Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Mam prośbę. Otóż porobiłem już wszystkie zadania z matematyki, ale te jedne strasznie jakieś dziwne jest O_o. Mógłby mi ktoś to zrobić, i w skrócie (lub już nie) wytłumaczyć?

20080417195138

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 19:56, Jaki Ganh1 napisał:

Mam prośbę. Otóż porobiłem już wszystkie zadania z matematyki, ale te jedne strasznie
jakieś dziwne jest O_o. Mógłby mi ktoś to zrobić, i w skrócie (lub już nie) wytłumaczyć?

Byłoby zgrzebnie jakbyś powiedział co trzeba obliczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 20:47, Jaki Ganh1 napisał:

sry, pole :)

No to musisz to sobie podzielić na kawałki, których pole możesz policzyć i potem je zsumować. Masz ten dolny prostokącik który ma pole 12, potem trapez pod osią OX (HDCI) ma pole 1/2 * ( 10 +4) * 3 = 21. No z tymi wyżej jest już gorzej :) A już wiem. Mówię teraz o tym co jest nad osią OX. Musisz inaczej zrobić I i II ćwiartkę układu współrzędnych. Na prawo od Osi OY policz pole prostokąta o długości 5 i wysokości do E, czyli 3. Pole tego będzie 15. Teraz trzeba odjąć te kawałki które faktycznie nie należą do szukanego pola. Kawałek na prawo od F i na lewo od E ma pole 1/2* 1*2 = 1, a pole na prawo od E i na lewo od D ma pole 1/2 *3*3 = 4,5 odejmujesz to od pola prostokąta (15) i zostaje Ci 15- 1-4,5 = 9,5. Analogicznie postępujesz z polem na prawo od osi OY tylko że teraz bierzesz prostokąt od długości 5 i wysokości 5 czyli o polu 25. Odejmujesz trójkąt leżący między G i H czyli 1/2 * 3 *5 = 7,5 i ten pomiędzy G i F czyli 1/2 *3*2 = 3. Odejmujesz to od pola i masz 25- 7,5-3 = 14,5 I mamy wszystko. W sumie pole jest równe 12 +21 + 9,5 +14,5 = 57. Mam nadzieję, że się nie pomyliłem i że napisałem to w miarę logicznie


Widzę, że tylko pokomplikowałem sobie obliczenia :) No nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie jest banalne. Trzeba podzielić tę figurę na trójkąty(ja zrobiłem 4), kwadrat i prostokąt, a następnie zsumować poszczególne pola figur. Mi wyszło 61j^2 o ile dobrze odczytałem dane z rysunku.

20080417210554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thank you, Erton. Mi też wyszło 57 bo sprawdzeniu, więc spokojnie, jest dobrze ;-) Dzięki za pomoc.
I dzięki też Forgotten''owi za graficzne przedstawienie mi tego podziału na figury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co znaczy zdanie: Ponchos are like coats but haven`t got sleevs.
Niby je rozumiem, ale nie mogę się domyślić co w tym kontekście znaczy coats.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 19:43, capral napisał:

Może mi ktoś powiedzieć co znaczy zdanie: Ponchos are like coats but haven`t got sleevs.
Niby je rozumiem, ale nie mogę się domyślić co w tym kontekście znaczy coats.

Panchos (czyli meksykańskie narzuty) są jak płaszcze ,ale nie posiadają rękawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 19:45, jackass napisał:

> Może mi ktoś powiedzieć co znaczy zdanie: Ponchos are like coats but haven`t got
sleevs.
> Niby je rozumiem, ale nie mogę się domyślić co w tym kontekście znaczy coats.
Panchos (czyli meksykańskie narzuty) są jak płaszcze ,ale nie posiadają rękawów


dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mAm problem
czemu
Bóg zniszczył Sodome i Gomore ?
jak już ktoś mi pomoże
to trochę dokładniej(bo takie mniej więcej to ja wiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 18:55, HiSin napisał:

mAm problem
czemu
Bóg zniszczył Sodome i Gomore ?
jak już ktoś mi pomoże
to trochę dokładniej(bo takie mniej więcej to ja wiem)

to chyba chodziło o to ze dwuch braci sie kłuciło no i Bóg sie wkurzył i rozwali to i owo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 19:00, HiSin napisał:

Mówiłem że takie info mi nie potrzebne
chcę więcej ;p

bo była rozpusta i Bóg zesłał na nich deszcz siarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 19:00, HiSin napisał:

Mówiłem że takie info mi nie potrzebne
chcę więcej ;p


cytat z Wikipedii

"Przyczyną zagłady Sodomy i Gomory były niegodziwości i nieokiełznana rozpusta ich mieszkańców oraz przejawiany przez nich cyniczny brak szacunku i pogarda dla prawa i autorytetów, a w szczególności wobec Boga. Ultimatum ocalenia miasta przez Boga było znalezienie dziesięciu sprawiedliwych mieszkańców, co skończyło się niepowodzeniem."

chyba wystarczy ... ludzie to można bez problemu znaleźć w necie ... wpisz w Wiki - Sodoma lub Gomora jak chcesz więcej informacji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 18:55, HiSin napisał:

mAm problem
czemu
Bóg zniszczył Sodome i Gomore ?
jak już ktoś mi pomoże
to trochę dokładniej(bo takie mniej więcej to ja wiem)


Był kiedyś taki film o Noe''m (?). I tam było dlaczego. Bo było pijaństwo, złodziejstwo, rozpusta, wojny i brak szacunku dla Boga. Bóg powiedział Noemu, że uchroni miasto przed zniszczeniem jeżeli znajdzie w nim chyba 100 sprawiedliwych ludzi. No to tak myślał razem z żoną, ale znaleźli takich tylko dwoje (ich przyjaciół). Więc Bóg znów przemówił do Noego (po tygodniu, tyle miał na znalezienie) i powiedział niech przez następny tydzień znajdzie 10 sprawiedliwych. No i znowu nic. Tylko tych dwoje. Potem uciekli z miasta. Idąc nie mogli się odwrócić, aby spojrzeć na miasto. Spadł na miasta ognisty deszcz i zniszczył je. Żona kumpla Noe''go się odwróciła i zamieniła się w słup soli (stąd te powiedzenie :P) No to tyle...

heh ja tam się nie martwię dzisiaj o lekcję, bo egzaminy 3 klas... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować