Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

1,5 miliona zombie

17 postów w tym temacie

Domek

Jedną z technik często stosowanych przez hakerów, czy innych cyber-przestępców, jest atakowanie postronnych maszyn, za pośrednictwem których później dokonują swoich złych czynów. W Holandii wyszło właśnie na jaw, że trzech osobników zbudowało swego czasu w ten sposób sieć 1,5 miliona służących im maszyn.

Przeczytaj cały tekst "1,5 miliona zombie" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 19:51, Valed napisał:

Qrde... a jak to przejdzie na ludi?! Co wtedy?!

Będzie nowy pomysł na filmy z serii "Noc żywych trupów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 19:51, Valed napisał:

Qrde... a jak to przejdzie na ludi?! Co wtedy?!


Sądząc po wynikach wyborów 8 milionom polaków nie zrobiłoby to zbytniej różnicy :>.. a co do innych nacji?? cóż.. to tylko holendrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moj komp tez jest chyba takim zobie po cały zawalony jakim badziewiem reklamiarzami itd :P i dobrze zawsze lubiłem to złowo (zombie :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2005 o 21:01, lampak napisał:

Czyli to pirackie Windowsy są siłą napędową takich armii.

najczęsciej tak, ale są też tacy co uważają że im sie nic nie stanie wiec rezygnują z atywirusa, firewala (spowolnienie kompa) jak i fixów ( sciąganie ich opóźniło by sciągniecie filmu z p2p). a zaś co do samych piratów, to nie martw sie już dawno ten mechanizm rozgryzli. Zwłascza żę tuż po premieże okazało sie że porgram samego microsoftu dla nie posiadających obłsugi active x, każdego xp uzna za legalnego, pirackiego zainstalowanego z pomocą "standardowego" klucza (coś jak fckgw...... dla win 9x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha zapomniałem dopisać że poprawki dotyczące bezpieczeństwa są dostępne dla wszystkich. piratów też (autoryzacja obowiązuje tylko nowszych wersjach dostarczanych z windowsem programów, a także nowych jak antyspyware)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wszystko znaczy ze komp mojego kumpla to jakiś frankestein :P weilki, silny, porozwalany i sklejony z róznych części i pierdół ;D chaczy, zacina sie i sma resetuje :) i działa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arcik ... jednym kompem zabardzo nieda się flodować ( pingować ) bez zwrócenia uwagi usera danego kompa , ale jak masz do dyspozycji 1,5 miliona kompow i każdy co 1 sekunde wyśle 1 pakiet , to sie ludzie niekapną , że ich komp robi coś dzownego. Niewiem jaki server wytrzyma ( teoretycznie ) 1,5miliona pakietów na sekunde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taka uwage (zupelnie nie zwiazane z tematem newsa) - dlaczego w tym serwisie przy newsach nie podaje sie zrodla informacji oraz osoby ktora napisala / przetlumaczyla zrodlowego newsa ? Przez taka polityke serwis bardzo traci na wiarygodnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-> macol
Poszukaj na forum, gdzieś takie pytanie już się pojawiło (ale pomogłem wiem, ale nie mam czasu szukać linka).
-> sig
Może się mylę, ale od 1.09 wszystkie poprawki muszą być poprzedzone kontrolą legalności, przynajmniej coś takiego obiło mi się o uszy (choć pomysł taki wydaje mi się poroniony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 08:41, GeoT napisał:

Może się mylę, ale od 1.09 wszystkie poprawki muszą być poprzedzone kontrolą legalności, przynajmniej coś takiego obiło
mi się o uszy (choć pomysł taki wydaje mi się poroniony)


Poprawki dot. bezpieczenstwa sa dostepne takze dla piratow. Poza tym w sieci kraza (legalnie) pakiety wszystkich poprawek w postaci osobnych plikow (nie zwiazane z Wndows Update), z ktorych korzystaja takze piraci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować