Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2009 o 18:09, Skywalker560 napisał:

Nie, po prostu piszesz bzdury wynikające z ignorancji. A podobno to religia zmusza ludzi
do robienia głupich rzeczy.


Tylko na to cię stać argumentów zabrakło ?
I jeszcze jedno " pies księżyca nie obraża ".Może do niego wyć ile chce.
Rozumiem że jesteś osobą wierzącą więc nie chcę dalej prowadzić tej dyskusji bo to tak jak od urodzenia ślepemu wytłumaczyć co to jest kolor zielony i liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2009 o 17:05, Mogrim napisał:

> Czytałem kiedyś, że zostały oficjalnie potępione.

A ja chcę wiedzieć kiedy dokładnie i w jakich słowach, bo pierwsze o tym słyszę, a nigdzie
niczego nie znajduję.


Za krucjaty przeprosił w imieniu kościoła Jan Paweł II. Podobnie chyba z resztą(tego nie wiem na pewno) jak Benedykt XVI za duchownych pedofilów.

P.S. Mogrim czy jesteś osobą która uważa że wszystkie krucjaty były dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 18:22, iwaneszek napisał:

/.../.

P.S. Mogrim czy jesteś osobą która uważa że wszystkie krucjaty były dobre?

A czy Ty znasz powody, dla których ogłoszono pierwszą krucjatę?
Być może nie wiesz, to Ci napiszę: bezposrednim powodem były prośby chrześcijan, od lat zamieszkujących Ziemie Świetą (kiedyś do nich należącą, przedtem do Rzymu) których zaczął prześladować kalif Egiptu z dynastii Fatymidów, al-Hakim bi-Amr Allah. Z jego rozkazu ograbiono, spalono i zniszczono ponad 30 000 kosciołów na terenach pozostających pod władzą Fatymidów a samych chrześcijan poddano prześladowaniom.
Być może o tym wiesz, ale ile osób, piszących na tym forum, ma o tym jakiekolwiek pojecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 18:32, KrzysztofMarek napisał:

> /.../.
>
> P.S. Mogrim czy jesteś osobą która uważa że wszystkie krucjaty były dobre?
A czy Ty znasz powody, dla których ogłoszono pierwszą krucjatę?
Być może nie wiesz, to Ci napiszę: bezposrednim powodem były prośby chrześcijan, od lat
zamieszkujących Ziemie Świetą (kiedyś do nich należącą, przedtem do Rzymu) których zaczął
prześladować kalif Egiptu z dynastii Fatymidów, al-Hakim bi-Amr Allah. Z jego rozkazu
ograbiono, spalono i zniszczono ponad 30 000 kosciołów na terenach pozostających pod
władzą Fatymidów a samych chrześcijan poddano prześladowaniom.
Być może o tym wiesz, ale ile osób, piszących na tym forum, ma o tym jakiekolwiek pojecie?


Wiem to akurat ale nie piszę tu o wszystkich krucjatach bo są w taki czy inny sposób uzasadniony. Wiesz o które mi chodzi więc nie udawaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisanie czegoś takiego zajęło ci aż 10 minut? Mogłeś ten czas spożytkować na coś pożytecznego, np. pomycie naczyń lub wyniesienie śmieci. Poza tym, gdzie twoje argumenty, ściereczko? Twoje uzasadnienie pisania "kościół" (jeśli chodzi o wspólnotę) z małej litery jest po prostu żałosne. Jesteś typowym niewierzącym ścierwem, które nie rozumie co prawda, o co chodzi w wierze i takie tam, ale dołącza się do dyskusji, bo tak, myśląc, że czymś zabłyśniesz. Ale pisz dalej, clown z ciebie niezły.

To nie religia zmusza ludzi do robienia głupich rzeczy, tylko ślepa nienawiść i ignorancja wobec religii, czego jesteś idealnym dowodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 18:35, iwaneszek napisał:

> > /.../ Wiesz o które mi chodzi więc nie udawaj.

Pewnie o ostatnią nabardziej. Krzyżowcy złupili chrześcijański Konstantynopol a do walk z Turkami wcale to a wcale im się nie spieszyło. Sam pisałem o tym na forum. No cóz, nie pierwszy to i zapewne nie ostani raz, kiedy realizacja dobrych checi dała bardzo niedobre rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 18:22, iwaneszek napisał:

Za krucjaty przeprosił w imieniu kościoła Jan Paweł II.


Nie przeprosił. Zamiast ślepo powtarzać to, co krąży w mediach znajdź jeden cytat z Jana Pawła II na poświadczenie tego.

Dnia 28.03.2009 o 18:22, iwaneszek napisał:

P.S. Mogrim czy jesteś osobą która uważa że wszystkie krucjaty były dobre?


Wszystkie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 17:16, Rethas napisał:

Czemu zarzucasz mu coś, a sam robisz dokładnie to samo? To, że teoretycznie on Cię obraził
nie sprawia, że nagle Twoje działania są usprawiedliwione i bez hipokryzji.


Okej, podaj jakiś cytat na podparcie Twoich poglądów, bo ja bez problemu wskażę te, które mnie obrażają i które mają w sobie nutkę hipokryzji.

Dnia 28.03.2009 o 17:16, Rethas napisał:

Co śmiesznego mówisz? M. in. Twój dziwny pogląd "mówię na kogoś jak chcę", gadanina,
że Kościół opóźnia rozwój cywilizacji i inne takie...


Nie "mówię na kogoś jak chcę", tylko zwyczajnie nie uznaję niektórych chrześcijańskich zwyczajów. Równie dobrze mogę napisać, że śmieszne jest to, że nie uznajesz kanibalizmu, który w niektórych kulturach jest czymś normalnym.

NerveConserve, przykro mi, ale teoria, jakoby człowiek posiadał duszę jest dla mnie kuriozalna.

Dnia 28.03.2009 o 17:16, Rethas napisał:

Płód żyje, więc to ciągle jest morderstwo.


Nie, płód rozwija się, wegetuje co najwyżej.

Dnia 28.03.2009 o 17:16, Rethas napisał:

Tu nie chodzi o poważanie, tylko o rozróżnienie - kościół to budynek, Kościół to wspólnota.


Ku klux klan albo scientolodzy też napiszesz z dużej bo "tak wypada" i jest "wspólnotą"? A czym się kościół katolicki różni od pierwszej lepszej sekty?

Wyślijcie znowu dzieciaki do Jerozolimy -,-''

Dnia 28.03.2009 o 17:16, Rethas napisał:

bezposrednim powodem były prośby chrześcijan


Czemu teraz takich próśb nie ma - by zarżnąć wszystkich Saracenów szerzących śmierć i herezję?

Dnia 28.03.2009 o 17:16, Rethas napisał:

Jesteś typowym niewierzącym ścierwem, które nie rozumie co prawda, o co chodzi w wierze i takie tam, ale dołącza się do dyskusji, bo tak, myśląc, że czymś zabłyśniesz. Ale pisz dalej, clown z ciebie niezły.


I gdzie powiedz Twój chrześcijański miłosierny, wyrozumiały, szanujący zdanie innych duch Rethasie?

KK rzeczywiście nie przeprosił, ale potępił, to tak w ramach erraty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 22:11, seraphe napisał:

KK rzeczywiście nie przeprosił, ale potępił, to tak w ramach erraty.


Cytat, misiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz niestety uznać, gdyż rozróżnienie Kościół/kościół to m. in. zasada języka polskiego(coś jak "polska/Polska" - w jednym przypadku masz przymiotnik, w drugim rzeczownik będący nazwą własną państwa; jeśli użyjesz ich zamiennie, to popełnisz błąd), masz tutaj obszerniejszy artykuł o decyzjach Rady Języka Polskiego:
http://www.wiadomosci24.pl/blog/o_pisowni_slownictwa_religijnego_45588.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 22:26, Rethas napisał:

Musisz niestety uznać, gdyż rozróżnienie Kościół/kościół to m. in. zasada języka polskiego(coś
jak "polska/Polska" - w jednym przypadku masz przymiotnik, w drugim rzeczownik będący
nazwą własną państwa; jeśli użyjesz ich zamiennie, to popełnisz błąd), masz tutaj obszerniejszy
artykuł o decyzjach Rady Języka Polskiego:
http://www.wiadomosci24.pl/blog/o_pisowni_slownictwa_religijnego_45588.html


I po co to powiedz? Jesteś jednym z forumowych moralizatorów - ortografów, czy po prostu nie masz się do czego przyczepić? Dziękuję, postoję.

Zresztą, czy o tym jest temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskutowałem z tobą o nazewnictwie i dużych literach. Chciałeś cytatu na poparcie moich poglądów, to masz. Jakiś problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 22:33, Rethas napisał:

Dyskutowałem z tobą o nazewnictwie i dużych literach. Chciałeś cytatu na poparcie moich
poglądów, to masz. Jakiś problem?


; |

"Czemu zarzucasz mu coś, a sam robisz dokładnie to samo? To, że teoretycznie on Cię obraził nie sprawia, że nagle Twoje działania są usprawiedliwione i bez hipokryzji. "

ehhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i? Powiedz mi, jaki masz teraz problem, a nie tak wyrywasz cytaty z moich postów bez uzasadnienia? Tamto napisałem dlatego, że Mogrim po tobie pojechał, a ty mu odpisałeś, że tak nie wolno i sam mu pojechałeś. Akurat ja nic takiego nie pisałem, ba, mnie szczególnie kultura rozmowy nie interesuje, byleby była interesująca, konkretna, a dyskutanci przygotowani do niej, a nie piszący byle co, co im wpadnie do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie nie wiem o czym piszesz/do czego pijesz bo skaczesz z tematu na temat. Czekać tylko aż zaczniesz pisać o rozwoju gospodarki w XX wieku w Republice Konga... Hehe, kultura rozmowy Cię nie interesuje to po jaką cholerę mnie tu pouczasz jak co pisać? :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie skaczesz ty, bo czytając tego twojego długiego posta nie wiedziałem, do kogo się wreszcie w danym momencie zwracać. I wracając do pewnego fragmentu owej wypowiedzi:
I gdzie powiedz Twój chrześcijański miłosierny, wyrozumiały, szanujący zdanie innych duch Rethasie?

Nikt mi zdania innych szanować nie kazał.

A ja czekam, aż zaczniesz pisać, że każdy katolik to zbrodniarz i krzyżowiec, Święta Inkwizycja to było ludobójstwo prowadzone przez księży, a rewolucja francuska to walka o wolność i dobro ludu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 22:49, Rethas napisał:

W tym momencie skaczesz ty


Buehehehehe, "Nie, bo Ty". Nawyki z piaskownicy jeszcze praktykujesz? :)))

Dnia 28.03.2009 o 22:49, Rethas napisał:

Nikt mi zdania innych szanować nie kazał.


A miłosierny Dżizas (pisze z dużej bo nie chce mi się znów wałkować tematu o dużych literkach bleble)?

Dnia 28.03.2009 o 22:49, Rethas napisał:

A ja czekam, aż zaczniesz pisać, że każdy katolik to zbrodniarz i krzyżowiec, Święta
Inkwizycja to było ludobójstwo prowadzone przez księży, a rewolucja francuska to walka
o wolność i dobro ludu.


Czemu mam wrażenie, że wzorujesz się na moich postach, patrz "nie, bo Ty!"? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 22:55, seraphe napisał:

A miłosierny Dżizas (pisze z dużej bo nie chce mi się znów wałkować tematu o dużych literkach
bleble)?


Nie, nie kazał, mateuszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Święta

Dnia 28.03.2009 o 22:49, Rethas napisał:

Inkwizycja to było ludobójstwo prowadzone przez księży, a rewolucja francuska to walka
o wolność i dobro ludu.


Dzięki RF możesz teraz pisać na forum, bez obawy ,że jakiś szlachciura z klechą cię ukarzą. Ludzie zaczęli dopominać się o swoje prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować