Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Hobbit - Książka i Film

117 postów w tym temacie

Sam wiem tyle, co na filmwebie wyczytałem, czyli niewiele :P. Ale jakoś nie wyobrażam sobie, aby przepuścili okazję na nakręcenie takiego filmu, więc prędzej czy później się pojawi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ludzie książka Hobbit czyli tam i z powrotem, jest jedną z moich ulubionych pozycji, pozycja którą przeczytałem najmniej 10 razy, co lepsze za każdym razem można było doczytać coś nowego na co się wcześniej nie zwróciło uwagi, fakt książka nie jest tak "dorosła" jak Władca Pierścieni, ale jest doskonałym prequelem. Ogólnie oceniając książkę to najlepiej smakuje czytana po kawałku a nie "na raz", jest to naprawdę jedna z niewielu pozycji którą przeczytałem więcej jak 5 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw że temat martwy mimo iż premiera coraz bliżej.
Sam wybieram się do kina w środę, tylko nie wiem jeszcze którą wersję wybrać - IMAX 3D czy HFR 3D ?

Może któryś z Was mi pomoże :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tą środę? Gdzie ty mieszkasz? :)

Ja tam nie lubię oglądać filmów w większej niż 24 ilości FPS-ów. Jakoś tak dziwnie dla mnie wyglądają. Na twoim miejscu poszedłbym do Imaxa.

W Polsce w ogóle będzie ta wersja 48fps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 00:19, Feallan napisał:

W tą środę? Gdzie ty mieszkasz? :)

W Holandii, tu premiera jest 12 grudnia :)

Dnia 08.12.2012 o 00:19, Feallan napisał:

Ja tam nie lubię oglądać filmów w większej niż 24 ilości FPS-ów. Jakoś tak dziwnie dla
mnie wyglądają. Na twoim miejscu poszedłbym do Imaxa.

Ja nigdy żadnego nie oglądałem, więc chciałbym zobaczyć, w końcu 24 klatki - jak twierdzi Jackson - są przeżytkiem, który towarzyszy nam już od 80 lat :)

Dnia 08.12.2012 o 00:19, Feallan napisał:

W Polsce w ogóle będzie ta wersja 48fps?

Raczej musi być, w końcu PJ bardzo sobie chwali tą technologię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2012 o 22:49, Mafioso_PL napisał:

Sam wybieram się do kina w środę, tylko nie wiem jeszcze którą wersję wybrać - IMAX 3D
czy HFR 3D ?

Ja miałem iść w czwartek, ale mam taki natłok pracy przed świętami, że prawdopodobnie będę musiał poczekać do soboty. A w kwestii formatu nie miałem żadnych wątpliwości - HFR. Nigdy nie widziałem filmu zrobionego tą metodą, a nie słyszałem o niczym podobnym wchodzącym do kin w najbliższej przyszłości poza Hobbitem. Jeżeli mi się nie spodoba - trudno, drugą i trzecią część obejrzę w IMAX''e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 00:55, Mafioso_PL napisał:

Ja nigdy żadnego nie oglądałem, więc chciałbym zobaczyć, w końcu 24 klatki - jak twierdzi
Jackson - są przeżytkiem, który towarzyszy nam już od 80 lat :)


To jest jego zdanie. Mi te 48 klatek po prostu nie pasuje. Poszukaj jakichś filmów i sam zobacz. Z tego, co pamiętam, to dużo telenowel brazylijskich, czy tam wenezuelskich robią w dużej ilości fpsów, to dopiero głupio wygląda. :)

Dnia 08.12.2012 o 00:55, Mafioso_PL napisał:

Raczej musi być, w końcu PJ bardzo sobie chwali tą technologię :)


Kina muszą być do niej przystosowane. Nie wiem, czy te w Polsce będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 00:19, Feallan napisał:

W Polsce w ogóle będzie ta wersja 48fps?


Tak będzie w Cinema City i chyba w Multikinie (jeżeli to nie to samo, bo coś mi siękojarzy, że Multikino wykupiło Cinema City).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 01:09, Kraju napisał:

Tak będzie w Cinema City i chyba w Multikinie (jeżeli to nie to samo, bo coś mi siękojarzy,
że Multikino wykupiło Cinema City).


Kurde, muszę popatrzeć przed pójściem. 48 klatek + anaglif nie brzmi zachęcająco. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze wiadomo że nie każdy może oglądać filmy 3D, bo takie są własnie objawy. A tłumaczenie tego większą ilością klatek jest raczej głupie i bezpodstawne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, np. ja jestem jedną z osób, która nie może oglądać 3D. Parę minut seansu i już mam mdłości niestety.

Mam tylko pytanie, czy film będzie w całości, czy podzielony na X części?
A temat prawie martwy, bo i hobbit nie jest tak popularny jak Władca ;) Już nie mówię o Silmarillionie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2012 o 20:02, maniekk napisał:


Mam tylko pytanie, czy film będzie w całości, czy podzielony na X części?


Będą trzy części:
pierwsza w tym roku - " Hobbit: Niezwykła Podróż "
druga w grudniu 2013 - " Hobbit: Samotna Góra "
i trzecia w lipcu 2014 - " Hobbit: Tam i z powrotem "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 20:17, lis_23 napisał:

Będą trzy części:
pierwsza w tym roku - " Hobbit: Niezwykła Podróż "
druga w grudniu 2013 - " Hobbit: Samotna Góra "
i trzecia w lipcu 2014 - " Hobbit: Tam i z powrotem "


Hmm. dziwne z tego co pamiętam sama książka nie była aż tak obszerna, żeby ją dzielić na trzy filmy. No, ale co ja się tam znam.
Ważne, że będzie można obejrzeć dobrą przygodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2012 o 20:24, maniekk napisał:


Hmm. dziwne z tego co pamiętam sama książka nie była aż tak obszerna, żeby ją dzielić
na trzy filmy. No, ale co ja się tam znam.
Ważne, że będzie można obejrzeć dobrą przygodę.


Wykorzystano dodatki do WP i listy Tolkiena, oraz wzmianki z innych książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 20:24, maniekk napisał:

Hmm. dziwne z tego co pamiętam sama książka nie była aż tak obszerna, żeby ją dzielić
na trzy filmy. No, ale co ja się tam znam.
Ważne, że będzie można obejrzeć dobrą przygodę.

najwyraźniej teraz taka moda aby doić ludzi ile się tylko da ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 20:53, maniekk napisał:

Hehe nieźle, czyli znowu mogą wyjść takie cuda jak we władcy, kiedy nazgule latały na
jakichś smokach.

Poza tym: dojenie musi być ;)


Hmmm ... przecież w książce Nazgule też latały na tych latających bestiach po tym, jak potopiły im się konie przy brodzie w Rivendel ...

ale " kwiatki " mogą być; w filmie jest Radagast Brązowy, obecny tylko epizodycznie w WP, jest i Biała Rada, będzie Dol Guldur, twierdza Saurona na skraju Mrocznej Puszczy, chodzą też pogłoski, że Jackson umieścił w " Hobbicie " wycięty z " Drużyny Pierścienia " wątek Toma Bombadlia i że Bilbo wraz z Krasnoludami trafi na Kurhany, które zamiast w Starym Lesie pojawią się w Mrocznej Puszczy - itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 21:03, lis_23 napisał:

Hmmm ... przecież w książce Nazgule też latały na tych latających bestiach po
tym, jak potopiły im się konie przy brodzie w Rivendel ...

ale " kwiatki " mogą być; w filmie jest Radagast Brązowy, obecny tylko epizodycznie w
WP, jest i Biała Rada, będzie Dol Guldur, twierdza Saurona na skraju Mrocznej Puszczy,
chodzą też pogłoski, że Jackson umieścił w " Hobbicie " wycięty z " Drużyny Pierścienia
" wątek Toma Bombadlia i że Bilbo wraz z Krasnoludami trafi na Kurhany, które zamiast
w Starym Lesie pojawią się w Mrocznej Puszczy - itp.


Czytałem władcę jeszcze w podstawówce, ale wydawało mi się, że nazgule to tylko konno się poruszały. Co do reszty: jeśli tak będzie, to wyjdzie niezły mix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2012 o 21:09, maniekk napisał:


Czytałem władcę jeszcze w podstawówce, ale wydawało mi się, że nazgule to tylko konno
się poruszały. Co do reszty: jeśli tak będzie, to wyjdzie niezły mix.


Ja czytałem WP już siedem razy, więc to i owo jeszcze pamiętam ;)
zresztą:

" Na początku Wojny o Pierścień, Upiory Pierścienia dosiadały potężnych, czarnych rumaków zrabowanych ze stepów Marchii. Były to specjalne zwierzęta, podporządkowane sile woli Nazguli, albowiem każde żywe stworzenie uciekało przed sługusami Saurona. Zginęły w falach wzburzonej rzeki granicznej Rivendell. Po starciu z żywiołem, Czarni Jeźdźcy dostali nowe wierzchowce - zwierzęta podobne do prehistorycznych gadów, o ogromnych rozmiarach, z długimi szyjami, o wąskim łbie, błoniastych skrzydłach, ostrych szponach i kłach. Wyhodował je niegdyś sam Morgoth, w ciemnych lochach twierdzy Utumno. Swą szybkością prześcigały wiatr, były karmione krwistym mięsem i wyrosły na potężne, śmiercionośne bestie, godne swoich jeźdźców. "

http://www.gmf.pl/KronikiFantastyczne/Bestiariusz,11,nazgule.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować