Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2009 o 17:11, capral napisał:

Mam jutro sprawdzian z informatyki, czy mógłby mi ktoś napisać o co chodzi w adresowaniu
względnym i bezwględnym w excellu? Troche rozumiem o co chodzi,ale to nie wystarczy.

Adresowanie względne - występuje wówczas gdy funkcja korzysta z danych zawartych w kolejnych komórkach a adresy w funkcji ulegają zmianie. To powszechnie stosowany sposób adresowania komórek przez funkcję.

Zastosowanie (filmik) :)
http://www.zsz.wodzislaw.pl/aaz/kurs/avi/cw33.html

Adresowanie bezwzględne - to takie odwołanie, w którym przy kopiowaniu formuły obliczeniowej odwołujemy się zawsze do tej samej komórki (adres komórki nie ulega zmianie). Przy wpisywaniu adresu bezwzględnego wstawiamy znak dolara $, na przykład $B$5.

Zastosowanie (filmik)
http://www.zsz.wodzislaw.pl/aaz/kurs/avi/cw34.html

Mam nadzieję, że pomogłem :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 18:34, Lukasaz napisał:

Jak się pisze i czyta procent % po angielsku?

Pisownia - percent

Czytanie - /p(między e a r)''sent/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 18:47, albert.jarema napisał:

> Jak się pisze i czyta procent % po angielsku?
>
Pisownia - percent

Czytanie - /p(między e a r)''sent/

Wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 18:31, rochicz napisał:

Mam proźbę. Potrzebuje rysunku symetrii parzystej i nieparzystej oraz jak ktoś umie to
również symetrii ukośnej, której totalnie nie czaje. Pomoże ktoś??


I jak potrafiłby ktoś to narysować, albo może ktoś znalazł takie rysunki, bo ja szukałem 2 dni i nic, a sam tego nierozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zadanie z matmy (układy równań)

Ceny bluzek i swetrów podniesiono o 10%. Przed podwyżką 5 bluzek i 4 swetry kosztowały tyle co 4 bluzki i 4 swetry po podwyżce. Ile kosztował sweter przed podwyżką, jeżeli każda bluzka podrożała o 3 zł?

Nie wiem jak ułożyć równania.
Jeżeli ktoś wie to bardzo proszę o napisanie :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 16:34, albert.jarema napisał:

Mam takie zadanie z matmy (układy równań)

Ceny bluzek i swetrów podniesiono o 10%. Przed podwyżką 5 bluzek i 4 swetry kosztowały
tyle co 4 bluzki i 4 swetry po podwyżce. Ile kosztował sweter przed podwyżką, jeżeli
każda bluzka podrożała o 3 zł?

x- cena bluzek
y- cena swetrów
5x +4y = 4(x+0,1x) + 4(y+0,1y)- pierwsze równanie
0,1x = 3 - drugie równanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoze mi ktoś z zadaniami z chemii??
zad1/podaj wzór sumaryczny i nazwę kwasu karboksylowego ,którego masa cząsteczkowa wynosi 130u.
zad2/podaj wzór sumaryczny i nazwę kwasu karboksylowego o 8 atomach wodoru w cząsteczce.
zad3/Który z kwasów ,mrówkowy czy octowy ma większą zawartośc procentową (%masowy) węgla?
z góry dzięki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moglby uzupelnic mi ktos ponizsza tabelke? :) (nie mam atlasu, na ktorym moglbym znalezc uprawy i chow zwierzat)
Region geograficzny
Basen Paryski
Masyw Centralny (to uzupelnilem ja)
Languedoc (to uzupelnilem ja)
Typ Klimatu
oceaniczny (to uzupelnilem ja)
gorski
srodziemnomorski (to uzupelnilem ja)
Glowne uprawy
....
....
drzewa oliwne i cytrusowe
Chow zwierzat
.....
.....
.....
Uzasadnienie sposobu wykorzystania uzytkow rolnych
.....
.....
.....
Polecenie:
Podaj i uzasadnij sposoby uzytkowania ziemi w regionach o roznych typach klimatu. Uzupelnij tabele. (zadanie dotyczy tylo i wylacznie Francji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na języku polskim dostaliśmy pracę domową, gdzie mieliśmy na podstawie "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa udowodnić, że pieniądze nie są najważniejsze w życiu. Nasza polonistka jest strasznie uczulona na poprawność prac domowych, wszystko musi być luks, a nie chcę załapać jakiejś złej oceny przed końcem semestru. Czy mógłby mi ktoś to sprawdzić, i ewentualnie nieco poprawić? I strasznie krytykowała osoby, które zamiast robić to co mają, robią całą charakterystykę Scrooga. Bardzo Was proszę, pomóżcie :)

„Pieniądze nie są najważniejsze w życiu”
Często słyszymy, że pieniądze nie są najważniejsze w życiu. Poprawność lub błędność tego twierdzenia chciałbym udowodnić na przykładzie książki Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”, w której główny bohater, Ebenezer Scrooge, z początku współudziałowiec domu handlowego założonego ze swoim wspólnikiem, Jakubem Marleyem, a po jego śmierci pełnoprawny właściciel, który jest człowiekiem bardzo majętnym, lecz nieszczęśliwym, o czym sam do pewnego czasu nie wiedział.
Ebenezer Scrooge jest chłodnym, bezdusznym, dbającym tylko o własne zyski człowiekiem. Liczy się dla niego tylko bogactwo, które osiągnął poprzez ciężką pracę i brak skrupułów. Jego egoizm, brak wszelkich głębszych uczuć oraz oziębłość emocjonalna, sprawiały, że był on całkowicie samotny. Nie rozumiał, dlaczego ludzie cieszą się z powodu Świąt Bożego Narodzenia nawet wtedy, kiedy żyją w niedostatku. Z powodu swego charakteru był nielubiany wśród ludzi, jedynie jego siostrzeniec, Fred, którego nie znosił, zawsze próbował zaprosić go na Święta, aby spędził je w gronie rodziny, i jego pracownik, Bob Cratchit, który ciężko pracował u Scrooge’a za marne pieniądze, mieli o nim dobrą opinię. Ebenezer zawsze był przekonany, że pieniądze są najważniejsze w życiu, dopóki w pewną noc wigilijną nie wydarzyło się coś niezwykłego. Przybyły do niego 4 duchy: duch Jakuba Marleya, jego dawnego wspólnika, Duch Minionych Świąt, Duch Teraźniejszych Świąt i Duch Przyszłych Świąt. Każdy na swój sposób uświadamiał mu, jak przez pieniądze stał się okrutnikiem. Duch Marleya, który był podobny do Scrooge’a ukazał mu samego siebie, co stało się z nim po śmierci, jakie cierpienia musi znosić. Duch Minionych Świąt pokazał mu przeszłość, kiedy to Scrooge został opuszczony przez swoją narzeczoną, tylko dlatego, że był egoistą, dla którego pieniądze były ważniejsze od niej. Duch Teraźniejszych Świąt ukazał mu co stanie się w te Święta. Jak jego pracownik, mimo skąpstwa i bezduszności swego pracodawcy, co jest zaskakujące, dziękuje mu za stanowisko sekretarza w domu handlowym. Pokazuje mu dom jego siostrzeńca, Freda, który żałuje, że nie może spędzić tych Świąt razem ze swoim wujem. Duch Przyszłych Świąt pokazuje mu dwie tragedie. Pierwszą, kiedy to chory syn Boba, Tim, umiera, i drugą, kiedy to sam Scrooge umiera. Wtedy ten widzi, że nikt go nie opłakuje, że nikt nie przybywa na jego pogrzeb, widzi, jak jego bogactwo jest rozkradane a dłużnicy cieszą się z jego śmierci. Po wszystkich odwiedzinach Scrooge jest przerażony własnym zachowaniem i tym, jak pochłonęło go bogactwo. Rozumie, że przez pieniądze stał się samotnym, nielubianym i nieszczęśliwym człowiekiem. Jednak dostaje szansę, i dobrze ją wykorzystuje. Swym majątkiem dzieli się z innymi, nawet obcymi i biednymi osobami, których wcześniej krytykował za to, że nie potrafią dbać o własny majątek. Choć wie, że niektórych rzeczy nie naprawi, to cieszy się z tego, że zrozumiał, że pieniądze nie są wcale najważniejsze w życiu.
Przemiana Scrooge’a pozwala zrozumieć, że są rzeczy o wiele ważniejsze od bogactwa, co gorsza, pieniądze pogrążają człowieka i sprawiają, że może on tych rzeczy nigdy nie zaznać. Opowieść ta powinna być dla nas przestrogą. Jednak twierdzenie, że pieniądze nie są najważniejsze w życiu jest prawdziwa, i powinniśmy o tym zawsze pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może recenzje filmu pt. "Pan Tadeusz"? Teoretycznie sam mógłbym napisać i nawet chętnie bym to zrobił gdyby nie była to praca na język rosyjski.
W tej recenzji ma się znajdować:
-jaki to film
-kto go wyreżyserował
-kto grał główne role i jako kto
-kto skomponował muzykę
-dlaczego ten film mi się podobał (osobiście był dla mnie nudny ale...)
Bardzo proszę o pomoc, jaką kolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na biologię mam narysować przykład sieci zależności pokarmowych. Sam tego nie wymyślę, więc chciałem znaleźć jakiś przykład w necie- ale są albo bardzo krótkie, albo strasznie długie. Proszę o pomoc::P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam klasówkę z rysowania modeli atomów i mam następujące pytanie. Weźmy np. model fosforu. mamy 3 powłoki. Wiadomo że na ostatniej zostanie 5 elektronów więc zostaje jeszcze 11 (?). I tu mam pytanie. Czy pozostałe elektrony mogę umieścić jak popadnie (np 6 na 1 powłoce i 5 na 2 powłoce) czy jest na to jakaś reguła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza powłoka 2 elektrony, druga 8, trzecia 18, czwarta 32... i tyle Ci chyba wystarczy. To jest maksymalna liczba elektronów, jakie mogą znajdować się na danej powłoce.
Czyli, na przykładzie fosforu, na pierwszej są dwa, na drugiej osiem, na trzeciej - pięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 16:19, Master J napisał:

Jutro mam klasówkę z rysowania modeli atomów i mam następujące pytanie. Weźmy np. model
fosforu. mamy 3 powłoki. Wiadomo że na ostatniej zostanie 5 elektronów więc zostaje jeszcze
11 (?). I tu mam pytanie. Czy pozostałe elektrony mogę umieścić jak popadnie (np 6 na
1 powłoce i 5 na 2 powłoce) czy jest na to jakaś reguła?


reguła jest taka, że zaczynasz od najbliższej i upychasz ile jest maksymalnie dopuszczalne, o ile z liceum pamietam na pierwsza wchodzi 2 a na drugą to juz nie pamietam ale chyba 8 wchodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, krótko mówiąc, potrzebuję osoby która rozwiązała by parę równań. Z góry dzięki :P.

a) 4: x = 2 : 5
b) 4: 3 = x : 15
c) x/15=4/3
d) x/7=7/10
e) 3-x/4=5/16
f) 3-2x/12=3/2
g) 1-x / 4 = 1+x/3
h) 2-3x/6 = 7/3
i) x+4/3 = x-2/2

Wiem wiem że sporo, ale mogę się odwdzięczyć pisząc jakieś wypracowanko czy cóś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 16:40, Adamido napisał:

Cóż, krótko mówiąc, potrzebuję osoby która rozwiązała by parę równań. Z góry dzięki :P.

a) 4: x = 2 : 5
b) 4: 3 = x : 15
c) x/15=4/3
d) x/7=7/10
e) 3-x/4=5/16
f) 3-2x/12=3/2
g) 1-x / 4 = 1+x/3
h) 2-3x/6 = 7/3
i) x+4/3 = x-2/2

a) x = 10.
b) x = 20
c) x = 20 - identyczny przykłąd jak b
d) x = 4,9
e) x = 1 3/4(jedna cała i trzy czwarte)
f) x - 7,5
g) x = -1/7
h) x = -4
i) x = 2
Przykłady liczyłem w pamięci więc nie dam ci 100% czy gdzieś się nie pomyliłem.
BTW. Jak mozesz odwdzięczyć się wypracowankiem skoro te przyklady to poziom 4 podstawówki, a młodsi którym mógłbyś coś napisac tu nie zaglądają. Chyba że to nie dla ciebie a sam jesteś leniem i nie chciało ci się tego rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 16:52, master962 napisał:

lepiej sprawdź czy dobrze przepisałeś (nie brakuje nawiasów) :)

Nie, nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować