Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Witam! Mam pytanie, czy jest tu ktoś, kto ma zamiar studiowac na Politechnice Gdanskiej? Ja dostałam się na kierunki, które zaznaczyłam, tzn. tak na prawdę tylko na liście pierwszego jestem, na kolejnych nie, bo dostałam się na ten pierwszy. Myślałam o zmianie decyzji na budownictwo, ale chyba jednak zostanę przy inżynierii środowiska. Studiował ktoś któryś z tych kierunków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intryguje mnie ilość przyjętych kandydatów na kierunki... Np. na socjologię przyjęli na UMK 110 osób, kiedy limit miejsc wynosi 80... Z czym to się wiąże? Jakieś haczyki w tym są, czy to zwykła łaskawość uczelni? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 14:00, Daronn_Darker napisał:

/.../
Oczywiście, że jest haczyk. Będziesz miał taki poziom, że po pierwszym semestrze polowa
odpadnie.

Nie straszna mi nauka! Dam radę! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Gdyby dawali mi złotówkę kiedy to słyszę, mógłbym za nie kupić już lot w kosmos.
A na serio, wytrzymaj pierwszy rok. Znienawidzisz nauki, a jeśli jeszcze jesteś na jakimś głupim kierunku to już w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na UW się za nic nie dostanę. Na UKSW jestem na liscie rezerwowej na 400 miejscu - ale jeśli sie poodpisują ci z UW...

A strona UMCS w gołe mi się nie włącza. Zaraz zachoruję z nadmiaru stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 14:00, Daronn_Darker napisał:

/.../
Oczywiście, że jest haczyk. Będziesz miał taki poziom, że po pierwszym semestrze polowa
odpadnie.

skąd ja to znam :>, gdyby nie ECTS to z 266 studentów na kierunku u mnie zostałoby .. może z 15 :) ale wielcy i pewni siebie pozdawali przecież rozszerzenia na 90 kilka % :) studia to nie LO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero co się obroniłem z pracy licencjackiej z kierunku Europeistyka, chciałbym zapytać co polecilibyście mi studiować następnie na II stopniu. Rozważam studia w Poznaniu ,Trójmieście, Bydgoszczy. Chciałbym jakiś zupełnie odrębny kierunek, nie związany. Do głowy wpadło mi Towaroznawstwo, Logistyka, ale nigdzie nie widzę, aby takie kierunki można było obrać na 2 stopniu (zazwyczaj jednolite inżynierskie), albo trzeba być po pokrewnym kierunku, co odpada w moim przypadku. Czy jest dla mnie jakaś nadzieja na lepsze studia niż europeistyka, filologia, albo inne nic nie znaczące nędzne kierunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 14:00, Daronn_Darker napisał:

Oczywiście, że jest haczyk. Będziesz miał taki poziom, że po pierwszym semestrze polowa
odpadnie.

no właśnie, czy na zaocznych też jest sito czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wybacz, ale nie studiowałem zaocznie, to co koledzy mówili to wszędzie tak samo. Na zaocznych jest trochę trudniej bo więcej się samemu uczysz.

BTW. Jak to jest z tą II rekrutacja? Każdy może składać podanie? Np. jeśli na pierwszej się nie dostałem to jeszcze raz zaniosę. Zawsze mnie to ciekawiło. I jeszcze jedno, czy są jakieś listy rankingowe z AGH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się na turystykę i rekreację na Politechnice Białostockiej. Studiował/Studiuje ktoś ten kierunek (niekoniecznie w Białymstoku) i wie coś na temat wymaganej sprawności fizycznej? Chodzi mi o to czy dobra sprawność fizyczna jest konieczna na tym kierunku. Kondycyjnie jestem w lesie i przebiegnięcie kilku km może mi sprawić problem, a czytałem że na niektórych uczelniach są nawet jakieś egzaminy sprawnościowe na początku (pływanie, wspinanie się na ścianie, piłka nożna, itd). Oświeci mnie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w informatorze jest napisane, że należy złożyć dokumenty do 18-tego tzn. że z 18-tym (poniedziałek) włącznie czy do piątku 15-tego (nie wiem czy mają otwarty sekretariat w sobotę)? Napisałem maila i dzwoniłem, na razie żadnej reakcji - telefon albo zajęty, albo wyłączony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, i napisze mi ktos, jak wygląda kserowanie dowodu osobistego? Można najzwyczajniej w świecie skserować i dać do porównania w dziekanacie, czy trzeba coś się bawić z notariuszem o potwierdzanie autentyczności? I jak skserować świadectwo maturalne - można iść od szkoły, i poprosić o jeszcze jeden odpis, czy się kseruje gdziekolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 18:32, Asthariel napisał:

A, i napisze mi ktos, jak wygląda kserowanie dowodu osobistego? Można najzwyczajniej
w świecie skserować i dać do porównania w dziekanacie, czy trzeba coś się bawić z notariuszem
o potwierdzanie autentyczności? I jak skserować świadectwo maturalne - można iść od szkoły,
i poprosić o jeszcze jeden odpis, czy się kseruje gdziekolwiek?


Jeśli chodzi o dowód to możesz go skserować gdziekolwiek. I tak z reguły na miejscu sprawdzą autentyczność i potwierdzą. Czasami dopuszczają potwierdzenie ze szkoły średniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 18:32, Asthariel napisał:

A, i napisze mi ktos, jak wygląda kserowanie dowodu osobistego? Można najzwyczajniej
w świecie skserować i dać do porównania w dziekanacie, czy trzeba coś się bawić z notariuszem
o potwierdzanie autentyczności? I jak skserować świadectwo maturalne - można iść od szkoły,
i poprosić o jeszcze jeden odpis, czy się kseruje gdziekolwiek?


Dowód kserujesz normalnie w ksero, nie powinno być problemów. Co do świadectwa to nie wiem, z tego co pamiętam na kserze były jeszcze pieczątki szkoły, więc nie skserujesz tego normalnie w jakimś punkcie. Najlepiej zapytać tam gdzie ci to potrzebne. I jeśli chcą "ksero świadectwa", to powinno przejść zwykłe ksero zrobione gdziekolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 12:28, Evertsen_Dante napisał:

> Dzieki. Mam nadzieje że ktoś jeszcze doda swoje zdanie.

No próbuj się dostać na weterynarię. Studiując biologię spokojnie powinieneś potem nastukać
dużo % z matury z tego przedmiotu. Potem chemia to już z górki :) BTW. gdzie próbowałeś
się dostać? Na sggw może by starczyło to co masz. Możesz próbować ew. zaocznie startować
i po roku automatycznie się na dzienne tam przenoszą.


Próbowałem na wszystkie uczelnie. Tylko jeszcze z UWM wyniki nie spłynęły. Niestety nie ma studiów zaocznych z weterynarii. Są wieczorowe ale pochodzę z rodziny gdzie się nie przelewa i 5000 zł za semestr to zdecydowanie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pytanie do zorientowanych w temacie. Mianowicie dostałem się na informatykę stosowaną na wydziale fizyki i informatyki stosowanej na AGH oraz na informatykę na wydziale matematyki i informatyki na UJ. W związku z tym mógłby ktoś porównać dla mnie oba kierunki albo chociaż dostarczyć informacji o którymś z nich? Jestem też na 11 miejscu na liście rezerwowej na informatykę na wydziale elektroniki i technik informacyjnych na Politechnice Warszawskiej. W sumie wolałbym iść do Krakowa ale za informacje o PW też będę wdzięczny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze jakas robotyka albo fizyka z astronomia... no i w sumie informatyka nie jest zla... przy okazji tej informatyki polecam strone [m-I] ktora naprawe warto odwiedzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 22:42, izuchaaa21 napisał:

moze jakas robotyka albo fizyka z astronomia... no i w sumie informatyka nie jest zla...
przy okazji tej informatyki polecam strone [m-I] ktora naprawe warto odwiedzic


Reklamy na forum są zabronione, link usuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować