Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

gramTV - Gramy w Krater, czyli odcinek eksperymentalny

28 postów w tym temacie

Jest dobrze, ale...
Wyobrażacie sobie pr0gram, który jest prowadzony przez 1 osobę, pr0gram bez Lukasa? Ja też nie i dlatego myślę, że warto spróbować nagrywać gramowe Let`s play-e w multi (oczywiście mam na myśli te gry, które na to pozwalają). Coś jak Rock i Rojo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktyka czyni mistrza. Może przydało by się, żeby gram miało dwój odtwarzacz, a nie z YT. ;p Po za tym powinno być krócej do 15 minut max.

A tak z innej beczki wie ktoś coś o spolszczeniu do Kratera? :) Ma być problem w tym, że nie wiem kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 14:55, maggit napisał:

Jak na razie jedna uwaga. Nagrywaj grę trochę ciszej, bo nie zawsze słychać, co mówisz.


To wina Krateru... Serio... Ustawiłem głośność na początku i było ok, potem zaczęło się robić coś dziwnego - mój głos się ściszał, a gra dawała coraz mocniej. Tak, czy inaczej, naukę na przyszłość mam: niech gra brzęczy ledwie, ledwie - nigdy nie wiadomo, kiedy rozsadzi głośniki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 15:14, Imeilic napisał:

Jest dobrze, ale...
Wyobrażacie sobie pr0gram, który jest prowadzony przez 1 osobę, pr0gram bez Lukasa? Ja
też nie i dlatego myślę, że warto spróbować nagrywać gramowe Let`s play-e w multi (oczywiście
mam na myśli te gry, które na to pozwalają). Coś jak Rock i Rojo.


Myśleliśmy już o tym. Nie zawsze mamy taką opcję, nie każdą grę każdy z nas chce kupić, a nie zawsze dostajemy je podwójnie. Ale opcji jest wiele, w kilku przypadkach na pewno kiedyś będziemy robić jakieś komentarze razem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 15:14, Imeilic napisał:

Jest dobrze, ale...
Wyobrażacie sobie pr0gram, który jest prowadzony przez 1 osobę, pr0gram bez Lukasa? Ja
też nie i dlatego myślę, że warto spróbować nagrywać gramowe Let`s play-e w multi (oczywiście
mam na myśli te gry, które na to pozwalają). Coś jak Rock i Rojo.

Lucas z Myszą jakiś czas temu coś takiego zrobili: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=245439&n=1 i całkiem fajnie im to wyszło :)

Sam pomysł bardzo fajny, ale mam nadzieję, że Pr0gram pozostanie w centrum uwagi. Komentarze? Faktycznie można by nieco skrócić materiał chociaż zapewne gdy Mysza będzie grał w jakiś dobry tytuł to będę sobie pluł w brodę, że tak szybko się skończyło. Dźwięk gry też można by zmniejszyć do minimum, bo przecież nie chodzi o to aby słuchać co się tam dzieje tylko o to aby wsłuchać się w komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom w końcu wracacie do czegoś co było wcześniej. Kiedyś robiliście recenzje wideo i było całkiem przyjemnie. Mam nadzieje, że w kolejnych odcinkach znajdą się gry z wyższej półki i nie zapomnicie też o grach niezależnych :) Oby tak dalej :) Kto wie ? Może będzie to konkurencja dla GOLU ? Szczerze, chętnie bym posłuchał czegoś nowego :) A tam nie za bardzo chcą recenzować gier niezależnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 15:29, Myszasty napisał:

To wina Krateru... Serio... Ustawiłem głośność na początku i było ok, potem zaczęło się
robić coś dziwnego - mój głos się ściszał, a gra dawała coraz mocniej. Tak, czy inaczej,
naukę na przyszłość mam: niech gra brzęczy ledwie, ledwie - nigdy nie wiadomo, kiedy
rozsadzi głośniki. :)

I właśnie dlatego najlepiej nagrywać osobno dźwięk z gry i głos komentującego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2012 o 16:10, MickieXP napisał:

I właśnie dlatego najlepiej nagrywać osobno dźwięk z gry i głos komentującego. ;)


Popracuję nad tym, ale robię to w domowych warunkach. Tym bardziej, że gram nie ma swojego studia nagraniowego, czy innych luksusów.

Ale wiedza przychodzi wraz z doświadczeniem. Jeszcze kilka prób i powinno być ok. "Będzie Pan zadowolony!" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 15:57, vegost napisał:

Nom w końcu wracacie do czegoś co było wcześniej. Kiedyś robiliście recenzje wideo i
było całkiem przyjemnie. Mam nadzieje, że w kolejnych odcinkach znajdą się gry z wyższej
półki i nie zapomnicie też o grach niezależnych :) Oby tak dalej :) Kto wie ? Może będzie
to konkurencja dla GOLU ? Szczerze, chętnie bym posłuchał czegoś nowego :) A tam nie
za bardzo chcą recenzować gier niezależnych :)


Video-recki, to też plan kolejny. Wszystkiego na raz i od razu nie ogarniemy, ale powoli będzie się rozkręcać. Słowo Myszastego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 15:29, Myszasty napisał:

To wina Krateru... (...)


Mysza, to mała sugestia - jeśli masz taka możliwość, nagrywaj osobno dźwięk z gry i z mikrofonu (np z gry FRAPS''em, a z mikrofonu chocby najprostszym rejesteratorem windowsowym). Potem chwila roboty w Audacity i możesz dostosować głośność jednego i drugiego wedle woli.

EDIT:

Ups, nie doczytałem, a mn ie już ktoś ubiegł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 16:24, Myszasty napisał:


> I właśnie dlatego najlepiej nagrywać osobno dźwięk z gry i głos komentującego. ;)


Popracuję nad tym, ale robię to w domowych warunkach. Tym bardziej, że gram nie ma swojego
studia nagraniowego, czy innych luksusów.

Ale wiedza przychodzi wraz z doświadczeniem. Jeszcze kilka prób i powinno być ok. "Będzie
Pan zadowolony!" ;)

A powiedział Ci ktoś kiedyś, że osobnego nagrywania dwóch ścieżek dźwiękowych nie trzeba całego studia nagraniowego? :>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2012 o 16:46, Moskitgp napisał:

A powiedział Ci ktoś kiedyś, że osobnego nagrywania dwóch ścieżek dźwiękowych nie trzeba
całego studia nagraniowego? :>>>


Powiedział, ale uznałem to za mało wygodne. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 16:52, Myszasty napisał:


> A powiedział Ci ktoś kiedyś, że osobnego nagrywania dwóch ścieżek dźwiękowych nie
trzeba
> całego studia nagraniowego? :>>>

Powiedział, ale uznałem to za mało wygodne. :>

Mógłbym Ci doradzić kilka rzeczy, jeżeli byłbyś chętny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2012 o 16:56, Moskitgp napisał:

Mógłbym Ci doradzić kilka rzeczy, jeżeli byłbyś chętny. ;)


Dzięki wielkie, w razie czego będę bił z pytaniami. Ja co prawda należę do tych, którzy lubią sami rozkminiać problemy, ale jak gdzieś utknę, to dam znać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować