Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2009 o 19:59, Matizk12 napisał:

Dzięki wielkie za pomoc, przyda się to co napisałeś:) a mógłbyś napisać jakiej długości
powinna być ta reklama, żeby była "krótka", ale też żeby nauczycielka miała co ocenic:)
Wystarczy że napiszesz ile tak na oko zdań albo ile linijek w Wordzie jedenastką


Hm,nie znam twojej nauczycielki za bardzo ale wydaje mi się że 2,3 linijki w wordzie powinny wystarczyć.W reklamie najważniejsze jest to żeby jak najkrócej przedstawić wszystkie informacje.


Mam nadzieję że ci pomogłem ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 20:49, Nemoris napisał:

Mam nadzieję że ci pomogłem ^ ^



Pomogłeś mi, i to nawet nie wiesz jak:) tak to nie wiedziałem w ogóle jak mam się do tego zabrać, teraz mam już jako takie pojęcie o co w tym chodzi. Jeszcze raz wielkie dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z paroma podpunktami z zadania z matematyki. Przerabiamy teraz redukcję, wzory skróconego mnożenia itp.

Uzupełnij:
25a_2 (do kwadratu) + 30ab + 9b_2 = (5a+3b)_2 = ( ... + ... )( ... + ...)
9a_2 - 24ab + 16b_2 = ( ... + ... )_2 = ( ... - ... )( ... - ...)
4m_2 - 4*pierwiastek z dwóch mm + 2n_2 =
6m_2 - 3n_2 =

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaka przyszłość będzie społeczeństwa polskiego jeżeli liczba narodzin w naszym kraju będzie mniejsza?

Z góry Dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 15:19, Zabuza95 napisał:

Napisz jaka przyszłość będzie społeczeństwa polskiego jeżeli liczba narodzin w naszym
kraju będzie mniejsza?


ja mam coś w stylu "Problem samotności, wyobcowania i niezrozumienia w odniesieniu do "Kartoteki" Różewicza". na przyszły czwartek.

Dnia 05.02.2009 o 15:19, Zabuza95 napisał:

Z góry Dzięki ;)


no, ja też z góry dziękuję.


fajnie, wymieniliśmy się tematami. na przyszłość napisz dzieciaku, o co Ci chodzi - formułka "proszę o pomoc w napisaniu zadania" wcale nie jest taka skomplikowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 15:23, Azrathel napisał:

> Napisz jaka przyszłość będzie społeczeństwa polskiego jeżeli liczba narodzin w naszym

> kraju będzie mniejsza?

ja mam coś w stylu "Problem samotności, wyobcowania i niezrozumienia w odniesieniu do
"Kartoteki" Różewicza". na przyszły czwartek.

> Z góry Dzięki ;)

no, ja też z góry dziękuję.


fajnie, wymieniliśmy się tematami. na przyszłość napisz dzieciaku, o co Ci chodzi - formułka
"proszę o pomoc w napisaniu zadania" wcale nie jest taka skomplikowana.


No i tylko o to się czepiasz?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 15:19, Zabuza95 napisał:

Napisz jaka przyszłość będzie społeczeństwa polskiego jeżeli liczba narodzin w naszym
kraju będzie mniejsza?


Wg mnie : Starzenie się społeczeństwa. Mniejsza ilość ludzi zdolnych do pracy co za tym idzie zamykanie zakładów. Co spowoduje zatrzymanie rozwoju gospodarki. Mało miejsc pracy(po zamknięci zakładów) zmusi młodych ludzi do emigracji. Spowoduje to jeszcze większe starzenie się społeczeństwa. I tak w kółko. Możliwe jest także, że rząd widząc zachodzące zmiany wprowadzi odpowiednią politykę, która pomoże w zastopowaniu tej sytuacji.
To jest moje zdanie nie wiem czy prawidłowe ale tak to widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Mam zadane napisac wypracowanie ze spektaklu ,,Zaliczenie.Lekcja" Teatru Konsekwentnego. Nie bylem na tym, a i tak musze napisac. Temat wypracowania, to ,,Moje wrazenia ze spektaklu". Moze ktos z was cos takiego pisal, albo przynajmiej zna strone z recenzjami do tej sztuki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie. Jak prawidłowo doprowadzić do najprostszej postaci takie działanie:
(x² - 6x + 18) / 3 + (x² - 3x + 5) :2 , aby wyszło - 4x² - 2x + 18. Na pewno będzie taki wynik, nie potrafię tylko odpowiednio doprowadzić do najprostszej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 22:48, Jaki Ganh1 napisał:

Mam jedno pytanie. Jak prawidłowo doprowadzić do najprostszej postaci takie działanie:

(x² - 6x + 18) / 3 + (x² - 3x + 5) :2 , aby wyszło - 4x² - 2x + 18. Na
pewno będzie taki wynik, nie potrafię tylko odpowiednio doprowadzić do najprostszej postaci.

Coś musiałeś pomylić albo źle przepisać, bo nie ma bata, żeby tu wyszło to co piszesz. Albo ja źle rozumiem Twój zapis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 22:55, Jaki Ganh1 napisał:

W takim razie zrób to tak, jak uważasz. (x² - 6x + 18) / 3 + (x² - 3x + 5)
:2 - dokładnie przepisałem.

Cóż, jeśli średnik i dwukropek to to samo, to wystarczy sprowadzić do wspólnego mianownika, którym w tym przypadku będzie 6. Więc mamy (2x^2 - 12x +36 +3x^2 -9x +15)/6 co się równa (5x^2- 21x +51)/6. Wynik nie za ładny, ale jeśli dobrze rozumiem zapis to taki jest poprawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś dać mi jakieś linki związane z chorobami nowotworowymi mięśniakami (mięsakami). Niestety na wiki mało jest tego a ja muszę przygotować referat na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 23:24, Jaki Ganh1 napisał:

Czy da radę sprowadzić do wspólnego mianownika (-5) i 2?

Ułamek x/-5 = - x/5 , także wspólnym mianownikiem będzie 10.
- x/5 + y/2
czyli
- 2x/10 + 5y/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra - co ja tu robię źle? Odpowiedź powinna wyjść -2 i taka wychodzi po sprawdzeniu kalkulatorem. Niemniej:
tg 135 - ctg 225
tg (90 + 45) - ctg (180 + 45)
ctg 45 - ctg 45
1 - 1
0

Drugi przykład - też go robię źle [wynik prawidłowy -1/2 ]
sin 135 * cos 225 / tg^2 315 - ctg^2 90
cos 45 * cos 45 / ctg^2 45 - ctg^2 90
cos^2 45 / ctg^2 45 = ctg^2 90
(pierwiastek z dwóch przez dwa)^2 / 1^2 - 0^2
1/2 * 2/2
1/2

Inne przykłady z tego zadania robię dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 1. tg (pi/2 + alfa) = - ctg alfa i się zgadza.

W drugim nie chce mi się sprawdzać szczerze mówiąc, ale tęż pewnie podobny błąd zrobiłeś, więc posprawdzaj, czy po prawnie zastosowałeś wzory po prostu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować