Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Siema pomocy mam dziwne zadanie oto tresc niego

> Przekątne czworokąta wypukłego są prostopadłe. Trzy kolejne boki maja długość : 1,2,3. Ile wynosi długośc czwartego boku??

> Miara kąta ostrego, jaki tworzą wskazówki zegara o godz. 13.20, wynosi?

> W świeżych grzybacj jest 90 % wody, a w suchych 12 % wody. Ile kilogramów szuszu otrzymamy z 22 kg świężych grzybów??

Proszę pomuście mi to jakoś wykonac z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 17:09, kielek1223 napisał:

Siema pomocy mam dziwne zadanie oto tresc niego

> Przekątne czworokąta wypukłego są prostopadłe. Trzy kolejne boki maja długość :
1,2,3. Ile wynosi długośc czwartego boku??

> Miara kąta ostrego, jaki tworzą wskazówki zegara o godz. 13.20, wynosi?

> W świeżych grzybacj jest 90 % wody, a w suchych 12 % wody. Ile kilogramów szuszu
otrzymamy z 22 kg świężych grzybów??

Proszę pomuście mi to jakoś wykonac z góry dziękuje

Niestety znam tylko odpowiedź na 2 pytanie:
13.20 czyli mała wskazówka na 13 a duża na 20 minucie. Między nimi jest 3 pola godzin. Czyli 3/12 (w ułamku) bo 3 pola z 12 razy 360 stopni (tyle ma koło). Po skróceniu 12 i 360 otrzymamy 3/1 (w ułamku) razy 30. Wyjdzie 3*30 czyli 90 stopni. 90 * 4 = 360 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grrr... angol.... na ostatni dzień! list muszę doniesc... mógłby ktoś mi pomóc?

treść zadania:

Write a letter to a newspaper to protest about battery hen farming. Use passive form of the verbs where possible.


Dear Sir,

I am writing to protest about the way hens are treated in many parts of Europe.

They are kept... Five or six...
The result is that...

In my opinion,I think weshould all try to buy free-range eggs, not eggs from batterty hens.

Yours faithfully,

XYZ


i niby ładnie pięknie, wystarczy wypełnić wykropkowane miejsca, ale nauczycielka kazała jeszcze rozwinąć ten temat (nie dużo, razem z tymi wszystkimi adresami, podpisami itd ma wyjść cała strona A4), dodać coś od siebie itd... problem w tym, że ogólnie jestem średni z anglika, a to zadanie przerasta mnie... nie wiem, jak to możliwe, że w 1gim miałem 4 na koniec roku, i że teraz w 2gim będę miał proponowane 4 albo i 5 ;D
w każdym razie prosiłbym o pomoc, jeżeli ktoś byłby tak miły, że pomógłby mi, byłbym bardzo wdzięczny. oczywiście z takiego "gotowca" skożystam w ostateczności, prawdopodobnie wykożystam tą pomoc jako swoisty drogowskaz, bo nie mam zielonego pojęcia jak i co napisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Czy zna ktoś jakieś ciekawe zabawy na wigilię klasowa? Zostałem wyznaczony do przygotowanie jakiś zabaw, a za bardzo nie znam takowych, bo nie chodzę na imprezy. Pisze w tym wątku, bo nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem, a moje pytanie jest pewną formą zadania domowego :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 15:51, M3rc3n0r napisał:

Mam prośbę. Czy zna ktoś jakieś ciekawe zabawy na wigilię klasowa? Zostałem wyznaczony
do przygotowanie jakiś zabaw, a za bardzo nie znam takowych, bo nie chodzę na imprezy.
Pisze w tym wątku, bo nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem, a moje pytanie jest pewną
formą zadania domowego :D.


Podam dwa przykłady : )
Sami mieliśmy je rok temu na wigilii klasowej i sprawiły się świetnie.
1. Wybiera się osobę, która ustawia dwie kolejne osoby jak chce np. że jedna siędzi drugiej na kolanach i łapie za szyję. Jak już zrobi z dwójki kolegów swój "posąg" wtedy sama zasiada na miejscu jednego z nich. Potem kolejna osoba robi nową "figurę" itd. Zazwyczaj ustawienia są niezmiemsko komiczne, zwłaszcza gdy ktoś ma fajny pomysł : )

2. To będzie zabawa tylko na raz i dla dwójki osób. Wybiera się dwie osoby, pokazuje im się 10 zł i mówi, że która z nich pierwsza zdmuchnie banknot ze stolika ta tą dyszke zabiera do kieszeni. Ale jest haczyk : ) Dwie osoby, które zmagają się o banknot muszą mieć podczas dmuchania zawiązane oczy. A gdy się już jakimś szalikiem im je zawiąże, zamiast dychy na środku stolika, kładzie się talerz z mąką i się obserwuję... Mówie ubaw po pachy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 15:51, M3rc3n0r napisał:

Mam prośbę. Czy zna ktoś jakieś ciekawe zabawy na wigilię klasowa? Zostałem wyznaczony
do przygotowanie jakiś zabaw, a za bardzo nie znam takowych, bo nie chodzę na imprezy.
Pisze w tym wątku, bo nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem, a moje pytanie jest pewną
formą zadania domowego :D.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam prośbę, czy mógłby mi ktoś podać linka do arkuszy próbnej matury rozszerzonej z angielskiego z tego roku (ta Operonu). Szukałem w necie, ale jakoś angielskiego rozszerzonego nie mogłem znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 15:57, Zero Hunter napisał:

Widzę że faktycznie masz bana na google, wiek średniowiecza też mam podać na tacy?

Czy ty niewidzisz? W pierwszym poście nic nie pisało o tym co napisałem ja w swoim pierwszym poście.

Dnia 27.12.2008 o 15:57, Zero Hunter napisał:

Teraz dobrze mi podałeś i dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 16:01, Belegdil napisał:

> Naucz się czytać!
Tak trudno zmienić język na wiki?

Tak.

Dnia 27.12.2008 o 16:01, Belegdil napisał:

Dzięki.

Dnia 27.12.2008 o 16:01, Belegdil napisał:

Chłopiec z Al-Fayum - II wiek
Ołtarz Gandawski - Jan Van Eyck, 1432 (XV wiek ;])
Rajski Ogród - ~1410 (XV wiek)

Dzięki.

Dnia 27.12.2008 o 16:01, Belegdil napisał:

Wystarczy?

Chyba tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fizyka:
Dwaj latarnicy zsynchronizowali zegary i wysłali równocześnie błyski świetlne. Obserwator znajdujący się na prostej łączącej latarnie zarejestrował błysk z latarni pierwszej o 4 mikrosekundy wcześniej. W którą stronę i jak daleko powinien się przesunąć obserwator, aby znaleźć się w równej odległości od obu latarni?

Mam odpowiedź, że obserwator powinien przesunąć się o 600 m w stronę latarni z której światło dotarło później, tylko nie wiem jak to obliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować