczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, no ma ktoś wolnego Guest Pass''a? : / Jeżeli znajdzie się dobroduszna osoba która mi go podaruje niech śle na email - shutris@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(tak wiem, ze jest maintanance i w ogole, ale..)

wg http://eu.battle.net/d3/pl/status serwery gry sa up. A dolaczyc sie nie mozna.. bez sens troche.

Pomijajac to, ze zeby grac w singla trzeba kurrrrrrrrrrrrrrna polegac na jakichs serwerach kijwiegdzie. Grr...dla czleka ktory ma wolne od pracy w nocy to troche denerwujace :P

EDIT: ok, serwery wg tej strony tez sa dead.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 03:28, Ichvander napisał:

(tak wiem, ze jest maintanance i w ogole, ale..)

wg. http://eu.battle.net/d3/pl/status serwery gry sa up. A dolaczyc sie nie mozna.. bez
sens troche.

Jak patrzę na EU to widzę strzałki skierowane w dół ^^

Dnia 30.05.2012 o 03:28, Ichvander napisał:

Pomijajac to, ze zeby grac w singla trzeba kurrrrrrrrrrrrrrna polegac na jakichs serwerach
kijwiegdzie. Grr...dla czleka ktory ma wolne od pracy w nocy to troche denerwujace :P

A prawda prawda, też chciałem sobie urządzić całą nockę grindu a tu się nie da ;D No ale cóż, liczę na to że niedługo to będzie rozwiązanie jak w WoW-ach - przerwa z raz w tygodniu w środku nocy nie powinna nikogo razić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W edicie napisalem, ze juz serwery sa martwe ;) wiec ee powiedzmy problemu nie ma...

Probowalem sie dolaczyc na serwer najpierw azjatycki, ale mi pisze, ze jest przerwa techniczna. Po zmiane na serwer amerykanski to wyskoczyla informacja, ze jest nowy patch do pobrania i patcher zamknie gre by zaktualizowac, ale... widac moja wersja z wersja patcha troche sie gryza :/ i gra sie nie aktualizuje. Wiec wyglada na to, ze tak czy siak sobie nie pogram :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 00:45, Malevyn napisał:

ktos tutaj lubi my little pony :)

Uwierzysz, że "The Great and Powerful Trixie'' to za długie imię dla maga? I jak ja mam zrobić female Wizza :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele nie moge sie juz polapac w tych komentarzach:)

gram sobie na koszmarze w z tego co czytam to pieknie jestem w tyle:)

1. nie wiedzialem ze mozna miec jednoczesnie 2 umiejetnosci powiedzmy z jednego drzewka np. strzalke i zaby czy tam pajaki jak to zrobic?

2. jak sie gra solo to da sie przejsc inferno? jesli tak to ktora klasa najlatwiej? zamierzalem grac mnichem ale kilka stron wczesniej pisza ze w drugim akcie sie juz nie da

3. czy na piekle ogolnie duzo sie gninie samemu? nie wiem czy to wstyd czy nie ale w coopie z bratem (ja szaman on barb) na koszmarze ponioslem kleske 21 razy wiec zastanawiam sie czy to duzo czy slabo:) tylko ze ja gram w ten sposob ze dostosowuje umiejetnosci do poziomu nie zmieniam ich np. jesli mam 30 poziom i awansuje na 31to uzywam tych umiejetnosci ktore mi sie odblokowuja az do kolejnego poziomu (nie powiem wlasnie przez takie cos kilka razy sie zginelo)

4. nawijacie jakimis slangami i ja nie wiem o co chodzi buffy resisty o co kaman? kurde kojowa ze jedni nawijaja o umiejetnosciach po ang inni po polsku i ja mam juz kociol....:)

5. jakim cudem te atena mial 284 tys dmg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 09:24, davis87 napisał:

> 2. jak sie gra solo to da sie przejsc inferno? jesli tak to ktora klasa najlatwiej? zamierzalem
grac mnichem ale kilka stron wczesniej pisza ze w drugim akcie sie juz nie da


Wątpię abyś sam przeszedł całe inferno, nawet jeśli tak wyobrażasz sobie jak długo zajęłoby ci zabicie Boss''a?
Defense to nie wszystko, coś w atak również musisz mieć wpakowane.

Dnia 30.05.2012 o 09:24, davis87 napisał:


3. czy na piekle ogolnie duzo sie gninie samemu? nie wiem czy to wstyd czy nie ale w
coopie z bratem (ja szaman on barb) na koszmarze ponioslem kleske 21 razy wiec zastanawiam


Szaman ma w początkowych fazach mało życia, trzyma się na dystans. A na Piekle to raczej normalne, jeśli ma się słaby gear.

Dnia 30.05.2012 o 09:24, davis87 napisał:

sie czy to duzo czy slabo:) tylko ze ja gram w ten sposob ze dostosowuje umiejetnosci
do poziomu nie zmieniam ich np. jesli mam 30 poziom i awansuje na 31to uzywam tych umiejetnosci
ktore mi sie odblokowuja az do kolejnego poziomu (nie powiem wlasnie przez takie cos
kilka razy sie zginelo)


To że runa odblokowuje się na wyższym poziomie, nie oznacza to lepszej runy. Proste, grasz z tym czym ci jest najwygodniej i tym co twoim zdaniem w trakcie walki zdziała najwięcej.

Dnia 30.05.2012 o 09:24, davis87 napisał:


4. nawijacie jakimis slangami i ja nie wiem o co chodzi buffy resisty o co kaman? kurde
kojowa ze jedni nawijaja o umiejetnosciach po ang inni po polsku i ja mam juz kociol....:)


To podstawa aby przeżyć w świecie Diablo (z pewnością również innych gier) a na forum, to już na pewno trzeba co nie co ze słowniczka gracza ogarniać. :)

Dnia 30.05.2012 o 09:24, davis87 napisał:

5. jakim cudem te atena mial 284 tys dmg


Jak już to Athene, daje po prostu wszystko w zręczność odstawiając na bok ochronę, a on sam Inferno "solo" nie jest w stanie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 09:48, Reinvented napisał:


Wątpię abyś sam przeszedł całe inferno, nawet jeśli tak wyobrażasz sobie jak długo zajęłoby
ci zabicie Boss''a?

dlatego poniewaz ja jestem w grach singlem nigdy nie gralem w multi tylko singiel dlatego pytam

Dnia 30.05.2012 o 09:48, Reinvented napisał:

słaby gear.


tzn slabe przedmioty?

Dnia 30.05.2012 o 09:48, Reinvented napisał:


To że runa odblokowuje się na wyższym poziomie, nie oznacza to lepszej runy. Proste,
grasz z tym czym ci jest najwygodniej i tym co twoim zdaniem w trakcie walki zdziała
najwięcej.


poniewaz lubie korzystac z nowych rzeczy a ten system jest dobrze pod to zrobiony. zmieniac zamierzalem dopiero jak uzyskam 60 level

Dnia 30.05.2012 o 09:48, Reinvented napisał:

>

Dnia 30.05.2012 o 09:48, Reinvented napisał:

To podstawa aby przeżyć w świecie Diablo (z pewnością również innych gier) a na forum,
to już na pewno trzeba co nie co ze słowniczka gracza ogarniać. :)

no wlasnie a jak nie gram w multi i sie slabo orientuje nie wiem co to sa buff

Dnia 30.05.2012 o 09:48, Reinvented napisał:


Jak już to Athene, daje po prostu wszystko w zręczność odstawiając na bok ochronę, a
on sam Inferno "solo" nie jest w stanie zrobić.

ale na filmiku widzialem ze solo cisnal. chyba ze najpierw w grupie przeszedl wszystko a potem tylko wchodzil na danym poziomie do lokacji z diablo i go tlukl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 09:24, davis87 napisał:

1. nie wiedzialem ze mozna miec jednoczesnie 2 umiejetnosci powiedzmy z jednego drzewka
np. strzalke i zaby czy tam pajaki jak to zrobic?

Wchodzisz w Opcje -> Rozgrywka i po prawej stronie zanaczasz "Tryb wyboru". Albo jakoś tak bo nie wiem jak to jest przetłumaczone w polskiej wersji.
Chodzi o to co jest zaznaczone na tym obrazku:
http://diablo3barbarianbuilds.com/wp-content/uploads/2012/05/elective.jpg

Blizzard skopał sprawę, że nie dodał żadnego tutoriala, który by wyjaśniał czym jest Elective Mode i gdzie go włączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 11:38, Shelazar napisał:

Kumpel dał mi klucz próbny, czy mogę przedłużyć sobie grę jak już kupię oryginał czy
trzeba wszystko od początku robić?


Przedłużasz sobie grę, wszystkie twoje dotychczasowe osiągnięcia na koncie próbnym zostaną zachowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 11:38, Shelazar napisał:

Kumpel dał mi klucz próbny, czy mogę przedłużyć sobie grę jak już kupię oryginał czy
trzeba wszystko od początku robić?

Postaciami z próbnej wersji bez problemu będziesz mógł grać w full :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się