Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Epic: Nowa generacja konsol musi być ultranowoczesna, inaczej przegoni ją Apple

34 postów w tym temacie

Lubię ekipę z Epic ale tu gada bzdury. Konsola nie tylko musi być dobra ale musi być dostępna dla każdego śmiertelnika. Na produkty apple często nawet amerykanów nie stać ;). Nie dość że apple nie zejdzie z ceną jakiegokolwiek urządzenia do poziomu ceny nowych konsol (które nie ciężko przewidzieć bo konsole z poziomem ceny np. 400 funtów się nie sprzedadzą) to na dodatek ogólnie rynek apple w europie jakoś nie jest za duży (wątpię aby nagle stał się taki jaki ma marka sony czy ten M$). Apple może co jedynie zagrażać urządzeniom z dotykowym ekranem (przenośnymi) chociaż tutaj raczej marketing za dobrą sprzedaż odpowiada a nie funkcjonalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to to jest po prostu filmik a nie grafika z gry tak jak jest z serią FINAL FANTASY że niby wszystko ładnie a co się okazuje, to są tylko filmiki specjalnie zrobione do gry a gra wygląda gorzej niż na filmikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle że M$ i $ony nie stać na dokładanie do konsol z bebechami za 4 kafle, by te się sprzedały, zaś programiści nie mogą pozwolić sobie na olanie tego segmentu gdyż tam są największe pieniądze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pan z Epic niezle buja w obłokach

W konsolach next gen według niego mają być najnowoczesniejsze podzespoły,prosze mi powiedziec ile będą kosztować karty graficzne z układami Keppler? 1000? 1500zł? 2000??. Dalej jeszce do takiej konsoli trzeba dołożyć koszt procesora,RAMU(zapewnie nie bedzie to zwykła DDR3 lecz zapewnie XDR). Ile taka super konsola bedzie kosztowac ? 4000ZŁ? Konsola to nie PC,ma być dostepna dla kazdego,a nie dla ludzi bardzo bogatych Sony probowalo zrobic taką "super nowoczesną konsolę" PS3,gdzie cena była zabójcza(2700zł) mało ex na początku premiery i trudna architektura i przeniosło się na gigantyczne starty japońskiego koncernu,dokladanie 100$ do kazdej PS3. Chlebak zaczął zarabiać na sobie po 4-5 latach od premiery.

Popaczcie na takie Nintendo i WII. Pomijam rewolucyjne sterowanie ale relatywnie niska cena ba tle konkurencji sprawiła że Wii zaczelo OD DNIA premiery i uzbieranie bardzo dużej rzeszy klientów(koło 80mln kupiło Wii).

Reasumując. Sony i MS nie popełnia tego samego błedu co z tej generacji i nie wypuszcza drogich konsol. I watpie aby konsole nextgen były takie mocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie prawie każdy użytkownik konsol ma w domu także komputer. Doliczając do tego wartość telewizora wychodzi kwota potrzebna na zakup dobrego PC-ta. Ceny gier też do najmniejszych nie należą, więc tłumaczenie, że konsole są przeznaczone dla uboższych jakoś mnie nie przekonuje.

Co do wypowiedzi Reina, wydaje mi się, że ma trochę racji. Za 2-3 lata smartfony i tablety pewnie będą obsługiwały bardziej zaawansowane gry niż obecne konsole stacjonarne (o handheldach nie wspominając). Jeśli Sony i Ms nie ruszą ostro do przodu, ludziom bardziej zacznie się opłacać podłączenie smartfona do telewizora niż zakup konsoli. Zapłacą trochę więcej za urządzenie, ale zaoszczędzą na grach. A developerzy nie będą wiecznie czekali, tylko pójdą tam gdzie będą pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze. Sprzęt musi być bardzo mocny, bo w końcu nie jest upgradowany tak jak komputer.
Może sobie kosztować w dniu premiery nawet 3-4 kafle. W końcu ma wytrzymać 8-10 lat, no ludzie pomyślcie o tym dobrze zanim będziecie pisać o kosztach pudła, które będzie musiało starczyć na tyle czasu.

Wszystko idzie do przodu. Dla twórców gier taka jakość grafiki jak w tym demie jest mało imponująca bo potrafią zrobić znacznie lepszą tylko ogranicza ich ta tania słaba technologia.

W końcu to wszystko jest dla dobra graczy, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 20:46, Rayearth napisał:

Może sobie kosztować w dniu premiery nawet 3-4 kafle. W końcu ma wytrzymać 8-10 lat,

Konsola za 4k nie wytrzyma 2 lat, nie mówiąc o 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maurras teraz przesadzasz. Wiesz co to jest 4k? Za tyle to masz teraz taki komputer, że dupe urywa. Konsole następnej generacji wytrzymają tyle co obecnej. Nierozumiem tylko twórców gier, którzy to podobno narzekają na zatrzymany rozwój graficzny przez obecny sprzęt, a i tak wzbogacają się na grach, które teraz robią i na dodatek wychodzi ich to mniej niż za grę z lepszą grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 20:46, Rayearth napisał:

Może sobie kosztować w dniu premiery nawet 3-4 kafle. W końcu ma wytrzymać 8-10 lat,
no ludzie pomyślcie o tym dobrze zanim będziecie pisać o kosztach pudła, które będzie
musiało starczyć na tyle czasu.

I po 2-3 latach się zepsuje? Świetny biznes, zresztą w tej cenie nie przwiduje wysokiej sprzedaży.

Dnia 13.03.2012 o 20:46, Rayearth napisał:

Wszystko idzie do przodu. Dla twórców gier taka jakość grafiki jak w tym demie jest mało
imponująca bo potrafią zrobić znacznie lepszą tylko ogranicza ich ta tania słaba technologia.
W końcu to wszystko jest dla dobra graczy, prawda?

A może skupią się na jakości rozgrywki, a nie grafiki. Wg. mnie nie potrzebujemy lepszej grafiki, ale na pewno potrzebujemy nowych dobrych pomysłów na gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 20:46, Rayearth napisał:

Może sobie kosztować w dniu premiery nawet 3-4 kafle. W końcu ma wytrzymać 8-10 lat,
no ludzie pomyślcie o tym dobrze zanim będziecie pisać o kosztach pudła, które będzie
musiało starczyć na tyle czasu.

Po 5 latach taka wyżyłowana super-konsola to będzie przestarzały rzęch, o ile dociągnie jakimś cudem.

Dnia 13.03.2012 o 20:46, Rayearth napisał:

Wszystko idzie do przodu. Dla twórców gier taka jakość grafiki jak w tym demie jest mało
imponująca bo potrafią zrobić znacznie lepszą tylko ogranicza ich ta tania słaba technologia.

No jasne, bo koszta tworzenia gier wcale nie poszybują w kosmos przy takiej grafice. Jak powszechnie wiadomo kasa rośnie na drzewach. :-P

Dnia 13.03.2012 o 20:46, Rayearth napisał:

W końcu to wszystko jest dla dobra graczy, prawda?

Firma ma przynosić zyski a nie robić komuś dobrze. Gracz a dokładniej jego kasa jest tu tylko zasobem, do którego jakoś trzeba się dobrać.

PS A tak przy okazji, niby dlaczego dominacja Apple miała by nieść ze sobą jakieś negatywne konsekwencje dla graczy? Raczej ciężko mi sobie wyobrazić większych wyzyskiwaczy niż Microsoft i Sony, na pewno nie będę za nimi płakał w razie jak by co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 21:27, michal_w napisał:

PS A tak przy okazji, niby dlaczego dominacja Apple miała by nieść ze sobą jakieś negatywne
konsekwencje dla graczy? Raczej ciężko mi sobie wyobrazić większych wyzyskiwaczy niż
Microsoft i Sony, na pewno nie będę za nimi płakał w razie jak by co.

Sony i MS to mały pikuś w porównaniu do Apple. Tym bardziej mnie śmieszy argument Epic o tym, że Apple może technologicznie przeskoczyć dwie pierwsze firmy. Tia, już to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 21:23, Namaru napisał:

A może skupią się na jakości rozgrywki, a nie grafiki. Wg. mnie nie potrzebujemy lepszej
grafiki, ale na pewno potrzebujemy nowych dobrych pomysłów na gry.


Man, chodzi o postęp technologiczny, a nie potrzeby rynku. Pomysły i grafika to dwie cholernie odległe od siebie kwestie i trzeba je rozróżniać.

Btw. coście się tak wszyscy uwzięli z analizowaniem tego żartu z Apple? Nie o to chodziło w wypowiedzi faceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2012 o 21:14, oxygar napisał:

Maurras teraz przesadzasz. Wiesz co to jest 4k? Za tyle to masz teraz taki komputer,
że dupe urywa.

Chodziło mi o to, że nie wytrzyma konsola 2 lat, bo za taką cenę skończy jak 3DO. PS3 w momencie premiery kosztowało 600 dolarów i miało olbrzymie preoblemy ze sprzedażą, a konsola za 4k w Polsce, to około 1000 dolarów w Stanach. Nie ma żadnych szans na masową sprzedaż takiego sprzętu, nawet w Ameryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i wy w to wierzycie ja tam nadal dobrze się bawię przy ps3 mam sporo do ogrania tytułów jak bendzie ps4 to może kiedyś tam kupie jak się nagram na ps3 a co wątpliwe jest hehe.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kafar bzdury gadasz. iPod Touch 4G dostaniesz za 800 zł.

Naimad-PL proponuję pobrać za darmo UDK, zainstalować a potem wrócić tu na forum i napisać "sorry Panowie, to nie filmik, tak naprawdę jest".

Henrar już dawno przeskoczył - patrz Maci i ich możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, widze ze pietno YLOD-a na trwale zapisalo sie w konsumenckiej swiadomosci ;) U mnie tez. Przyznam szczerze, ze gdyby Sony wypuscilo na rynek potwora mial bym spore watpliwosci. Nie kupil bym tego wczesniej niz wlasnie 2-3 lata po premierze. Sony chyba bierze to pod uwage, tzn.- mam nadzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować