Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2008 o 22:40, Yarr napisał:

Tak, też mi było szkoda. A potem sobie poczytałem o ofiarach z ludzi...

Wiesz, to się nazywa kultura... czy Jezus musiał "zesłać" zagładę na ludzi, którzy go rozumieli? Tak, czytałem o ofiarach z ludzi, ale o koloseach i masowych rzeźniach również...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 17:48, Rts-p napisał:

Chyba nie rozumiesz założeń lewicowych, ja podałem przykłady które mówią o tym że uważał
ludzi za równych.


Jezus nigdzie nie nauczał, że ludzie powinni dostawać coś od państwa. Równość to tak ogólne pojęcie, że można pod tym rozumieć wszystko. Wytłumacz mi na czym ta równość w nauczaniu Jezusa w ciebie polegała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki: wypytałem dzisiaj księdza o wiele pytań, które zostały tutaj napisane:

JA: Czemu Bóg stworzył ludzi, skoro niszczą oni świat "doskonały" ? Czy nie mógł tego przewidzieć?
KSIĄDZ: Bóg wiedział, że oni wszystko zniszczą, ale chciał mimo to spróbować. Po dziele Szatana zaczął bardzo żałować w ogóle pomysłu o stworzeniu ludzi.
JA: A jak ma się religia do bałchowalstwa, tzn. czczenie różnych obrazów (Ikon na przykład) czy rzeźb? Bóg wyraźnie powiedział, że to obraza dla niego samego. Co z licznymi pielgrzymkami w celu zobaczenia krwi św. Januarego, która w dzień jego śmierci zmienia stan ze stałego w stały? Podobno jakiś alchemik maczał w tym palce...
KSIĄDZ: My mamy być ludźmi religijnymi, ale nie na zasadzie szaleństwa wywołanego pielgrzymkami. Dobry przykład z tą krwią.
JA: A co z Matką Boską Fatimską? Czy inna Matka nie mogła obronić Jana Pawła II przed kulą Ali Agczy?
KSIĄDZ: 13 Maja to Dzień Matki Boskiej Fatimskiej. Wracając do poprzedniego pytania, to Maryja bądź co bądź była człowiekiem i nie należy ją brać jako bóstwo.
JA: Acha... to w takim razie ostatnie moje pytanie: czy to prawda, że Bóg stworzył świat tak idealny i zaplanowany, że dlatego cuda nie istnieją?
KSIĄDZ: Świat był idealny, ale przed stworzeniem człowieka.

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2008 o 19:39, Kalejdoskop86 napisał:

JA: Czemu Bóg stworzył ludzi, skoro niszczą oni świat "doskonały" ? Czy nie mógł
tego przewidzieć?
KSIĄDZ: Bóg wiedział, że oni wszystko zniszczą, ale chciał mimo to spróbować.
Po dziele Szatana zaczął bardzo żałować w ogóle pomysłu o stworzeniu ludzi.


Buahahah. Nastepnym razem spytaj ksiedza jak jego bog moze zalowac czegos, skoro od zawsze wiedzial jakie beda konsekwencje wszystkiego? Od zawsze wiedzial, ze Satanel sie zbuntuje, ze ludzie beda niszczyc, nawet przed stworzeniem ich. A potem sie dziwic, ze ludzie sie odwracaja od KK -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 19:39, Kalejdoskop86 napisał:

KSIĄDZ: 13 Maja to Dzień Matki Boskiej Fatimskiej. Wracając do poprzedniego pytania,
to Maryja bądź co bądź była człowiekiem i nie należy ją brać jako bóstwo.


Była jej zmiana, warta- no jasne, wcześniej o tym nie pomyślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 20:00, zpawelz napisał:

Była jej zmiana, warta- no jasne, wcześniej o tym nie pomyślałem.


Co zpawelz, jeszcze nie znalazłeś cytatu, w którym JPII mówiłby, że to była Matka Boska Fatimska? Podobno to nietrudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 19:50, SoundWave napisał:

Buahahah. Nastepnym razem spytaj ksiedza jak jego bog moze zalowac czegos, skoro od zawsze
wiedzial jakie beda konsekwencje wszystkiego? Od zawsze wiedzial, ze Satanel sie zbuntuje,
ze ludzie beda niszczyc, nawet przed stworzeniem ich. A potem sie dziwic, ze ludzie sie
odwracaja od KK -,-

Też mnie to zastanawia... ja jakbym zobaczył spustoszenie, które ludzie wywołają na wszystkim: na przyrodzie martwej i żywej to nie zrobiłbym tego... poza tym, skoro wiedział, że Szatan się zbuntuje i inni aniołowie również, dlaczego jeszcze dał im "Królestwo Ziemi" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 20:04, Kalejdoskop86 napisał:

> Buahahah. Nastepnym razem spytaj ksiedza jak jego bog moze zalowac czegos, skoro
od zawsze
> wiedzial jakie beda konsekwencje wszystkiego? Od zawsze wiedzial, ze Satanel sie
zbuntuje,
> ze ludzie beda niszczyc, nawet przed stworzeniem ich. A potem sie dziwic, ze ludzie
sie
> odwracaja od KK -,-
Też mnie to zastanawia... ja jakbym zobaczył spustoszenie, które ludzie wywołają na wszystkim:
na przyrodzie martwej i żywej to nie zrobiłbym tego... poza tym, skoro wiedział, że Szatan
się zbuntuje i inni aniołowie również, dlaczego jeszcze dał im "Królestwo Ziemi" ?


Moze mu sie to podoba? Moze nie jest tak naprawde "dobry"? Albo moze po prostu zwyczajnie nie istnieje ~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 20:03, Mogrim napisał:

> Była jej zmiana, warta- no jasne, wcześniej o tym nie pomyślałem.

Co zpawelz, jeszcze nie znalazłeś cytatu, w którym JPII mówiłby, że to była Matka Boska
Fatimska? Podobno to nietrudne.


Sorry mogłeś nie zauważyć bo coś mi się z cytowaniem skopało- ale już Ci odpowiedziałem:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=16929

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 20:14, SoundWave napisał:

Moze mu sie to podoba? Moze nie jest tak naprawde "dobry"? Albo moze po prostu zwyczajnie
nie istnieje ~~

A może on jest wieczny i uznał, że nie może być czegoś idealnego, jeżeli już jest kompletnie złe piekło i rajskie niebo?
NOTKA: Nie wymieniłem czyśćca, bo został on stworzony przez ludzi :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 08:29, TetraGramaton napisał:

Z Izajasza wynikają dwa przyjścia Jezusa. Jedno nastąpiło. A przed ofiarą swą zapowiedział powrót[II przyjście].

Po pierwsze: poproszę cytaty potwierdzające.
Po drugie: powrót Jezusa miał nastąpić zanim przeminie jedno pokolenie. Nie nastąpił do tej pory. Wniosek: Jezus nie był tym, za kogo się uważał.

Dnia 14.02.2008 o 08:29, TetraGramaton napisał:

A co ma budynek do Prawa ?

A gdzie miały być składane ofiary? W świątyni właśnie (początkowo jej rolę pełnił Namiot Spotkania).

Dnia 14.02.2008 o 08:29, TetraGramaton napisał:

Jednoznacznie serce, wnętrze człowieka się liczy.

Te fragmenty mówią o tym, że ofiara bez wiary i uczynków ją potwierdzających jest nieważna. Co z tego, że ktoś wypełnia nakazy JHWH odnośnie ofiar wszelkich, skoro kradnie, cudzołoży itd.?

Dnia 14.02.2008 o 08:29, TetraGramaton napisał:

Czyżby Mojżesz był tym odstępcą ? /ciach/

I znów to samo... Patrz poprzedni akapit.

Dnia 14.02.2008 o 08:29, TetraGramaton napisał:

Przez tą głupotę przez Radę powstał Judaizm

Akurat. Judaizm powstał po wyjściu z Egiptu, gdy Żydzi dostali od JHWH szczegółowe przepisy dotyczące kultu.

Dnia 14.02.2008 o 08:29, TetraGramaton napisał:

:D:D bo ma domniemany rodowód Łkł. :D:D;P.

Taa... Nie tylko rodowody Jezusa są ze sobą sprzeczne. Jego nauki także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 19:18, Kalejdoskop86 napisał:

> Tak, też mi było szkoda. A potem sobie poczytałem o ofiarach z ludzi...
Wiesz, to się nazywa kultura...


Ciekawe podejście do tematu kultury :D Ja bym to nazwał obyczajami, a nie kulturą :D

Dnia 14.02.2008 o 19:18, Kalejdoskop86 napisał:

czy Jezus musiał "zesłać" zagładę na ludzi, którzy go rozumieli?


Ekhem - do czego to pytanie się odnosi?

Dnia 14.02.2008 o 19:18, Kalejdoskop86 napisał:

Tak, czytałem o ofiarach z ludzi, ale o koloseach i masowych rzeźniach również...


W wydaniu chrześcijan? Bo z tego co pamiętam, to ofiarami byli chrześcijanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 20:47, Yarr napisał:

Ciekawe podejście do tematu kultury :D Ja bym to nazwał obyczajami, a nie kulturą :D

To prawie to samo, ale obyczaje wszak są mniejszą kategorią od kultury :) .

Dnia 14.02.2008 o 20:47, Yarr napisał:

Ekhem - do czego to pytanie się odnosi?

Do prześladowań.

Dnia 14.02.2008 o 20:47, Yarr napisał:

W wydaniu chrześcijan? Bo z tego co pamiętam, to ofiarami byli chrześcijanie.

Co ty! W wydaniu Rzymian oczywiście... Ludzie religii, która głosiła miłość nawet nie myśleli, jak płonęli grupowo w "Pochodniach Nerona" albo cierpieli na krzyżach, aby prześladowców spotkała najsroższa kara. Błagali Boga o przebaczenie dla tych ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 20:18, zpawelz napisał:

Sorry mogłeś nie zauważyć bo coś mi się z cytowaniem skopało- ale już Ci odpowiedziałem:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=16929


Może ze mną jest coś nie tak, ale ja czytam, że JPII powiedział: "czy mógłbym zapomnieć, że wydarzenie na placu św. Piotra miało miejsce w tym samym dniu i godzinie, w której 60 lat temu w Fatimie objawiła się Matka Chrystusa". Ja się Ciebie grzecznie pytam: gdzie tu do cholery jest mowa o Matce Boskiej FATIMSKIEJ, o której nieustannie mówisz? Ja czytam, że papież powiedział po prostu o Matce Boskiej, która ukazała się w Fatimie. Daruj więc sobie te teksty z "dyżurami" itp. dopóki nie znajdziesz porządnego cytatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 19:39, Kalejdoskop86 napisał:

Tak z innej beczki: wypytałem dzisiaj księdza o wiele pytań, które zostały tutaj napisane:


Mam poważne wątpliwości, czy rzeczywiście rozmawiałeś z jakimś księdzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 19:39, Kalejdoskop86 napisał:

Po dziele Szatana zaczął bardzo żałować w ogóle pomysłu o stworzeniu ludzi.

? A gdzie jest w Biblii fragment mówiący o żalu Boga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 21:29, Mogrim napisał:

Mam poważne wątpliwości, czy rzeczywiście rozmawiałeś z jakimś księdzem.

Sugerujesz, że nasz ksiądz jest jakimś bezbożnikiem? Mogę wszystkich zapewnić, że rozmawiałem z księdzem. Dowodów w stylu dyktafonu nie będę robić, bo już widzę reakcję księdza na to, że chcę udowodnić komuś z internetowego forum wiarygodność jego słów :P .

@squeglee
Nie wiem... to ja jego pytałem i powiedział mi, że Bóg żałował swoich czynów... nie wiem, może ksiądz podczas święceń rozmawiał z Bogiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować