Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Creative Assembly: Total War na konsolach to kwestia mocy, nie sterowania

40 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2012 o 19:48, Gzyp_666 napisał:

> Ja nie spotkałem portu z konsoli na który by się zacinał na moim PC

A próbowałeś Ghost Recon: Future Soldier? ;)


Nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 19:49, ZubenPL napisał:

> > Ja nie spotkałem portu z konsoli na który by się zacinał na moim PC
>
> A próbowałeś Ghost Recon: Future Soldier? ;)
>

Nie .


Szkoda, myślałem ze po raz pierwszy przeczytam słowa "Dobrze mi działa Ghost Recon na moim PC" xD
Przetrząsnąłem cały Internet w poszukiwaniu takiego stwierdzenia, i ani widu ani słychu po nim...Ubisoft tak strasznie spierdzielił port...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 19:51, Gzyp_666 napisał:

Szkoda, myślałem ze po raz pierwszy przeczytam słowa "Dobrze mi działa Ghost Recon na
moim PC" xD
Przetrząsnąłem cały Internet w poszukiwaniu takiego stwierdzenia, i ani widu ani słychu
po nim...Ubisoft tak strasznie spierdzielił port...


Sprawdziłem testy i powinienem mieć te 30fpsów 1080p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare, to samo mówili już kilka miesięcy temu. I szczerze nie rozumiem dlaczego okresowo próbuje się na siłe dopytywac o konsolowe wersje mocnych pecetowych exów. Najpierw Wiedźmin, potem Diablo 3, teraz Total War. Gdyby tak jeszcze prasa równie uparcie "walczyła" o wydanie konsolowych exów na PC...

Zresztą mówiłem i będę mówił: sterowanie to nie problem, ale konsolowcy w strategie na stacjonarnych konsolach grać zwyczajnie nie chcą. Simple as that.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 18:26, Triderus napisał:

To prawda co mówi ten producent.Myślę że za rok lub dwa kiedy już konsole nowej generacji
zadomowią się na rynku ,na przykład w takiego Medievala III będzie można pograć wygodnie
przed telewizorem.


I wtedy każdy będzie robił absolutne pewniaki finansowe, bo koszta produkcji będą takie, że jedna wpadka i studio do piachu. A strategiom na konsolach daleko do pewniaków i to niezaleznie czy nowa marka czy już ugruntowana na PC rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 20:32, Bambusek napisał:

Zresztą mówiłem i będę mówił: sterowanie to nie problem, ale konsolowcy w
strategie na stacjonarnych konsolach grać zwyczajnie nie chcą.


Ano jest ich garstka - na tyle mała, że nie zwrócą kosztów konwersji. Już samo przystosowanie sterowania zajmie sporo czasu. Pad się kompletnie do zaawansowanych strategii nie nadaje. M+k mógłby ewentualnie dorównać tablet, gdzie przesuwanie jednostek istotnie byłoby bardzo intuicyjne, precyzyjne i szybkie, ale to na razie pieść przyszłości. Pytanie po co w ogóle się starać, skoro miłośnicy strategii to głównie gracze komputerowi? Pewnie że można szukać miłośników Ferrari w fanklubie Lamborghini, tylko po co? Szkoda prądu. Jak tak bardzo chcą coś ugrać na konsolach, to niech zrobią coś podobnego do Civ Rev i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 19:32, TobiAlex napisał:

Niech nie przesadza. Są gry na konsole, gdzie występują setki postaci. Co za problem
z 10.000 zrobić 1.000? I tak nikt nie liczy tych jednostek.


I to jest bardzo słuszna koncepcja, zapewne znaczna część użytkowników konsol i wogóle graczy lubujących się we współczesnych grach nie umie liczyć nawet do 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 21:02, Vojtas napisał:

> Zresztą mówiłem i będę mówił: sterowanie to nie problem, ale konsolowcy w
> strategie na stacjonarnych konsolach grać zwyczajnie nie chcą.

Ano jest ich garstka - na tyle mała, że nie zwrócą kosztów konwersji. Już samo przystosowanie
sterowania zajmie sporo czasu. Pad się kompletnie do zaawansowanych strategii nie nadaje.
M+k mógłby ewentualnie dorównać tablet, gdzie przesuwanie jednostek istotnie byłoby bardzo
intuicyjne, precyzyjne i szybkie, ale to na razie pieść przyszłości. Pytanie po co w
ogóle się starać, skoro miłośnicy strategii to głównie gracze komputerowi? Pewnie że
można szukać miłośników Ferrari w fanklubie Lamborghini, tylko po co? Szkoda prądu. Jak
tak bardzo chcą coś ugrać na konsolach, to niech zrobią coś podobnego do Civ Rev i tyle.


Bo pad to się wogóle do mało czego nadaje, podobnie jak wogóle te całe konsole które się sprzedają chyba tylko dlatego że na świecie są miliony idiotów niezdolnych do obsługi komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 21:26, Skomik napisał:

Jakoś nie wyobrażam sobie sterowania padem 20-ma jednostkami w czasie bitwy :) Chciałbym
zobaczyć uch rozwiązanie.


Ja sobie nie wyobrażałem gry w FPSy na padzie jeszcze 3-4 lata temu, a teraz tylko na Xboxie gram :)

Wszystko da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strategia z grafiką na poziomie Rome lub nieco słabszym powinna być na obecnych konsolach wykonalna, ale podejrzewam, że z uwagi na wygląd by się nie sprzedała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 19:37, ZubenPL napisał:

> Nie, przez ostatnie 3 lata nie było wiarygodnych dowodów na to że faktycznie tak
jest.

Od 3 lat gry na konsolach wyglądają słabo w porównaniu do wersji PC(a na mocnych pc często
jest lepsza płynność).

Chyba od pięciu. Crysis coś ci mówi? Od momentu premiery gf 8xxx, role się odwróciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2012 o 21:02, Vojtas napisał:

Jak
tak bardzo chcą coś ugrać na konsolach, to niech zrobią coś podobnego do Civ Rev i tyle.


Nawet ta Civ Revo szału nei robiła sprzedażowo. Jasne, jakby zebrać do kupy wyniki z każdej platformy na jaką wyszła to byłoby bardzo dobrze. Ale przecież to wyszło bodajże na 5 platform, a na pojedynczej wyniki ma gorsze niż Civki z peceta. Nie dziwne, ze Firaxis sequel posłało do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co się sprzeczacie o rok, skoro XBox 360wyszedł w 2005 (Stany, liczę najwcześniejszą datę), a PS 3 w 2006? Od 6 lat konsole stoją w miejscu, więc wszystko jedno czy mamy 2006, czy 2012. I pewnie w 2020 też będzie wszystko jedno, bo za 8 lta będzie X Box 720 i PS 4, ale komputery będą lepsze z każdym rokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co się sprzeczacie o rok, skoro XBox 360wyszedł w 2005 (Stany, liczę najwcześniejszą datę), a PS 3 w 2006? Od 6 lat konsole stoją w miejscu, więc wszystko jedno czy mamy 2006, czy 2012. I pewnie w 2020 też będzie wszystko jedno, bo za 8 lta będzie X Box 720 i PS 4, ale komputery będą lepsze z każdym rokiem.> > No i niech mi ktoś jeszce powie że PC są słabsze od konsol bo gry na konsolach tną

Dnia 14.07.2012 o 19:34, TobiAlex napisał:

się
> na PC.
> I jestem pewien że tak samo będzie z nowymi konsolami, owszem przyszłe konsole mogą
być
> bardzo mocne, może być nawet sytuacja że na początku będą trochę mocniejsze od PC''tów,

> ale niech nikt nie mówi że, tak jak to wiele razy czytałem wypowiedzi, "gry konsolowe

> tną się na PC bo komputery ssą i nie równają się konsolom".
>
> Dziękuję, pozdrawiam.

W dniu premiery obu konsol tak było - konsole były bardziej wydajne od PC.

W dniu premiery. 6 lat temu. Tylko PC poszły naprzód, a konsole nie. To tak jakby powiedzieć, że w XIv wieku pistolety skałkowe były najlepszą krótką bronią palną. No były. Ale od tego czasu wymyślono naboje, magazynki i całą resztę. Kłopot z konsolami jest taki, że PC mają wymienne bebechy i idą naprzód co pół roku, a konsole idą naprzód z kolejnym igeneracjami co 6 lat i stają się przestarzałe rok później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest taka, ze na konsole kupilo by to jakies 100 osob i wszystko ;)
@Avenarius gdyby wszyscy byli tacy subtelni jak ty to chleb kroilo by sie z karata;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kroję cheleb kopem z polobrotu. Ale powaznie - poza wątpliwą zaletą w postaci zwolnienia uzytkownika z koniecznosci instalacji rozmaitego softwaeru w rodzaju sytemu operacyjnego, sterownikow itd to konsola nie ma jak dla mnei zadnej przewagi nad PC, ma natomaist powazne wady, np koniecznosc oddawania calej konsoli do naprawy keidy zepsuje sie tylko jeden element, czy kiepskie sterowanie które wymusza na tworcach upraszczanie mechaniki rozgrywki (np w Mass Effect).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2012 o 12:51, Avenarius napisał:

Ja kroję cheleb kopem z polobrotu. Ale powaznie - poza wątpliwą zaletą w postaci zwolnienia
uzytkownika z koniecznosci instalacji rozmaitego softwaeru w rodzaju sytemu operacyjnego,
sterownikow itd to konsola nie ma jak dla mnei zadnej przewagi nad PC, ma natomaist powazne
wady, np koniecznosc oddawania calej konsoli do naprawy keidy zepsuje sie tylko jeden
element, czy kiepskie sterowanie które wymusza na tworcach upraszczanie mechaniki rozgrywki
(np w Mass Effect).


Troszke się z tobą nie zgadzam.Antywirusy, defragmentacje,stawianie systemu z całym dodatkowym oprogramowaniem, instalacje sterowników ,które przy okazji lubią popsuć inny program to czasochłonne zajęcia.No i ustawianie jakości grafiki przed kazdą grą żeby względnie wyglądała i nie cięła.To są niwątpliwe minusy komputerów (dla graczy).Kiedy wracam z pracy to załączam konsolę, wybieram grę i gram.Co do naprawy konsoli to jeśli jest na gwarancji to przyjeżdża kurier, zabiera ją i przywozi za parę dni naprawioną.Wiem z doświadczenia bo mam xklocka.A jak zdechnie po gwarancji to się idzie po drugą do sklepu bo majątku nie kosztuje.Twój komputer jak jest na gwarancji to wyciągasz grafikę i idziesz do sklepu bo się spaliła? Wątpię czy możesz go otworzyć chyba, że sam złożyłeś i nie jest oklejony plombami.Sterowanie w grach to już kwestia przyzwyczajenia danego gracza.W wyścigowe, bijatyki, strzelaniny i sportowe gra mi się lepiej padem, natomiast w strategie gram myszką i klawiaturą.Ale z chęcią zagrałbym na konsoli w serię Total War np. przy użyciu Kinecta i sterowania głosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować