Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

TO umiem akurat, tyle że średnia ważona ma tą przypadłość, że trzeba je podzielić przez liczbę ocen w danej wadze, np jak mam dwie oceny w wadze ''3'' to muszę każdą z nich pomnożyć przez 3, a potem podzielić sumę przez 6. Głupie dziadostwo, ale jest. Średnią ja umiem robić, ale nie wiem jak to zrobić żeby się dzieliło przez liczbę ocen w przedziale wagowym... : - )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:11, matbanan napisał:

nierozumiem ;D

Praca klasowa, jako że jest najważniejsza, to ma ''wagę'' 3, czyli każda ocena otrzymana za pracę klasową jest mnożona x3 przy liczeniu średniej. Dostałem 2+ za PK, i to moja jedyna ocena, to suma moich ocen jest 2,5x3=7,5 i to potem się dzieli przez liczbę ocen, jako że ''x3'' to jest to jak 3 normalne oceny (np za zadanie domowe) i dziele to przez 3, i wychodzi 2,5 = 2+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś fizyczny mózg skłonny uratować życie? ;]

Pamiętam, że w drugiej albo pierwszej klasie gimnazjum była taka zależność "x J to praca potrzebna do podgrzania litra wody w czasie 1 minuty", czy jakoś tak. Wie ktoś jak dokładniej brzmi ta zależność? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie temat powinien brzmieć "kącik matematyczno-fizyczny". Za każdym razem, jak do niego wchodzę ze szczytnymi intencjami neofilologa wieczorową porą, to okazuje się, że wszyscy tylko x y z...

P.S. Ależ mi się moich własnych prac domowych pisać nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 23:06, CharName napisał:

W zasadzie temat powinien brzmieć "kącik matematyczno-fizyczny". Za każdym razem, jak
do niego wchodzę ze szczytnymi intencjami neofilologa wieczorową porą, to okazuje się,
że wszyscy tylko x y z...

P.S. Ależ mi się moich własnych prac domowych pisać nie chce...

"Kącik pracy domowej" czyli można zadania z każdego przedmiotu dawać. Zadania z innych przedmiotów też się pojawiają ale niezbyt często...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 07:40, albert.jarema napisał:

"Kącik pracy domowej" czyli można zadania z każdego przedmiotu dawać. Zadania z innych
przedmiotów też się pojawiają ale niezbyt często...

Nie wiem do czego ten post miał prowadzic, bo nawet nie zrozumiałem jaka jest w tym odpowiedź na tamtego posta. Aaa no tak +1 :)

Momentami ten temat to przesada. Rozumiem pytać o argumenty, o sposoby rozwiazywania zadań. Ale proszę, jak można pytać o rzeczy które są do znalezienia w googlach przez pare sekund? Rozumiem, nie każdy musi mieć myślenie na poziomie użytkowania googli ale bez przesady. Polecam http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9716&pid=27 i zastosowanie to do Googli, nawet działa podobnie.
P.S Tak to aluzja to wcześniejszych postów chyba z wczoraj :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś w skrócie napisac na podstawie pakietu klimatycznego postulaty kierowane do rządów państw i postulaty kierowane do obywateli??
i jeszcze tak w skrócie napisać jakie konsekwencje dla mieszkańców np Holandii miałoby zwiększenie ilości dwutlenku węgla w atmosferze???
z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra znowu fizyka, tym razem 4 zadania :)
zad 1 pewien krótkowidz widzi dobrze przedmioty z odległości 25 cm jeżeli używa okularów o zdolności skupiającej -1D, Ile wynosi odległość dobrego widzenia, bez okularów dla tego krótkowidza.
zad 2 pewien dalekowidz widzi dobrze przedmioty z odległości 25 cm jeżeli używa okularów o zdolności skupiającej +3D, Ile wynosi odległość dobrego widzenia, bez okularów dla tego dalekowidza.
zad 3
a) z jakiej odległości może czytać bez okularów człowiek używający okularów o zdolności skupiającej Z=-1D, odległość dobrego widzenia to d=25 cm,
b) jak zmieni się zdolność skupiająca soczewki wykonanej z materiału o współczynniki załamania 2, po przeniesieniu jej z powietrza do ośrodka o współczynniku załamania 1,5?
zad 4
a) przy patrzeniu na odległe przedmioty zdolność zbierająca, oka ludzkiego wynosi 58D, ile wyniesie zdolność skupiająca układu oko-soczewka po założeniu soczewek kontaktowych o ogniskowej 25cm,
b ile wynosi ogniskowa układu złożonego z dwóch ułożonych blisko siebie soczewek o ogniskowych f1=20 cm oraz f2=-30cm,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie z dzisiejszego konkursu chemicznego. Jeśli ktoś byłby tak uprzejmy wspomóc mnie, bo nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem -.-

Pewien węglowodór zawierający 92,31% węgla poddano w odpowiednich warunkach reakcji z bromem obserwując wydzielanie w trakcie reakcji gazu, który odbarwiał rozcieńczony roztwór wodorotlenku sodu z dodatkiem fenoloftaleiny. Analiza otrzymanego związku wykazała przyrost masy molowej o 202,56% w stosunku do masy molowej substratu.
1. Obliczyć wzór elementarny węglowodoru.
2. Na podstawie opisanych przemian zaproponować sumaryczny wzór rzeczywisty węglowodoru i krótko uzasadnić.
3. Podać wzór strukturalny węglowodoru oraz jego nazwę.
4. Podać stosując wzory strukturalne równanie reakcji węglowodoru z bromem i krótko uzasadnić powstanie takiego a nie innego produktu.
5. Podać typ wyżej przedstawionej reakcji stosując przyjęte nazewnictwo w chemii organicznej.
6. Nazwać produkt reakcji węglowodoru z bromem.

Byłbym bardzo wdzięczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to znowu ja ;f. Mógłby mi ktoś napisać pozew do rzecznika praw miejskich, z byle jakiego powodu, bo nie mam pojęcia jak to się piszę. Z góry dziękuje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam za zadanie napisać esej z filozofii:"Na czym polega filozoficzny problem prawdy". Czy mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć, podać adres jakiejś strony? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z matmą. Prosiłbym o wytłumaczenie jak rozwiązywać takie zadania, nie same obliczenia/wyniki.
1) Punkty A(2,8) B(4,6)
a. równanie prostej AB
b. równanie symetralnej odcinka AB

2) A(1,1) B(7,0) C(5,4)
a. równanie prostej AB
b.równanie wysokości poprowadzonej z pkt. C

3) Wyznacz punkt symetryczny do pkt. A(2,4) względem prostej y=2x-3
Z góry dzięki.
EDIT: Potrzebne na poniedziałek. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 11:30, 663marcin napisał:

Witam.Mam za zadanie napisać esej z filozofii:"Na czym polega filozoficzny problem prawdy".
Czy mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć, podać adres jakiejś strony? Bardzo proszę o pomoc.

www.eseje.pl -_-"
rozważ, co jest lepsze - bolesna prawda czy kłamstwo. jakie konsekwencje wiążą się z kłamstwem, do czego może doprowadzić jego ujawnienie. natura człowieka - łatwiej jest skłamać niż przyznać się do przewinienia. kłamstwo pod przysięgą w opozycji do obowiązku prawdomówności. bolesność prawdy. ludzie wolą być oszukiwani i trwać w nieświadomości niż poznać prawdę... i tak dalej, bla bla blaa...
przeplataj esej dygresjami (twoje przemyślenia, motywy z filmów, książek, cokolwiek) - spójrz na wykres sinusoidy. tak ma wyglądać twój esej (gdzie linia prosta to myśl główna, a sinusoida to przeplatające go dygresje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 12:07, Revar napisał:

Mam prośbę ;P,na jutro musze zrobić opis fresku "Wygnanie z Raju" Masaccia,zna ktoś jakąś
stronkę gdzie jest taki opis?


a samemu się nie chce pomyśleć? odpowiedz szczerze, a chętnie Ci pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 12:12, Azrathel napisał:

> Mam prośbę ;P,na jutro musze zrobić opis fresku "Wygnanie z Raju" Masaccia,zna ktoś
jakąś
> stronkę gdzie jest taki opis?

a samemu się nie chce pomyśleć? odpowiedz szczerze, a chętnie Ci pomogę.

Chce się...ale od Czwartku mnie w szkole nie było i nie mam tych tematów,an których omawaili ten opis...A do jutra to trzeba oddać :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować