Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy Wiedźmin jest już legendarnym RPG-iem? Jeśli tak, to w czwartek dostaniemy go za darmo!

43 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2012 o 22:25, Ostrowiak napisał:

GOG ma dostęp do katalogu setek gier, w tym starego Black Isle.

Nie od dziś wiadomo, że legendarnym RPGiem jest Mass Effect...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 22:35, Henrar napisał:

> GOG ma dostęp do katalogu setek gier, w tym starego Black Isle.
Nie od dziś wiadomo, że legendarnym RPGiem jest Mass Effect...

Mam nadzieje że to joke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 22:16, Ostrowiak napisał:

zwłaszcza że wszystkie wersje językowe są dostępne za darmo


Zgadza się. Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 22:41, Boltxx napisał:

Mam nadzieje że to joke

Przecież to oczywiste, że jest. Te te dialogi, ta epickość i filmowość, te wybory ich wpływ na zakończenie epickiej trylogii. Nie bez przyczyny ludzie z Bioware są nazywani mistrzami gatunku.

Spoiler

Tak, poprzedni komentarz był żartem. Ten też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 20:11, Robertcik1 napisał:

nie miałbym nic przeciwko. zgubiłem gdzieś płytę z grą. całe pudełko stoi na półce, a
w grę nie zagram... xD

Ja tylko zgubiłem poradnik. Nie ma gdzieś w necie za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 23:30, NemoTheEight napisał:

Ja tylko zgubiłem poradnik. Nie ma gdzieś w necie za darmo?


Ta gra nie potrzebuje poradnika... Chyba że chcesz złapać je wszystkie, ekhm znaczy wszystkie karty zebrać, wtedy się przydaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy chodzi o legendarne RPG CDProjektu czy też OD CDProjektu. To zupełnie inne zdania, bo jedno może oznaczać jakąkolwiek grę rpg z goga a drugie tylko Wiedźmina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 22:25, Ostrowiak napisał:

> Legendarny RPG? Hahaha litości!

GOG ma dostęp do katalogu setek gier, w tym starego Black Isle.


Ja to napisałem w kontekście Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, znając CDP można się spodziewać wszystkiego. Chociaż bym raczej na cuda tu nie liczył. Zresztą, spójrzmy prawdzie w oczy: hardkorowi fani staroszkolnych cRPG już dawno ograli wszystkie te "legendy". Z kolei ci, którzy fanami nie są lub też wolą "modern-pseudo-cRPG" raczej się klasykiem nie zainteresują. Jest to więc raczej jedynie sprytny chwyt marketingowy, by ci, którzy jeszcze nie mają konta na gog.com sobie je założyli (na zasadzie: "a co tam, mam już tą grę/nie interesuje mnie, ale skoro dają za darmo i to bez DRM, to głupio by było nie wziąć").

Aczkolwiek gdzieś tam mam cichą nadzieję, że się jednak miło zaskoczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 23:47, Lailonn napisał:

Pytanie czy chodzi o legendarne RPG CDProjektu czy też OD CDProjektu. To zupełnie inne
zdania, bo jedno może oznaczać jakąkolwiek grę rpg z goga a drugie tylko Wiedźmina ;)


Wydaje mi się, że nie mamy nad czym się tu zastanawiać i wg mnie całe to wymyślanie "a może Baldur''s Gata a może Planescape a może coś tam" mija się z celem.
W końcu CDP jest dystrybutorem tych gier tylko w Polsce a nie zapominajmy, że GOG jest platformą ogólnoświatową.
Nawet mimo to, że GOG i CDP należą do jednej spółki to w tym przypadku są odrębnymi podmiotami i CDP nie może sobie tak po prostu dać jakiejś gry za darmo. GOG może jeśli właściciel praw (np. Interplay) się zgodzi ale CDP nie.
Dodatkowo w newsie jest wyraźnie napisane "CD Projekt Red will give away a "legendary" PC RPG for free on GOG.com this Thursday, 5th April, Eurogamer can reveal."
Więc to CDPR daje grę a oni mają je tylko dwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie do zakupionego już Wiesia 2... bo za darmo Wiesia 1 to by nie rozdawali. Przędzej bym się go spodziewał w serii TopSeller niż za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt RED, jako developer wyprodukował w zasadzie tylko Wiedźminy, ale jako spółka na giełdzie jest właścicielem GOG Ltd. i CD Projekt :) Więc gra od CD Projekt RED w tym kontekście to niekoniecznie Wiedźmin, ale dowolna gra z GOG.com. Akcję robią, żeby przyciągnąć nowych klientów do GOG''a i bardzo dobrze :) Udostępnienie Baldura, kiedy lada moment ma wyjść wersja HD jest trochę bez sensu, ale Planescape Torment, albo Icewind Dale (no z pewnością mniej legendarny, ale też dobry klasyk :) już prędzej. Na darmowego Wiedźmina 1 będą mogli pewnie liczyć posiadacze dwójki, chociaż myślę, że większość z nas i tak ma obie części więc to raczej dużej różnicy, poza medialnym szumem nie zrobi (już widzę jak będą porównywać REDów do innych twórców ;) W każdym bądź razie bardzo udanie budują (czynami, nie gadaniem) wizerunek firmy przyjaznej graczom, dla graczy i to się chwali. Tak trzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 22:35, Henrar napisał:

> GOG ma dostęp do katalogu setek gier, w tym starego Black Isle.
Nie od dziś wiadomo, że legendarnym RPGiem jest Mass Effect...

Może nawet DA2 :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować