Zaloguj się, aby obserwować  
Norbert1367

Włosy: lepiej długie czy krótkie?

1344 postów w tym temacie

Dłuuugie. Im dłużej tym lepiej. Mam tendencję do zarastania (jeśli chodzi o zarost to zwykle zarastam 2x szybciej niż znajomi z mojego przedziału wiekowego 19-20 lat). No i jest headbanding przy basiwie, a to też się liczy.
Tylko kobieta narzeka, że ma krótsze ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać jakiej długości miałeś włosy przed ścięciem [ nawet orientacyjnie ] i jak długo je zapuszczałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 20:41, Tyler_D napisał:

Jeszcze jedno pytanie do ludzi z dłuższymi nieco włosami, czy też mieliście tak, że włosy
za uszami i przy szyi wam się podkręcały do góry i kręciły? Walczyliście z tym jakoś
[ jak? ] czy to typowe przy dłuższych włosach a może to był dla was dodatek do nowego
fryzu?

Post stary ale odpisze hehe mam kręcone włosy i mi się baranki robią przy uszach, z tyłu też, no i po prostu je każe ścinać, fryzjerka się w pewnym momencie wycwaniła i mi tak wycinała za uszami, że mi skóre było widać, teraz jej mówie, by ściąć baranki, ale za uszami zostawić. Wiadomo, częściej muszę chodzić ścinać, ale efekt jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 18:30, Tyler_D napisał:

Mógłbyś napisać jakiej długości miałeś włosy przed ścięciem [ nawet orientacyjnie ] i
jak długo je zapuszczałeś?


Ciężko mi powiedzieć, nawet orientacyjnie. Na zdjęciu w tym poście

widać mniej więcej, ile miały. Zdjęcie jest chyba z lutego 2013. Zapuszczałem niemal od zera od września 2009 roku. Inni przez taki okres czasu zapuściliby dłuższe, ale ja miałem dość często podcinane końcówki i bardzo mi wypadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo tak się zastanawiam [ ''ostatnio'' postanowiłem, że swoje trochę zapuszczę, znudziły mi się krótkie i jak ze sztancy fryzury ] czy rosną mi wolno, normalnie czy szybko. Jakoś rok temu [ właśnie czerwiec / lipiec / sierpień, jakoś tak mniej więcej, musiałbym sprawdzić ale mi się nie chce ] zacząłem i wtedy miałem swoje standardowe 12-15 mm. Obecnie grzywka jest niemalże do brwi [ trochę ją podciąłem coby na oczy widzieć ;-D ], po bokach uszy właściwie zakryte a z tyłu troche nachodzą na szyję a czybki najdłuższych sięgają gdzieś do tej specyficznej kości poniżej szyi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapuszczam już z pół roku i wiecie co... myślałem, że to będzie trochę szybciej szło :D

Dlaczego wszystko mi rośnie oprócz włosów z tyłu? Mam wrażenie, że tam to się dzieje jakieś 5 razy wolniej :) Ogólnie jest jednak OK, nie mam zamiaru ścinać, dwa razy jednak cieniowałem, bo miałym teraz niewyobrażalny gąszcz :)

Mam pytanie jedno, co robić z grzywką? Raz miałem tak do nosa gdzieś (w najdłuższym "momencie), ale ona nie szła mi prosto, tylko się wykrzywiała na boki. Wyglądalem dosc prymitywnie, a tzw. przedziałka była prymitywna jeszcze bardziej :D Ściąłem więc, ale teraz znowu mi odrosła.. mam bardzo gęstą grzywkę i jak w jakiś sposób jej nie przerzedzę (np. na bok rzucąc trochę) wyglądam dość głupio. Co z nią teraz robić? Bo znowu mi się na boki wygina... najchętniej mocno bym ją ograniczył, postrzępił, nie wiem jakt o nazwać.

Włosy mam bardzo podobne do tych ze zdjęcia , nie licząc grzywki. Polecacie coś z tą grzywą? Tak jak na zdjęciu by mi pasowało, ale jak się za to zabrać? ha

20130615131545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludu, jak wy sobie radzicie z dłuższymi/długimi włosami w takie upały jak ostatnio bywają? Nie mam przesadnie długich ale są czasami bardzo irytujące. Od razu dodam że pomysły typu ''myj włosy'' lub ''załóż sobie opaskę/bandanę/etc'' z wielu względów mi nie pomogą. Any idea?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to wg. mnie nie ma rady. Zdecydowałeś się, to cierp :D

Ja teraz mam inny dylemat... zawsze coś. Grzyweczkę sobie przerzedziłem, i jest lepiej. Polecam to swoją drogą.

Ale z kolei włosy z tyłu głowy, które jeszcze nie są wystarczająco długie, zakręcają mi się "w górę". Tak się robi chyba przez kark. Z tyłu wyglądam masakrycznie jak mi się podwiną końcówki. Jakaś idea, co tym można zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2013 o 20:53, Kubson023 napisał:

Taką jaką miał Soap z cod4:D czy to już wyszło z mody :) czekam na odp.

oczywiście, że wyszło z mody. inne pytanie czy to dobra fryzura, ale to już bardzo zależy od kształtu twojej twarzy i generalnie budowy ciała. generalnie dość ryzykowny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 21:17, Robertcik1 napisał:


> Taką jaką miał Soap z cod4:D czy to już wyszło z mody :) czekam na odp.
oczywiście, że wyszło z mody. inne pytanie czy to dobra fryzura, ale to już bardzo zależy
od kształtu twojej twarzy i generalnie budowy ciała. generalnie dość ryzykowny wybór.

Dlaczego ryzykowny :D?. Jakoś tak sb pomyślałem ze sb taki fryz odstrzele zawsze jak chodzę to boki mam na zero to czemu nie spróbować takiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ryzykowny, bo to nie jest uniwersalna fryzura. niektórzy wyglądają w niej świetnie, inni jak debile ze złudzeniami. ;) próbuj, śmiało, ale w razie czego - ostrzegałem. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Potwierdzam, niektórzy wyglądają naprawdę fajnie w tej fryzurze, a inni idiotycznie lub nawet irytująco. Ale jak nie zrobisz, to się nie dowiesz, a zawsze można włosy ściąć. Ja np. prawdopodobnie nieźle bym wyglądał w takiej fryzurze, ale niestety od paru lat stracę sporo włosów, dlatego od jakiegoś czasu co tydzień golę się bez nasadki (kiedyś miałem bujne czarne loki!). Na szczęście mam dobry kształt czaszki do prawie łysej dynki, więc szybko się przyzwyczaiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu ktoś, kto ma dłuższe włosy? Bo ja hodowałem od roku, i oprócz przycięcia końcówek, mogę powiedzieć, że mam prawie długie włosy. I nawet się przyzwyczaiłem i nawet jest okej :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długie włosy są fajne, sam nosiłem kilka lat pióra (ale długie-długie, w "szczytowej" formie około połowy plerów). Sporo zabawy z dbaniem o nie, przycinanie, by nie wyglądać jak typowy przedstawiciel rasy brudasów, ale dobrze się z nimi czułem, to czemu nie. Ale niedawno pewnego dnia wstałem, złapałem za telefon i pod wpływem impulsu umówiłem się na wizytę u fryzjera by ściąć na krótkie. Paradoksalnie to ja najmniej się przejąłem całym tym wydarzeniem (czego nie mogę powiedzieć o rodzinie i bliższych znajomych), nie przywiązałem do tego jakiejś wagi, przecież kiedyś odrosną, a zmiany są nieodłącznym elementem naszego życia :P Do tego wpadło trochę gotówki ze sprzedaży kudłów :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 21:57, Mateuszencjowaty napisał:

Do tego wpadło trochę gotówki ze sprzedaży kudłów :>

Włosy na perukę? Ile za taką dziękczynność płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 22:26, Niewiernus napisał:

Włosy na perukę? Ile za taką dziękczynność płacą?


Nie wiem ile, ale w Anglii ponoć najwięcej xD

Ja nie zetnę włosów, już drugi miesiąc nie ścinam i nie poddam się ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na takim interesie milionerem się nie zostanie, ale zawsze stówa do przodu, zwróciło się za fryzjera i zostało jeszcze na mniejsze przyjemności. Głupio zrobiłem, bo każdy cm się liczy, a niedawno przed tamtym ścięciem lekko podciąłem, więc mogłem jeszcze więcej "wycisnąć". Do tego przyjęli moje włosy jako zdrowe, nie leczone żadnymi mocnymi specyfikami, ani nigdy nie farbowane, więc to co dostałem, to taka "maksymalna" kwota za tę długość (ok. 40 cm wtedy miałem). Z tego co pamiętam, to też trochę więcej płacą za naturalnie jasne włosy.

Jeśli ktoś to czyta, zamierza ściąć kudły i sprzedać je potem, to trzeba pamiętać, by uprzedzić fryzjera przed ścięciem, o ile sam nie zaproponuje, że chcecie potem sprzedać swoje włosy - trzeba je specjalnie zapakować do woreczka/siateczki.

Swoją drogą, to nie wiedziałem że peruki z ludzkich włosów są tak popularne. W salonie sprzedaży/skupu włosów byłem może z maksymalnie 15 minut, to gdzieś trzech klientów telefonicznie od nich zamawiało. Za niektóre specjalne rodzaje ładnie sobie liczą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, nawet nie wiedziałem, że można kasę za to dostać. Raczej nigdy się o tym nie przekonam, bo aż tak długich jak Ty nie planuję... ale w sumie chciałbym się zobaczyć we włosach tak za ramiona troooochę... czas pokaże jak to wyglądać będzie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla chłopaków-zdecydowanie krótkie, nie konieczne na jeżyka ale jako dziewczyna nie lubie u chłopaków długich włosów. Sami chłopacy się wypowiadają a laseczki, gdzie jesteście?Dziewczyny jakie Wy macie fryzurki? Ja właśnie wybieram się do fryzjera bo dostałam na urodziny super talon na super salon fryzjerski:) Myślę o wycieniowaniu moich włosów żeby coś zmienić ale nie wiem czy na głowie po tym cieniowaniu nie zostanie mi pięć włosów na krzyż bo z natury mam cienkie włosy. Znalazłam artukuł na stronce http://www.jeanlouisdavid.pl/po-co-cieniowac-wlosy/ że niby można też cieniować cienkie włosy ale nie wiem...jak uważacie dziewczyny?chłopacy tez:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować