Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2006 o 11:35, iwo83 napisał:

jaki jest kod seryjny do gry tony hawks 4

Hmm pomyślmy, nie masz kodu czyli używasz pirata a to zabronione na forum, pytasz w wątku ktory zupełnie nie jest związany z twoim pytaniem a to jest zabronione na forum, nie myślisz (to nie jest zabronione, ale być powinno). Ale zlituję się i odpowiem, kod jest długi i składa się z liter i liczb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem 25 płytek z Ubuntu, Kubuntu i Edubuntu - jak ktoś potrzebuje to mogę się jakoś w Warszawie umówić. A dzisiaj już pięknie śmiga Ubuntu z XGL-em i Compizem :) Fajowa jest ta kostka :) Miło też, że od razu sobie mogę pościągać programy z listy w Synapticu. Problemy się pojawiają co chwila, pewnie dlatego, że linuxa widzę na oczy pierwszy raz w życiu, ale jestem pod ogromnym wrażeniem, a na forach można znaleźć rozwiązania praktycznie wszystkich problemów. Winda? Nie dziękuję, od dzisiaj chodzę schodami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też wypróbuje Linuxa w wersji Ubuntu. Pare innych dystrubucji już przejrzałem. Mieszkam w Wawie i nie za bardzo mi sie chce czekać 6 tygodnii, więc może jakoś dojdziemy do porozumienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedawno zainstalowałem sobie ubuntu i póbuje na nim neostrade zainstalować, ale niestety nie wiem czemu nie wychodzi mi, robię tak jak to pisze w różnych instrukcjach znalezionych w necie i nic, jeśli chodzi o linuxa to jestem kompletnie zielony i proszę aby mi ktoś krok po kroku, jak debilowi, wytłumaczył jak należy zainstalować neostradę na ubuntu 6.06, mój modem to speedtouch330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już mi się udało wreszcie zainstalować tą neostradę :) teraz mam inny problem, bo chciałbym aby na moim drugim kompie był też internet tzn. chcę aby komputer na którym jest linux udostępniał połączenie drugiemu kompowi na którym jest windows XP professional, da radę takie coś zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... płytki jeszcze mi nie przyszły, ale na przyszłość zapytam: która z tych trzech dystrybucji(Edubuntu, Kubuntu, Ubuntu)będzie najlepsza dla początkującego użytkownika Linux''a????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytań moich ciag dalszy :) (problem opisany w moim poprzednim poście jest wciąż aktualny)
* da się ustawić gdzieś aby ubuntu było w pełni po polsku? bo trochę mnie denerwuje to, że część rzeczy w ubuntu jest po angielsku, a część po polsku... ściągnąłem sobie niby pakiet z językiem polskim, ale niewiele to pomogło.
* potrzebny mi jest jakiś porządny komunikator na linuksa bo ten co jest (gaim) powiem delikatnie, że jest beznadziejny. najbardziej byłbym zadowolony z mirandy, ale nie ma chyba wersji na linuksa...
* jak zrobić, aby ubuntu czytał partycje z formatem plików ntfs? bo nie mogę wogóle wejść na te partycje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 14:26, cinus` napisał:

* da się ustawić gdzieś aby ubuntu było w pełni po polsku? bo trochę mnie denerwuje to, że
część rzeczy w ubuntu jest po angielsku, a część po polsku... ściągnąłem sobie niby pakiet
z językiem polskim, ale niewiele to pomogło.

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=8552&highlight=polsku - w tym temacie masz opisane co i jak.
Co do komunikatora - mnie wystarcza Kadu.
Partycje NTFS system czyta mi normalnie, gorzej z zapisem, ale tego akurat nie potrzebuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja 6.06 powinna normalnie widzieć te partycje a co do komunikatora to Kadu sam używam.
--------
Ja to się nie mogę doczekać nowego Gnoma bo bety nie chce chociaż już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 15:00, Lumbago napisał:

Wersja 6.06 powinna normalnie widzieć te partycje


widzieć to mi widzi, tylko jak róbuję na nie wejść to pokazuje się taki komunikat:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2006 o 14:26, cinus` napisał:

* jak zrobić, aby ubuntu czytał partycje z formatem plików ntfs? bo nie mogę wogóle wejść na
te partycje :/

http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?t=4519&highlight=
tu masz o zapisie i odczycie na partycjach ntfs
I masz pewnie źle zamontowanego windowsa. Trza będzie edytować plik /etc/fstab
jak będę w domu, to dam swój wpis. Działa jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 16.08.2006 o 23:05, LifaR napisał:

maja serbrny modem, a neo im nie dziala - sprobojcie innych wersji sterownikow :-)

A ja wsadziłem oba ;). Skrypty do tego pakietu co Ci linka dałem, rozpoznają modem i ładują odpowiednie firmware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 15:26, AgayKhan napisał:

http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?t=4519&highlight=
tu masz o zapisie i odczycie na partycjach ntfs


dzięki :)

Dnia 18.08.2006 o 15:26, AgayKhan napisał:

I masz pewnie źle zamontowanego windowsa. Trza będzie edytować plik /etc/fstab


czy to może być wina tego, że mam cztery systemy zainstalowane? sam nie wiem po co mi tyle systemów ^_^'' mam win32bit, win64bit (praktycznie mi niepotrzebny, nie potrzebnie go brałem), vista-beta (może ze dwa razy go uruchomiłem) i ubuntu. planowałem od dłuższgo czasu formata zrobić (BTW winda mi się trzyma już pół roku bez reinstalki, nigdy tak długo mi nie wytrzymywała), ale jakoś zapominam, bo normalnie to zostawiłbym sobie ubuntu i win32 :) a win64 i viste to bym wywalił z chęcią, bo do niczego mi się nie przydają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2006 o 15:54, cinus` napisał:

czy to może być wina tego, że mam cztery systemy zainstalowane?/..../

Nie od tego. Ze skrinu wynika, że masz windę zamontowaną tak, jak montuje się aparaty fotograficzne czy pamięci usb.
Sam montowałóeś Windowsa w fstab czy jakiś automonter ;) czyli przy instalce? Dysk masz SATA czy ATA? I czy masz nforce? Owszem, Linux sobie radzi bez sterowników do nforce, ale zawsze lepiej zainstalować. Niestety, nvidia pewnie nie da gotowych sterów pod Ubuntu/Kubuntu, tylko jakiś tam skrypt. Podobnie jak przy sterze do karty graficznej dla wielu nowych juzerów Linuksa jest to koszmar taka instalacja. Jajco trza kompilować , łoł, łoł. Straszne ;). Zajmuje ta kompilacja tak z 40 sekund, ale strasznie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 15:28, AgayKhan napisał:

A ja wsadziłem oba ;). Skrypty do tego pakietu co Ci linka dałem, rozpoznają modem i ładują
odpowiednie firmware.

---> Coz, ja sie za bardzo nie znam, jak ktos napisal by wsadzac tylko jeden naraz, to jeden naraz, jak do srebrnego to do srebrnego ;-) I moglbys mi podeslac te pliki konfiguracyjne o ktorych pisales, to sprobuje inna metoda zainstalowac neostrade (zamierzam sprobowac teraz zwykle Ubuntu :). Mail to login@poczta.onet.pl, gdzie login to moja ksywka z tego dorum :-) Bede wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 16:01, AgayKhan napisał:

Sam montowałóeś Windowsa w fstab czy jakiś automonter ;) czyli przy instalce?


a co to jest fstab?

Dnia 18.08.2006 o 16:01, AgayKhan napisał:

Dysk masz SATA czy ATA?


SATA

Dnia 18.08.2006 o 16:01, AgayKhan napisał:

I czy masz nforce?


nforce4

Dnia 18.08.2006 o 16:01, AgayKhan napisał:

Jajco trza kompilować , łoł, łoł. Straszne ;). Zajmuje ta kompilacja tak z 40 sekund, ale strasznie brzmi.


czyli jeszcze będzie się trzeba trochę pomęczyć? trudno, mam nadzieję, że jak już się wszystko zrobi jak trzeba to ubuntu mnie nie zawiedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I moglbys mi podeslac te pliki konfiguracyjne o

Dnia 18.08.2006 o 16:03, LifaR napisał:

ktorych pisales, to sprobuje inna metoda zainstalowac neostrade (zamierzam sprobowac teraz
zwykle Ubuntu :).

Tylko po co? Jak działa, to jaki sens? Zastosuj te same. W Ubuntu też będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2006 o 16:07, cinus` napisał:

a co to jest fstab?

Czyli samo się zamontował Windows? Czasami takie sztuczki się nie udają. Trudno, będziemy edytować plik /etc/fstab , który "montuje" dyski. To jest takie typowe linuksowe podejście. Owszem, system widzi dyski, ale administrator ustala, czy dany dysk ma być widoczny dla użytkowników, w jaki sposób , jakie użytkownicy mają mieć uprawnienia do tego dysku i tak dalej.

Dnia 18.08.2006 o 16:07, cinus` napisał:

SATA

czy masz taki plik /dev/sda ? Jeśli tak, to daj polecenie sudo fdisk -l /dev/sda
i wklej tu

Dnia 18.08.2006 o 16:07, cinus` napisał:

nforce4

Chyba warto zainstalować stery. Zassij ze strony NVidii i zainstaluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować