Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2008 o 21:31, Kalejdoskop86 napisał:

Sugerujesz, że nasz ksiądz jest jakimś bezbożnikiem?


Nie, sugeruję, że tak jak większość internetowych napinaczy wymyślasz sobie co tam ksiądz ciekawego powiedział. Bardzo to wygodne, bo można księdzu każdą głupotę przypisać i nikt nie udowodni, że to nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 21:26, Mogrim napisał:

> Sorry mogłeś nie zauważyć bo coś mi się z cytowaniem skopało- ale już Ci odpowiedziałem:

> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=16929

Może ze mną jest coś nie tak, ale ja czytam, że JPII powiedział: "czy mógłbym zapomnieć,
że wydarzenie na placu św. Piotra miało miejsce w tym samym dniu i godzinie, w której
60 lat temu w Fatimie objawiła się Matka Chrystusa". Ja się Ciebie grzecznie pytam: gdzie
tu do cholery jest mowa o Matce Boskiej FATIMSKIEJ, o której nieustannie mówisz? Ja czytam,
że papież powiedział po prostu o Matce Boskiej, która ukazała się w Fatimie. Daruj więc
sobie te teksty z "dyżurami" itp. dopóki nie znajdziesz porządnego cytatu.


A jakaż to Matka Boska jest nazywana Matką Boską Fatimską? Nie ta Fatimska? Skoro mówi o objawieniu w Fatimie to ma chyba na myśli Matkę Boską Fatimską a nie inną?

"Począwszy od 13 maja do 13 października 1917 roku, dzieci z Fátimy były świadkami objawień Matki Bożej Fatimskiej, podczas których zostały im przekazane trzy tajemnice fatimskie."

"czy mógłbym zapomnieć, że wydarzenie na placu św. Piotra miało miejsce w tym samym dniu i godzinie, w której 60 lat temu w Fatimie objawiła się Matka Chrystusa"

po co więc mówi o Fatimie skoro wg. Ciebie nie ma to zwiążku z objawieniem Matki Bożej Fatimskiej?

Ja się ciebie grzecznie pytam "do cholery"?:D:D Dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 21:44, Mogrim napisał:

Nie, sugeruję, że tak jak większość internetowych napinaczy wymyślasz sobie co tam ksiądz
ciekawego powiedział. Bardzo to wygodne, bo można księdzu każdą głupotę przypisać i nikt
nie udowodni, że to nieprawda.

Wierz mi, gdybym ja miał odpowiedzieć na te pytania samemu sobie, to odpowiedzi wyglądały zupełnie inaczej niż te księdza.
A różnych naciągaczy, którzy chcą "zaistnieć"... cóż... gdyby każdy tak odpowiadał jak ty teraz, to właściwie nie można NIKOMU udowodnić na forum, że mówi swoje poglądy, doznania, tylko, że je gdzieś przeczytał/zobaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 21:46, zpawelz napisał:

A jakaż to Matka Boska jest nazywana Matką Boską Fatimską? Nie ta Fatimska? Skoro mówi
o objawieniu w Fatimie to ma chyba na myśli Matkę Boską Fatimską a nie inną?
po co więc mówi o Fatimie skoro wg. Ciebie nie ma to zwiążku z objawieniem Matki Bożej
Fatimskiej?


Mówi o objawieniu w Fatimie ze względu na rocznicę i ze względu na przepowiednię, o której zdaje się papież wiedział. Dawkins (a Ty wiernie za nim) utrzymujecie, że JPII powiedział, że kulę nosiła nie Matka Boska, tylko Matka Boska Fatimska. Jak widać papież nigdzie nie mówił o Matce Boskiej FATIMSKIEJ, tylko po prostu o Matce Boskiej która dokładnie 60 lat temu się objawiła w Fatimie. Jest różnica? Jest.
Może więc po prostu lepiej się przyznać, że ślepo za Dawkinsem przepisałeś fragment książki, wygłupiając się dodatkowo pisząc od siebie o "dużurach"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 21:10, squeglee napisał:

Buhahah. Następnym razem spytaj fizyka jak może powstać coś z niczego. Niech głupi zacofany
atol się jąka.

Buahahah, o ironio! Twoj bog powstal z czegos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 21:58, squeglee napisał:

Mój Bóg? Nie mam żadnego Boga.

Wiec pewnie z przyzwyczajenia piszesz "Bóg" z wielkiej litery -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 22:00, SoundWave napisał:

> Mój Bóg? Nie mam żadnego Boga.
Wiec pewnie z przyzwyczajenia piszesz "Bóg" z wielkiej litery -,-

Czyż słowa ''Bóg'' nie bierze się po prostu jako imienia, jak Zeus bądź Jahwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 22:10, squeglee napisał:

A to chyba też. Bóg to "imię" chrześcijańskiego Boga, czy tak?

Dokładnie o to chodzi :)
Więc żaden z tego błąd, pisać wielką literą ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 22:00, SoundWave napisał:

Wiec pewnie z przyzwyczajenia piszesz "Bóg" z wielkiej litery -,-


Pisze poprawnie, zgodnie z zasadami języka polskiego.
Żal mi ludzi Twojego pokroju, którzy za wszelką cenę chcą sobie poprawić samopoczucie... nawet kosztem nagminnego się ośmieszania. Cóż - jak się pewnych kwestii podstawowych nie rozumie to takie potem są efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 22:41, Yarr napisał:

> Wiec pewnie z przyzwyczajenia piszesz "Bóg" z wielkiej litery -,-

Pisze poprawnie, zgodnie z zasadami języka polskiego.
Żal mi ludzi Twojego pokroju, którzy za wszelką cenę chcą sobie poprawić samopoczucie...
nawet kosztem nagminnego się ośmieszania. Cóż - jak się pewnych kwestii podstawowych
nie rozumie to takie potem są efekty.


Sluchaj misku, zapytalem czy sque pisze "bog" z wielkiej litery z przyzwyczajenia, nigdzie nie napisalem, ze napisal blednie. Wiec lepiej zabierz sie stad ze swoimi madrosciami i zrob cos co potrafisz. Np. posprzataj pokoj.

Ale zaraz! To przeciez ty, geniuszu, nazwales moja religie jednorozcow i krasnoludkow idiotyzmem, podczas gdy ty wierzysz w cos rownie bezsensownego.
Oh, jaka smutna jest twoja egzystencja, przepelniona hipokryzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 23:00, SoundWave napisał:

Ale zaraz! To przeciez ty, geniuszu, nazwales moja religie jednorozcow i krasnoludkow
idiotyzmem, podczas gdy ty wierzysz w cos rownie bezsensownego.


Ktoś cię powinien przełożyć przez kolano i złoić dupsko paskiem. Oduczyłbyś się kłamania.

A teraz dla przypomnienia:

SoundWave:
"W takim razie apeluje- nie obrazajcie krasnoludkow, jednorozcow itp bo obrazacie moje uczucia religijne i nie zycze sobie, zebyscie z Nich zartowali. Tyle."
Yarr:
"Ciekawe - ktoś ostatnio w tym wątku obrażał krasnoludy i jednorożce? Na pewno nie ja. I popieram apel. Skoro tylko faktycznie wierzysz w to co napisałeś..."

To jest odniesienie się do twojej religii jednorożców i krasnoludków. Gdzieś tu "nazwałem twoją religię jednorożców i krasnoludków idiotyzmem"? Nie.
Mamusia cię widać nie nauczyła, że kłamanie jest be. Jak kiedyś za takie oszczerstwa dostaniesz w papę, to może do ciebie coś dotrze.

A to jest rozmowa, do której się odnosiłem później. Wykazałeś się tym, a nie innym poziomem, więc nazwałem rzecz po imieniu. Jak wchodzisz na to forum, żeby pochrzanić głupoty, to lepiej w ogóle sobie daruj.

KrzysztofMarek:
"Mógłbyś bliżej wyjaśnić założenia Twojej wiary w krasnoludki i jednorożce? Zwłaszcza dlaczego otaczasz ich czcią. Pytam, bo może mnie przekonasz...a wielu jest takich jak Ty wyznawców ?"
SoundWave:
"To, ze nie jestes wyznawca mojej religii znaczy, ze nie doznales oswiecenia i nie jestes godzien poznania jej tajnikow. Wszelkie pytania dotyczace mojej religii obrazaja moje uczucia religijne.
[Kurde, ta cala spiewka z "obraza uczuc religijnych" to fajna sprawa, moge bredzic co chce a ludzie musza sluchac]"
Yarr:
"To co napisał SoundWave to już chyba największy idiotyzm ze wszystkich jakie tu padły."

Jesteś prymitywnym, płytkim manipulatorem, a takich należy piętnować i tępić.

A "misiek" to mów dzieciaczku do kolegów z piaskownicy.

Dnia 14.02.2008 o 23:00, SoundWave napisał:

Oh, jaka smutna jest twoja egzystencja, przepelniona hipokryzja.


Nauczyłeś się nowych słów, czy ctrl+c i ctrl+v zrobiłeś z innych postów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2008 o 23:52, Yarr napisał:

Ktoś cię powinien przełożyć przez kolano i złoić dupsko paskiem. Oduczyłbyś się kłamania.

W przeciwienstwie do ciebie, nie jestem juz w wieku kiedy sie mnie lalo paskiem.

Dnia 14.02.2008 o 23:52, Yarr napisał:

A teraz dla przypomnienia:

SoundWave:
"W takim razie apeluje- nie obrazajcie krasnoludkow, jednorozcow itp bo obrazacie moje
uczucia religijne i nie zycze sobie, zebyscie z Nich zartowali. Tyle."
Yarr:
"Ciekawe - ktoś ostatnio w tym wątku obrażał krasnoludy i jednorożce? Na pewno nie ja.
I popieram apel. Skoro tylko faktycznie wierzysz w to co napisałeś..."

To jest odniesienie się do twojej religii jednorożców i krasnoludków. Gdzieś tu "nazwałem
twoją religię jednorożców i krasnoludków idiotyzmem"? Nie.
Mamusia cię widać nie nauczyła, że kłamanie jest be. Jak kiedyś za takie oszczerstwa
dostaniesz w papę, to może do ciebie coś dotrze.

A ty nie zrozumiales, ze moja religia ma swoje wlasne zasady? Ze sa ci, ktorzy sa jej godni i nie? TO nazwales idiotyzmem. To co sie tyczylo MOJEJ religii jednorozcow i krasnoludkow. I kto tu manipuluje, maly kretaczu?

Dnia 14.02.2008 o 23:52, Yarr napisał:

A to jest rozmowa, do której się odnosiłem później. Wykazałeś się tym, a nie innym poziomem,
więc nazwałem rzecz po imieniu. Jak wchodzisz na to forum, żeby pochrzanić głupoty, to
lepiej w ogóle sobie daruj.

Ty nie jestes, misku, od oceniania, ktora "religia" jest glupota, a ktora nie. Zamiast sie zabierac za nazywanie innych religii glupotami, lepiej zacznij potwierdzac slusznosc swojej.

Dnia 14.02.2008 o 23:52, Yarr napisał:


Jesteś prymitywnym, płytkim manipulatorem, a takich należy piętnować i tępić.

Czyli tepisz siebie i sobie podobnych? Gratuluje

Dnia 14.02.2008 o 23:52, Yarr napisał:


Nauczyłeś się nowych słów, czy ctrl+c i ctrl+v zrobiłeś z innych postów?

Hahaha, nie martw sie, w przeciwienstwie do ciebie, jestem w stanie sklecic wlasnego posta bez kopiowania pojedynczych slowek z Googli.

A teraz przejdzmy do tej czesci, ktora "zapomniales" zacytowac

"Sluchaj misku, zapytalem czy sque pisze "bog" z wielkiej litery z przyzwyczajenia, nigdzie nie napisalem, ze napisal blednie. "
Gdzie napisalem, ze napisal blednie? No gdzie? Za to ja wiem, gdzie ZAPYTALEM dlaczego pisze "bog" z wielkiej litery. W poscie nr. 17001 w tym temacie. Wiec, jak mowilem- do sprzatania pokoju, katolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie rozmawiaj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."
Dlatego, żeby nie schodzić do Twojego żałosnego poziomu kończę.
P.S. A o "katola" upomnę się u moderatora, możesz być pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 21:31, squeglee napisał:

? A gdzie jest w Biblii fragment mówiący o żalu Boga ?

"Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się." (Rdz 6,5-6)

Sztywny-pl

Dnia 14.02.2008 o 21:31, squeglee napisał:

Czyż słowa ''Bóg'' nie bierze się po prostu jako imienia, jak Zeus bądź Jahwe?

W żadnym razie. To słowo nie jest imieniem. Bóg z Biblii ma na imię JHWH (wymawiane Jehowa lub Jahwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2008 o 01:01, Yarr napisał:

Dlatego, żeby nie schodzić do Twojego żałosnego poziomu kończę.

Bu :<

Dnia 15.02.2008 o 01:01, Yarr napisał:

P.S. A o "katola" upomnę się u moderatora, możesz być pewien.

Nie zapomnij przy okazji wspomniec o swoich postach, zaoszczedzisz mi roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować