Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

mam problem właśnie w związku z opłatą.Wpłaciłam oołate 16 czerwca, a ostateczny termin to 18 czerwca (na AWF). Opłata nadal nie została zarejestrowana na moim koncie na IRK. I obawiam się, że nie nastąpi to w termine.. to juz raczej pewne. ;/
Czy da się coś jeszcze zrobić? Może zadzwonić tam? POMÓŻCIEEEEEE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 10:45, kujikujh napisał:

mam problem właśnie w związku z opłatą.Wpłaciłam oołate 16 czerwca, a ostateczny termin
to 18 czerwca (na AWF). Opłata nadal nie została zarejestrowana na moim koncie na IRK.
I obawiam się, że nie nastąpi to w termine.. to juz raczej pewne. ;/
Czy da się coś jeszcze zrobić? Może zadzwonić tam? POMÓŻCIEEEEEE


Po pierwsze nie spamuj bo to w niczym nie pomoże. Po drugie my nie wiele możemy zrobić. I tak telefon jest najlepszym rozwiązaniem w sprawach kryzysowych. Nie wiem tylko czy w sobotę ktoś będzie odbierał. Jak masz dowód wpłaty to raczej nie masz się czym martwić ale sprawę lepiej wyjaśnić z osobami zajmującymi się rekrutacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy z 600 punktami dostanę się na FiR na UŁ? Obojętne czy na E-S czy Zarządzaniu . Jaki był próg w zeszłym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagane dokumenty (m.in.):
* świadectwo dojrzałości (oryginał lub odpis),


Wszystkie wymagane dokumenty należy złożyć w wiązanej białej teczce. Na teczce powinny być umieszczone następujące informacje: imię/imiona, nazwisko, adres do korespondencji oraz wybrany kierunek i tryb studiowania (stacjonarny, niestacjonarny).

Zamierzam złożyć podanie na dwie uczelnie. Z pierwszą nie ma problemów, bo w/w wymagane dokumenty dostarcza się dopiero po ogłoszeniu wyników rekrutacji. W przypadku drugiej szkoły (chcę tam złożyć podanie na dwa kierunki) jest nieco inaczej, a mianowicie odpisy dostarcza się od razu, jeszcze przed ogłoszeniem wyników rekrutacji. Dostałem tylko jeden odpis, a jak widać powyżej będą mi potrzebne 3 szt. Co z tym fantem zrobić? Gdzie można zrobić odpis świadectwa maturalnego? Wystarczy ksero i jakaś pieczątka ze szkoły, że jest zgodne z oryginałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 10:25, Traitor napisał:

Wymagane dokumenty (m.in.):
* świadectwo dojrzałości (oryginał lub odpis),


Wszystkie wymagane dokumenty należy złożyć w wiązanej białej teczce. Na teczce powinny
być umieszczone następujące informacje: imię/imiona, nazwisko, adres do korespondencji
oraz wybrany kierunek i tryb studiowania (stacjonarny, niestacjonarny).

Zamierzam złożyć podanie na dwie uczelnie. Z pierwszą nie ma problemów, bo w/w wymagane
dokumenty dostarcza się dopiero po ogłoszeniu wyników rekrutacji. W przypadku drugiej
szkoły (chcę tam złożyć podanie na dwa kierunki) jest nieco inaczej, a mianowicie odpisy
dostarcza się od razu, jeszcze przed ogłoszeniem wyników rekrutacji. Dostałem tylko jeden
odpis, a jak widać powyżej będą mi potrzebne 3 szt. Co z tym fantem zrobić? Gdzie można
zrobić odpis świadectwa maturalnego? Wystarczy ksero i jakaś pieczątka ze szkoły, że
jest zgodne z oryginałem?

Spytaj w dziekanacie. Nikt Ci tego nie wywróży. Często jest tak, że uczelnia domaga się odpisu ze względów finansowych. Odpis notarialny przyjąć muszą, ale ten kosztuje w c i jeszcze trochę, dlatego uczelnie daja alternatywę za 5 zł z ich własną pieczątką, niby nic, a na koniec wakacji uczelnia jest na +szobanaście tysięcy złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 10:36, hans_olo napisał:

Spytaj w dziekanacie. Nikt Ci tego nie wywróży. Często jest tak, że uczelnia domaga się
odpisu ze względów finansowych. Odpis notarialny przyjąć muszą, ale ten kosztuje w c
i jeszcze trochę, dlatego uczelnie daja alternatywę za 5 zł z ich własną pieczątką, niby
nic, a na koniec wakacji uczelnia jest na +szobanaście tysięcy złotych.

Dzięki, napisałem do nich maila. Póki co mieszkam kilkaset km od uczelni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że fizjoterapia nie wypaliła poszukuję w tym roku czegoś nowego i w moje oko wpadło
KSZTAŁCENIE WCZESNOSZKOLNE Z GIMNASTYKĄ KOREKCYJNĄ I PROFILAKTYKĄ
ma ktoś jakieś doświadczenia z tym kierunkiem lub zna kogoś, kto mógłby mi powiedzieć coś więcej na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam którą uczelnie lepiej wybrać politechnikę śląską w Gliwicach czy akademie górniczo hutniczą w Krakowie chodzi o kierunek górnictwo i geologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 20:31, damian111 napisał:

witam którą uczelnie lepiej wybrać politechnikę śląską w Gliwicach czy akademie górniczo
hutniczą w Krakowie chodzi o kierunek górnictwo i geologia.

Ja bym wybrał Akademię Górniczo-Hutniczą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na każdy kierunek odpis ? Hmm... dziwne. Z tego co mówiła nam pani dyrektor jeszcze przed maturą, właśnie z tego powodu że mamy tylko świadectwo i jeden odpis możemy zająć miejsce tylko na 2 uczelniach. No wiadomo, że składać można na wiele, ale miejsce zająć tylko na 2. A co to za uczelnia, jeśli można wiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak mój wcześniej wypatrzony kierunek w mieście, w którym chce studiować jest jedynie jako magisterka, więc z przykrością odpada.
Wypatrzyłem za to dwa nowe i może teraz, ktoś będzie miał o nich coś do powiedzenia ;) A mianowicie są to Bezpieczeństwo Wewnętrzne oraz Pedagogika resocjalizacyjna. Anyone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 00:32, Paweuu napisał:

znajdę gdzieś uczelnie, jeśli zdaję tylko geografie w podstawie? :)

Kraków: wszystkie wydziały Fizyki. Co prawda nie polecam, tylko ostatni desperaci tam idą, ale;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się na Politechnikę Śląską oddział w Rybniku, wydział elektryczny, kierunek informatyka. Okazuje się, że na mój wydział zgłosiło się tylko 10 osób na 60 miejsc. Słyszeliście kiedyś o zamykaniu kierunku już po wynikach rekrutacji i złożeniu teczki? Gdybym wiedział to złożyłbym do Gliwic, bez problemu bym się dostał :(.

EDIT: Dodam, że jest jeszcze wydział automatyki i czegoś tam (ponoć lepszy), na którym również jest kierunek informatyka. Tam natomiast zgłosiło się 48 osób na 60, więc również wszystkich przyjęli. Wiem, że w zeszłym roku poziom był wysoki, sporo osób się nie dostało. Dlatego dziwi mnie że nagle nie ma chętnych :/. Jest szansa, że w razie czego przenieśli by te 10 osób na wyżej wymieniony wydział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2011 o 20:56, ja33no napisał:

EDIT: Dodam, że jest jeszcze wydział automatyki i czegoś tam (ponoć lepszy), na którym
również jest kierunek informatyka. Tam natomiast zgłosiło się 48 osób na 60, więc również
wszystkich przyjęli. Wiem, że w zeszłym roku poziom był wysoki, sporo osób się nie dostało.
Dlatego dziwi mnie że nagle nie ma chętnych :/. Jest szansa, że w razie czego przenieśli
by te 10 osób na wyżej wymieniony wydział?

Czuję, że będzie mega odsiew studentów po pierwszym roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich politechnikach jest taki burdel z rekrutacją czy akurat w tych do których się zapisywałem? Wyniki mają być od 15...godzina 17, strona nie działa ^^ 30 kandydatów na miejsce czy jak? Kurde no, 25% osób nie zdaje matur a i tak takie kolejki, jakby nie mogli po prostu wydziałami podawać z jakimiś odstępami czasowymi tylko wszystko w jednej chwili i pewnie do jutra się nie doczekam.

@ ja33no

Em, nie wydaje mi się żeby zamykali kierunek. Jak słyszałem od znajomego to np. w Toruniu był taki okres że na roku niektórzy autentycznie mieli nauczanie indywidualne, tak mało chętnych...A jednak naukę kontynuowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dostał się na politechnikę poznańską i ma problem z wydrukiem podania z systemu Ksantypa? Ikona drukarki nie reaguje, próbowałem na różnych przeglądarkach. Oczywiście czytnik PDF mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po tegorocznej maturze i chciałem się dostać na prawo lecz wątpię że się gdziekolwiek dostanę. Tak więc mam jeszcze w rezerwie zaoczne. Wiem że ludzie mówią że zaoczne nie są już takie super jak dzienne, lecz co poradzić skoro jest mało miejsc a dużo zdolnych ludzi. Jednak zawsze marzyłem o byciu prawnikiem. Tak więc zapisałem się na zaoczne na Uniwersytecie śląskim. Co sądzicie o zaocznym prawie na tym uniwersytecie?Warto?
Mam jeszcze jedno pytanie natury technicznej. Mianowicie zapisałem się na te studia(zaoczne) zaraz po maturach i było jeszcze trochę miejsca. Zapłaciłem za rejestracje tego kierunku w systemie. Czy teraz już mogę kiedy chcę zanieść papiery, czy jak jest ogrom ludzi na tych zaocznych to też są jakieś kryteria przyjmowania, czy istnieje zasada kto pierwszy ten lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, i znowu UW wypięło się na mnie ze studiami dziennymi. Przed chwilą zobaczyłem w końcu wyniki (były już od 14, ale chwała temu, kto od razu o tej godzinie mógł się zalogować do systemu) i znowu się wku...rzyłem bardzo. Trudno. Mam już dość błagania i łaszenia się do UW, żeby mnie przyjęli na dzienne.
I teraz pojawiają się przede mną dwie opcje. Chcę studiować filologię polską, mam zamiar robić magistra i zostać nauczycielem w szkole średniej. Ot, taką mam do tego smykałkę i to już jest moja pasja. Ale nurtuje mnie za to sprawa studiowania zaocznego bądź też na uczelni prywatnej. Spotykam się z różnymi opiniami na temat studiowania zaocznego lub prywatnie takiego kierunku, jaki sobie obrałem, a już tym bardziej patrząc na mój przyszły zawód. Że ponoć nauczyciel po zaocznych to jest dupa, a nie nauczyciel; albo że na prywatnych studiach to w zasadzie niczego nie uczą.
Dlatego byłbym wdzięczny za odpowiedź na pytanie - co w mojej sytuacji bardziej się opłaca, zaoczne czy prywatne? No i jestem ciekaw, czy nie miałbym później problemu ze znalezieniem pracy jako nauczyciel w szkole państwowej, gdybym miał tytuł naukowy zarobiony na uczelni prywatnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować