Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwsze dwie części Dead Space były zbyt straszne

96 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2012 o 15:40, Kadaj napisał:

Nie, o ile apteczek jest na tyle, by po każdej walce móc wrócić do pełni zdrowia. Problem

Apteczek jest tyle ile sobie kupisz, jak ktoś nie umie grać to nawet cheaty mu nie pomogą. Ech to pokolenie CoD...

Dnia 20.07.2012 o 15:40, Kadaj napisał:

jest wtedy, gdy trzeba iść dalej z 20% paskiem życia i za cholerę nie da się wyleczyć.

Rozumiem, że wszystkie gry minionego wieku są frustrujące, bo nie ma tam autoregeneracji zdrowia.
W DS, w której można całkiem łatwo unikać obrażeń - A DS2 to już w ogóle- autoregeneracja była by sięgnięciem dna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 15:38, Karanthir666 napisał:

> Czy ktoś tu piszący przeczytał cały artykuł, a nie sam tytuł? Piszą w nim, że dorobią

> tryb kooperacji bo samemu strach przechodzić tą grę.Czyli tytuł może być jeszcze
bardziej
> horrorowaty niz poprzednie części.
To ja ci wyjaśnię. Skupienie na akzji=gracz nie będzie miał czasu się bać bo będzie non
stop strzelał do cholera wie czego. Podejrzewam, że jedyne straszne momenty będą wtedy
jak moby zaczną atakować znienacka. Coop=0 zaskoczenia.


Właśnie zrecenzowałeś mi dwie pierwsze części.Bo tylko ataki znienacka były najstraszniejsze,a podczas strzelania do cholera wie czego nie było czasu się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część była straszna jak należy, ale nużąca przez przewidywalność, druga część była raczej śmieszna niż straszna, jeśli ktoś wpadł na "cudowny" pomysł aby jeszcze osłabić, znaczy jest ostatnim idiotą i chce sprzedać po prostu produkt miłośniczkom Barbie i My Little Pony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 15:38, zadymek napisał:

> Jak gra może być zbyt straszna ? Teraz EA zrobi z kolejnej świetnej serii strzelanke

> (nie zdziwiłbym się jeśli byłby to FPS) bo horrory są za straszne... może zamiast
normalnych
> przeciwników będą nas atakować króliczki, przecież one prawie nie są straszne i
ludzie
> czują się z nimi komfortowo,
Taa, zwłaszcza jak to będzie coś tym stylu;)
http://www.filmweb.pl/film/Noc+lepusa-1972-164614



Mogłoby być ciekawie :P Ale dla 12 letnich dziewczynek z USA będzie to za straszne więc EA nie wydałoby tej gry ;)

Dnia 20.07.2012 o 15:38, zadymek napisał:

> A czy to coś złego? Czy teraz w każdej grze musi być regen zdrowia?
Nie, o ile apteczek jest na tyle, by po każdej walce móc wrócić do pełni zdrowia. Problem
jest wtedy, gdy trzeba iść dalej z 20% paskiem życia i za cholerę nie da się wyleczyć.


Grałeś kiedyś w Halo ? tam przez ponad pół każdej mapy lecisz z 0,5 kreski hp (przynajmniej ja tak mam ;)) a jednak ludzie to kochają, tak więc nie w każdej grze musi być regen hp, jak dadzą w DS regen hp to wyjdzie z tego kolejna seria jak bf, czyli strzelanka dla dzieci które nie mogą pogodzić się z faktem że przegrały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niech nie grają, boże święty. Jak powiedzą, że w Battlefieldzie za dużo strzelania to też się skupią na pierdołach niezwiązanych z gatunkiem? Dead Space to z definicji SURVIVAL HORROR więc ma być straszny, im bardziej tym lepiej. No, ale co się dziwić, EA to korporacja nastawiona na zarobki więc zrobią wszystko, żeby trafić do jak największej puli odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 15:47, zadymek napisał:

Apteczek jest tyle ile sobie kupisz,

O ile jesteś w stanie dojść do automatu.

Dnia 20.07.2012 o 15:47, zadymek napisał:

jak ktoś nie umie grać to nawet cheaty mu nie pomogą.

Jakoś większość współczesnych produkcji AAA nie ma tego problemu.

Dnia 20.07.2012 o 15:47, zadymek napisał:

Rozumiem, że wszystkie gry minionego wieku są frustrujące, bo nie ma tam autoregeneracji
zdrowia.

Nie, wielu grom z ubiegłego wieku nawet autoregeneracja by nie pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 15:52, Tezert napisał:

Grałeś kiedyś w Halo ? tam przez ponad pół każdej mapy lecisz z 0,5 kreski hp (przynajmniej
ja tak mam ;)) a jednak ludzie to kochają, tak więc nie w każdej grze musi być regen

Eee, Halo? Gorszego przykładu nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 15:55, zadymek napisał:

> Grałeś kiedyś w Halo ? tam przez ponad pół każdej mapy lecisz z 0,5 kreski hp (przynajmniej

> ja tak mam ;)) a jednak ludzie to kochają, tak więc nie w każdej grze musi być regen

Eee, Halo? Gorszego przykładu nie było?

Właśnie jestem w trakcie przechodzenia halo 1 więc to mi jako pierwsze przyszło na myśl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 15:54, Kadaj napisał:

O ile jesteś w stanie dojść do automatu.

Zawsze jest jakieś ale, autorgen też nie działa cały czas.

Dnia 20.07.2012 o 15:54, Kadaj napisał:

Jakoś większość współczesnych produkcji AAA nie ma tego problemu.

A pod kogo są robione te gry?

Dnia 20.07.2012 o 15:54, Kadaj napisał:

Nie, wielu grom z ubiegłego wieku nawet autoregeneracja by nie pomogła.

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest żałosne. Ciekawe kto uważa, że Dead Space jest straszny? Chyba tylko ludzie którzy jako dzieciaki za dużo horrorów się naoglądali. Jak się ogląda horrory w wieku 7 czy 8 lat to później nie co się dziwić, że taka osoba wszystkiego się boi. Ja nie jestem fanem horrorów, ale grałem w Resident Evil, Dead Space, F.E.A.R, Saw, nowsze Silent Hille i żadna z wyżej wymienionych gier mnie nie przestraszyła. Rzadko który growy horror potrafi przestraszyć, a ci jeszcze uważają, że DS jest straszny. Ręce opadają. To już straszniejszy jest Minecraft kiedy kopiąc sobie spokojnie w jaskini znikąd za plecami pojawia się creeper :) Dla mnie te badania to jedna wielka ściema ze strony EA, oni chcą po prostu, żeby gra była bardziej przystępna i lepiej się sprzedała. No ale to w końcu EA - najgorsza i najbardziej chciwa firma w całej branży gier wideo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 15:52, Tezert napisał:

Grałeś kiedyś w Halo ? tam przez ponad pół każdej mapy lecisz z 0,5 kreski hp (przynajmniej
ja tak mam ;))

Nie i po tym wpisie nawet nie mam zamiaru. ;p

Dnia 20.07.2012 o 15:52, Tezert napisał:

jak dadzą w DS regen hp to wyjdzie z tego kolejna seria jak bf, czyli strzelanka
dla dzieci które nie mogą pogodzić się z faktem że przegrały

Nie mam problemów z pogodzeniem się, po prostu wywalam grę z dysku i robię sobie gorącej czekolady, przy której mogę zagrać w coś bardziej przyjemnego. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 15:57, Tezert napisał:

> Eee, Halo? Gorszego przykładu nie było?
Właśnie jestem w trakcie przechodzenia halo 1 więc to mi jako pierwsze przyszło na myśl

Tym gorzej!!!
A nie zauważyłeś tam przypadkiem takiego paska osłon, który się regeneruje jak mamy chwilkę spokoju ...brzmi znajomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dead Space straszny? No po prostu brak słów :D Grałem w jedynkę i ani razu się nie przestraszyłem, jedyne co tam jest straszne to sterowanie i kamera która po prostu męczy.
Po przejściu (z trudem, bo gra dla mnie była za nudna) gry natychmiast ją wykasowałem i nie chcę już tam wracać. Wolę odpalić sobie starego Sufferinga i choc tamta gra też straszna nie jest to przynajmniej grało się w to miło.
W DS 2 pograłem chwilę i to raczej to samo, odpuszczam.
Ta gra jest straszna ale chyba raczej dla dzieci które boją się wyskakujących potworków i "huhania" głównego bohatera. To już FEAR 2 był straszniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 15:59, arturar napisał:

To jest żałosne. Ciekawe kto uważa, że Dead Space jest straszny? Chyba tylko ludzie którzy
jako dzieciaki za dużo horrorów się naoglądali. Jak się ogląda horrory w wieku 7 czy
8 lat to później nie co się dziwić, że taka osoba wszystkiego się boi. Ja nie jestem
fanem horrorów, ale grałem w Resident Evil, Dead Space, F.E.A.R, Saw, nowsze Silent Hille
i żadna z wyżej wymienionych gier mnie nie przestraszyła. Rzadko który growy horror potrafi
przestraszyć, a ci jeszcze uważają, że DS jest straszny. Ręce opadają. To już straszniejszy
jest Minecraft kiedy kopiąc sobie spokojnie w jaskini znikąd za plecami pojawia się creeper
:) Dla mnie te badania to jedna wielka ściema ze strony EA, oni chcą po prostu, żeby
gra była bardziej przystępna i lepiej się sprzedała. No ale to w końcu EA - najgorsza
i najbardziej chciwa firma w całej branży gier wideo.


Z gier horrorów polecam grę Amnesia,klimat jest tam świetny a gra jest na prawdę straszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 16:01, zadymek napisał:

> > Eee, Halo? Gorszego przykładu nie było?
> Właśnie jestem w trakcie przechodzenia halo 1 więc to mi jako pierwsze przyszło
na myśl
Tym gorzej!!!
A nie zauważyłeś tam przypadkiem takiego paska osłon, który się regeneruje jak mamy chwilkę
spokoju ...brzmi znajomo?


My tu mówimy o regeneracji zdrowia a nie tarcz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 15:59, zadymek napisał:

Zawsze jest jakieś ale, autorgen też nie działa cały czas.

Jasne, że wiele zależy od ogólnego projektu poziomów i walk, ale akurat IMO w pierwszym DS autoregen znacząco poprawiłby przyjemność rozgrywki. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować