Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie


Oj sorki,ale się pomyliłem:/ miało być dinozaur:P a nie ...:) sorki.Tak więc czym według ciebiejj est Biblia?-książką napisaną przez natchnionych autorów?Równie dobrze mogli pisać pod wpływam jakiejść trucizny lub substancji powodującej zwiększenie wyobraźni,pomysł na napisanie czegoś.Ok,poszukam sobie,a niby co jest tam takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ci co dyskutują, o tym czy Bóg istnieje , czy nie , to już widzę, że nie wszyscy są tutaj katolikami... Jeśli ktoś z was jest to w takim razie nie powinien tu pisać, bo skoro wierzy w Boga, oznacza, że JEST.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 18:58, boduczek napisał:

Tak więc czym według ciebiejj est Biblia?-książką napisaną przez natchnionych autorów?


Tak, wierze, że Pismo Święte jest spisane pod natchnieniem Ducha Świętego, Boga ma za Autora i jako takie zostało Kościołowi przekazane, a w nim Kościół nieustannie znajduje swój pokarm i swoją moc, jak mówi konstytucja Dei Verbum.
Ty nie musisz w to wierzyć, nikt cię nie zmusza. Możesz też wierzyć, że wszystkie księgi zostały napisane pod wpływem jakichś substancji - każdy wierzy w co chce i ja tego nie będe oceniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi tamtych czasów powiedzenie, że "Bóg stworzył niebo i ziemię" oznaczało, że stworzył wszystko: niebo jako wszechświat, ziemie, jako planetę (woda w zestawie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych aferą domniemanych pozostałości po Jezusie z Nazaretu:
http://dsc.discovery.com/news/2007/02/25/tomb_arc.html?category=archaeology&guid=20070225073000
http://www.jesusfamilytomb.com/
Można znaleść więcej informacji niż na onecie.
Ktoś tu pytał o statystyki:
The study concludes that the odds are at least 600 to 1 in favor of the Talpiot Tomb being the Jesus Family Tomb. In other words, the conclusion works 599 times out of 600.

Od razu zaznaczam, że moje nastawienie do tych rewelacji jest więcej niż sceptyczne.
To po prostu zbyt piękne by być prawdziwe.;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze Discovery jest jednym z producentów, a druga strona to oficjalna strona produkcji. Poczekałbym na konfrontację z ekspertami Kościoła (jeśli Watykan w ogóle się wypowie, bo na razie milczy, i dobrze) oraz na opinie niezależnych i obiektywnych (nie zarabiających na tym potężnej kasy - ciekawe, ze Cameron od dawna żadnej "kasówki" nie nakręcił, eh? - i nie broniących swojej wiary) naukowców. Pytanie, czy tacy są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 08:11, Graffis napisał:

Problem w tym, ze Discovery jest jednym z producentów, a druga strona to oficjalna strona produkcji. /.../

Ja bym zaczął od tego że określenie "naukowcy z Discovery" to oksymoron ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 19:30, Graffis napisał:

Dla ludzi tamtych czasów powiedzenie, że "Bóg stworzył niebo i ziemię" oznaczało, że stworzył
wszystko: niebo jako wszechświat, ziemie, jako planetę (woda w zestawie).

Gdzie masz napisane, że stworzył to z niczego? Dokładny cytat proszę. Poza tym niebo stworzył jako sklepienie oddzielające jedne wody od drugich, a ziemią określił powierzchnię suchą, która się po spłynięciu wód ukazała. A słowa "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię" są tylko wprowadzeniem do historii, co wynika z dalszej części tekstu - w przeciwnym wypadku dwukrotnie stwarzałby niebo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie do wszystkich wierzących: czy nadal wierzylibyście nawet wtedy gdyby sam papiez potwierdził to że to jest grób "tego" Jezusa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 10:07, janusz82 napisał:

a ja mam takie pytanie do wszystkich wierzących: czy nadal wierzylibyście nawet wtedy gdyby
sam papiez potwierdził to że to jest grób "tego" Jezusa????


Ja tam zawsze będe chrześcijaninem. E tam, w takie rewolucje nie wierzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 10:46, przemaspol napisał:

Ja tam zawsze będe chrześcijaninem. E tam, w takie rewolucje nie wierzę...

Pytanie jest proste. Czy byś wierzył gdyby Watykan o potwierdził? Bo w tym momencie już mas 100% pewnosci, że cały NT to bujda na resorach. To co napisałes to tak jakby stwierdzić, że sie nie wierzy w Ogólną Teorię Względnosci, choć ta jest już powszechnie stosowana w dzisiejszych technologiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 10:07, janusz82 napisał:

a ja mam takie pytanie do wszystkich wierzących: czy nadal wierzylibyście nawet wtedy gdyby
sam papiez potwierdził to że to jest grób "tego" Jezusa????

Zdanie, dogmaty i prawa ustanowione przez Watykan i kolejnych papieży tyle mnie interesuje co i nic. Ja osobiście wierzę w Boga, a nie w słowa instytucji nazywającej siebie kościołem. Z mijającym czasem coraz bardziej odsuwam się od kościoła, a staram się zgłębiać nauki chrystusowe. Czy moje podejście do Jezusa zmieniłoby się, gdyby jakimś cudem udowodniono iż miał np. żonę dzieci ?! Nie - nigdzie nie jest napisane (chyba), że ich nie miał. Cała ta sprawa jest dla mnie małoistotna. A grób Jezusa !? To ciekawostka, ale cóż to może zmienić ?! Ja nie potrzebuję namacalnych dowodów, a i nie szukałbył jakichś nadzwyczajnych energii w takim grobie (żenua).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też w to wierzę,ale ciekawi mnie czy oprócz tych wszystkich listów,Bibli itp. Jest jakiś dowód który by to wszystko potwierdził? A co do substancji-to dałem tylko przykład,bo skąd mamy pewność że tak nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 18:10, boduczek napisał:

Ja też w to wierzę,ale ciekawi mnie czy oprócz tych wszystkich listów,Bibli itp. Jest jakiś
dowód który by to wszystko potwierdził?


Biblia starczy. Czemu? Już w ST jest zapowiedź Jezusa;
"15 Pan, Bóg twój, wzbudzi ci proroka spośród braci twoich, podobnego do mnie. Jego będziesz słuchał4. 16 Właśnie o to prosiłeś Pana, Boga swego, na Horebie, w dniu zgromadzenia: «Niech więcej nie słucham głosu Pana, Boga mojego, i niech już nie widzę tego wielkiego ognia, abym nie umarł». 17 I odrzekł mi Pan: «Dobrze powiedzieli. 18 Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty, i włożę w jego usta moje słowa, będzie im mówił wszystko, co rozkażę. 19 Jeśli ktoś nie będzie słuchać moich słów, które on wypowie w moim imieniu, Ja od niego zażądam zdania sprawy. 20 Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi ponieść śmierć».
21 Jeśli pomyślisz w swym sercu: «A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił?» - 22 gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, [znaczy to, że] tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał. "
Pwt, 18, 15-22.

Oczywiście wszystko co przepowiadał Jezus sprawdzało się.

14 Dlatego Pan sam da wam znak:
Oto Panna pocznie i porodzi Syna,
i nazwie Go imieniem Emmanuel

Iz, 7, 14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 18:10, boduczek napisał:

Ja też w to wierzę,ale ciekawi mnie czy oprócz tych wszystkich listów,Bibli itp. Jest jakiś
dowód który by to wszystko potwierdził? A co do substancji-to dałem tylko przykład,bo skąd
mamy pewność że tak nie było?


Jak będziesz miał dowód, to nie będziesz wierzył tylko wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2007 o 18:28, Luke Shadow napisał:

Biblia starczy. Czemu? Już w ST jest zapowiedź Jezusa;

A co to jest te ST?

Dnia 27.02.2007 o 18:28, Luke Shadow napisał:

Oczywiście wszystko co przepowiadał Jezus sprawdzało się.

Zgodze sie z tobą,ale nawet teraz żyją ludzie któży potrafią przewidzieć jakieś zdarzenia,więc to mógł być taki sam wymysł jak bogowie mitologiczni. (daje porównanie,ja wierze w to co jest napisane w Bibli,ale pytam się)
No właśnie dlaczego Emmanuel? A nie Jezus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2007 o 18:33, Mogrim napisał:

Jak będziesz miał dowód, to nie będziesz wierzył tylko wiedział.

Nie zgodzę się z tym,jak bym miał dowód moja wiara wzmocniła by się,bo równie dobrze po naszej śmierci nic nas nie czeka,wbrew zapowiedzią kościoła.Nik z nas nie doświadczy tego wcześniej póki sam nie odejdzie z tego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2007 o 18:37, boduczek napisał:

A co to jest te ST?


Stary Testament...

Dnia 27.02.2007 o 18:37, boduczek napisał:

Zgodze sie z tobą,ale nawet teraz żyją ludzie któży potrafią przewidzieć jakieś zdarzenia,więc
to mógł być taki sam wymysł jak bogowie mitologiczni. (daje porównanie,ja wierze w to co jest
napisane w Bibli,ale pytam się)


Tak, tylko pamiętaj, że "ci którzy rozmawiają z duchami, uprawiają gusła i czary są obrzydliwi dla Pana".

Dnia 27.02.2007 o 18:37, boduczek napisał:

No właśnie dlaczego Emmanuel? A nie Jezus?


Nie chce teraz podawać błędnych informacji, a już dawno o tym czytałem. Emmanuel chyba znaczy Syn Boży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 19:35, Luke Shadow napisał:

Nie chce teraz podawać błędnych informacji, a już dawno o tym czytałem. Emmanuel chyba
znaczy Syn Boży.


Nie, "Bóg z nami". boduczek się pyta, skąd wiadomo że Emmanuel to Jezus. Tak jest napisane w Mt 1;23.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem za pierwszym razem.

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.
Ono było na początku u Boga.
Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować