Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2008 o 18:03, squeglee napisał:

No bo co ja, wredny katol (na papierze katol) i hipokryta mogę wiedzieć... A teraz mały
quiz, kto to pisał: "Idz, idz, modl sie o rozum." "Oh, jaka smutna jest twoja egzystencja,
przepelniona hipokryzja." "Wiec, jak mowilem- do sprzatania pokoju, katolu."

I to sa twoje argumenty na to, ze na Ateista.pl sa same bzdury? Ladnie, moj drogi, calkiem ladnie ^^ Jak widac nauka poszla w las.

A tak w ogole to posluchaj, ty-ktory-nie-wie-czemu-pisze-bog-z-wielkiej-litery.
Jak chcesz po mnie pojechac, to sie bardziej wysil. A jak chcesz pojechac po ateista.pl to uzywaj argumentow i dowodow.
W obu tych rzeczach zawodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 18:15, SoundWave napisał:

I to sa twoje argumenty na to, ze na Ateista.pl sa same bzdury? Ladnie, moj drogi, calkiem
ladnie ^^ Jak widac nauka poszla w las.

Nie mówiłem, że dam argumenty, przyznałem się do niewiedzy, bom katol.

Dnia 15.02.2008 o 18:15, SoundWave napisał:

A tak w ogole to posluchaj, ty-ktory-nie-wie-czemu-pisze-bog-z-wielkiej-litery.

Hehe... Napisałem czemu piszę, czytać potrafisz. Za to ty przyczepiłeś się do tej wielkiej litery nie wiem czemu.

Dnia 15.02.2008 o 18:15, SoundWave napisał:

Jak chcesz po mnie pojechac, to sie bardziej wysil.

Nie mam zamiaru i nie muszę. Chociaż jako katol i hipokryta powinienem złamać teraz kilka przykazań.

Dnia 15.02.2008 o 18:15, SoundWave napisał:

A jak chcesz pojechac po ateista.pl to uzywaj argumentow i dowodow.

Wystarczy wejść na forum, trudno trafić na stronę bez dowodu.

Dnia 15.02.2008 o 18:15, SoundWave napisał:

W obu tych rzeczach zawodzisz.

Przykro mi niezmiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 18:21, squeglee napisał:

Wystarczy wejść na forum, trudno trafić na stronę bez dowodu.


Wiec wejdz na forum i znajdz ten dowod, skoro jest pelne dowodow to nie powinno to byc trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 18:42, squeglee napisał:

> Wiec wejdz na forum i znajdz ten dowod, skoro jest pelne dowodow to nie powinno
to byc
> trudne?
Bzdury z ateisty, przykład: http://www.forum.ateista.pl/showthread.php?t=2985. Mogrim
przepięknie w drugim poście je zdementował.

Twoja logika mnie zachwyca.
Idac nia dalej, wystarczy ze wejde na forum ateista.pl i zaloze temat "Ziemia jest kwadratowa" i od razu bedzie to wg ciebie uchodzic za stanowisko wszystkich ateistow na forum itd.
A poza tym poczytaj dalej, niz tylko 2 posty -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 18:49, SoundWave napisał:

Idac nia dalej, wystarczy ze wejde na forum ateista.pl i zaloze temat "Ziemia jest kwadratowa"
i od razu bedzie to wg ciebie uchodzic za stanowisko wszystkich ateistow na forum itd.

Nie będę wypisywał tu wszystkich bzdur userów ateisty.

Dnia 15.02.2008 o 18:49, SoundWave napisał:

A poza tym poczytaj dalej, niz tylko 2 posty -,-

Czytam, czytam, i nic, Mogrim dalej ma rację. Za to niektórym w tej dyskusji puściły nerwy: "Samo to że jesteś katolikiem świadczy o tym że żyjesz w kłamstwie."
Ale koniec off topu, nie o innym forum jest ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2008 o 18:52, squeglee napisał:

Nie będę wypisywał tu wszystkich bzdur userów ateisty.

Nie zrozumiales, mowi sie trudno.

Dnia 15.02.2008 o 18:52, squeglee napisał:

Ale koniec off topu, nie o innym forum jest ten temat.

Jak wygodnie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 18:55, SoundWave napisał:

> Nie będę wypisywał tu wszystkich bzdur userów ateisty.
Nie zrozumiales, mowi sie trudno.

Fakt, ale to ty nie zrozumiałeś pierwszy. Mówiłem, że na ateiście kwitną bzdury, nie, że każdy user pisze bzdury, co ty najwyraźniej przyjąłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 18:58, squeglee napisał:

> > Nie będę wypisywał tu wszystkich bzdur userów ateisty.
> Nie zrozumiales, mowi sie trudno.
Fakt, ale to ty nie zrozumiałeś pierwszy. Mówiłem, że na ateiście kwitną bzdury, nie,
że każdy user pisze bzdury, co ty najwyraźniej przyjąłeś.

Jesli kwitna, to znaczy, ze ktos zalozy np. ze Ziemia jest kwadratowa, a inni beda ta bzdure popierac, badz nawet zostawia w spokoju.
A to jest dopiero bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 19:03, SoundWave napisał:

Jesli kwitna, to znaczy, ze ktos zalozy np. ze Ziemia jest kwadratowa, a inni beda ta
bzdure popierac, badz nawet zostawia w spokoju.
A to jest dopiero bzdura.

Przecież oni to popierają 0.o. Wielu z nich autentycznie sądzi, że KRK olewa Biblię, manipuluje, wykorzystuje, kradnie i hipotetyczny Bóg wie co jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 19:06, squeglee napisał:

> Jesli kwitna, to znaczy, ze ktos zalozy np. ze Ziemia jest kwadratowa, a inni beda
ta
> bzdure popierac, badz nawet zostawia w spokoju.
> A to jest dopiero bzdura.
Przecież oni to popierają 0.o. Wielu z nich autentycznie sądzi, że KRK olewa Biblię,
manipuluje, wykorzystuje, kradnie i hipotetyczny Bóg wie co jeszcze.

A ty ofc wiesz, ze sie myla i KRK jest cacy i dba o ludzi.
Ze ludzie sa na 1szym miejscu, a majatek itd na 2gim, a nie na odwrot. No jasne, a kazdy kto w to zwatpi to od razu ma glupoty w glowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam jedno: jest wiele pytań, na które nie ma lub nie zna się odpowiedzi i można gdybać, a odpowiedzi są w Biblii (nie takie zwykłe... praktycznie każdy mądry człowiek mógłby mieć kompletnie inne zdanie) . Sam się niekiedy zastanawiam nad niektórymi rzeczami, a mimo to wierzę.
Chociaż zgadzam się z twierdzeniem, że "KRK nie znosi trudnych pytań" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym cytacie, który podałeś wszedłem na to forum i ręce mi opadły. Kłamstwa o KRK i katolikach tak nagminne i tak bezczelne, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.
Najbardziej jednak rozbawił mnie podpis jednego z użytkowników (z tego co się zorientowałem po tekstach - fanatycznej wojującej ateistki): ["Każdy myślący człowiek to ateista" E. Hemmingway.] Zapis zgodny z tym co zaserwowała owa "militant ateist", widać jasno, że nawet nie potrafi ona poprawnie napisać nazwiska swojego guru ;P
Swoją drogą, cytowanie lewaka (walczył po stronie czerwonych podczas wojny domowej w Hiszpanii), który wielokrotnie próbował popełnić samobójstwo, aż w końcu mu się udało wiele mówi o takich osobnikach :D No i potwierdza to co pisałem o walczących z katolicyzmem ateistach-lewakach.
Cóż, niektórzy muszą się dowartościować... no, chyba, że chodzi po prostu o otwartą, ordynarną walkę z Kościołem i chrześcijaństwem.
Innych wyjaśnień tego zjawiska nie widzę, bo atakowanie religii, do której nikt nikogo nie zmusza i która jest oparta o proczłowiecze zasady, jest albo uwarunkowane psychicznie, albo ma służyć jakiemuś interesowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 20:48, Yarr napisał:

Po tym cytacie, który podałeś wszedłem na to forum i ręce mi opadły. Kłamstwa o KRK i
katolikach tak nagminne i tak bezczelne, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Dobre przyklady podales moj drogi! Masz cukierka.
Widac, ze nie masz pojecia co znaczy "argument rzeczowy" ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 20:22, Kalejdoskop86 napisał:

Chociaż zgadzam się z twierdzeniem, że "KRK nie znosi trudnych pytań" .


Hmm... a KGK już tak?
I co to za pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 21:05, Mogrim napisał:

Hmm... a KGK już tak?
I co to za pytania?

Ajj! Źle sformułowałem wypowiedź. Chodziło mi bardziej o całe KK, ale jako, że wielu jest z KRK to sam wiesz, dlaczego to podałem.
A pytania to np.:
-Dlaczego Jezus nie powrócił na Ziemię? Przecież minęło więcej, niż jedno pokolenie.
-Skoro Jezus umarł za wszystkie grzechy, to dlaczego zabójca (nawet, jak się poprawi) będzie przeklęty?

I wiele, wiele innych.
Zaznaczam, że nie jestem ateistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 20:48, Yarr napisał:

Po tym cytacie, który podałeś wszedłem na to forum i ręce mi opadły. Kłamstwa o KRK i
katolikach tak nagminne i tak bezczelne, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.


Swego czasu chciałem zrobić na komputerze plik w notatniku, gdzie zapisywałbym wszystkie złote myśli userów ateisty.pl, ale okazało się, że musiałbym przepisywać całe forum - mówię poważnie.
Kilka cytatów:

"A po za tym kościół i ZSRR podobną propagandę o pomocy ludziom głosi. Ci biedni ludzie chorzy, kalecy, sieroty i biedacy trzeba im pomóc. I zupełnie tak samo Kościół jak i ZSRR tylko mówią a nic nie robią aby pomagać ludziom."

"Mógłbym zostać księdzem skończyłbym te wasze studia z palcem w d**e. W hierarchii później tez bym awansował bo księża i katolicy z reki mi jedzą jeśli tylko chce."

"No i oczywiście kościół rozdaje tą kasę tam gdzie ma interes. W hospicjach - bo rodzina chorych będzie wierzyć jak zobaczą ze caritas pomaga ich bliskim. W efekcie dadzą więcej na tace niż ta pomoc caritasu.
W domach dziecka, bo dzieci kiedy dorosną dadzą więcej na tace niż dostali.
Akcjach parafialnych, bo parafianie widząc ze kościół coś daje biednym to dadzą więcej na tace. A ci biedni którzy po coś przyjdą to będą bardziej wierzyć w boga kiedy coś dostaną."

I post z dzisiaj - większej głupoty nie czytałem dawno:
"Muzułmanie widzą jak w ich krajach otwiera sie coraz więcej kościołów katolickich. A jeśli władze państwa muzułmańskiego nie pozwalają otworzyć kościoła katolickiego. To USA robi inwazje tak jak na Irak.
Z punktu widzenia muzułman my robimy na nich ogromną inwazje katolicyzmu. I oni biedni są przytłoczeni z każdej strony.
Jak mają nie zostawać terrorystami? Jak mają nie brać odwetu na nas i u nas nie żądać stawiana meczetów skoro my stawiamy u nich pełno kościołów katolickich?

Dla nich ta walka jest aktem desperacji bo wojnę już przegrali. Katolicyzm tam wchodzi i tego już nie potrafią powstrzymać. Za duże potęgi pomagają papieżowi katolickiemu. A islam jest za bardzo podzielony i słaby.
Wyobrażacie sobie jak muzułmanie sie tam muszą bać katolicyzmu na bliskim wschodzie? Ze 100 razy bardziej niż my islamu. Bo tam każdy arab już na ulicy na swojej ziemi widział żołnierza amerykańskiego i księdza rzymskokatolickiego.

Dla nich inwazja to nie to co dla nas ze sobie tylko opowiadamy o spalonych samochodach we Francji i trzęsiemy już portkami ze do nas dojdzie. Muzułmanie mają inwazje katolicyzmu już na swoim osiedlu! Oni już walczą. Tam samochody muzułmanów płoną codziennie. A podpalają katolicy czyli żołnierze amerykańscy.
Wyobrażacie sobie jak ci biedni muzułmanie muszą się bać inwazji katolicyzmu? Te płaczące muzułmańskie dzieci, które boją sie ze w dziwach domu zobaczą katolika z karabinem. Który przyjdzie po to aby zabić im ojca. A bez ojca umrą z głodu, tam dzieci są tego świadome ze umrą z głodu bez ojca. Bo tam normalnie dzieci bez żywiciela rodziny umierają z głodu."
http://www.forum.ateista.pl/showthread.php?t=3988

Wierz mi lub nie, ale takie posty ta ateista.pl to standard - można sobie przeglądnąć stare i nowe tematy, jeśli ma się cierpliwość.

Jeszcze:

"Ja wiem w 100% ze Bóg Spinozy istnieje mogę nawet to naukowo udowodnić."
"Do tego ze natura jest bogiem to sam doszedłem."
"Można inaczej udowodnić nie wprost nieistnienie boga katolickiego.
Bo możemy udowodnić ze istnieje Bóg Spinozy który jest naturą. Bo naturę to każdy widzi, każdy sobie udowadnia istnienie boga Spinozy kiedy widzi albo jakoś inaczej czuje naturę.
A istnienie Boga Spinozy przeczy istnieniu wielu innych bogów. W tym miedzy innymi przeczy istnieniu boga katolickiego. Bo bóg katolicki lepił ludzi z gliny a Bóg Spinozy stworzył człowieka w procesie ewolucji. Tu zachodzi sprzeczność. Czyli bóg katolicki nie istnieje."

"Prawda jest taka ze biblia została napisana przez jakiś nazistów."
"Po pierwsze ja nie jestem za komunizmem, na dziś. Ja jestem za robieniem komunizmu ale za jakieś 30-50 lat. "
"Wszechświat powstał, ale przed powstaniem istniał wiecznie."
"Kościoły to zło bo okradają i oszukują ludzi. Oprócz okradania z pieniędzy szkodzą ludziom na ich zdrowie psychicznie i fizyczne. Kościoły i religie namawiają ludzi do terroryzmu, do morderstw i świętych wojen.
Dlatego kościoły to jest zło."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

squeglee

Poprzedni post (o forum wojujących ateistów) był skierowany do Ciebie, ale niestety nie działa funkcja "Odpowiedz" i wyszło jakbym pisał sobie a muzom ;P

Mam też prośbę - przekaż niejakiemu SoundWave''owi, żeby zapoznał się z ostatnim moim postem do niego skierowanym, bo osobnik ten ma niejakie problemy z rozumieniem słowa pisanego. Może po kilku próbach załapie, że rozmowę z nim skończyłem [i przestanie robić z siebie widowisko].
Gdyby ów osobnik miał problemy w znalezieniu tegoż posta, to podaję link:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=17011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2008 o 21:12, Yarr napisał:

Mam też prośbę - przekaż niejakiemu SoundWave''owi, żeby zapoznał się z ostatnim moim
postem do niego skierowanym

Chyba czegos nie rozumiesz. To ze ty sobie bedziesz brednie bezsensowne pisal, to nie znaczy, ze JA nie moge na to odpowiadac, czy to ci sie podoba czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować