Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Trochę mnie męczy wkładanie na siłę przedmiotów związanych z elektroniką dla studentów wydziału mechanicznego. No cóż, Polak to człowiek renesansu i wszystko ma potrafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 21:08, Elkhwind napisał:

Trochę mnie męczy wkładanie na siłę przedmiotów związanych z elektroniką dla studentów
wydziału mechanicznego. No cóż, Polak to człowiek renesansu i wszystko ma potrafić.



studiuję na wydziale mechanicznym; jedyny przedmiot jaki miałem w ciągu 7 semestrów związany z elektroniką to była elektrotechnika także wcale dużo tego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2011 o 20:29, CatInABag napisał:

Do tego jeśli będziesz miał dobre wyniki to masz spore szanse na stypendium z Unii -
1000 zł (tyle, że działa to chyba tylko na dziennych).


Ano, tylko żeby to stypendium dostać to już trzeba płacić te nieszczęsne czesne :)
Do kitu u nas z tym systemem jest, w Norwegii dostaje się pożyczkę, dzięki której spłacasz studia, mieszkanie/akademik i jeszcze masz na żarcie, plus do tego elastyczne spłacanie rat po ukończeniu studiów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 21:08, Elkhwind napisał:

Trochę mnie męczy wkładanie na siłę przedmiotów związanych z elektroniką dla studentów
wydziału mechanicznego. No cóż, Polak to człowiek renesansu i wszystko ma potrafić.


Łoooh Panie - tylko to Cię męczy? ;p Ja, będąc na kierunku mechanicznym, miałem już całkiem sporo elektroniki, nieco chemii, automatykę i co tylko. Oczywiście kierunek mechaniczny, kierunkowi mechanicznemu nie równy, ale wierz mi, że we współczesnym świecie interdyscyplinarność to nawet nie tyle atut, co konieczność. Oczywiście nie można być dobrym w każdej dziedzinie, ale nie można być też świetnym w jednej, nie mając pojęcia o innych bo jednak to wszystko się gdzieś tam, dalej zazębia ;) .

Już pomijam sytuacje takie jak ja mam, że działając w kole naukowym i tykając się jakiegoś projektu po prostu muszę mieć pojęcie z innych dziedzin bo inaczej nie ruszę z miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, a co sądzicie o specjalności na ekonomii: ekobiznes? UE przeznacza sporo pieniędzy na inwestycje związane z ochroną środowiska więc może jest to dobra opcja? Prawdę mówiąc nie myślałem do tej pory nad tym, myślę też o innej specjalności: rynek kapitałowy który został wprowadzony na UŁ chyba dopiero w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wie ktoś gdzie można znaleźć progi punktowe na Politechnikę Rzeszowską? Próbowałem coś znaleźć ale nei za bardzo mi to wyszło ;p Ewentualnie powiedzcie z własnego doświadczenia czy trudno się na poszczególne wydziały dostać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś gdzie można znaleźć na necie materiał obowiązujący na te egzaminy na studia mgr UE Krk? Wiem, że na wszystkie kierunki będzie test jednokrotnego wyboru, 50 pytań. Ale już obowiązującego materiału nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo chciałem się wybrać raz jeszcze na syudia(poprzednio brak kasy) jednak tym razem zastanawiam się nad innym kierunkiem a ponieważ lubię kierunki techniczne to tylko takie mnie interesują jednak obawiam się że nie we wszystkich se poradzę dlatego pytam czy ktos już był na Biotechnologii?? czego się tam uczy i czy jest trudne oraz czy jest po tym konkretna praca no i czy jest to często uczęszczany kierunek?? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.(jeżeli ktoś się zdecyduję ich udzielić:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 23:25, Sparco_64 napisał:

Witam. Czy wie ktoś gdzie można znaleźć progi punktowe na Politechnikę Rzeszowską? Próbowałem
coś znaleźć ale nei za bardzo mi to wyszło ;p Ewentualnie powiedzcie z własnego doświadczenia
czy trudno się na poszczególne wydziały dostać ;)

Zalezy na co chcesz isc - z tego co wiem od kolegów to na budwnicto było się piekielnie trudno dostać, na logistyke w sumie jak leci przyjmowali. Tyle wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do studiów mam jeszcze daleko, ale już myślę nad swoją przyszłością. Otóż od przyszłego roku mam zamiar zacząć uczęszczać do klasy bilingwalnej (europejskiej) po gimnazjalnej a następnie udać się na studia do WSzE w Krakowie na kierunek Biznes Międzynarodowy. Czy po ukończeniu takich szkół znajdę gdziekolwiek zatrudnienie? Czy może lepiej zostać informatykiem i się o nic nie martwić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 21:10, Kolumbiadek napisał:

Do studiów mam jeszcze daleko, ale już myślę nad swoją przyszłością. Otóż od przyszłego
roku mam zamiar zacząć uczęszczać do klasy bilingwalnej (europejskiej) po gimnazjalnej
a następnie udać się na studia do WSzE w Krakowie na kierunek Biznes Międzynarodowy.
Czy po ukończeniu takich szkół znajdę gdziekolwiek zatrudnienie? Czy może lepiej zostać
informatykiem i się o nic nie martwić? :)

Lepiej to drugie, jesli mam byc szczery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 21:10, Kolumbiadek napisał:

Do studiów mam jeszcze daleko, ale już myślę nad swoją przyszłością. Otóż od przyszłego
roku mam zamiar zacząć uczęszczać do klasy bilingwalnej (europejskiej) po gimnazjalnej
a następnie udać się na studia do WSzE w Krakowie na kierunek Biznes Międzynarodowy.
Czy po ukończeniu takich szkół znajdę gdziekolwiek zatrudnienie? Czy może lepiej zostać
informatykiem i się o nic nie martwić? :)


Osobiście mam nadzieję i coraz większe przekonanie, że druga opcja jest jedną z najpewniejszych. A na pewno lepszą od biznesu międzynarodowego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 08:42, Kolumbiadek napisał:

A co w ogóle sądzicie o klasie bilingwalnej w liceum? Opłaca się tam iść, później na
studia związane z informatyką? Czy od razu na technik-informatyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 08:42, Kolumbiadek napisał:

A co w ogóle sądzicie o klasie bilingwalnej w liceum? Opłaca się tam iść, później na
studia związane z informatyką? Czy od razu na technik-informatyk ?


Myślę, że jeżeli tak czy inaczej planujesz studia informatyczne to możesz wybrać liceum i skupić się na nauce matematyki. Po technikum będziesz miał tytuł technik-informatyk, w pewnym sensie zawód i obycie z przedmiotami informatycznymi i elektronicznymi (sieci i systemy operacyjne, programowanie, oprogramowanie biurowe i użytkowe). W liceum takie informacje dostajesz w wersji okrojonej - tylko te które mogą pojawić się na maturze z infy tj. programowanie (najczęściej C/C++ w niektórych szkołach pascal), Excel, Access i trochę o sieciach. I to tylko na przedmiocie informatyka który jest zwykle na profilach ścisłych (mat-inf, mat-fiz). Na profilu dwujęzycznym może być tylko technologia informacyjna czyli Word, HTML i czasem podstawy algorytmów. Z drugiej strony często zdarza się tak, że liceum lepiej przygotuje ucznia z przedmiotów które później zdaje na maturze żeby w ogóle dostać się na porządne studia informatyczne (matematyka, fizyka i angielski). No i oczywiście poziom języków obcych jest wyższy w liceach (chociaż w technikum często jest takie coś jak język obcy używany w zawodzie). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest jak zdałem dziennie studia I stopnia na kierunku Europeistyka, obronię licencjata w czerwcu, to mogę starać się o przyjęcie na studia II stopnia niestacjonarne, ale na kierunku ścisłym? Myślę o "Zarządzanie i inżynieria produkcji". Będę musiał pisać jakieś wstępne egzaminy, czy decyduje tylko liczba kandydatów i ich wyniki z matury/średnia z dyplomu licencjackiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 17:13, Q-Jot napisał:

Jak to jest jak zdałem dziennie studia I stopnia na kierunku Europeistyka, obronię licencjata
w czerwcu, to mogę starać się o przyjęcie na studia II stopnia niestacjonarne, ale na
kierunku ścisłym?


Jak to jakaś normalna uczelnia, gdzie trochę wymagają od studenta, to nawet jakby cię przyjęli, to krzyżyk na drogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 17:13, Q-Jot napisał:

Jak to jest jak zdałem dziennie studia I stopnia na kierunku Europeistyka, obronię licencjata
w czerwcu, to mogę starać się o przyjęcie na studia II stopnia niestacjonarne, ale na
kierunku ścisłym? Myślę o "Zarządzanie i inżynieria produkcji". Będę musiał pisać jakieś
wstępne egzaminy, czy decyduje tylko liczba kandydatów i ich wyniki z matury/średnia
z dyplomu licencjackiego?

Starać się możesz, ale podejrzewam, że będzie coś w stylu rozmowy kwalifikacyjnej dla osób
które będą z innych kierunków na której będzie w przeważającej mierze obowiązywał materiał
zrealizowany na studiach licencjackich. Po za tym nie oszukujmy się Europeistyka była w dużej mierze
sielanką, a tutaj już tak nie będzie moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować