Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Chyba kiedyś się w tym temacie wypowiadałem, ale jak zobaczyłem PSUbuntu to padłem o.O Strona domowa projektu -> http://psubuntu.com/
Już to pozwala nam na robienie wielu rzeczy, choćby bawienie się grafiką itp. Zakładając, że Sony wydałoby stery do PS3, mogłaby pojawić się możliwość odpalenia gier pecetowych poprzez Wine (zapewne problemy z architekturą, ale ze starszymi grami nie powinno być problemów). Pecety chyba faktycznie mogą odejść do lamusa - ja chcieć PS3 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 20:55, Bifur napisał:

Powiem krótko - jeśli jesteś fanem gier, które czegoś od ciebie wymagają i naprawdę wciągają
(np. cRPG, RTS, FPS) wybieraj PieCa. Jeśli chcesz pograć w po prostu krótkie i niezbyt
czasochłonne gierki (rozmaite zręcznościówki, tudzież wyścigówki) twoim najlepszym wyborem
byłaby konsola. Osobiście jestem zwolennikiem tych pierwszych (PC) bo na konsolowe gierki
po pierwsze nie mam pieniędzy a po drugie chęci...

To pojechałeś, hahaha. Pierwszy raz słysze by ktoś gry na konsole (a więc sprzęt głównie do grania przeznaczony) nazywał prościutkimi i ubogimi względem tych zajebistych gier na pc. Tak, właśnie to wyraziłeś pisząc o krótkich i niezbyt czasochłonnych "gierkach" <- słowo klucz, wyraża pogardę jak cholera ;]

I dla tych niepewnych, tak PS3 ma normalną przeglądarkę internetową. Jeszcze nie jest idealna, bo nie można np. otwierać poczty na wp (choćby gmail działa), ale dzięki ostatniemu patchowi dużo się poprawiło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zapomniałem, że można odtwarzać filmy, muzykę i zdjęcia, ale to tylko na PS3 , X360 tego nie potrafi, ale o co chodzi ci z przeglądarką domową, co to jest? I tak nigdy nie wybiorę konsoli bo gry są na nią droższe a za granicą taniej nie będę kupował i jeszcze jest mało gier w polskiej wersji językowej. Ale dobre jest to że przez 5 lat pójdą na konsoli wszystkie gry co na kompie jest raczej nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 15:23, Dominik000 napisał:

Dobra, zapomniałem, że można odtwarzać filmy, muzykę i zdjęcia, ale to tylko na PS3 ,
X360 tego nie potrafi, ale o co chodzi ci z przeglądarką domową, co to jest?


Mały błąd, miała być "przeglądarka internetowa". :)

Dnia 28.03.2008 o 15:23, Dominik000 napisał:

jest mało gier w polskiej wersji językowej.


Hm, tutaj akurat muszę powiedzieć, że ten argument jest kiepski. Sam, w wieku 5 lat grałem w gry po angielsku na PSX i szczerze mówiąc za specjalnie mi to nie przeszkadzało, a wtedy jeszcze nie chodziłem do szkoły i nie znałem angielskiego. Gra w gry angielskie naprawdę dużo daje i idzie podszkolić swój język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2008 o 15:25, master matrox napisał:

Hm, tutaj akurat muszę powiedzieć, że ten argument jest kiepski. Sam, w wieku 5 lat grałem
w gry po angielsku na PSX i szczerze mówiąc za specjalnie mi to nie przeszkadzało, a
wtedy jeszcze nie chodziłem do szkoły i nie znałem angielskiego. Gra w gry angielskie
naprawdę dużo daje i idzie podszkolić swój język.

No to naprzykład na tekie gram.pl sobie wejdziesz i można napisać post? Czy internet jest tylko do multi i sciągania dem i dodatków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 15:29, Dominik000 napisał:


> Hm, tutaj akurat muszę powiedzieć, że ten argument jest kiepski. Sam, w wieku 5
lat grałem
> w gry po angielsku na PSX i szczerze mówiąc za specjalnie mi to nie przeszkadzało,
a
> wtedy jeszcze nie chodziłem do szkoły i nie znałem angielskiego. Gra w gry angielskie

> naprawdę dużo daje i idzie podszkolić swój język.
>
No to naprzykład na tekie gram.pl sobie wejdziesz i można napisać post? Czy internet
jest tylko do multi i sciągania dem i dodatków?


Pewnie że możesz wejść sobie na gram.pl i napisać post (padem albo klawiaturą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 15:29, Dominik000 napisał:

No to naprzykład na tekie gram.pl sobie wejdziesz i można napisać post? Czy internet
jest tylko do multi i sciągania dem i dodatków?


Tam jest normalna przeglądarka internetowa.
Mogę wchodzić na wszystkie strony, także na You Tube czy Gram.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 12:48, Shini napisał:

/cut/


Tak, wg. mnie gierki na konsole są nie o tyle bezsensowne co po prostu krótkie i ogólnie szkoda mi na nie czasu... Wolę "pofragować" sobię w Unreal Tournament III czy posiekać sobie mobki w MMORPG''ach - gry konsolowe w ogóle do mnie nie przemawiają (jedyny wyjątek - Gears of War, którego zresztą mam na kompie). Giercowałem troszkę u kumpla na X klocu w CoD 4, Halo 3, Crackdown''a i parę innych gierek - pierwsze dwie strasznie tracą na dynamice, czyli tym co w FPS''ach jest ważne... Ale oczywiście to tylko MOJE zdanie co do konsoli - proszę fanbojów o to, żeby nie komentowali mojego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2008 o 17:23, Bifur napisał:

Tak, wg. mnie gierki na konsole są nie o tyle bezsensowne co po prostu krótkie i ogólnie
szkoda mi na nie czasu...


O taaak, szczególnie Final Fantasy. Zaczniesz grę i od razu kończysz :]. Mi się właśnie zdaje, że to gry na PC są bardzo krótkie, a w szczególności FPS''y. Co zresztą w większości jest ich bolączka na większość platform, chociaż są wyjątki.

>Wolę "pofragować" sobię w Unreal Tournament III

Na PS3 i X360 też "możesz pofragować sobię w Unreal Tournament III"

Dnia 28.03.2008 o 17:23, Bifur napisał:

czy posiekać
sobie mobki w MMORPG''ach


No konsolowcy też maja tego typu gry, ale to szczegół...

>- gry konsolowe w ogóle do mnie nie przemawiają (jedyny wyjątek

Dnia 28.03.2008 o 17:23, Bifur napisał:

- Gears of War, którego zresztą mam na kompie). Giercowałem troszkę u kumpla na X klocu
w CoD 4, Halo 3, Crackdown''a i parę innych gierek - pierwsze dwie strasznie tracą na
dynamice, czyli tym co w FPS''ach jest ważne...


Trochę tracą na pewno, jednak granie w chociażby CoD''a 4 na PC i na konsoli jest całkiem inna jakość. Co nie znaczy, ze na tym drugim o wiele gorsza.

>Ale oczywiście to tylko MOJE zdanie co

Dnia 28.03.2008 o 17:23, Bifur napisał:

do konsoli - proszę fanbojów o to, żeby nie komentowali mojego posta.


Jak to mówi moja sorka od geografii: "Prosi to sie świnia" :P. Bez obrazy oczywiście, to był żart :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 12:38, KOREKTBG napisał:

A ja powiem tylko tak że i komputer i konsolę lubie więc na to samo wychodzi

No okej ale jakbyś miał jednak wybierać to co byś wybrał ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Projekt ten jest dziełem chorych z nienawiści ludzi, którzy demonstrują swoją dezaprobatę wobec producentów hardware, tworzących podzespoły pod dyktando M$u. Nie dajcie Się wciągnąć w tą wojnę systemów operacyjnych, wywołaną przez hardcorowych userów linuksa, tylko grajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 18:17, Dekerinho6 napisał:

> A ja powiem tylko tak że i komputer i konsolę lubie więc na to samo wychodzi
No okej ale jakbyś miał jednak wybierać to co byś wybrał ??


Jednak chyba kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 19:20, KOREKTBG napisał:

> > A ja powiem tylko tak że i komputer i konsolę lubie więc na to samo wychodzi

> No okej ale jakbyś miał jednak wybierać to co byś wybrał ??

Jednak chyba kompa

A no jednak wiesz jednak to by sie tak wydawalo ale jednak komputer troszkę lepszy bo jest internet i ogólnie można zrobić więcej rzeczy na nim a konsola to w zasadzie tylko i wyłącznie do gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat tego kanalu jest troche dziwny, poniewaz jak mozna porownywac konsole z komputerem.Ale....
No wlasnie ja bylem caly czas zagorzałym i nadal jestem fanem komputerow. Fakt kiedy widzialem gry na konsoli slinka ciekla i po cihu sam do siebie mowilem ze szkoda ze nie ma tego na kompy ale coz. Zawsze uwazalem ze komputer jest bardziej oplaclanym wydatkiem pod warunkiem ze nie gramy tak duzo w gry a jesli gramy to mozemy zmniejszyc troche detale (ja sie do tego nie lape, zawsze gralem na max detalach). Niestety czlowiek dojzal i zaczalem sie zastanawiac nad kupnem konsoli. Tak sie zlozylo ze akurat M$ obnizyl i to znaczaco cene X360 wiec oczywiscie po wielu godzinnych lekturach na temat samej konsoli gier do nich (przede wszystkim HALO 3) ja zakupilem. I z cala przyjemnoscia moge powiedziec ze jestem z niej bardzo zadowolony, oczywiscie majac tez wcale nie najgorszego kompa. Jedyna rada jaka moge dac to nie zastanawiajcie sie Komp vs Konsola tylko kupcie sobie najpierw komputer a pozniej konsole i w takim polaczeniu napewno nie bedziecie sie nudzili w domu. Jesli chodzi o gry to nie namawiam zeby miec 2 takie same tytuly na konsole i pc ale miec tzw exclusivy. Czyli np CRYSIS + HALF LIFE 2 + C&C WOJNY O TYBERIUMna PC i np HALO 3 + FORZA 2 + GTA 4 na konsole.
Pamietac nalezy ze komputer jest w stanie zaoferowac wam duzo wiecej niz taka konsola. Ostatnio na podobnym kanale wiekszosc posiadaczy PS3 kloci sie ze np ich konsola jest lepsza bo ma wiecej rdzeni i bluray. Dla mnei to glupota poniewaz dobrze wszyscy wiemy no moze po za nimi ze gry na konsolach beda zawsze dzialac plynnie, czy to sie ma 3 rdzenie w X360 czy 6 w PS3 roznicy nie robi. Patrzac np na wiele testow grafika na X360 jest ladniejsza i bardziej soczysta niz PS3. Ale to juz inna bajka. Tak wiec uwazam ze najpier komputer pozniej konsola (ktora chcecie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 19:22, Dekerinho6 napisał:

jest internet i ogólnie można zrobić więcej rzeczy na nim a konsola to w zasadzie tylko
i wyłącznie do gier :)


można mówić i tak, pomijając to że i konsole mają neta... Ale ogółem to raczej masz rację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 19:22, Dekerinho6 napisał:

> > > A ja powiem tylko tak że i komputer i konsolę lubie więc na to samo wychodzi

>
> > No okej ale jakbyś miał jednak wybierać to co byś wybrał ??
>
> Jednak chyba kompa
A no jednak wiesz jednak to by sie tak wydawalo ale jednak komputer troszkę lepszy bo
jest internet i ogólnie można zrobić więcej rzeczy na nim a konsola to w zasadzie tylko
i wyłącznie do gier :)


No właśnie też tak myśle ale konsole też są fajne i mają swój urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2008 o 19:36, KOREKTBG napisał:

No właśnie też tak myśle ale konsole też są fajne i mają swój urok.

No mają np. Taką że gry sie tam na nich nie tną ja sam zamierzam kupić sobie w niedługim czasie jakąmś konsolkę :P
kropkus---> Owszem niektóre konsole mają neta ale wiesz to nie jest to samo co na kopie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 19:57, Dekerinho6 napisał:


> No właśnie też tak myśle ale konsole też są fajne i mają swój urok.
No mają np. Taką że gry sie tam na nich nie tną ja sam zamierzam kupić sobie w niedługim
czasie jakąmś konsolkę :P
kropkus---> Owszem niektóre konsole mają neta ale wiesz to nie jest to samo
co na kopie :P


No właśnie i nie trzeba tak wymieniać ciągle podzespołów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować