Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2006 o 09:51, Harmegidon napisał:

Jak to dobrze, że Bóg będzie stwierdzał kto jest dobry, z kąd wiesz że Nostradamus był dobry,
czyniąc rzeczy pozytywne nie znaczy być dobrym.

Podaj zatem kryteria jakie nalezy spełniać, aby być dobrym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 10:23, Harmegidon napisał:

Demony, też go uznały a zostaną złe aż do końca swoich dni ;].

Skąd wytrzasnąłeś hasło, że demony są złe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 12:11, Treant napisał:

Podaj zatem kryteria jakie nalezy spełniać, aby być dobrym.

Jest ich tak wiele, że mi się nie chce ich opisywać, Duch Święty przekonuje jest złe a co dobre.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 12:14, Treant napisał:

Skąd wytrzasnąłeś hasło, że demony są złe?

Tak można o nich powiedzieć, po skutkach jakie dokonały, które są złe w oczach bożych, a także sądze, że wielu ludzi też sądzi podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 12:15, Harmegidon napisał:

> Podaj zatem kryteria jakie nalezy spełniać, aby być dobrym.
Jest ich tak wiele, że mi się nie chce ich opisywać, Duch Święty przekonuje jest złe a co dobre.

A ja bym powiedział, że to wykręcanie się od odpowiedzi. Potrafisz pisać po kilka długich postów, a na proste pytanie odpowiadasz wymijająco jednym zdaniem. Podaj zatem choć parę takich kryteriów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 12:17, Harmegidon napisał:

Tak można o nich powiedzieć, po skutkach jakie dokonały, które są złe w oczach bożych, a także
sądze, że wielu ludzi też sądzi podobnie.

Jakich konkretnie skutkach? I od kiedy interesuje Cię, co sądzi wielu ludzi? Chyba tylko wtedy, gdy się z Tobą zgadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 12:22, Treant napisał:

A ja bym powiedział, że to wykręcanie się od odpowiedzi. Potrafisz pisać po kilka długich postów,
a na proste pytanie odpowiadasz wymijająco jednym zdaniem. Podaj zatem choć parę takich kryteriów.

Dobrym przykładem, jest Dekalog. A po za tym dobrze wiesz, że robiz coś źle. Nikt ci nie musi mówić że okłamanie
kogoś jest rzeczą złą.
Widzisz tu grzieś sens pisania długich "poematów" w takiej prostej rzeczy ?? :PP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 12:25, Treant napisał:

Jakich konkretnie skutkach? I od kiedy interesuje Cię, co sądzi wielu ludzi? Chyba tylko wtedy,

Chciałem ci dać tylko do zrozumienia iż sam jednen nie lubiący co złe, jednak sam też wpadam w szatańskie zasadzki :(.
Zaglądnij do Pisma Świętego i tam zobaczysz jaki był początek zła i grzechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 12:25, Harmegidon napisał:

Dobrym przykładem, jest Dekalog.

Dekalog mówi więcej o tym co jest złe i czego nie należy robić. Poza tym dyskryminuje innowierców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2006 o 12:31, Treant napisał:

Dekalog mówi więcej o tym co jest złe i czego nie należy robić. Poza tym dyskryminuje innowierców.

Nie ma co się dziwić, nie było ekumenizmu. A innowiercy nie byli narodem wybranym, nic nie znaczyli jako obcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłbyś mi udzielić odpowiedzi na to zapytanie ?
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&pid=3242
Co myślisz o Chrześcijanach.
Nie wiem czy przeoczyłaś posta w tej zażartej dyskusji czy też specialnie nie odpowiedziałaś, ponieważ coś tam ?

-----> Harmegidon
Jak możesz udawadniać komuś istnienie Demonów Biblią, jeżeli ten ktoś w Biblię nie wierzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 12:28, Harmegidon napisał:

Chciałem ci dać tylko do zrozumienia iż sam jednen nie lubiący co złe, jednak sam też wpadam
w szatańskie zasadzki :(.

Zauważyłeś to? To dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 12:51, Vaxinar napisał:

Co myślisz o Chrześcijanach.
Nie wiem czy przeoczyłaś posta w tej zażartej dyskusji czy też specialnie nie odpowiedziałaś,
ponieważ coś tam ?

Twoje pytanie odebrałam jako prowokację (wygląda na to, że słusznie), więc nie odpowiedziałam na nie i odpowiadać nie zamierzam. Za jakiś czas z Twojej wypowiedzi się dowiem, że rzekomo napisałam, że chrześcijanie są idiotami i na co mi to? Bo przecież Ty i tak lepiej ode mnie wiesz, co miałam na myśli pisząc coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 12:35, AgayKhan napisał:

Nie ma co się dziwić, nie było ekumenizmu. A innowiercy nie byli narodem wybranym, nic nie
znaczyli jako obcy.

Zatem to nie może być definicja człowieka dobrego, gdyż pojęcie dobra jest tu nierozerwalnie z jedną religią związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 13:03, minimysz napisał:

Twoje pytanie odebrałam jako prowokację (wygląda na to, że słusznie), więc nie odpowiedziałam
na nie i odpowiadać nie zamierzam. Za jakiś czas z Twojej wypowiedzi się dowiem, że rzekomo
napisałam, że chrześcijanie są idiotami i na co mi to? Bo przecież Ty i tak lepiej ode mnie
wiesz, co miałam na myśli pisząc coś.


Ale to nie była prowokacja, źle to bardzo odebrałaś. :/
Nigdy nie napisze, że tak napisałaś, a ja tylko chciałeś się dowiedzieć, co o nasz myślisz, nie obrażę się jak napiszesz mi prawdę, trochę źle to wyszło. Przypomniałem Ci o pytaniu, gdyż bardzo mnie ciekawi Twoje zdanie o nas.
Nie chcę Cię sprowokowac do kłutni po to abyś np zaczęła mnie / nas wyzywać (pisząc nas, mam cały czas na myśli Chrześcijan) bo rzekomo mam nadzieję, że dostaniesz degrada i będę miał frajdę - to nieprawda.
Faktycznie jak teraz czytam, wyszło jak prowokacja, ale nią nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 13:15, Vaxinar napisał:

Przypomniałem Ci o pytaniu, gdyż bardzo mnie ciekawi Twoje zdanie o nas.

Nie wiem dlaczego jeszcze nie zrozumiałeś jednego: co innego jest wierzyć w coś czego prawdziwości nie sposób udowodnić lub obalić niż w coś, co ktoś na podstawie własnej wiedzy i rozumu uznaje za fikcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 13:29, Treant napisał:

Nie wiem dlaczego jeszcze nie zrozumiałeś jednego: co innego jest wierzyć w coś czego prawdziwości
nie sposób udowodnić lub obalić niż w coś, co ktoś na podstawie własnej wiedzy i rozumu uznaje
za fikcję.


Nie rozumiem jak to się ma do mojego pytania do niej co myśli o Chrześcijanach. Po prostu mnie ciekawi jej zdanie.
Z Twoim się zgadzam, ale moja wiara nie padnie, jak się tego dowiem - o ile mi powie. Po prostu zapytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 13:32, Vaxinar napisał:

Nie rozumiem jak to się ma do mojego pytania do niej co myśli o Chrześcijanach. Po prostu mnie
ciekawi jej zdanie.

Mam wrażenie, że chcesz się dowiedzieć czy kiedyś zaliczała się do Chrześcijan i jeśli tak, to z jakiego powodu teraz już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 13:41, Treant napisał:

Mam wrażenie, że chcesz się dowiedzieć czy kiedyś zaliczała się do Chrześcijan i jeśli tak,
to z jakiego powodu teraz już nie.


To złe masz wrażenie - interesuje mnie tylko to co myśli o Chrześcijaninach.
Niestety, lepiej odpowiedziałbym Ci, ale przyznam się - nie potrafie się wysłowić. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie odpowiedziałes na pytanie co miałby z tego Diabeł. Co z tego, że ktoś uwierzy w jakąs przepowiednię, która juz sie dawno spełniła? To nie jest grzech - inaczej musiałbym zanegować wiele wydarzeń historycznych, albo uznać, że Nostradamus to wymyslał, co jest niemożliwe.
Nie da się wykazać, że przepowiednie Nostradamusa pochodziły od Szatana, podobnie jak ne da się wykazać ,że pochodziły od Boga. Można tylko domniemywać. Ty wierzysz, że pochodziły od Diabła. No i dobra, nie mam nic przeciwko. Powraca znów pytanie po co Diabeł robiłby sobie tyle trudu? To jest dla mnie niezrozumiałe i jak dotąd nie wyjaśniłes tego. Tak więc pozostanę przy swoim, pozwolisz. :-)
Piszesz, że Diabeł cieszy się z powodzenia każdego udane planu. Zdoga, tylko, że ja tego planu tu nie widzę. Cytujesz Biblię, wyjaśniasz za pomocą słów w niej zapisanych, ale jakoś nieudolnie, bo nic z tego nie wynika. Powołaj sie na logikę w swych wyjaśnieniach to moze zrozumie i przyznam Ci rację.
Piszesz też, ze było wielu lepszych od Nostradamusa,k tórym nie dane było znać przysżłosci. Owszem ,ale jak zauważyłeś Bóg sam sobie wybiera ambasadorów na Ziemii. Nie jesteś w stanie dowieść, że Nostradamus nim nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować